Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Spaycmi pcx mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Sizleri rahatsız ediyorum ama sizlerin fikirlerini almak istiyorum. Bir tane scooter tipi motor almak istiyorum onun ıcınde 0 km spacy alfa alma düşüncesindeyim. Malum 12000 TL civarı. Size sormak ıstesıgım konu ise. Bu paraya 2.el pcx mı almalıyım yada spacy alfa mı daha mantıklı. Motor kullanma amacım sehır içinde rahat gezme ve işlerimi halletmek. Uzun yola felan cıkmam. Cocuk hanım var biraz zor olur yanı. Sizce Siz ne dersiniz??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    Bence pcx. Bende var kullaniyorum ve cok memnunum. Spacy hakkinda pek bir bilgim yok.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    ikisini de kullanmış biri olarak pcx derim.

Kymco 125 lik Scooter için lastik ne almaliyim.uzerindeki fabrika mali.. kaydırıyor tavsiyesi olan varmi acaba

Sanki pcx biraz yuksek geldi bana oturuş açısından.. Spacy yere daha yakın gıbı. Boyum 185 kilo 105 spacy altımda ezik mi kalır acaba 😀😀

Motosikleti
    Yamasaki puq
    Spacy tercihim olurdu sebebi yakıt,ancak konfor ve kozmetik olarak düşünülürse pcx doğru tercih olur.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı recepakkalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Sizleri rahatsız ediyorum ama sizlerin fikirlerini almak istiyorum. Bir tane scooter tipi motor almak istiyorum onun ıcınde 0 km spacy alfa alma düşüncesindeyim. Malum 12000 TL civarı. Size sormak ıstesıgım konu ise. Bu paraya 2.el pcx mı almalıyım yada spacy alfa mı daha mantıklı. Motor kullanma amacım sehır içinde rahat gezme ve işlerimi halletmek. Uzun yola felan cıkmam. Cocuk hanım var biraz zor olur yanı. Sizce Siz ne dersiniz??
    2. el bir nmax155 almanızı öneririm.. pcx ile aynı sınıfta aynı fiyatlarda aynı güçlerde.. ama pcx ten farkı ön-arka disk fren ve abs olması.. pcx'in de nmax'e göre artı yönü ise daha yumuşak süspansiyon olması..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Alıntı recepakkalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki pcx biraz yuksek geldi bana oturuş açısından.. Spacy yere daha yakın gıbı. Boyum 185 kilo 105 spacy altımda ezik mi kalır acaba ����
    bu mesajınızı yeni gördüm hocam, aynı boy ve kilodayız spacy ye showroomda bindim. çocuk bisikleti gibi kaldı altımda.. hatta cb250r bile çocuk bisikleti gibi kaldı.. spacy çok yanlış bir seçim olacaktır kanımca.. nc750 ye sahip olmadan önce bu araştırmayı çok yapmıştım ve nmax'e karar vermiştim kendi adıma.. bir yamaha bayiisine uğrayıp bakın derim..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Şekil olarak bakıyorsan iki motor da altında ufak durur zaten, o kısma takılma.

Normalde direkt pcx önerirdim ancak şöyle bir durum var, pcx parçaları daha pahalıdır. Yan grenajları, farı vs olsun fiyatları yüksektir. Durduk yere sana masraf açmaz, aşırı sorunsuz motordur ama kaza durumunda sana daha çok masraf açar.

Spacy parçaları ise pcx e bakış çok daha uygundur. Bunca paketçi ve kuryenin spacy kullanmasının temel sebebi de budur. Hem dayanıklı hemde parçalarının ucuz olması.

İkisi arasından kullanım olarak ben pcx i öneririm.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Şimdiye kadar hep spacy duusnuyordum suan pcx de ahır basmaya basladı. Daha önce hıc yamaha kullanmadım. Oyuzden hep honda üzerinde duruyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Sefim kullanım kolaylığı bakımından hangisi daha kolay. Hakimiyet hangisinde daha ıyı saglanır. Yuksek oturuslu olmasını pek istemiyorum.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Pcx ilk motorumdu 9bin km kadar kullandım spacy'i de yaklaşık bin km kadar tecrübe edebildim ben de şahsen pcx derim. Spacynin dik gidon açısı ve küçük jantları pek rahat hissettirmemişti bana.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İkisinin de kullanımı çok kolay, ikisi de gayet alçak sürüş pozisyonuna sahip.

Denge ve konfor olarak olarak ise bence pcx daha önde. Pcx'in jant çapı daha büyük, buda çukurdan veya tümsekten geçerken daha iyi denge sağlıyor.

İkisi arasında tercih yapılacaksa ve sürüş keyfi ön planda olacaksa tartışmasız pcx derim.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    2012 yılında PCX 125 aldım, çok memnunum şimdiye kadar vitesli vitessiz motorların en memnun kaldığım motor.40000 km. oluyor. Tavsiyem PCX tir.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    2014 sıfır km aldığım pcx 150 yi 16000 km kullandım.(lastikleri pirelli diablo ile değiştirmiştim) Öneririm.şehir içi için ideal.kasislerden geçerken ayağa kalkıp 40,50 km hızlarla geçerdim.aynısını xmax 250 ile denedim motorun altı sürttü. Boy 185 kilo 85. Bisiklet gibi rahat bir motosiklet sattığıma bin pişman oldum şimdi 16 bi tl lerde fiyatı.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakıt ve parça ucuzluğu hariç PCX derim
    spacy kullanmıştım.
    böyle bir ikilemde kalsaydım tartışmasız PCX derdim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    pcx 2.el temiz bulursunuz o fiyatlara. spacy çirkinlik abidesi.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Pcx alacağım karar verdım cok cok sagolun

Motosikleti
    Artık Yok...
    spacy paketçi reaturant büfeciler tercih eder genelde..

pcx kişisel kullanıma daha uygun..

Ben uzun kilometreler spacy kullandım. Önerim kuryelik yapmayacaksan o kadar parayı ona verme. Pcx daha güvenli daha konforlu daha albenili. Ayrıca pcx start stopa Sahip. Fakat servis kullanılmasını önermiyor çok bir bilgim yok. Yakıtı düşünme bile çünkü birbirine çok yakın hatta pcx daha az yakıyor diyebilirim. Motor önerisi dersen ben nmax öneririm. Çünkü çok güzel çalışan bir ABS si var. Süspansiyon biraz sert gelebilir ama alışırsın çabucak. Pcx e göre frenleri ve ivmelenmesi daha iyi. Ama bir tık fazla yakıyor tabi kafaya takılacak kadar değil. Kesinlikle nmax öneririm. 12000 TL ye sıfıra yakın çok temiz çok düşük kilometreli nmax alabilirsin. Tabi pcx te güzel bir tercihtir. 😉😊

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)