Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Katil Bariyerler İçin Önemli Gelişme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Otoyol projesinde çalışan birisi olarak bir kaç düzeltme yapayım;

birincisi; Bu yapıların literatürdeki adı "otokorkuluk". Bariyer değil.

ikincisi; otokorkulukların amacı hiçbir zaman kaza yapan kişinin hayatını kurtarmak olmadı.

otokorkuluğun teknik tarifi;
    Yol kenarındaki yayaların ve araçların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan, ayırıcı ve koruyucu pasif yapılardır.
    Otokorkuluklar, yolu belirgin hale getirir, yayaların ve hayvanların yola girmesini engeller, aracın, yoldan çıkmasını önleyerek, sürücülerin ve yolcuların güvende olmasını sağlar.

Yani otokorkulukların amacı içeridekini içeride tutmaktır, dışarıdakini dışarıda. Daha fazlası değil.
    İnşaat demirinden neyim mızrak gibi şişler de kaynaklatsaydınız otokorkuluklarınızın iç tarafına, daha bir caydırıcı olurdu otokorkuluğunuzun iç tarafında kalanlara; saplanmamak bakımından...

Tanımını acilen güncellemek lazım. Dışardakini dışarda tutarken içerdekinin can güvenliğine ilave bir tehdit oluşturmamalı aslında "otokorkuluklarınız" ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hd Nightster
    Gıda mühendisliğinde ekmeğin tanımı : Un+su+tuz+maya karışımının yoğurulması ile oluşan hamurun uygun sürede fermantasyona bırakıldıktan sonra fırında pişirilmesi ile elde edilen ürün. Ama yine de boğaza kaçıp insanların ölmesini engellemek lazım.

Neyin ne iş yaptığını, tanımının ne olduğunu tartışmıyoruz ki ya da daha fazla şeyler beklemiyoruz ki, kaş yaparken göz çıkarmasın diyoruz ''otokorkuluğunuz''

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>

ikincisi; otokorkulukların amacı hiçbir zaman kaza yapan kişinin hayatını kurtarmak olmadı.

Yol kenarındaki yayaların ve araçların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan, ayırıcı ve koruyucu pasif yapılardır.
    Otokorkuluklar, yolu belirgin hale getirir, yayaların ve hayvanların yola girmesini engeller, aracın, yoldan çıkmasını önleyerek, sürücülerin ve yolcuların güvende olmasını sağlar.

Yani otokorkulukların amacı içeridekini içeride tutmaktır, dışarıdakini dışarıda. Daha fazlası değil.
    Bu durumda "otokorkuluk" larınız tanımına ve mevzuata uygun değildir.

Sizin de belirttiğiniz üzere;

...sürücülerin ve yolcuların güvende olmasını sağlar.
    kısmında oldukça yetersiz ve tehdit oluşturur seviyededir. Madem ki mevzuatınıza uymanız gerektiğini iddia ve ima ediyorsunuz, lütfen uyunuz.
    ...

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide benim bir eleştirim yok kaldıki oy verdiğim partiyi nerden biliyorsunuz.. benim adıma yorum yapıyorsunuz böyle.. ben burda en ufak bir siyaset yapmadım ki ne eleştirisi olumsuz bir şeyde demedim..

sizin gibi insanların sorunu bu kafanızdaki şablonlara insaları yerleştirmeye çalışıyorsunuz.. şimdi size göre ben chp liyim dimi ama değilim ömrüm boyuda chp ye oy vermedim...

bilimsel verisel konuşmak sanırım fazla geliyor .. yani hurafeler öcüler böcülerle anlatmak daha iyi sanırım..

ben diyorumki 180 ile bariyere vurmanıza gerek yok yaşayamassınız zaten... siz hala korumalarımız var diyorsunuz.. siz o korumalarınız sizi ölümsüzmü yapıyor sizi sanıyorsunuz.. ironman falanmı olduğunuzu sanıyorsunuz o korumları giyince..

ben diyorumki bilimadamları ilim adamları büyük koruma üreten firmalar testler yapmışlar uluslararası ve demişlerki 100 km hız ile düşersen 65 metre kuru asfaltta bakınız kuru diyorum ıslak asfaltta en az ikimisli sürünüyorsunuz yerde.. 65 metre diyorum metre hesabınız varmı bilmiyorum 65 cm değil metre..

bu sürtünme sırasında ortaya çıkan ısı 770 derece.. bu nedemek biliyormusunuz kemiklerinizin erime ısısı 520 derece diyorum.. dahada anlaşılır anlatıyım kor kömürü bilirmisiniz kor kömürün ısısı 700-800 derece arasıdır.. yerde sürtünürken maruz kaldığınız ısı böyle bir ısı..

sizin o korumalarınızın kaldırabiliceği ısı ve sürtünme mukavemeti o kadar değil.. kaldıki 100 km hızdan bahsediyroum arkadaş 180km hız diyor .. 180km hızla motordan düşerseniz biryere vurmanıza gerek yok zaten ...

adam konu açmış 23 km hızla düşdüm kolumu kımldatamıyorum ayak bileğim gitti el bileğim gitti diyor kaldıki 23km hızla yapıyor doku zedelenmesi dışında kırığı çıkığı yok ama adam nerdeyse haraket edemiycek halde.. sizde 180 ile bariyer yumuşak olsunda korumamızda var bir şey olmaz mantığındasınız.. benim eleştridiğim bariyer değilki bu mantık..
    Bak sen anlamak istemiyorsun herhalde ben diyorum ki diyelim ki 500 derece sıcaklıkla asfalta yapıştık, mont, eldiven giymeyelim mi ? Nasıl olsa o asfalt bizi eritecek. Seninle aynı mantıkta olmadığım için şükrediyorum sen benimle aynı mantıkta olamazsın zaten. Barıyerleri bırakalım o zaman nasıl olsa yumuşakta olsa ölcez mi ? Kaskta takmayalım nasıl olsa o sıcaklık bizi eritir kül eder. Sen benim ne demek istediğimi bal gibi anladın ama uzatıyorsun konuyu. Ben o korumalar yada barıyerler ölümsüz yapıyor demiyorum en azından kıyma makinesinde kesilir gibi kesilmezsin diyorum anladın mı ? ! Bilimsel konuşuyormuş birde hadi canım !

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar çok bilime hakimseniz, antrenmanlarda 300km ve üstü hızla düşüp sürünen, ve anlattığınıza göre yanıp bitip kül olması gerekirken bir sonraki gün antremanlara devam eden MotoGP yarışcıları fenomenini şöyle az bilimsel yollu açıklayabilirseniz seviniriz.

Aşağıdaki sadece bir örnek, ararsanız çok bulursunuz:

Current world champion Marc Marquez endured a long, frightening slide at Mugello, Italy, during practice in 2013. The Spaniard was rocketing down the straight when his front brake locked at 337.9km/h, throwing him clear. He slid into the gravel trap and walked away. A cracked shoulder bone, grazing and a swollen chin suggested he got off lightly.

Burada bir abinin oğlu pistte 200km hızla düştü, sürünerek durdu. Sadece bileği incindi çocuğun. Profesyonel falan değildi. Ama ekipmanı iyiydi.

Diyeceğim o ki mesele sadece suyun kemiğin kömürün erime kaynama sıcaklığıyla falan açıklanacak kadar basit değil.
    Anlatamazsın kardeşim ona göre herşey gereksiz, bariyer koruma... v.b bunlar zaten insanı ölümsüz yapmıyorya çok gereksiz bir şey hiç gerek yok böyle bariyer olaylarına !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Stres yapmayın yahu. Yarı şaka yarı ciddi yazıyoruz işte. Herkes farklı anlayıp farklı yorum yapabiliyor. Sorun yok.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stres yapmayın yahu. Yarı şaka yarı ciddi yazıyoruz işte. Herkes farklı anlayıp farklı yorum yapabiliyor. Sorun yok.
    işte anlatmaya çalışdığım buydu ...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

eren şu mesajı yazdı diye neredeyse toplanıp döveceğiz,
    konuya teknik tanım getirerek neyin en olduğunu anlatmaya çalışmış.

kendisine katılıyorum,
    zira kullanılan materyaller, ve şekil itibari ile bariyer gibi durmuyorlar,
    kıyas için medeni ülkelerdeki uygulamalara bakmak gerekiyor,
    zaman zaman bariyerin sağlandığı araç haberleri de duyuyoruz.

akşam çayına gidip fotoğraf çekmek ile bu işler çözülmüyor,
    sıfır motosiklet için %75-81 vergi verip üstüne trafiğe çıktığında devletinden vatandaşına kimsenin umursamadığı bir davranış biçimine maruz kalıyoruz,
    medeni ülkeler şehirlerin trafiğine çözüm için bisiklet ve motosikletlere, küçük arabalara önem veriyor,
    zamanında televizyon haberlerinde medeniyetsizlik göstergesi olarak kullanılan Hindistan trenlerine insanların binme biçimleri memlekette gayet güzel yapılıyor,
    dalga geçtiğimiz asya ülkelerinin motosiklet kültürü ülkemizde de oturmaya başladı.

bariyer konusunun üzerinde haddinden fazla durulduğunu düşünüyorum,
    karayollarında hız sınırları belli.
    hiç kimse sizin 160 km hızla düştüğünüzde güvenliğinizi sağlayacak önlem almak zorunda değil,
    zaten bu hızda gitme diyor.
    Cloud bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu akşam çayına giden arkadaşların içinde Fuar biletleri bedava olsun diye boykot yapıp Barkınla atışan arkadaşta var galiba.Ben tatmin edici bir sonuç alabileceklerini düşünmüyorum.Gündeme getirmiş olmak girişimde bulunmak belki birkaç pilot bölgede değişim yapılmasına katkıda bulunmak bile hiç bir şey yapmamaktan daha iyidir.Arkadaşlardan kaynaklı değil muhatapları yüzünden bir gelişme olmaz.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eren şu mesajı yazdı diye neredeyse toplanıp döveceğiz,
    konuya teknik tanım getirerek neyin en olduğunu anlatmaya çalışmış.

kendisine katılıyorum,
    zira kullanılan materyaller, ve şekil itibari ile bariyer gibi durmuyorlar,
    kıyas için medeni ülkelerdeki uygulamalara bakmak gerekiyor,
    zaman zaman bariyerin sağlandığı araç haberleri de duyuyoruz.

akşam çayına gidip fotoğraf çekmek ile bu işler çözülmüyor,
    sıfır motosiklet için %75-81 vergi verip üstüne trafiğe çıktığında devletinden vatandaşına kimsenin umursamadığı bir davranış biçimine maruz kalıyoruz,
    medeni ülkeler şehirlerin trafiğine çözüm için bisiklet ve motosikletlere, küçük arabalara önem veriyor,
    zamanında televizyon haberlerinde medeniyetsizlik göstergesi olarak kullanılan Hindistan trenlerine insanların binme biçimleri memlekette gayet güzel yapılıyor,
    dalga geçtiğimiz asya ülkelerinin motosiklet kültürü ülkemizde de oturmaya başladı.

bariyer konusunun üzerinde haddinden fazla durulduğunu düşünüyorum,
    karayollarında hız sınırları belli.
    hiç kimse sizin 160 km hızla düştüğünüzde güvenliğinizi sağlayacak önlem almak zorunda değil,
    zaten bu hızda gitme diyor.
    bu başlıkta ve sosyal medyada bir benzerini yazacaktım ama sonra dedim ki kendime "ulan dertsiz başına dert mi alacaksın, salla".
    neyse ki benimle aynı düşünen birileri varmış.

hız var, lastik kabak,hava basıncı yeterli değil, sürüş yeteneği/bilgisi yok vs.vs.vs.
    hareketli olan sensin, bariyer sabit duruyor.
    ama tek suçlu bariyer.

ulan kimse demiyor ki biz mal mal sürüyoruz şu mereti.
    klasik türk mantığı.
    hep karşı taraf/başkası suçlu
    biz sütten çıkmış ak kaşığız.

hadi bakalım gelsin linç!
    The Dude, logaritma ve Cloud bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    Hd Nightster
    Bu kadar kasmayın, https://www.youtube.com/watch?v=GrFq9gpHIHc böyle bir kazada motorcunun başına daha fazla bişey gelmesin, kasıt bu. Korumasız ve kurallara uymadan motor süren kazaya karışıyor cezasının mlsf çekiyor. Ancak insanların hata yapabileceğini önlemlerin bu hatları kapatacak şekilde olması gerekliliğidir önemli olan. Kimse kafası gözü kopsun istemez bilerek yapmaz ancak yapma demek insanlar için yeterli bir tedbir değil

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bariyerler revize edilsin mi edilmesin mi? Sürücü mü hatalı yoksa suç bariyerde mi ben bu tartışma kısmına girmeyeceğim.

Gelin beraber beyin fırtınası yapalım. Konuyla alakalı bazı sorular sorup bunlara cevaplar ararsak daha mantıklı sonuçlara ulaşırız diye düşünüyorum.

Öncelikle aklıma gelen soruları sorayım;

-Bariyerlere revizyon hangi şekilde yapılabilir? Nasıl bir bariyer sistemine geçilmeli?
    -Bu revizyonlar motosiklet kazalarında can kaybını azaltır mı?
    -Bu revizyonun maliyeti ne olur?
    -Bu revizyonun uygulanabilirliği ve mevcut durumdaki tüm bariyerlere uygulanması mümkün mü?

Şimdi kendi fikrime göre cevaplandırayım. Bence de bariyerlerin revize edilmesi gerekli. Revize edilecek bariyerler sayesinde en azından düşük hızlarda gerçekleşecek kazalarda bariyere çarpma sonucu yaralanma ve uzuv kaybının azalacağı belli. Ancak bir düşününce ülke genelindeki tüm yollardaki bariyerlerin revize edilmesinin çok maliyetli ve uzun süreçli bir işlem olacağı da belli. Yapılamaz mı? İstenirse yapılır ancak bunu talep eden vatandaş sayısını ve vurdumduymaz yöneticileri de düşününce, tüm ülkede uygulanması bence imkansıza yakın.

Maalesef motosiklet camiası olarak ülkemizde pek geniş kitlelere hitap edemiyoruz, yani sayımız az. İstediğimiz şeyin maliyetli bir iş olduğu da gerçek. Motosiklet kullanıcıları dışında bu revizyonu hiçkimsenin umursamadığı da bir gerçek. Yanlış anlaşılma olmasın insan hayatıyla kıyaslamıyorum. Bir can dünyadaki bütün bariyerlerin maliyetinden daha değerli fakat ben olay sadece gerçekçi yaklaşmaya çalışıyorum. Yani Maliyeti yüksek bir işi toplumun azınlık kalan bir kısmı isteyince, maalesef yöneticiler harekete geçmekte hevesli olmuyorlar.

Mesela hollandaya gidip gören varsa bisiklet kullanımın ne kadar yaygın olduğunu görmüştür. Ancak hiçbir hollandalı siyasetçi durduk yere; "dur şu vatandaşlarıma bir kıyak çekeyim de her yere bisiklet yolu yapayım" diyerek o yolları yapmamıştır. Ne zaman toplumun büyük kesiminden bu talep gelir, yöneticilere isteklerini toplum olarak dayatırlar, onlar da "seve seve" yapmak zorunda kalırlar.

İnşallah ben yanılırım da hiç değilse büyük şehirlerde ve çok kaza olan yollardan başlayarak bariyer revizyonuna giderler.
    SAFETY bunu beğendi.

Motosikleti
    Versys650
    Konuya kendinizi vermiyorsunuz.

Trafikte araç ve yayaların güvenliği için birtakım tedbirler alınır, bunlar yaşanan tecrübeler yada öngörülebilen koruyucu önlemlerdir.
    Bunun da uygulamaya geçmesi için önce yasal mevzuatların hazırlanması gerekir ki bu da işin önemine ve aciliyetine bağlı olarak zaman alır.

Bizim farkındalık oluşturarak bu süreci hızlandırmamız gerekirken siz neleri tartışıyorsunuz.

Bariyer yada oto korkuluğu gereksiz demiyoruz, yaya ve araç güvenliği için gerekli ancak motosiklet sürücüleri için yetersiz diyoruz. Trafikte tedbirler alınırken motosiklet sürücüleri de göz önünde bulundurulmalı diyoruz, daha doğrusu bunu dememiz gerekiyor.

Bu nedenle konuyu saptırmadan yapabileceklerimizi tartışalım burada.

Elinizden gelebilecek herhangi bir şeyi yapmazsanız sorumluluktan kurtulamazsınız.
    Cloud bunu beğendi.
    Herşeyin çözüldüğünü sandığın an yanılırsın.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durumda "otokorkuluk" larınız tanımına ve mevzuata uygun değildir.

Sizin de belirttiğiniz üzere;

kısmında oldukça yetersiz ve tehdit oluşturur seviyededir. Madem ki mevzuatınıza uymanız gerektiğini iddia ve ima ediyorsunuz, lütfen uyunuz.
    tam alıntı yapınız. "...aracın, yoldan çıkmasını önleyerek, sürücülerin ve yolcuların güvende olmasını sağlar." diyor mevzuat.
    otokorkuluğun amacı aracı yolda tutmak. Araç yolda kaldığı müddetçe araçtakilerin güvende kalacağı öngörülmüş.
    Bu öngörü yapılırken motosikletler gözardı edilmiş. Burasını herkes kabul ediyor. Ama mevcut mevzuata göre hatalı bir durum yok.
    Mevzuatın güncellenmesi gerekiyor.
    Umarım bu güncelleme olur

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    gayet samimi buldum, her türlü eleştiririz fakat tebrik etmesini de biliriz.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Konuyu sulandırayım mı? Hala bazı motosikletlerde görürüm aynen şu imla ile, "MOTOSİKLETLERİ FARKEDİN!" Hani bu stickeri yaptırıp dağıtmışsın ama, Türkçe yazım kuralı bilgin yok, bari bilene sor da öyle bastır onca sticker'ı arkadaş.
    Şimdi burada bariyer mevzusunda yine herkes motosiklet sürücüsü olmasına rağmen, dövüşe girmiş ya, ondan yazdım. Kel alaka gibi ama açıklayacam. (Şimdi haşmet gelir buna zıt bir şeyler yazmaya )

Burada ya da başka yerde hemen her konuda, konu herkesin yararına da olsa mutlaka birbirimize muhalefet edip girişiyoruz kavgaya. Hal böyle olunca, beklediğimiz hiç bir şey de çözüme kavuşmuyor. Tabii ki bizim bağırmamızla "tak" diye işler hemen olacak değil, ama hani birileri bizlerin yararına bir şey için çabalıyorsa da kim olursa olsun, nereden olursa olsun eyvallah, yapsın, çalışsın demeyi bilmek lazım diyorum.
    Kişisel görüşüm, bence hemen olacak iş değil, ama mesela İstanbul'da bakıyorum bazı tali ve yan yol girişlerindeki bariyerlerin birleşimindeki o sivri kısımlarda artık sarı plastikler var, bunu otobanda da gördüm bazı yerlerde. E güzel işte, fena mı olmuş. Tamam yapılan tüm yanlış işlere bağıralım, zaten bağırmadığımız, kuzu kuzu durduğumuz için oluyor o yanlış işler, ama yapılan ya da yapılmak istenen ve herkesin işine yarayacak şeylere de daha ortada netice yokken kavga dövüş girişmeyelim diyorum.
    Bu noktada ilk yazdığıma kendimle çelişen bir eleştiri de getireyim, hani adam "fark edin" yazamamış "farkedin" yazmış, evet yanlış yazmış ama bir çaba sarf etmiş aklı erdiğince, onu okuyan 2 tane araç sürücüsünün kafasında ışık yansa fena mı?
    Muhaliflikse az çok beni okuyanlar bilir, ben de çokça eleştiririm ama kimi zaman da, daha olayın başında bizden birileri(kastım motosiklet süren insanlardır) bir şey yapmaya çalışırken o saat yine bizden birileri tu kaka etmeye başlıyor gibi bir manzara yok mu sizce de?

Hani fıkrayı bilirsiniz,
    Adam cehenneme gitmiş, zebani adamı gezdiyor, Almanlara, Ruslara, İngizlere, Japonlara v.s. ait çeşitli kazanlar var ve başlarında bir kaç zebani bekliyor ve çıkmaya çalışanları içeriye itiyor.
    Bakıyor bir tane kazanda bekleyen zebani yok, adam dayanamayıp soruyor: "Bu kazanda niye bekleyen zebani yok."
    Zebaniden cevap geliyor: "O kazanda Türkler var, yukarı çıkmaya çalışanı kendileri çekiyor aşağıya."

Ha bak, Kenan ilçesine kadar hemşehrim olmasına rağmen valla akp ile filan hiç alakam yok ha. Hani buradan yola çıkıp geçmişte yazdığım her şeyi çöpe atacak ön yargılı arkadaşlara seslenmek için hatırlatayım dedim.

Haydi kalın sağlıcakla.

NOT1:Bu arada sistemli ve düzgün sürüyorsanız bariyerle, fark edilme stickerıyla filan çokça işiniz olmaz, onu da hatırlatayım.
    NOT2:Öte yandan sistemsiz, apaçilik yaparak sürenin de bariyerle fark edilmeyle işi yok o da ayrı konu. Eee o zaman kim istiyo la bu bariyeri .
    bursalıali bunu beğendi.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Ben bu konuya farklı bir açısı getireyim.

Yasama
    Yürütme
    Yargı

Yasama işini meclis yapar. Yani milletvekilleri yasa üretir.
    Yürütme işini bakanlar kurulu yapar. Yani milletvekillerinin ürettiği yasalara göre devletin idaresini sürdürürler.

Yani bu iş için bir yasa çıkarılacaksa, bir mevzuat güncellenecekse milletvekillerinin yani Sofuoğlu'nun çalışması gerekiyor.
    Bu bakanın görevi değil. Bakan yürütme organı.
    Sofuoğlu bu iş için bakana gidiyorsa ya yasama organı olan kendisinin görevini bilmiyor yada sadece bakan ile fotoğraf çekinip şov yapıyor.

Değişmesi yada güncellenmesi yada üertilmesi gereken yasalar, mevzuatlar, yönetmelikler vs nedir konusunda bir milletvekili olarak Sofuoğlu'nun çalışması gerekiyor.

Bakan ile birlikte çalışıp pilot bölge seçeceklermiş ? Yaptığı değilde yapacağı işlerle övünen kişileri oldum olası hiç samimi bulmuyorum...
    Cloud bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ama senin dediğin normal demokrasilerde olur.Bizim Sofuoğlu muhtemelen Cumhurbaşkanın dan önce Bakana giderek nabız yoklaması yapmıştır.
    Şimdi söyle bir durumda var Sofuoğlu direk Cumhurbaşkanına giderde bariyer falan diye konuya girse ve Cumhurbaşkanıda ben zaten bu motorcu tayfasından hoşlanmıyorum ne bariyeri diyerek tepki verse ortada kalma durumu var.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    tam alıntı yapınız. "...aracın, yoldan çıkmasını önleyerek, sürücülerin ve yolcuların güvende olmasını sağlar." diyor mevzuat.
    otokorkuluğun amacı aracı yolda tutmak. Araç yolda kaldığı müddetçe araçtakilerin güvende kalacağı öngörülmüş.
    Bu öngörü yapılırken motosikletler gözardı edilmiş. Burasını herkes kabul ediyor. Ama mevcut mevzuata göre hatalı bir durum yok.
    Mevzuatın güncellenmesi gerekiyor.
    Umarım bu güncelleme olur
    Siz tam alıntı yapınız. Benim mesajımda tam alıntının altında ayrıca dikkat çekmek için ilgili kısım belirtilmişti. Buna göre tanımınız veya mevzuatınız eksik/hatalı/yetersiz demektir.
    ...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu başlıkta ve sosyal medyada bir benzerini yazacaktım ama sonra dedim ki kendime "ulan dertsiz başına dert mi alacaksın, salla".
    neyse ki benimle aynı düşünen birileri varmış.

hız var, lastik kabak,hava basıncı yeterli değil, sürüş yeteneği/bilgisi yok vs.vs.vs.
    hareketli olan sensin, bariyer sabit duruyor.
    ama tek suçlu bariyer.

ulan kimse demiyor ki biz mal mal sürüyoruz şu mereti.
    klasik türk mantığı.
    hep karşı taraf/başkası suçlu
    biz sütten çıkmış ak kaşığız.

hadi bakalım gelsin linç!
    Öncelikle kimin nasıl süreceğine kanunlar dışında hiçbir güç karışamaz. İsteyen istediği gibi sürebilir. Sizin görüşünüz ve alıntı yaptığınız kişinin görüşüne göre egitimsizler ölsün yani bu mu? Şaka filan olmalısınız.

Eğitimli bir adam düşünün. Bu adam Honda eğitim seviyelerini filan tamamlamis, herşeyini yapmış kendini geliştirmiş, yasal limitler içinde ki hızda ilerlerken viraja giriyor ama virajda ne var? Mazot dökülmüş. Su sanmış, benim lastigimde iyi diyip güvenmiş su kaydirmaz demiş mazot ile kaymış ve düşmüş. Hızımız 80kmh. Bariyere boynunu carpiyor, boynu kırılıyor veya kopuyor adam orada ölüyor. Ee? Sizin salak salak sürenler haricinde eğitimli, kendini geliştirmiş bir adam bariyerden dolayı öldü ne yapacağız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Mevzu sadece ölmek değil zaten. Bariyeri oluşturan dikine çubuklara motordan dusupte hızla carptiginiz zaman kol bacak ikiye ayrılıyor veya kırılıyor. Bu kadar dar düşünmek pes vallahi yazık birde motorcu olacaksınız. Düşmenin eğitimi cehaleti yok her insan düşüp suruklenerek bariyerlere carpabilir. Çarptıktan sonra ölebilir veya bir yeri kırılabilir.
    mustafa_325, galileo ve Shrieker bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)