Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R6 2007 şaside ufak bir darbe ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    Öncelikle tüm forum sakinlerine merhaba.3 yıldır forumda dolanıyorum ancak konu açmak bugüne nasipmiş böyle kendimi tanıtmadan direk giriyorum ancak yarın motosıklete bakmaya gidicez ustamla bir an önce birkaç kişiden tavsiye alırsam pekte fena olmaz
    başlıktanda belli oldugu gibi sahibindende bir 2007 model R6 buldum grenajlar boyanmış pek takılmıyorum buna hasar kaydı 6 bin lira
    ancak şasede ufak bir nokta var göçük gibi kafamdaki soru işareti sorun cıkarırmı risk olurmu motor 1 yıldır sahibindeymış göçüğün nasıl oldugunu bildiğini pek sanmıyorum motorun fiyatı emsallerine göre makul 60 bin km bu fotoğrafı atıyorum yanıtlarsanız sevinirim fotoğraftaki göçüğün bir zararı olurmu?
    https://i.hizliresim.com/oX2DkQ.png

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Ölmüş o alet...
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölmüş o alet...
    Bu yorumu ne üzerine yaptınız merak ettim

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    uzak dur...
    yorgun bir makineye benziyor sana fayda sağlamaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorumu ne üzerine yaptınız merak ettim
    karenajın boşluğundan gözüken kablolar bile motorun yaşadıklarına bir işaret.. elektrik tesisatı oynandığı çok belli. kaza durumunda kablolar kopmuş ekleme yapılmış gibi duruyor yada düzeltme yapılmış gibi... birşeyler yapıldığı kesin. şaseyi de düzeltmeye çalışmışlardır büyük ihtimal anca o kadar düzelmiştir

Motosikleti
    Gsx-R 600
    neye göre bunu söylediniz sırf darbe içinmi yoksa aletin yaşı ve km si içinmi

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ekspertiz yaptırıp değişenlerini öğrenin sağlam bi kaza geçirmiş ufak bi yan yatmayla orası nasıl darbe alsın

Motosikleti
    CRF 250
    Ben km ye takıldım. İyice araştırın muayenelere kaç km’lerde girmiş.

Motosikleti
    Gsx-R 600
    hepinizin tavsiyeleri için teşekkür ediyorum kafamda baya soru işareti oldu kabloların ordan gorunmesı falan kuşkulandım uzak durmak daha mantıklı gibi geldi

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Resimlerden gozuktugu kadarıyla hakkını vererek bir yere çakılıp fena dağılmış makine ama toparlayip tekrar kullanılabilir hale getirmişler gibi duruyor. Yine sen bileceksin motora bakarken aklında bu ihtimali bulundur. Sorunsuz motoru kimse piyasaya göre uygun fiyata kolay kolay vermez.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    bende direk kabloları gördüm.
    bantlayıp tepiştirmişler oraya gibi. motor emanet toplanmış gibi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaç kere pertten toplandı kim bilir. ön amortisörün ordan da kablolar sarkıyor. baya ellenmiş makina.

r1 olsaydı sorun olmazdı ama r6 olduğundan belki problem olabilir şimdi mesela cafenin önündeyken arkadaşın gelicek laf edicek bir ton

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Fiyatı piyasasına göre çoook uygunsa düşünülebilir.Ama değilse üstünü tamamlayıp daha farklı motorlara bakılabilir.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Harbiden o kablolara hiç dikkat etmemiştim,farketmedim bile

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Türkiye'de 11 yaşında, fiyatı normalden ucuz temiz SS motor olabileceğine ihtimal veriyor musunuz ? Bu forumda defalarca yazdım, Türkiye'de ikinci el SS motor alınmaz. İsterse 3 yaşında olsun. Ayrıca motorun sadece 60 bin km'de olmadığından da eminim.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ederi kadar istiyolarsa, sende başına gelebilecekleri göze alıyosan neden alınmasın? Çok toplu daha eski bi motorda bulamazsın. Ya zamana bırakıcan para ayarlıcan ya da alıcan.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Sağ pandizotun şaseye temas eden yerinde de ezik var gibi. Yaklaştırınca görüntü bulanıklaşıyor pek belli olmuyor.

Gaz kütüğünün dibindeki siyah bölümde de darbe izleri var gibi. Sağ gidon düzeltme ya da değişim görmüş olabilir. Hidrolik kutusunun kapağı da farklı çünkü

Sağ amartisör ün dibinde ki lekeler yağ kaçağı var gibi gösteriyor.

Karenajın oradan görünen kablolar büyük ihtimalle konjektöre giden kablolar. Konjektör değişmiş olabilir. Özensiz toplanmış ya da orjinali kullanılmamıştır.

Pek alınacak gibi durmuyor açıkçası. Meşhur bir laf vardır. Ucuzdur vardır bir illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti

Tabi burada bizim söylediklerimiz 1 fotoğraf üzerinden. Yorum yapmaktan öte değil. Yine expertiz yaptırılması şart

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekspertiz yaptırıp değişenlerini öğrenin sağlam bi kaza geçirmiş ufak bi yan yatmayla orası nasıl darbe alsın
    Değişenleri öğrenmek için Yamaha servisine gitmek lazım ki eğer parçalar serviste değiştiyse öğrenilebilir.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uydur kaydır toplanmış bir motosiklete benziyor. Satın alındıktan sonra ne kadar özenle bakılsa da bu değişmeyecektir

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Öncelik ile yapılan yorumların çoğu aslında sizin yazdığınız satırlarda meydana gelen olayların detaylandırılmış hali. Yani bu motosikletin kaza veya kazalar geçirmiş olduğu zaten aşikar. Bu trameri ile olsun, karenajlarının boyanması, düzgün monte edilmemesi olsun, kablolarının işlem görmüş, özensiz toplanmış olması ve fiyatının da emsallerindan daha uygun olması ile zaten ziyadesi ile belli.

Uzun bir süre 2013 model R6 kullanmış birisi olarak motosiklet hakkında söyleyebileceğim pek çok şey mevcut. Fakat işi oralara getirmeden kestirmeden gitmek istiyorum.

R6 gerçekten saçma sapan bir güç ve adrenalin üretim makinası diyebilirim. 16.500 devire çıkıyor, 10 bin devire geldiğinizde mental mastürbasyon tamamlanmışken, 10 bin devirden sonra da dünya dışı bir zevki adrenalin ile birlikte yaşatmayı başaran bir alet, inanin mübalağa etmiyor, abartmıyorum, hiç bir 599 cc'lik motosiklete benzemez.

Durum böyle olunca, işin özü motosikletin kazasının boyasının dert edilmemesinden önce, bu motosikletin mekaniği maalesef çok uzun ömürlü değil, yani sizin oradaki takıldığınız küçücük bir ezik, motosiklet yere düştüğünde kaldırıma çarpmasından kaynaklı önemsiz bir darbe de olabilir, çok ağır bir düzeltmeden kalan iz de olabilir, bu bilinmez bir şey, ve zaten siz bunu göze alıyorsunuz.

Fakat kazalı bir motosikleti almaya niyetlendiğinizde en önemli faktör mekanik durumudur ki, bu da yanınızda usta götürerek bloğun sesini dinlemek ile olabilecek bir iş değildir.

Çok da uzatmadan toparlamak gerekecek ise, şahsi fikrim bu makina size " her zaman ızdırap verdin, beni bir gün güldürmedin, merhametin yok mu senin, KARA VİCDANLI, şarkısını Vecihi gibi söyletir diyorum.

Sevgiler.
    viper17 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)