Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Scooterin çok zevksiz bir araç olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bir çoğumuz bilmiyordur, Goldwing motor ve şase olarak ilk planda spor motosiklet olarak tasarlanmış. Görüntüsü hiç belli etmese de genleri aynı:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Evet doğru hatta şu anda eski model spor kasa olarak malum sitede 2 tane satılık var

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerim öyle zevki,450kiloluk makineyi İstanbul trafiğinde sürüp zevk alacak adam göremiyorum,adam bel fıtığı olur

o motorun yapılış amacı amerikada eyaletler arası uzun yolculuklar,uçsuz bucaksız boş yollarda gitmek için

bizim türkiyede öyle boş uçsuz bucaksız yol varmıdır bilmem,varsa bile her yerde hız kameraları ve radar artı polisler biraz hız yapman ve 1002 tl cezayı kaptırmak için ağzını açmış bekliyor
    Türkiye’de öyle bomboş yollar yok ama kafalar var. Trafikte goldwing kullanan birine sordum. Abi zor olmuyor mu? Normal bir motorcuk sürsene dedim trafikte. Şöyle bir baktı ve bunun tadı ayrı dedi. Az geri çekte aradan geçem bari dedim. Yol verdi, ben geçtim o ise halen bekliyordu.
    YERUÇAĞI, espresso ve Fr.Sante bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye’de öyle bomboş yollar yok ama kafalar var. Trafikte goldwing kullanan birine sordum. Abi zor olmuyor mu? Normal bir motorcuk sürsene dedim trafikte. Şöyle bir baktı ve bunun tadı ayrı dedi. Az geri çekte aradan geçem bari dedim. Yol verdi, ben geçtim o ise halen bekliyordu.
    Hic Goldwing kullandiniz mi? Belki harbiden de zevki ayridir? Eger kullanmadiysaniz nasil hakim olmadiginiz bir konuda baska birini "bos kafali" olarak nitelendirebiliyorsunuz?

Motosikleti
    MT-07
    Trafikte kullanılmayacak motoru kasıtlı şekilde trafikte hava atmak için kullanan herkes bana göre boş kafalıdır. Kullanmama gerek var mı? İsterse motor seni orgazm yapsın, trafikte kullanmak boşluktur. Bu bahsettiğim trafikte İstanbul trafiği.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İstisnalar hariç öyle büyük ve aralara kenarlara giremeyen bir motoru İstanbul'da günlük kullanmaya çalışmak tam bir işkence; koltuğu büyük ısıtmalı, kaloriferli, bilmem kaç hoparlörlü ve silindirli olsa ne yazar? O alet touring için, commuting için değil. Onu alabilen adamın commuting için de kalburüstü bir şey alacak bütçesi illâ ki vardır. (Yoksa zaten Goldwing de bütçesine uygun değildir...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Burada bir hakimiyet eksikliği varsa İstanbul trafiğine hakimiyet eksikliğidir o, Goldwing'e hakimiyet değil
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hic Goldwing kullandiniz mi? Belki harbiden de zevki ayridir? Eger kullanmadiysaniz nasil hakim olmadiginiz bir konuda baska birini "bos kafali" olarak nitelendirebiliyorsunuz?
    Haşo ben Gold kullandım,

Kandıradan şileye kadar gittim, durmadığın sürece gerçekten problem yok, araba hissiyatı var, ama hiç durmak istemedim. Durup kalktığında bedford kamyonlar gibi kalkıyor resmen. 50-60 km sonra inip kendi motoruma geçtiğimde (Versys 1000) bir anda demir yığınına geçtiğimi, ve gidonumun felan yamuk olduğu hissiyatına kapılmıştım.

İşin özü alışsanda alışmasanda trafik içerisinde sürülecek bir alet değil. Haftada bir kez grup ile çıkıp şehirler arası yapacaksan evet Range gibi konforlu, hayatta devrilmez gibi hissediyorsun, ama trafikte no!

Motosikleti
    Artık Yok...
    sohbet aynı yere gelir zevk mi amaç mı.. bu kadar net..

scooter bana göre şu an amaç zevkide çok var o ayrı ama öncelikli amaç aralardanderelerden kıvralıkdan rahatlıkdan durkalkda e5 de köprü trafiğinde mahmutbey trafiğinde şehir içinde ilaç gibi.. o yollarda goldwing sürermiydim minübüse otobüse atlar giderdim goldwingi bir köşeye park edip...

zaten iğne deliğinden geçiyoruz normal motorla goldwing gibi damperli kamyonla hiç uğraşamam.. bu arada bende artçı olarak fethiyeden köyceğize gitmişdim motor on numara konforlu rahat güvenli arkada bardaklığı bile vardı ..
    YERUÇAĞI ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aynen, bu trafikle Goldwing yerine araba daha iyi daha rahat ve zahmetsiz. Nasılsa aynı sürede gideceksin / park derdi de aynı.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Scooter 2. motor olarak candır, özellikle istanbul trafiğinde
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter 2. motor olarak candır, özellikle istanbul trafiğinde
    bu kabul edilebilir bir açıklama olmuş . Sukuterin motosiklet ruhunu insana verdiğini hayal bile edemiyorum. Ama konfor , geniş bagaj, rüzgardan korunaklı bir bölüm ve bayan artçı için cazip olduğu gerçeğini kimse inkar edemez.

Motosikleti
    SD 1290R
    Şehir içinde ben de Goldwing kullanmam yahu. Hatta ST1300 falan da kullanmam. Ama avatardaki motosikleti kullanırdım. Goldwing ile aralarında 10 kilo var yok. Yürüyen heykel, hareketli sanat eseri...

Ivır zıvır skuterlar istedikleri deliklerden geçsin gitsin. Bu aletin üzerindeysem bir yere yetişmeye çalışmıyorumdur zaten. Mutlu olduğum yerdeyimdir

Bu arada bir soru. Aşağıdaki şıklardan doğru olanı işaretleyin:
    A - Motosiklet ruhu
    B - Skuter ruhu
    C - Dikiş makinası ruhu
    D - Doblo ruhu

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Scooter kullanan adam rengarenk çorap giyip üstüne de çorabı gözüksün diye kısa pantolon giyer.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Amaç meselesi; amacınız motosiklete binmekse motosiklet / scooter ayırımı yaparsınız, scooter'ı motosikletten saymazsınız, amaç ulaşımsa ikisi de aynı, iki tekerlekli araçlar.

Scooter lafı benim için naked, ss, enduro, cross falan gibi bir "tarz" anlamına geliyor, otomobil / pikap gibi bir araç farkını ifade etmiyor. Size öyle bir fark ifade ediyorsa sizin amacınız benimkinden farklıdır; amacınız motosiklete binmek ve eğlenmektir.

Benim için ulaşım 1. planda, ha üstüne bir de eğleniyorsam ne âlâ. Elbette vitesli bir "motosiklet" sürmek bir scooter'a göre sürüş açısından daha "eğlenceli", ama bu meretlerin istediğin yere daha çabuk ve ucuz gitmek, istediğin yere istediğin zaman gidebilmek gibi eğlenceleri de zaten var. İkisiyle de yolda yolun kendi eğlencesi de var (geze geze göre göre gitmek), sadece "motosiklete" bindiğim için eğleniyor olmak benim için (ve herhalde yaşım gereği) biraz kısır bir eğlence anlayışı maalesef...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Benim için scooter motosiklettir. Seversiniz sevmezsiniz, o ayrı.
    YERUÇAĞI ve espresso bunu beğendiler.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Viteslinin tadını alanlar için bir bakıma doğru bir önerme ama maddi durumun elverişliyse ve kalabalık bir şehir de yaşayıp, alışverişe falan çıkıyorsan; extra taşıma hacmi ile compact, yani verim istersen... bunu en iyi scooter karşılar.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    scooter zaten motorsiklettir 2 tekerdir motoru vardır bitti gitti gerisi teferruat.. herkes aynı riski alır scooterı manueli.. hiç farketmez..

şu yaşıma kadar 30 a yakın motorum oldu bazıları çok kısa dönem bazıları uzun dönem say desen çoğunu unutmuşumdur sayamam bile .. bu kadar motor içinde bir şu anki x10 motorum birde bir ara silverwing 600 üm vardı sadece iki tanesi scooter dı gerisi alayı manuel. ne oldu başımız göğe mi erdi hayır yerin dibine mi girdi hayır..

konjektür neyi gerektiriyorsa ona yöneliyoruz yarın satar tekrar manuel alırız sonraki gün satar tekrar scooter alırız.. bu kadarda ego lego yapmayın bakın yolunuza keyfinize..

Motora çok kutsi ulvi bri değer vermeye gerek yok neticede bir avuç civatadır egoları legoları nefsinizi işin içine katarsanız olay dallanır budaklanır .. gereksiz böyle konular oluşur. bizim gibi adamlarada kafa bulmak geyik yapmak trollemek düşer..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

şu anda istanbulun trafik olarak nerdeyse 7/24 yoğun olduğu bir bölgesinde yaşıyorum çalışıyorum gittiğim yerlerde beşiktaş levent maslak üçgeni burdaki trafiği istanbullara zaten anlatmama gerek yok..

şu an scooter ilaç gibi dur kalk trafikde yoğun kilit felç trafikde yakıtıyla konforuyla bagajı torpidosu cepleri gibi depolama alanlarıyla çok çok işime yarıyor.. en basitinden telefonumu torpidoya koyuyorum içinde zaten şarj yeri var şarja koyuyorum şarj ediyor kaç defa bu özellik ne kadar çok işime yaradı..

torbalık gibi önde duran minnacık plastik bir halka bile yeri geldiğinde ne kadar inanılmaz işlevsel bir şey oluyor yaşayan bilir..

Yarın emekli olurum sessiz sakin bir yere taşınırım gider kapıma bir cruiser alırım yada enduro alırım o zamanın şartlarıda ona el verir belki ikinci bir scooter kısa mesafa bakkala denize sahile gitmelik gelmelik alırım.. zamanın ruhu neyi gerektiriyorsa öyle yaşıyoruz..
    kalidor, espresso ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bizim burada bir dişçi arkadaşta var.Çok zorda kalmadıkça Goldwing'i şehir içinde sürmüyor.Şehir içinde sürmek için 2.motor olarak cub tarzı bir motoru var.Goldwing'i sadece şehirdışı kullanıyor.Amerika'da şehir içinde Goldwing olur ama Türkiye trafiğinde ciddi şekilde eziyet.
    espresso ve hasmet bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    haşmetin sorunu o zaten amerikan yaşam tarzı ve kültürünü türkiyedekilerde böyle yaşıyormuş gibi bir algılama sorunu var.. keşke olsa ama ne yaşam ne gelir ne düzen nede hayat kalitesi zıt olunca adapte olamıyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Oradan daha iyi olduğumuzu anlamıyor tabii.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)