Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617

Scooterin çok zevksiz bir araç olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    aea adamda bu konudan bahsetmişti bilkent üniversitesindeki bir sunumdu sanırım youtuba da videoları var. Scooterla viraj alınmaz, ani kaçışlar yapılmaz fren mesafesi vs vs birçok kötü yanını ve tehlikeli olduğunu söylemişti

Motosikleti
    motolux
    bisiklete binmeden mobilet (50cc)ile başladımyıllarca (45 yıl)büyük motorlara bindim. 15 yıl aradan sonra scooter ile yola devam ediyorum ve yine 50cc(80cc) scooterı seviyorum şehir içinde ve yakın mesafede yetiyor, ayağımı yerden kesiyor. çok gezen birisi olsaydım scooterı yine satmaz 2. bir defa büyük motor alırdım şehir içinde scooter avantajlı

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    goldwing buz gibi skutırdır.
    Goldwing in klasik sukuterlerle hiçbir teknik benzerliği yok , bir kere sukuter dediğiniz iki tekerlekli aracın motoru arka maşaya oturtulmuştur , motor süspansiyon ile beraber hareket eder , bu sayede varyatör bir kayışla hareketi arka tekere iletebilir , sukuteri diğerlerinden ayıran en büyük ayrım bu , ikincisi ise ayaklarınızın fonksiyonu yok boşta durur , Goldwing de solda vites yine sağda fren var , karşıdan bakıp silüeti sukutere benziyor diye yorum yapmak pekde doğru değil

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    Motosiklete 10 yaşlarında mobilet ile başladım, yıllarca vitesli motor kullandım. Motosikletin her türlüsünü sevdim. Motosiklet sevdalısı insanın herhangi bir 2 tekeli aracı kötüleyeceğini de sanmam. Şuan yolda 50cc bir scooter da görsem yüksek cc enduro da görsem ilgimi çeker. Bunca yıl vitesli motor sonrası xmax 250 aldım ve çok zevk aldım. Çevremde de bu arkadaşlar gibi motosiklet sevgisi olmayan sırf şekil ve apaçilik için motosiklet özentisi olan insanlar gördüm. Bu tip insanlar scooteri kötüler sırf şekil güzel olan motorları överler. Amacı piyasa yapmak ve apaçiliktir motosiklet sevgisi değildir çünkü. Altındaki motorla bu boş laf yapan apaçilerden çok daha iyi viraj yapıyor ve duruyorum. Scooter dönmez ve durmaz diyen arkadaşlara detaylı ilgi verilir. Herhangi bir motosiklet modelini kötüleyecek motosikleti sırf şekil için kullanan apaçi arkadaşlar farklı forumlarda devam etsinler lütfen.
    Mallaca ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goldwing in klasik sukuterlerle hiçbir teknik benzerliği yok , bir kere sukuter dediğiniz iki tekerlekli aracın motoru arka maşaya oturtulmuştur , motor süspansiyon ile beraber hareket eder , bu sayede varyatör bir kayışla hareketi arka tekere iletebilir , sukuteri diğerlerinden ayıran en büyük ayrım bu , ikincisi ise ayaklarınızın fonksiyonu yok boşta durur , Goldwing de solda vites yine sağda fren var , karşıdan bakıp silüeti sukutere benziyor diye yorum yapmak pekde doğru değil
    tabiki silüetine göre, lastik çapına, gidon açısına, karenajına göre yorum yapacağız. yoksa neye yapacağız?

"ayaklarınızın fonksiyonu yok boşta durur"
    - vespa px 150'de sağ tarafta arka fren pedalı vardır.

mesela aşağıdaki motor. sabaha kadar çapır görünümlü kruzır mı yoksa skutır mı diye tartışırız.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...50481302/detay

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)