Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

deri montu makineye atıcam

Motovento
    REKLAM ALANI

daha önce çok deri ayakkabımı makineye attım ama tabi ayakkabı çok az'da olsa yıpranıyor atıldıkca

birde gerçek sahte deri meselesi var bilemiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Kuru temizleme ? ceketin etiketinde. Yıkanabiliyorsa yıkanma cinsini yazar zaten yoksa illaki deformasyon olur. Siz illa etikette ibare yok yıkayacam diyorsanız makinanın içini iyice doldurun havluyla ya da başkabirşeyle ceketin kazandaki sürtünme katsayısını minimuma düşürerek minimum aşınmayı sağlayabilirsiniz tabi tahminen. ben denemedim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    deriyi niye yıkıyorsunki kuru temizlemeye ver yada deri temizleme besleme sütleri vardır onlarla kendin yap.. gerçek deriyse kimyasal bir şey deterjan falan filan bulaştırma. yazık günah ..

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    İlla makineye atıp yikayacam diyarsan bez torbalar var onun içine koy ağzını bağla o şekilde at. Yada bi çarşafın içine koy torba gibi büzüp bağla öyle yıka. 👍

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Deri ise futbol topu olarak geri alabilirsin.
    Gerçek deri eldivenimi ılık yıkama kısa programda yıkadım tenis topu olarak çıktı.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Eğer gerçek deri ise bir daha montunu giyemezsin. Suni deri yıkanabilir. Gerçek deri kuru temizleme olmaz. Derimoddaki eleman şampuanlı bezle silip temizlememi ve kurutmak için yere havlu üzerine sermemi söyledi. Asarak kurutma sakın.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bir dericiye götür de astarı yüzünden pahalıya gelmesin. Montun etiketlerinde de nasıl temizlenmesi veya temizlenmemesi gerektiği ifade edilir.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çok ilginç bir konu... Daha önce hiç rastlamadım. Deri ceketini temizlemek isteyen genç bir arkadaşımız, çamaşır makinesinin yıpratıcı etkisinden duyduğu endişeyi paylaşmış bizimle... Forum üyelerinin, bu sıradışı ve daramatik hadise hakkındaki yorumlarını çok merak ediyorum. Şahsen cevap vermeden önce bir kaç gün kendi içimde düşünmem gerekiyor. Acaba forumda daha önce böyle bir konunun benzeri açılmış mı diye de baksam mi ki? Belki oradan fikir alabilirim...
    yusufncetin bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    tabi ki deneyim kısmını istiyorsun ama yani binlerce paylaşım daha önce yapılmışken burada sormayı ben anlamlı bulmuyorum ve amme hizmeti..

https://www.google.com.tr/search?ei=...30.NhOX0eBcxfc

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    kuru temizleme bile yapılmıyor çoğuna.makinaya atarsan bidaha giymemeyi göze al öyle yap.git dericiye ver silsin temizlesin bence

gerçek mi suni deri mi bilmiyorum alpinestars marka etiketinde bişey bulamadım, deri ayakkabılarımı makineye atıyorum bir şey olmuyor ama ne derisi bilmiyorum tabi birazcık yıpranıyor makinede fark ediyorum

Motosikleti
    Artık Yok...
    gerçek deriye kimyasarl hiç bir şey değdirilmez.. eskiden badem yapı besleyici yağlar belli periyotlarla sürerlerdi deriye beslesin diye.. şimdi hazır losyon besleyici sütler falan var .. temizlikde hafif ıslak sabunlu bezle temizleye bilirsin .. deri zaten çok ağır bir kir tutmaz..

bulaşık makinesine attım ebesinin *** gördüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

bulaşık makinesine attım ve ebesinin *** gördüm

Motosikleti
    NC750X
    kardeş yanlış yapmışsın bulaşık makinesine atarken finiş kuantumla yıkaman gerekiyordu.. 7 etkili kristal parlaklığını ancak bu şekilde elde edebilirsin.. calgonu da unutmadın inşallah. "ceketiniz uzun yaşar calgonla"
    velizrsln bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    derinin gerçeği de suni olanı da makinede deterjanla yıkanmaz. pul pul dökersiniz ceketi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)