Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaralanmalı Trafik Kazası - Çarpıp Kaçma ve Sigorta

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Geçtiğimiz pazartesi günü E5'te küçükçekmecede bir araç arkadan motorsikletime çarptı ve kaçmış.
    Ben hastaneye götürüldükten sonra; kazayı görenler olayı polise anlatmış, kaçan aracın plakasını vermiş, polis kaza yerinde tutanak tutmuş. Tutanakta aracın plakası ve çarpıp kaçtığı yazıyor. Olay yerini gören ibb kamerası var, o da tutanağa yazılmış. Motosikletim de otoparka çekilmiş.

Karakola gittim ifade verdim, şikayetçi oldum. Bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum, yardıma ihtiyacım var.

Karakol polisi görüntüleri kendilerinin alacağını benim bir şey yapmayacağımı söylüyor. Görüntüleri almazlarsa, dosyaya eklemezlerse, görüntüler silinirse haklı olduğumu -sadece- polis tutanağı kanıtlar mı? Kamera görüntüsünü benim almamın bir yolu var mı?

Motosikletimi nasıl ve ne zaman yaptırmam gerekiyor? Tutanaktan karşı tarafın arkadan çarptığı, suçlu olduğu yazıyor. Ama kaçtığı için sigorta bilgileri falan yok. Motosikleti kendim parasını vererek yaptırıp mahkeme sonucuna göre mi para mı alacağım, Benim sigortam mı yaptıracak? Ne yapmam gerekiyor?
    Forumda benzer konu açılmış, 'servise götür eksper hasarı tespit edecek suçlu taraf zararı karşılayacak' gibi cevaplar verilmiş. Ama karşı taraf çarpıp kaçınca da durum aynı mı?

Çarpan araç kiralık. Kiralandığı şirketi biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    benim bildiğim bu durumlarda kazalı motosiklet servise bırakılır.
    kaçan şahıs veya araç illaki bulunacaktır. kaza tutanağı ve şahsın sigorta/kasko bilgileri servise ulaşır.
    servis çarpan kişinin sigortasından zararı karşılar.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Bu olay trafik kazasından çok adli vaka olmuş, sen şikayetçi olduğun için çarpan araç bulunur masrafların vs. mahkemeler sonuçlanınca ödenir o ayrı bi konu. Ama şuanda servise götürsen de sigortadan işlem yapamazlar. Ben de serviste hasar danışmanı olarak çalışıyorum, sigortadan yapılması için rücu edilecek kurumun (karşı tarafın) bilgileri gereklidir. Polis olay yerinde kaza tutanağı mı tuttu yoksa durum tutanağı mı ? Kaza tutanağı tuttu ise ilk sayfada senin ve karşı tarafın bilgilerinin yazılı olması gerekir.

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Kaza tutanağı tutmuş. Benim bilgilerim yazıyor. Karşı tarafın bilgileri kısmında kaza yeri terk yazıyor.
    Yani masrafları ben ödeyeceğim, mahkeme bitince mi sigortadan alacağım? Motorsiklet hero karizma. Kasko bedeli 8bin Tl gözüküyor. Motosikletin masrafı %50 den fazla çıkarsa hurda sayılacağı söyleniyor. 4 bin TL'den fazla masraf çıkarsa ortada sigorta olmadığı için yine hurda sayılabilir mi?
    Motosiklet şuan otoparkta. Mahkeme bitene kadar otoparkta dursa, servise gitmese, otoparkın masrafını da karşılar mı sigorta?

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı mucahitm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza tutanağı tutmuş. Benim bilgilerim yazıyor. Karşı tarafın bilgileri kısmında kaza yeri terk yazıyor.
    Yani masrafları ben ödeyeceğim, mahkeme bitince mi sigortadan alacağım? Motorsiklet hero karizma. Kasko bedeli 8bin Tl gözüküyor. Motosikletin masrafı %50 den fazla çıkarsa hurda sayılacağı söyleniyor. 4 bin TL'den fazla masraf çıkarsa ortada sigorta olmadığı için yine hurda sayılabilir mi?
    Motosiklet şuan otoparkta. Mahkeme bitene kadar otoparkta dursa, servise gitmese, otoparkın masrafını da karşılar mı sigorta?
    Öncelikle büyül geçmiş olsun mahkeme acilacagı bu konuda bir kesin cünkü durmadığı için cana ve mala kasıt etmiş gözü ile bakiliyor sen sikayetci olmasan bile kamu davasi açılma ihtimali yüksek. Her iki durumda da dava açılacağı için motorunu servise götür ve eksiği gedigi ile beraber herşeyini eğer imkanin varsa yaptır. faturalarını da sakla servis detayına da kaza sonrasi tamir diye ya da kaza masraflari için olduğunu belgelet. mahkemede alacak kisiminda gösterirsin. Mahkemenin sonuçlanması uzun süreceği için motoru otoparkta yatirmak sizin zarariniza olacaktir bu arada ödetmek isterseniz ödetebilirsiniz otopark ucretini de
    sonra zaten maddi ve manevi tazminat davasi açma işlemleri başlıyor. Tekrardan gecmiş olsun ekipmanların tam mıydı durumları nasıl şuan ekipmanlarinin

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Karşı tarafın plakasını öğrenirsen kesilen trafik poliçesinden bilgilerine ulaşabilirsin

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle büyül geçmiş olsun mahkeme acilacagı bu konuda bir kesin cünkü durmadığı için cana ve mala kasıt etmiş gözü ile bakiliyor sen sikayetci olmasan bile kamu davasi açılma ihtimali yüksek. Her iki durumda da dava açılacağı için motorunu servise götür ve eksiği gedigi ile beraber herşeyini eğer imkanin varsa yaptır. faturalarını da sakla servis detayına da kaza sonrasi tamir diye ya da kaza masraflari için olduğunu belgelet. mahkemede alacak kisiminda gösterirsin. Mahkemenin sonuçlanması uzun süreceği için motoru otoparkta yatirmak sizin zarariniza olacaktir bu arada ödetmek isterseniz ödetebilirsiniz otopark ucretini de
    sonra zaten maddi ve manevi tazminat davasi açma işlemleri başlıyor. Tekrardan gecmiş olsun ekipmanların tam mıydı durumları nasıl şuan ekipmanlarinin
    Teşekkür ederim. Motosikletin masrafı benim anlayabildiğim kadarıyla fazla. 4 bin TL'yi geçebilir. Geçmezse tamam, ücretini ödeyeceğim faiziyle alacağım. Ama geçerse hurdaya çıkmalı, sigorta motosikletin bedelini bana vermeli. Bu kısım kafamı karıştırıyor. Eğer masrafı 4 bin TL'yi (motosikletin kasko bedelinin yarısını) geçerse, ücret bilgisini gösterir belge alıp, motosikleti otoparkta tutmaya devam edip, mahkeme bitince motosiklet hurdaya ayrılacağından motosikletin parasını alabilir miyim acaba?

Motosiklet daha yeniydi, 740 kilometredeydi 1,5 aydır kullanıyorum. Ekipmanlarım dizlik, kask, monttu. Dizlik ezilmiş. Kask çene açılır kasktı. Çene kısmı kırılmış.
    Eldivenim de olsa, kask da biraz daha kaliteli olsa yarasız atlatacakmışım.

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşı tarafın plakasını öğrenirsen kesilen trafik poliçesinden bilgilerine ulaşabilirsin
    Plakasını biliyorum. Karakol bilgi vermiyor. Belgeyi, bilgileri, karakoldan almazsam servisin işlem yapabileceğini sanmıyorum.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı mucahitm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Motosikletin masrafı benim anlayabildiğim kadarıyla fazla. 4 bin TL'yi geçebilir. Geçmezse tamam, ücretini ödeyeceğim faiziyle alacağım. Ama geçerse hurdaya çıkmalı, sigorta motosikletin bedelini bana vermeli. Bu kısım kafamı karıştırıyor. Eğer masrafı 4 bin TL'yi (motosikletin kasko bedelinin yarısını) geçerse, ücret bilgisini gösterir belge alıp, motosikleti otoparkta tutmaya devam edip, mahkeme bitince motosiklet hurdaya ayrılacağından motosikletin parasını alabilir miyim acaba?

Motosiklet daha yeniydi, 740 kilometredeydi 1,5 aydır kullanıyorum. Ekipmanlarım dizlik, kask, monttu. Dizlik ezilmiş. Kask çene açılır kasktı. Çene kısmı kırılmış.
    Eldivenim de olsa, kask da biraz daha kaliteli olsa yarasız atlatacakmışım.

Plakasını biliyorum. Karakol bilgi vermiyor. Belgeyi, bilgileri, karakoldan almazsam servisin işlem yapabileceğini sanmıyorum.
    sigorta yaptırdığın firmaya gidip plakayı ver. O da sana sigortayı hangi şubede kestirdiğini söyler. Kestirdiği yere gidip durumu anlat
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Policesine ulaşman hicbir anlam ifade etmez. Polis tutanağına bakar, ayrica kacmasaydi bile sen cebinden yaptırırdin sonra sigorta sana öderdi parayı. 4 bin tlden fazla ise hasarı, pert olma ihtimali yüksek ama en basta söylediğim gibi bu iş adli vaka olmuş sigorta falan hiç uğraşma yorulursun sadece. Olacakları tahmin edeyim polis adama ulaşır adam da şikayetini cek gel anlaşalım der sen de taleplerin ne ise söylersin. Mahkeme ile ugrasmaktansa anlaşmak daha iyidir mahkeme kimbilir ne zaman olcak ta sonuçlanacak ta vs. vs. Şuan ne yapacağın sana kalmış ister yaptır motoru, parasını fazlasi ile al ister bekle hasarli motoru adam alsin sana anlaştığınız parayi versin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)