Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda cbf 150 uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbf
    Abilerim varsa ablalarım ve emsallerim hepinize oncelikle bu metni okuduğunuz için teşekkür ederim benim sorum şu honda cbf 150 uzun yola gidermi yolda zorlanirmi ve sehir icinde 100 km de kac litre benzin alıyor tecrübe sahibi abilerime ve okuyan abilerime teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Valla uzun yola gitmesi sana bağlı da 80 km/h ile 100 kmde 28 lira yaktım. Yanında bir de yağ yakar tabi.
    HONDA

#BZ3082

HrcRepsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burda mı okudum yoksa youtube damı seyrettim hatırlamıyorum, mondial 100cc ile manisadan antalyaya gitmiş. 500 km yolu 7,5 saatte gitmiş. Mondial giderse, honda hayli hayli gider.

Stock sever yaklaşık 5 litre yakmış. Çok değil mi. 150 cc ler 100 kmde 2,5 lt civarı yakar genelde.Motorunuz profildeki motor ise cc ye göre değişir.

Bndede cbf150 var. Arkadasın dedıgı gıbı çok yakmıyor. 100 km de en fazla 2,5 lt yakar. Tabı motoru çok zorlamamak kaydıyla. Cbf150 uzun yol gıdermi tabıkıde gider ama biraz yorabılır seni. Kaskın ıyı olması Grek. Ruzgar sesi yorar adamı. Birde kıyafetlerini eksiksiz gıy Allah korusun uzun yolda hersey olabilir. Kısacası cbf yı her zaman guvenebılıtsın

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı recepakkalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bndede cbf150 var. Arkadasın dedıgı gıbı çok yakmıyor. 100 km de en fazla 2,5 lt yakar. Tabı motoru çok zorlamamak kaydıyla. Cbf150 uzun yol gıdermi tabıkıde gider ama biraz yorabılır seni. Kaskın ıyı olması Grek. Ruzgar sesi yorar adamı. Birde kıyafetlerini eksiksiz gıy Allah korusun uzun yolda hersey olabilir. Kısacası cbf yı her zaman guvenebılıtsın
    Hocam en az 2.5 lt olmasın o dediğiniz?

50bin km Cbf kullandım 3-3.5 yakıt genelde, ha derseniz ki ben 70 km/hızı geçmem o zaman tutabilir, tecrübe ettim.

Uzun yol kastınız nedir bilmeden yazıyorum,
    8-10 sefer Bulgaristan'a gittim, en uzağı 500 km, sadece bir sefer yolda kaldım oda lastiğim baloncuk yapmıştı ve Burdakinin iki katı fiyat ödeyip yola devam etmiştim.

Motosikletim yağ yakıyordu ama herzaman yanımda yağ bulundurdum, gerektiğinde ekleme yaptım, bence en önemli olması gereken buydu.

Bunların haricinde hiç sıkıntı yaşamadım.

Rutin bakımları yap yola devam, sağlamdır Cbf.
    İyi günler.
    Stock Sever bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla uzun yola gitmesi sana bağlı da 80 km/h ile 100 kmde 28 lira yaktım. Yanında bir de yağ yakar tabi.
    100 km de xx litre benzin yaktığını bir türlü öğrenemedim
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bu şekilde yorumları gördükçe beynime şimşekler çakıyor fiyatların sürekli oynadığı bir piyasada hala su kadar kuruş su kadar lira yaktım hesabı.. cinnet gecirmemek elde değil oysa ki 2 hafta önce 6.80 iken şuan 6.22-24 arası. 3 haftaya yakında 7.10 idi. Acaba ne zaman 28 lira yakmış abimiz canı gönülden istekli bir şekilde çok merak ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Bu arada cbf çok yakıyormuş. 3.5 gibi değerleri R25 ile 6. Vites sabit 80-90 gittiğiniz zaman çok rahat görebiliyorum hatta 3 litreye düşüyor ama tabi birisi enjeksiyon birisi karbüratör kıyas edilemez.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Cbf tabiki uzun yola gider,söz konusu olan size ait cbf'in gidip gitmiyeceği.Bakımları tamammı,yola çıktığınızda olası ufak tefek arızaları giderebilirmisiniz.Yanınıza bikaç anahtar ve en basitinden lastik tamir seti;lastik için levye alacakmısınız? Lastik tamir setini yanıma almasam ne olur,nasılsa gideceğim yere ererim diye düşünmüştüm ama eremedim.Yazın sıcağında 5,5 km.motor itekleyip lastik tamircisi buldum.Uzun yola çıkarken ilk etapta lastik tamir setini yanıma alırım.Uzun yol derken İzmir-Ankara,İzmir-Antalya,İzmir-Didim v.s sayabilirim.Çok zaman 100 cc.lik kuba marka cub motosikletim ile bu yolculukları yapıyorum.Şeytan kulağına kurşun tık yok.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Arif1628 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sorum şu honda cbf 150 uzun yola gidermi
    100 cc nin gittiği kadar gider.

angaralı06, bursalıali ve sey_47 bunu beğendiler.

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf candır ya. Defalarca cıkmıslıgım var bir tanesinede böyle konu açmıştım.Sabırlı olursan inan bana cbf 150 cok keyifli motor.

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/117700-4550-km-turkiye-gezisi-2.html

Sayın yaşlı ve acemi(İsmet Bey) gezi videolarınızı zevkle izleyenlerdenim.Bu konuda cesaret ve kendinize olan güveninize şapka çıkarılır.Konu 100 cc.ise kesinlikle hit sayılırsınız.Eklediğiniz videodaki Ajda Pekkan ve Ayten Alpman şarkıları çocukluk yıllarıma döndürdü.Memleketimin sokaklarında yeniden dolaştım,yeniden top oynadım.Anılarım fena depreşti.Bunun için size ayrıca teşekkür ediyorum.Ankara'm gözümde tütüyor.Hissettirdikleriniz için bir defa daha sonsuz teşekkürler ediyorum.Esen kalın.
    yaşlıveacemi ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı angaralı06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın yaşlı ve acemi(İsmet Bey) gezi videolarınızı zevkle izleyenlerdenim.Bu konuda cesaret ve kendinize olan güveninize şapka çıkarılır.Konu 100 cc.ise kesinlikle hit sayılırsınız.Eklediğiniz videodaki Ajda Pekkan ve Ayten Alpman şarkıları çocukluk yıllarıma döndürdü.Memleketimin sokaklarında yeniden dolaştım,yeniden top oynadım.Anılarım fena depreşti.Bunun için size ayrıca teşekkür ediyorum.Ankara'm gözümde tütüyor.Hissettirdikleriniz için bir defa daha sonsuz teşekkürler ediyorum.Esen kalın.
    Sizler de bir parçada olsa olumlu duygu ve düşünce oluşturabildiysem çok memnun oldum.
    bursalıali bunu beğendi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...uk-936-km.html

Bir günde 936 km yol yaptım.
    ayrıca 5 günde 2417 km lik gezimde var.
    Sıkıntı motorda değil sürücüde olabilir, sen dayanırsan o senden daha dayanıklı.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...nkara-ist.html
    sey_47 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ismet bey, gümrük sırasında neden zırt diye herkesin önüne geçiyorsunuz?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben Rks ile İstanbul-Bodrum yapıp sıkıntısız, sağ salim dönmüşsem sen de Cbf ile yaparsın. Motorun bakımlı olsun, sen de yolculuğa hem fizik hem mental olarak hazır ol yeter. Buarada Cbf gibi düşük cc, tek silindir makinelerle uzun yolda potansiyel olarak daha fazla yakma şansın var. Bunun nedeni de hızının otoban hızının altında kalmasından ötürü belli bir hızı korumak için sürekli tapa gaz gidiyorsun, doğal olarak da yüksek devirde makine daha fazla yakıyor. Ha ben 70 ile 90 ile sabit gideceğim dersen uzun yolda da fazla yakmaz.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Ben cbf ile full depo hiç durmadan 80-90 ile 420 km gittim benzin bitti bitecekken yedek 1 litrelik benzini doldurdum. 1 depo ile 420 kilometre yaptım işte ne kadar yakmış siz hesap edin ben üşeniyorum yağ yaktığı iddia ediliyor ama ben hiç gözlemlemedim. Tavsiyem uzun tur camı, kulak tıkacı, muz, su al yanına. Cbf ile gezmek çok zevkli kesinlikle tavsiye ediyorum. Önümüzdeki yaz Türkiye turu geliyor Cbf ile.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı abim normalde hiç böyle yazmazdım boşluğuma gelmiş. 100 kmde ortalama 3 litre, abanırsam 4-4,5 litre yakıyor. Cbf yakmıyor diyen bence sallıyor. Ya da 4000 deviri hiç geçmiyor.
    HONDA

#BZ3082

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Cbf 3 litrenin altında yakıyorum ya yalan atıyordur ya da 5.vites 60la gidiyordur.ne yaptıysam 3 altı yakmıyor

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Ben bu CBF 150 ile bir seferinde 1813km ,bir başka seferinde ise 1533 km uzun yol yaptım,her 300km bir zinciri yağla ,birde altına elyaf bir minder ayarla ,paranı al , ekipmanını al 80- 110 km hız aralığında istediğin yere gidersin, tecrübe konuşuyor,ben bu CBF 150 ye 50bin km bindim 😀👍HAYAT GEZİNCE GÜZEL

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    100kmde 2.5L yakan cbf varsa alnından öperim. Bende 100cclik motor var 2.7/3.2L arasında yakıyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)