Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet hırsızlığında seviye atlamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İnternette dolaşırken denk geldi. Adamlar bu kadar yüzsüz, bu kadar şerefsiz, bu kadar utanmaz, namussuz, arsız... olmuş.

Yurdumda da yakında bu hale gelirler. Neyse ki bu tip durumlar için çok hoş ve sıcacık karşılamam var onlar için.

Ilk görüntü bisiklet için, devamında ise izlerken gerildim. Bakalım siz neler hissedeceksiniz. Buyrun;

https://youtu.be/KFVew9lztqs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Yanlış düşünmüyorsam İngiltere'de geçiyor bu olaylar. KKTC'de yaşadığım 3,5senede öğrendiğim şey ki orada da polisler İngiliz'lerin yasalarındaki gibi davranıyorlar. Suça müdahale edersen sende suçlu konumuna düşüyorsun. Bu yüzdendir ki kimse elini sürmüyor ve sadece polisi arayın die bağırıyor. Kavga ayırsak polis kovalıyordu kavgaya karıştın die.

Hiç unutmam, kaldığım yurdun karşı odasındaki elemanı bıçakladılar. Çektiler gittiler. Polis neden müdahale etmedin die sorguya çekti bizi. Müdahale etsek, sonuçta bizide olaya dahil edip yasal işlem yapmayacak mıydınız? dedik. Yapacaktık ama insanlık öldü mü dedi. Türkiye'de olaya müdahil olsan direk suçlama yönlendirilmiyor. Bu yüzden böyle arsız olmuş oradakiler...

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Allah başa vermesin bunlara ne abi... Türkiye'de binek değerli. Burada olsa adamın bir yerinden kan alırlar gibime geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış düşünmüyorsam İngiltere'de geçiyor bu olaylar. KKTC'de yaşadığım 3,5senede öğrendiğim şey ki orada da polisler İngiliz'lerin yasalarındaki gibi davranıyorlar. Suça müdahale edersen sende suçlu konumuna düşüyorsun. Bu yüzdendir ki kimse elini sürmüyor ve sadece polisi arayın die bağırıyor. Kavga ayırsak polis kovalıyordu kavgaya karıştın die.

Hiç unutmam, kaldığım yurdun karşı odasındaki elemanı bıçakladılar. Çektiler gittiler. Polis neden müdahale etmedin die sorguya çekti bizi. Müdahale etsek, sonuçta bizide olaya dahil edip yasal işlem yapmayacak mıydınız? dedik. Yapacaktık ama insanlık öldü mü dedi. Türkiye'de olaya müdahil olsan direk suçlama yönlendirilmiyor. Bu yüzden böyle arsız olmuş oradakiler...
    Abi sen ciddi misin? ona nasıl iş öyle

Devlet, hak, hukuk ve adalet kelimelerinin önemini çok iyi anlatan bir video. Eğer yasalar caydırıcı olmazsa bu tip durumları daha çok görürüz. Ülkemizde de yakındır bugünler merak etmeyin.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen ciddi misin? ona nasıl iş öyle
    Tecrübe ile sabit. Ayrıca poliside Türkiye Türk'lerine biraz gaddar. Bir arkadaş atar yaptı die, Lefkoşa merkezden alıp Beşparmak dağlarındaki bayrağa kadar götürüp, orada dövüp, sonra orada bırakıp geri döndü.

O gerizekalı haketmişti ama Türkiye'de iki tartaklar bırakırlar. Orada süründürdüler

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Brezilya,sivil memur hemen indiriyor.

https://youtu.be/zrlsjerhX2I
    pintus bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Eyvah eyvah duruma bak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Türkiyede bu kadarı olacağını düşünmüyorum. Çünkü ingilterede yukarıdaki bi arkadaşın dediği gibi kimse müdahale etmez. Ama bizim ülkede son yıllardaki bireysel silahlanmayı da hesaba katarsak millet hırsız avlamak için can atar. öyle canavarla adamın motorunun disk kilidini keserken yakalarsa heey polisi arayın lütfen demez. silahı olan çeker sıkar kafasına. şahsen biri benim motoruma gözümün önünde bunu yapsa ruhsatlı silahımla gözümü kırpmadan sıkarım. kafasına olmasa da koluna bacağına baktım durum zorlaşıyor kafasına da sıkarım gözümü kırpmam

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu adam hapise girdi diye biliyorum ama.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İngiltere'de motosiklet hırsızlığı çok ciddi boyutta, güpegündüz trafikte yanına gelip indirip çalıyorlar - yapanlar çoğunlukla göçmen çeteleri. O görüntüler Türkiye'de biraz zor tabi ;)

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Türkiye'de çoğunlukla "aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey" , aman başımız derde girmesin tırsaklığıyla çoğu kişinin müdahele edeceğini düşünmüyorum. Tabi ki istisnalar olacaktır. Güpegündüz yol ortasında kadını dövüyorlar da kimse gıkını çıkarıp ayırmıyor, öyle bön bön bakıyorlar.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de çoğunlukla "aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey" , aman başımız derde girmesin tırsaklığıyla çoğu kişinin müdahele edeceğini düşünmüyorum. Tabi ki istisnalar olacaktır. Güpegündüz yol ortasında kadını dövüyorlar da kimse gıkını çıkarıp ayırmıyor, öyle bön bön bakıyorlar.
    Çünkü kadın gelip senden şikayetçi oluyor. Ben İzmir'de Bornova Metro'nun orada kavga eden sevgili çifti gördüm. Arkadaş koşacaktı. Dur dedim. Kız gelip çocuğun ayağını yalamadığı kaldı yanımızda. Böyleleri yüzünden bu olaylar böyle...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

olan motora oldu önce sağa sonra sola düştü

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü kadın gelip senden şikayetçi oluyor. Ben İzmir'de Bornova Metro'nun orada kavga eden sevgili çifti gördüm. Arkadaş koşacaktı. Dur dedim. Kız gelip çocuğun ayağını yalamadığı kaldı yanımızda. Böyleleri yüzünden bu olaylar böyle...
    Daha basiti bana oldu.Bi kıza abi dediği biri ana avrat düz gidiyordu.Adama hayırdır dedim kız bana o bana yıllardır abilik yapıyor sen kimsin dedi sustum.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha basiti bana oldu.Bi kıza abi dediği biri ana avrat düz gidiyordu.Adama hayırdır dedim kız bana o bana yıllardır abilik yapıyor sen kimsin dedi sustum.
    Al işte. Başka bir örnek. Metrobüse bindiğim zamanlarda çocuklu kadınlara yer verirdim. Kadın oturmaz ki orada oturmak için tonla insan var. Çocuğu oturtup, paşam bak sana yer verdiler der, ağzına vurduğu ablasına dönüp sen sus vs der. Sonrada bırbır ediorlar. Neyse kadına şiddetle en önemli mücadele sadece verilen eğitimden geçer. Önce kadınlarımızı eğiteceğiz ki bu dallamalar fırsat bulamasınlar...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla izlerken sinirlendim.

Özellike bisiklet hırsızına ayar oldum.

İT

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Türkiye'de gündüz gözüyle sahibi görürken böyle bi şey olmaz. Sahibiyle beraber 1-2 kişiyi daha öldürmeleri gerekir motoru götürebilmek için.

Motosikleti
    Artık Yok...
    londra orası çok doğal.. yasalar elini kolunu bağlıyor sıkıysa müdahil ol cengaverlik yap senide alıyorlar bunlar zaten londranın varoşlarında oturan tipler brixton lılar craydonlular hackneyliiler karşısında towerhamlets liler falan var.. bu tip şeylerde genelde o tip semtlerde olan vakalar . böyle şeyleri merkezde şehrinkalbur üstü semtlerinde lüks semtlerinde göremessiniz..

bu dediğim semtlere ve bunun gibi bir kaç yer daha var gündüz vakti kalabalıkda herkesin dışarda sokakda olduğu vakit girin insanların içinde sizin çok rahat cep telinizi cüzdanınızı isterler ve alırlar..

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Daha önce gormustum birkaç tanesini. İlk baştaki bisikletlideki azim nedir öyle.

Çok garip bir olay. Şahsen ilk baştaki gibi bir olay olsa ya babam silahı çıkartıp vurur yada ben gider jobla ağzını burnunu dağıtmaya giderim. Hele birde birinin malını gözümün önünde çalıcaklar aman yarabbi. Çocukken köyde birinin evine hırsız girmişti. Çıkışta babam elinde askerliğinden kalma sniperıyla bekliyordu. Korkudan adamları yalvartmıştı yemin ediyorum. Umarım denk gelmem böyle durumlara vursan suç , vurmasan ayrı suç.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler