Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR500r'dan sonra hangi motor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Bende Er6F diyorum.
    MT00 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    er6f iyide grenajı jırarsan büyük sıkıntı bizim arkadaşa aradık bulduklarımız aşırı paralar isteyince bir tanesi zaten set halinde satıyormuş takım bildiğin ikinci el motor parası istedi .. arkadaş öyle kırık grenajla fiyatı kırdı sattı.. er6n o açıdan bence daha iyi.
    MT00 bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ne güzel sorular ) ben düşünmeden 600rr - Gsxr600 arasında gidip gelmeye başlamıştım. Umarım bizede nasip olur. Hakkınızda hayırlısı.
    MT00 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanka senin ilacın budur:

MT00 bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Mt7 alsan mt9 alim diyeceksin bence iki masraf birden etme al mt9, street sriple veya z800 felan olayı bitir.
    MT00 bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Sıkılmayacağın bir motor yok ki.İnsanoğlu bu hep daha fazlasını ister.Ama şunu söyleyeyim mt 9 bana kalırsa alma.Çok saçma sapan bir güç var motorda.Bak bunu zapdetemezsin diye söylemiyorum.Çok yorar.İnanılmaz rahatsız bir motor.Yola sığmayan kıçını başını oynatmayı seven güç üzen bir motordur.Eğlenceli midir gazlarsan eğlenirsin.Bu motoru alıp çanta başlayıp fıtı fıtı gitmeye çalışanda var.Ama işte dediğim gibi yoran bir motordur.Bana fark etmez eğlendirsin yeter diyorsan birazda tecrübe ve yeteneğine güveniyorsan hiç düşünme direk mt09 al geç.
    MT00 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yoruma sesli güldüm ofiste

makina 190 kg 115 beygir hızlanmsında ne yaspın o 3 silindir ile.

konuya gelince bence cbr500 den sonra geçmek için mt07 çok uygun
    Banada gayet mantıklı geldi , 09 a hiç bulaşma en azından şimdilik
    MT00 ve mersinLee33 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    MT-07'lerin güncellenmiş (daha sert) amörtisörlü 2018 modellerini tavsiye ederim. Bende CB500F var, bana çok yeterli geliyor şehiriçi (ama arada otobanlı falan), bununla birlikte 130'dan yukarı pek çıkmıyorum çünkü hayli keyifsiz. Oraya kadar gücü ivmelenmesi gayet tatminkâr. (150 de gördüm, daha üstüne de çok rahat çıkar ama o hızlar için başka tarz, rüzgâr koruması daha iyi bir motor lazım ki bu MT-07 de değil...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

CBR500R'ın üzerine MT-07 gayet yeterli ve kendini hissettirecek bir güncelleme olur.
    MT00 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Aslında sizin istediğiniz şey daha güçlü motosiklet değil sanki. Yoksa bana mı öyle geliyor?

Bana öyle geliyor ki siz motosiklet ile işe git/gel esnasında, motosikletinizi daha çabuk gidip gelmek veya aralardan sıyrılıp çabucak eve/işe varmak için değil de işteki veya evdeki stresinizi atmak için kullanıyorsunuz.

Bu mantıkla makine üzerinde gereksiz riskler aldığınızı da ön görebilirim. Böylelikle yaşadığınızı hissetmek, hayatın stresten ibaret olmadığını bedeninize ve zihninize hissettirmek ister gibisiniz. Sizin sorununuz motosikletinizin zayıf kalması değil, maymun iştahlılık da değil. Siz stresten kaçmaya çalışıyorsunuz.

Çok mu derine indim bilemiyorum ama bu mantık ile hep daha güçlüyü isteyecek ve elde ettiğinizde kısa sürede farklı nedenlerle ondan uzaklaşacaksınız. Onu elde ettiğinizde asıl istediğinizin o olmadığını çok hızlıca anlayacaksınız.

Benim önerim (bu mantık doğru ise) 150-200cc' lik uygun yollu bir cross motosiklet edinmeniz. Bambaşka tecrübeler ile stresinizi çok daha hızlı ve kolay atar, yolda daha güçlü makine ile yaşayacağınız olası riskleri azaltır, daha ekonomik ulaşım sağlar, sonunda "doyum" a ulaşıp uzaklaşmazsınız.

Eğer ki yukarıdaki analiz hatalı ise ve sorununuz daha agresif bir makine ise MT-09 / MT-10 gibi bir makine bütün sorunları uzun vadede bitirecektir. Ama analiz doğru ise asla yetmez.
    MT00 ve YasinC bunu beğendiler.

MT00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sizin istediğiniz şey daha güçlü motosiklet değil sanki. Yoksa bana mı öyle geliyor?

Bana öyle geliyor ki siz motosiklet ile işe git/gel esnasında, motosikletinizi daha çabuk gidip gelmek veya aralardan sıyrılıp çabucak eve/işe varmak için değil de işteki veya evdeki stresinizi atmak için kullanıyorsunuz.

Bu mantıkla makine üzerinde gereksiz riskler aldığınızı da ön görebilirim. Böylelikle yaşadığınızı hissetmek, hayatın stresten ibaret olmadığını bedeninize ve zihninize hissettirmek ister gibisiniz. Sizin sorununuz motosikletinizin zayıf kalması değil, maymun iştahlılık da değil. Siz stresten kaçmaya çalışıyorsunuz.

Çok mu derine indim bilemiyorum ama bu mantık ile hep daha güçlüyü isteyecek ve elde ettiğinizde kısa sürede farklı nedenlerle ondan uzaklaşacaksınız. Onu elde ettiğinizde asıl istediğinizin o olmadığını çok hızlıca anlayacaksınız.

Benim önerim (bu mantık doğru ise) 150-200cc' lik uygun yollu bir cross motosiklet edinmeniz. Bambaşka tecrübeler ile stresinizi çok daha hızlı ve kolay atar, yolda daha güçlü makine ile yaşayacağınız olası riskleri azaltır, daha ekonomik ulaşım sağlar, sonunda "doyum" a ulaşıp uzaklaşmazsınız.

Eğer ki yukarıdaki analiz hatalı ise ve sorununuz daha agresif bir makine ise MT-09 / MT-10 gibi bir makine bütün sorunları uzun vadede bitirecektir. Ama analiz doğru ise asla yetmez.
    gerçekten kendimi psikolog koltuğunda hissettim

şaka bir yana analiz güzel ve kısmen de doğru..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

yanıtlar ve yorumlar için sağolun arkadaşlar..

benim kafa cbr650f ile suzuki sv650 arasında kaldı.

sezon başı piyasanın durumuna göre birini alırım umarım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Suzuki SV650 o halde canım o benim...
    MT00 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkılmayacağın bir motor yok ki.İnsanoğlu bu hep daha fazlasını ister.Ama şunu söyleyeyim mt 9 bana kalırsa alma.Çok saçma sapan bir güç var motorda.Bak bunu zapdetemezsin diye söylemiyorum.Çok yorar.İnanılmaz rahatsız bir motor.Yola sığmayan kıçını başını oynatmayı seven güç üzen bir motordur.Eğlenceli midir gazlarsan eğlenirsin.Bu motoru alıp çanta başlayıp fıtı fıtı gitmeye çalışanda var.Ama işte dediğim gibi yoran bir motordur.Bana fark etmez eğlendirsin yeter diyorsan birazda tecrübe ve yeteneğine güveniyorsan hiç düşünme direk mt09 al geç.

Şimdi alsın mı ? Almasın mı ?
    MT00 ve chaqalqarlos bunu beğendiler.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    MT 07 uygundur, CBR tarzını sevdiysen güncel CBR650 de güzel olur. Tek derdi bir devir aralığında titreşim yapması. SV650'ye girme derim.
    MT00 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Neden girmesin? Biz de öğrenelim... (Bence Honda kullanan adama MR-07'den daha uygun mesela.)
    MT00 bunu beğendi.

Motosikleti
    ER6F
    Alıntı basto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT 07 uygundur, CBR tarzını sevdiysen güncel CBR650 de güzel olur. Tek derdi bir devir aralığında titreşim yapması. SV650'ye girme derim.
    Neden sv650'ye girme dediniz ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    bence söylenen adı geçen makinelerin hepsi güzel .. ne istiyorsan onu al ama mt09 bence en ideali sana.. sürat diyorsan illa grenaj.. naked bir yere gider ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı MT00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden sv650'ye girme dediniz ?
    A demediğiniz için belkide arkadaş 2000 li yıllarda gelen sv650 sanmış oalbilir sizin konuşduğunuz Sv650A
    MT00 bunu beğendi.

Motosikleti
    ER6F
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence söylenen adı geçen makinelerin hepsi güzel .. ne istiyorsan onu al ama mt09 bence en ideali sana.. sürat diyorsan illa grenaj.. naked bir yere gider ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

A demediğiniz için belkide arkadaş 2000 li yıllarda gelen sv650 sanmış oalbilir sizin konuşduğunuz Sv650A
    evet olabilir.. sv650A'dan bahsediyorum. 2016 model ve üstü..

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki ev ile iş yeriniz uzak kimse deginmemis. Neden naked makine bakiyosunuz ? Ben olsam daha korunakli on tarafi daha yuksek makinelere yonelirdim. enduro yada sport touring gibi
    MT00 bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Cbr 650f al
    MT00 bunu beğendi.

Motosikleti
    ER6F
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ev ile iş yeriniz uzak kimse deginmemis. Neden naked makine bakiyosunuz ? Ben olsam daha korunakli on tarafi daha yuksek makinelere yonelirdim. enduro yada sport touring gibi
    cbr650f adaylardan biri zaten hocam..
    ardacik bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)