Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HGS İhalli Geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba

2020 yılında Hgs ile ihlali geçiş yaptım. E-devlette 1 yıl sonra yasal takip te olarak gözüktü. Yasal takipte olduğu için ne PTT nin sitesinden ne İVD den ödeyebildim. Ben de vergi dairesine gidip ödedim fakat ceza hala e devlette gözüküyor. HGS yi aradığımda dekont istediler bende dekontları genelde saklamam. Vergi dairesi de 2. defa dekont vermiyor sistemden dolayı ne yapmam gerekiyor?
    Tecrübeli araç sahiplerinden cevapbekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/Web...alar/Sorgulama

Burdan sorgu yaptığında ceza görünüyor mu?

Evet çıkıyor. İşin saçma kısmı hiçbir yerden ödenmiyor sadece vergi dairesinden ödeniyor. "Eee ödedik sonra dekontu mail ile bize gönderin. Neden?" saçma sapan bir sistemleri var. En son tekrar vergi dairesine gidip ödeme yapıp yeni dekont alıp göndericem tabi vergi dairesinde ceza gözükürse. Bug ta kalmış gibiyim.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sorma bu ücretli geçişler başa bela.

Bir sefer köprüden geçtim nasıl olsa geçmiyorum hgs almama gerek yok sistemden öderim diye ödediğim halde sistemden düşmüyor.

İki tanede yanlış okuma var. Geçmediğim yerden geçmişim gibi borç çıkarmışlar. Müşteri hizmetlerini aradım evet doğru başka plaka geçmiş sistem yanlış okumuş diyor. Düzeltin diyorum bizim yetkimiz yok mesaj atın dediler. Mesaj attım altı aydır hala duruyor.

Devlet mantığı işte özel sektör olsa elli sefer düzeltmişlerdi.

Bu şekilde araç satışı olur mu?

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorma bu ücretli geçişler başa bela.

Bir sefer köprüden geçtim nasıl olsa geçmiyorum hgs almama gerek yok sistemden öderim diye ödediğim halde sistemden düşmüyor.

İki tanede yanlış okuma var. Geçmediğim yerden geçmişim gibi borç çıkarmışlar. Müşteri hizmetlerini aradım evet doğru başka plaka geçmiş sistem yanlış okumuş diyor. Düzeltin diyorum bizim yetkimiz yok mesaj atın dediler. Mesaj attım altı aydır hala duruyor.

Benim de 2 sene öncesinden HGS ve OGS cezaları vardı. HGS etiketimden çekmemiş bana kaçak geçiş yazmıştı. HGS olanları iptal ettirdim ama bir kaç tanesi OGS'ye girmiş yalandan yere. Onlar için 2 yıl boyunca aradım her defasında ödemeyin, mail atın düzeltilir dediler. Tebligata düştü falan bir türlü düzeltilmedi. Artık OGS de yok. Ben de gittim ödedim. Bu arada ben internetten ödeyebildim.

Özeller daha fena. Özel sizi direkt icraya veriyor. Avukat arıyor, ceza bir yana bir de avukat parası istiyor sizden. Şikayetvar'da "otoyol aş icra" diye aratın. Tam mafya işi. Devlet en azından icraya vermiyor. Yani bana OGS memurunun telefonda söylediği öyleydi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mesyen47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şekilde araç satışı olur mu?
    evet araç satışı hgs borcu olsa da oluyor. ben aldığımda aracın hgs borcu vardı mesala. ama beni ilgilendiren bi durum yok eski sahibini ilgilendiriyor. sonra adam ödedi borcunu
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Honda Crf 250 L
    Dostum selamlar aynı şeyler benimde başıma geldi 1000 TL’ye yakın ceza ödedim zar zor ögrenebildim ödemeyi ilk önce hangi otoyolu kullandığından o yolun adını Google yaz misal kuzey Marmara otoyolu sitesine git ordan öde kısaca hangi yolu kullandığınsan o yolun sitesine girip öde hepsi özellestigi için böyle ödeniyo

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Özel sektör de elli sefer geçiş yapanı "düzeltirdi".
    espresso bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bir keresinde Karayollarını e devlet üzerinden şikayet etmiştim...ggeçişlerde hatalı geçiş yazıp 10 katı fiyat uyguladıkları için düzeltmeyi 1 ay yapmadıkları için..Bimere...3-4 gün sonra cevap geldi şaşırdım düzeltme yapıldı...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende arabyla tatilden dönerken Ispartada 102 ile radara girmiştim.Tabi acımadılar yazdılar cezayı.Neyse gelince vergi dairesinden ödedim cezayı.Neyse arabayı sattım üzerine bir araba daha değiştirdim pat bu caza eve geldi.Belki 5 senden fazla mevzu.Tabi ben hiç bir evrağı atmam özellikle ödemeleri.Bulup çıkardım dekontu gittim vergi dairesine.Dedim böyle böyle bana ceza gelmiş ama ben bunu tee ozaman ödemiştim dekontuda bu.
    Kadın dekonta bakmadan haaa ödemişmisin dedi bişeyler yaptı tamam dedi.Yoksa ikinciye öderdik paşa paşa.

Aynı şekilde iş yerinde 40 yaşlarındaki kadın arkadaşın üniversite KYK borcu geldi kii kız bunu zamanında ödemiş tabi dekontu yok.Faiziyle bir daha aldılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)