Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Türkiye açıklaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Vergiler sadece z motoya mı var diğer japon markalarından yüzde elli daha pahalı. Distribütörlüğü zevki için almış olan bankası da olan bir aile şirketleri gurubu için normal. Dolar kurunun 1.18 e düştüğü günlerde meşhur euro listesini tl ye çevirmişlerdi. tl değerliydi.300 cc motosiklet 48 bin olur mu? bugünün şartlarında. Rakipleri 27000 e satarken.
    şöyle örneklersek :

suzuki v strom 250 Almanya fiyatı 5740 euro Türkiye fiyatı (indirimli) 27450 tl
    kawasaki versys300 Almanya fiyatı 5790 euro Türkiye fiyatı (indirimli) 48000 tl

Almanya da 50 euro Türkiye de 20.550 tl fark var bunun vergi le bir açıklaması yok.

50 euro 300 tl eder yaklaşık 20.000 değil.
    buna z-moto farkı (yersen) diyoruz.
    viper17 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kawasakinin böyle bir açıklamayı facebook tan yapmış olması çok saçma, aslı yok bence, sosyal medya sever biri tarafından yapılmış acemice bir yazı, çok da ciddiye almaya gerek yok. Fakirin biri kendini teselli etmiş hepsi o.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergiler sadece z motoya mı var diğer japon markalarından yüzde elli daha pahalı. Distribütörlüğü zevki için almış olan bankası da olan bir aile şirketleri gurubu için normal. Dolar kurunun 1.18 e düştüğü günlerde meşhur euro listesini tl ye çevirmişlerdi. tl değerliydi.300 cc motosiklet 48 bin olur mu? bugünün şartlarında. Rakipleri 27000 e satarken.
    şöyle örneklersek :

suzuki v strom 250 Almanya fiyatı 5740 euro Türkiye fiyatı (indirimli) 27450 tl
    kawasaki versys300 Almanya fiyatı 5790 euro Türkiye fiyatı (indirimli) 48000 tl

Almanya da 50 euro Türkiye de 20.550 tl fark var bunun vergi le bir açıklaması yok.

50 euro 300 tl eder yaklaşık 20.000 değil.
    buna z-moto farkı (yersen) diyoruz.
    Bu da son nokta.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vstrom 250'nin ötv'si %8 (250cc)
    versys 300'ün ötv'si %37 (300cc)

buna x firma farkı demiyoruz, farklı motor hacimlerine sahip kalemlerde ötv oranı farklılığı diyoruz.

kümülatif olarak kdv ve ek gümrük vergisi hesaplaması yapınca fiyat farkı sebebi ortaya çıkar gerçi ama boşverin ignorance is bliss afiyet olsun
    uugguurr86 bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da son nokta.
    Güzel ama almanyada 300 ccye kadar düşük vergi olayını unuttunuz heralde. Yoksa neden yamaha ve honda 250 lik cbr ve r25 getirsin ki? Yurt dışına bakın dediğim motorların hep 300lük versiyonunu kullanıyorlar.
    uugguurr86 bunu beğendi.

Motosikleti
    Star Fire 48
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vstrom 250'nin ötv'si %8 (250cc)
    versys 300'ün ötv'si %37 (300cc)

buna x firma farkı demiyoruz, farklı motor hacimlerine sahip kalemlerde ötv oranı farklılığı diyoruz.

kümülatif olarak kdv ve ek gümrük vergisi hesaplaması yapınca fiyat farkı sebebi ortaya çıkar gerçi ama boşverin ignorance is bliss afiyet olsun
    Peki madem. Vergi dilimini aynı kulvara taşıyalım;

suzuki vstrom 650 52.900 tl kavasaki versys 650 64.000 tl
    suzuki vstrom 1000 74.980 tl kawasaki versys 1000 101.500 tl
    Honda africa twin 1000 76.500 tl

yine z- moto farkı (yersen)

honda japonya'dan direkt container ile toplu olarak container bazında aracısız getiriyor ve ithalatı yaptığı günkü güncel kuru baz alıyor.
    kawasaki ise aracanın aracısı, japonya'dan hollanda'ya ,hollanda'dan Türkiye'ye, Türkiye'de distribütörden tüketiciye.. ayrıca parsiyel getirdiği için güncel döviz kurunu baz alıyor. daha da anlatayım mı? yoksa 'gavazaki bizi çok pis öpüyo ühü yaşasın honda' şeklide sızlanmaya devam edecek misiniz?
    Suzuki'nin vstrom'u getirdiği tarih fuar vaktiydi, o günden beri satılmadı (dl1000) (versys ise döviz krizi sonrasında ithalat isteğe bağlı yapılıyor-muş) yan illaki ben versys 1000 isterim derseniz size bu fiyattan getirirler.
    ama siz yine de 'yaşasın ben büyüynce dl1000 alıcam en büyük suzuki, hain gavazaki' şeklinde de sızlanabilirsiniz.
    sabaha kadar ben anlatırım bunları ama kime neye neden anlattığımı bilemiyorum. Kawasaki Türkiye'nin de hiç bir alım potansiyeli olmayan ama akşama kadar klavyeden büyük markalara sallayan cg -bajaj- bisiklet tayfasını ciddiye alıp açıklama yapmasını da önceki mesajımda belirttiğim gibi doğru bulmuyorum.

herşeyden öte; sizin bildiğiniz doğru. en haklı sizsiniz.

Eyyy motorcu gardışıım, ey kawasaki seven, Yamahacı, Hondacı bilumum motorcu gardaşııım, bunlar daha iyi günleriniiiz, böyle devam ederse aldığınız sıfır motorlar son sıfır motorunuz olabülüüü, amanin onları pambıhlara sarup sarmalayuun.

Açıklama, dil, güzel Türkçemiz, şu bu bi yana da, ben işler iyi giderken benzeri firmaların motosikletçinin yararına bi tane işini, uygulamasını ya da açıklamasını, basın bültenini filan görmedim, hatırlamıyorum, onu da geçtim motosiklet sektörü için ne yapmışlar mesela, alayını kastediyorum sadece Z moto diil, var mı bilen duyan; kendi işleri ters gidince mi geliyormuş bu açıklamalar. Vergi, ekonomik sıkıntı, işin asıl bağırılması gereken kaynağı filan geçelim, onların hepsine buradaki pek çok artistten daha çok bağırmışımdır. Ama yumurta kapıya gelince (ki o açıklama da resmi ise, emin değiliz, belki de Z-Moto'nun küçük oğlu evde feysi karıştırırken yapmıştır kim bilir ) bakıyoruz tüm firmalar ağlıyor.
    Ha bu arada işleri tıkırında bi kaç abi de hala kawa'dan filan sıfır alet alabiliyorlar ya firma sahibi gibi savunmuşlur gene, babalarının ya firma.

Kısaca komik durumlar bana göre, ne biz ne de firmalar hiiiç ağlamayalım, mevcut hükümete oy verenler kadar muhalefet edenler de bu durumda pay sahibidir.
    Bak akaryakıt fiyatı arttı diye Fransada günlerdir sokaklar yanıyor, ittir et kawasakiyi, motosiklet hobisini filan da benzin zamları için bırak sokağı sarı yeleği, bi taneniz evinin penceresine çıkıp bağırdı mı?
    Hadi net olun, memuru, işçisi eylem yaparken kaçınız bunlarun hepsü teroriz homuna goyyum filan demişti.

Geçiniz.
    Daha beter olsun demiyecem ama daha beter olmadan da hiç bi haltın değişeceği yok gibi.
    Zaten desek de demesek de ne olacaksa olacak o da ayrı konu.

Kawasaki, Suzuki bilmem kim, bana hiç ağlamasınlar, ben ay sonunu nasıl getirecem onun derdindeyim.
    Memleket batarsa emin olun kawa distribütörü hepimizden iyi yaşar, biz motoru arabayı satıp açık kapatırız.
    Hele hele buralarda hala birilerini savunup da sonra bu firmalara giydirenlerin gözyaşı ise umrumda bile diil. Ben düşünecem taşınacam ona göre davranacam sen tikinin keyfine göre benim hayatımı da etkileyen tercihler yapacan, sonra burda firmalara giydirecen, asıl giydirmen gerekeni de yere göğe(hem de hala)sığdıramayacan. Yuh olsun sana da... Boşa ağlama arkadaşım.
    O yüzden benim gözümde (doğru ise ) bu açıklamanın hiç bir değeri yoktur! Nokta.

Motosikleti
    Star Fire 48
    honda japonya'dan direkt container ile toplu olarak container bazında aracısız getiriyor ve ithalatı yaptığı günkü güncel kuru baz alıyor.
    kawasaki ise aracanın aracısı, japonya'dan hollanda'ya ,hollanda'dan Türkiye'ye, Türkiye'de distribütörden tüketiciye.. ayrıca parsiyel getirdiği için güncel döviz kurunu baz alıyor.
    daha da anlatayım mı? yoksa 'gavazaki bizi çok pis öpüyo ühü yaşasın honda' şeklide sızlanmaya devam edecek misiniz?
    Suzuki'nin vstrom'u getirdiği tarih fuar vaktiydi, o günden beri satılmadı (dl1000) (versys ise döviz krizi sonrasında ithalat isteğe bağlı yapılıyor-muş) yan illaki ben versys 1000 isterim derseniz size bu fiyattan getirirler.
    ama siz yine de 'yaşasın ben büyüynce dl1000 alıcam en büyük suzuki, hain gavazaki' şeklinde de sızlanabilirsiniz.
    sabaha kadar ben anlatırım bunları ama kime neye neden anlattığımı bilemiyorum. Kawasaki Türkiye'nin de hiç bir alım potansiyeli olmayan ama akşama kadar klavyeden büyük markalara sallayan cg -bajaj- bisiklet tayfasını ciddiye alıp açıklama yapmasını da önceki mesajımda belirttiğim gibi doğru bulmuyorum.

herşeyden öte; sizin bildiğiniz doğru. en haklı sizsiniz.
    İşte şimdi asıl bahsetmek istediğim şeyi yazmışınız. Ortak noktada buluştuk. Z-moto, borusan oto,harley davidson tr vs. vs. bu tarz küçük(!) dağıtıcılar yüzünden böyle. Konu hangi marka , hangi dağıtıcı değil. Konu halkımızın koyun yerine konması, aklıyla alay edilmesi. Mizahi yaklaşımla z-moto farkı (yersen) derken altında yatanlar bunlar. Temel çözüm: satın almamak. Keyfe keder hareket eden genel dağıtıcıların ekonominin çarkları içerisinde zamanla piyasadan silinmesi.
    Katılmadığum nokta ise : cg-bajaj-bisiklet tayfası nı da ciddiye almak gerekir. Kimseyi küçümsememelisiniz. Para ile imanın kimde olduğunun belli olmadığı bir ülkede yaşıyoruz.

cg - bajaj - bisiklet tayfası ne demek, sen insanları kategorize ederek bilip bilmeden neye göre sallıyon ki.
    Ben Bajaj kullanıyorum fakülte mezunu, 47 yaşında 12 yıldır motosiklet kullanan adamım mesela. Evimin bir duvarı 1000'in üstünde kitapla kaplı, ama maddi durumum Bajaj aldırabiliyor bana, noldu, maraba mıyım ben sana göre, sözüm dinlenmez, lafım geçer akçe olamaz mı? Tayfaymış. Sen kimsin elit tayfa mı, iyi motora ya da daha büyük markaya binince mi adam olunuyor.Ha kastettiğin apaçi cahil, eğitimsiz adamsa, onlardan her markada var. Bu yaptığın çok ama çok ayıp, utanılacak bir şey.

Kawasaki, Z moto, açıklama, şimdi hepsini kaldır at çöpe. Git bu önyargılarımdan nasıl arınırım diye başını ellerinin arasına koy onu düşün bence.

Geri kalan her şey hikaye çünkü.

Motosikleti
    Star Fire 48
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyyy motorcu gardışıım, ey kawasaki seven, Yamahacı, Hondacı bilumum motorcu gardaşııım, bunlar daha iyi günleriniiiz, böyle devam ederse aldığınız sıfır motorlar son sıfır motorunuz olabülüüü, amanin onları pambıhlara sarup sarmalayuun.

Açıklama, dil, güzel Türkçemiz, şu bu bi yana da, ben işler iyi giderken benzeri firmaların motosikletçinin yararına bi tane işini, uygulamasını ya da açıklamasını, basın bültenini filan görmedim, hatırlamıyorum, onu da geçtim motosiklet sektörü için ne yapmışlar mesela, alayını kastediyorum sadece Z moto diil, var mı bilen duyan; kendi işleri ters gidince mi geliyormuş bu açıklamalar. Vergi, ekonomik sıkıntı, işin asıl bağırılması gereken kaynağı filan geçelim, onların hepsine buradaki pek çok artistten daha çok bağırmışımdır. Ama yumurta kapıya gelince (ki o açıklama da resmi ise, emin değiliz, belki de Z-Moto'nun küçük oğlu evde feysi karıştırırken yapmıştır kim bilir ) bakıyoruz tüm firmalar ağlıyor.
    Ha bu arada işleri tıkırında bi kaç abi de hala kawa'dan filan sıfır alet alabiliyorlar ya firma sahibi gibi savunmuşlur gene, babalarının ya firma.

Kısaca komik durumlar bana göre, ne biz ne de firmalar hiiiç ağlamayalım, mevcut hükümete oy verenler kadar muhalefet edenler de bu durumda pay sahibidir.
    Bak akaryakıt fiyatı arttı diye Fransada günlerdir sokaklar yanıyor, ittir et kawasakiyi, motosiklet hobisini filan da benzin zamları için bırak sokağı sarı yeleği, bi taneniz evinin penceresine çıkıp bağırdı mı?
    Hadi net olun, memuru, işçisi eylem yaparken kaçınız bunlarun hepsü teroriz homuna goyyum filan demişti.

Geçiniz.
    Daha beter olsun demiyecem ama daha beter olmadan da hiç bi haltın değişeceği yok gibi.
    Zaten desek de demesek de ne olacaksa olacak o da ayrı konu.

Kawasaki, Suzuki bilmem kim, bana hiç ağlamasınlar, ben ay sonunu nasıl getirecem onun derdindeyim.
    Memleket batarsa emin olun kawa distribütörü hepimizden iyi yaşar, biz motoru arabayı satıp açık kapatırız.
    Hele hele buralarda hala birilerini savunup da sonra bu firmalara giydirenlerin gözyaşı ise umrumda bile diil. Ben düşünecem taşınacam ona göre davranacam sen tikinin keyfine göre benim hayatımı da etkileyen tercihler yapacan, sonra burda firmalara giydirecen, asıl giydirmen gerekeni de yere göğe(hem de hala)sığdıramayacan. Yuh olsun sana da... Boşa ağlama arkadaşım.
    O yüzden benim gözümde (doğru ise ) bu açıklamanın hiç bir değeri yoktur! Nokta.
    Buda konunun siyasi yaklaşımı. O konuda haklısınız. Beter olma konusuna katılıyorum. Ama burada siyaset tartışmak istemem.Vergi, kur vs vs neden böyle apaçık ortada.
    Dikkat çekmek istediğim ülkede aynı şartlarda satış yapan firmaların bazılarının tatlı karlar elde etmek için bir çuval yalan söyledikleridir

"cg -bajaj- bisiklet tayfası". Bu arada unutmuşum ryangt benim avatar bisiklete takmış sanırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kawasaki Türkiye'nin de hiç bir alım potansiyeli olmayan ama akşama kadar klavyeden büyük markalara sallayan cg -bajaj- bisiklet tayfasını ciddiye alıp açıklama yapmasını da önceki mesajımda belirttiğim gibi doğru bulmuyorum.
    burası çok sert olmuş yalnız,kırıyosunuz bizi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Adamların en ucuz motosikleti 24,600 lira.

50-100-125-150 cc segmentlerinde modelleri yok. www.kawasaki.com'da sadece z125 var. Türkiye'de satışı yok bu modelin galiba.

Hem ülkemizde çok satan segmentte modelleri olmaması,hem de 300-400 cc'lik modellerinde ötv etkisiyle fiyatların çok daha artması sebebiyle Kawasaki sıkıntılı bir süreç geçiriyor.

Daha üst cc'lerden bahsetmiyorum çünkü 250 cc üstü modellerin yıllık satış miktarı toplam pazarın %5'ini kapsıyor.

Hem modeller pahalı,hem de pazar payının aslan payı kısmında modelin olmayınca işler iyiye gitmiyor.

Zira bu yıl ilk sekiz ayda 66 motosiklet satabilmişler.

Vergiler,döviz vs elbette ki piyasayı derinden etkiledi ama bir önceki seneye oranla satışların %82 gerilemiş. Burada oturup bi düşünülmeli bence.
    pea bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fiyat konusunda elleri kolları bağlı olabilir ama herkesin eleştirdiği burun havada tarzları ve yarattıkları antipati kendi eserleri.

Motosikleti
    Ybr 125
    Bu kezde örnek verdiğiniz motorların avrupa fiyatlarını yazmamışsınız
    Suzuki vstrom 650 indirimli 52,900 indirimsiz 57000. Kawasaki de herhangi bir indirim yazmıyor 65000. Avrupa fiyatlarında da 1000 euroya yakın fark var. Bakarsan aşağı yukarı aynı fiyata geliyor. Sonuçta her aynı cc aynı tip motor aynı fiyat olacak değil. Kalite ve özellik farkı olabilir. Sonuçta cf motonun daha ucuza o tip motoruda var.

Ama Kawasaki seven biri değilim. Z moto falanda savunmaya gerek görmüyorum. Kawasaki kazıklıyor diğerleri kazıklamıyorsa yamaha honda suzuki fark etmez. Herhangi birini tecih edebilirim. Ama edemiyorum. Çünkü 650 lik motor alacak ekonomik durumum yok ve her geçen gün daha da fakirleştiğimin farkındayım. O zaman Kawasaki mi suçlu? Yoksa biz kadar kaynağı olmayan bir çok avrupa ülkesinde 1,5k-2 k asgari ücret alırken 8k-9k para birmine bu motorları alırken 1,6k asgari ücretle 60k para birimine alan bizde mi gariplik var. Varsın diğerleri 8000 tl iken kawasaki 9000 tl olsun. Hiç önemli değil. 8000 liğede razıyım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    benim anlamadığım şu fiyat konularında markaların fiyat politikasını burda bazı insanların sanki marka kendi malları sanki maaşlı elemanı çalışanı gibi deli gibi bir yerinden tutup savunmaya çalışması.. insanlar anlatıyor kur ortada her markanın ürünü getirtme yolu farklı buda maliyetlere yansıyor.. bazıları yılda bir parti çeker aracısız direk kendi getirir bu o mal üsütnde 5-10 bin tl fark yaratır kimi kawa gibi araba mantığında sipariş üstüne sipari biriktikçe ufak partiler halinde direk japonya merkezden değil hollanda yada almanyadan malı çeker yani zaten aracının aracısından alır komisyonlu birde kendide payını eklerse fiyat akranına göre 5-10 bin fazla olması doğaldır..

Bunun tartışılıcak bir yanı yok .. bu firmaların türkiye pazarlarında iş yapma şekilleri ile ilgili bir şey..

şimdi arkadaşın şu lafına gelirsek laf ağır biraz ama burda insanları kutuplara ayırmaksınıflara ayırmak olarak görmüyorum ..

Kawasaki Türkiye'nin de hiç bir alım potansiyeli olmayan ama akşama kadar klavyeden büyük markalara sallayan cg -bajaj- bisiklet tayfasını ciddiye alıp açıklama yapmasını da önceki mesajımda belirttiğim gibi doğru bulmuyorum.
    arkadaş gücü yetmiyen parasız dememiş alım potansiyeli demiş bunlar ayrı kavramlar yani almaya niyeti gönlü zaten olmıyanlar anlamında demiş.. ben öyle anladım en azından.. kaldıki bana göre cg-bajaj konusunda da haklı bajaj ucuzmu ns200 alsan 14-15 bin lira dominar 400 alsan 25 bin lira.. bunlar az paramı..

Kimse kusura bakmasında bajaj alıpda kimse burda fakir edebiyatı yapmasın.. altında 15 bin liralık 25 bin liralık motorla gezen adam benim gözümde dar gelirli falan değildir..

burda benim anladığım arkadaşın demeye çalışdığı siz gidip 15 bin lirayı 25 bin lirayı bajaja gömüyorsanız kawasakiye laf söylemeye hakkınız yok diyor.. eğer dediği buysa kimse kusura bakmasında haklı.. ikinci elde 12-16 bin liralara kawalar kaynıyor er6n ler er6f leri ninja250 leri ninja 300 leri alan yok yüzüne bakan yok ama iş konuşmaya gelince o fiyatlara bajaj alıyorsanız bir zahmet kawayada laf etmeyin.

bugün 2013-2014 versys650 leri dominar 400 fiyatlarında bulabiliyorsanız harika makineler abs li falan o fiyata dominar400 alıyorsanız o parayı ona gömüyorsanız o zaman kawaya istenilen yada gömülen paralarada bence laf etmemek lazım..

kaldıki cgleri unutmadım cgler çokmu ucuz 5 bin liranın altında cg kaldımı 8-9 bin lara kadar var.. o fiyatlara ne kalite motorlar var satılmıyor .. o yüzden işi şu fakir edebiyatına dayatmayın bunun parasızlıkla pulsuzlukla hiç bir ilgisi yok..

bu ülkeve piaggio gibi değerli kaliteli bir marka bile ikinci elde 8-9 bin liralara satılıyorsa avrupada bile ikinci elleri daha pahalı türkyiede sürünüyor bu ülkede kawa nın ikinci elleri sürünüyorsa hata suzukinin bile belli modelleri dışındaki modellerinin ikinci el fiyatları dipse cg bajaj fiyatlarında satılıyorsa kimse fakir edebiyatı yapmasın bence..

tam aksine bir öz eleştiri yapsın..

Logaritma arkadaş beni dogru anlamış. Kimseyi bindiği / binmedigi motor yüzunden yaftalamadim . Kawasaki potansiyel müşterisi olmayan dmeek istedim . Benim su an Lamborghini ya da Maserati alabilecek durumum yok sahsen ama forumlarda ya da diğer sosyal medya durumlarında "şerefsiz lambocular bizden çok kar ediyorlar,kanarya adasında Ferrari ile aynı fiyata Lamborghini var ama burda niye daha pahalı ben iki üniversite bitirdim 1 tane şiir kitabım var siz beni ne sanıyorsunuz " seklinde yakarmadim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    inş ilk honda batar fuarda 51999 olan afrika twin bu gün 76000
    kawasaki batsın istemem en azından adam gibi makina yapıyor kaliteli diğer japonlardan kalite olarak 5 gömlek üstün parası olan kawasaki değil kalite satın alıyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Markalar arası farktan ziyade, genel olarak alım gücünün yerin dibine doğru hareketine odaklanmakta fayda var.

Kawasaki fiyatlarını başka ülkelerde düşük tutup ülkemizde yüksek tutuyorsa bu şu anlama gelir:

"Türkiye pazarını rekabet yapacak kadar ciddiye almıyorum."

Doğrudur veya yanlıştır. Ancak Kawasakinin işini Kawasakiden daha iyi bildiğini zannetme saflığına kapılmak gülünç.

Bu arada Kawasaki ile diğer Japonların arasındaki mevhum kalite farkı şehir efsanesi. Model bazındadeğerlendirmek lazım. Honda'nın H2 ile baş ölçüşebilecek modeli yok, Kawasakinin de Goldwing ile. Ancak ikisinin de Grom tipi birbirinin rakibi 125cc motosikletleri var, fiyatları da kaliteleri de yakın.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markalar arası farktan ziyade, genel olarak alım gücünün yerin dibine doğru hareketine odaklanmakta fayda var.

Kawasaki fiyatlarını başka ülkelerde düşük tutup ülkemizde yüksek tutuyorsa bu şu anlama gelir:

"Türkiye pazarını rekabet yapacak kadar ciddiye almıyorum."

Bu arada Kawasaki ile diğer Japonların arasındaki mevhum kalite farkı şehir efsanesi. Model bazında değerlendirmek lazım. Honda'nın H2 ile baş ölçüşebilecek modeli yok, Kawasakinin de Goldwing ile. Ancak ikisinin de Grom tipi birbirinin rakibi 125cc motosikletleri var, fiyatları da kaliteleri de yakın.
    haşmet aynı sınıf kawasaki ile honda yı yanyana görmediğin belli.
    eğer nc ile versys yan görsen aradaki fark ı anlarsın
    anlamamk için kör olmak lazım.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)