Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

E5'de Kozyatağında DUKE'lü arkasında kasksız artçı ile giden Motorcu YÜZKARASASINA...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    İçimi dökmek amaçlıdır. Neden bu kadar kaba yazdığımı da anlayacaksınız.

Umarım buralardadır, bunu okuyorsundur, sana yüz karası demek az bile, hem öküzsün hem de katil kılıklı bir yaratıksın!

Olay şu şekilde gelişiyor, bugün saat 10:45 civarı E5'de hiç haz etmediğimiz solun solunda yol açık olduğu için 75-80 km hızında gidiyorum, motorum zaten malum msx 125, 100km ya da 5-10 km daha üstünde istersem anca gidebilirim, daha önce arkamdan hızla gelen bir cbf li benim sağımdan geçip gitti, ne korna ne bir şey sonuçta gördüğümde zaten dibime girmişti ki, o da sağımda daha hızlı araçlar olduğundan oraya girmemin tehlikeli olacağını anlamıştı ki hemen sağıma geçip gitti.

Neyse gelelim bu Duke kullanan arkasında kasksız dechatlondan alınmış quechua çantalı artçısı olan hayvana! Hızım 80 km, trafikte bilen bilir oralarda yoğunlaşmaya başlar, ben de bu motorcu yüzkarası hayvanı yaklaşmaya başladığında farkettim, yaklaşık 5-6 saniye sn arkamda tuttum ki boş bir yer arıyorum ya da yanımdan geçmesini bekliyorum, trafiğin hızı halen benden biraz yüksek ama ileride düşeceği de belli, neyse bu öküz 5-6 saniye bile beklemeyi fazla görüp bana uzun bir kaç korna bastı, ben bu hayvanı bana yaklaştığı andan beri görüyorum, süreden o kadar eminim ki, tamamen düşüncesiz, sabırsız, ayrıca katil adayı da, arkasındaki artçısı kasksız, yanıma geldiğinde buna sinirli bir kaç hareket yaptım arsızca da bana karşılık verdi, beni geçip 100 km'nin üstüne çıkıp gitti. Diyelim ki acil bir durum var ister sağlık ister çok önemli bir durum olsun, bu bahanesi olamaz, arkandaki her türlü durumda daha tehlikede!

Şimdi bu yaratık burada olsa da daha fazla küfür etsem diyorum, umarım buradadır! hadi beni bir anda taciz etmeni bir nebze anlarımda arkanda taşıdığın hiçbir koruma ekipmanı olmayan artçının hayatını hiçe saymanı nasıl anlarım, tez zamanda sana yaraşan belanı bulmanı diliyorum!

Arkadaşlar hepinizden özür diliyorum ama cidden çok sinirlendim. Lütfen bu yaratık gibi bir motorcu olmayın, insan olun, yaratık olmayın, empati kurun, dikkatli olun, ekipmansız ne kendiniz ne artçınızla motor sürün.
    The Dude bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bela vermek doğru değil. Eğitim şart. Arkadakinin emin ol ne olabileceğinden haberi bile yoktur. Motorda düz yol harici hız yapmak ölüme resmen davetiye
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Eğitim evet ama bela konusuna katılmıyorum, arkasında taşıdığı canı düşünmeyen belasını kendi başına bulsun, çünkü bir çeşit katil adayı.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    E-5'e çıkıyorsanız acilen bir 250 cc'ye geçmenizi tavsiye ederim. (Gerçi, Kawa Er 5 kullanmış ve büyük hacimli motosikletlerin gücünü bilen birine trafikte motor gücünün önemi konusunda tavsiye vermek zaten bildiği bir konuyu söylemek olur ama ... yine de demiş olayım)

Ayrıca, sağınızdan geçen CBF ilk uyarı olmuş aslında. Ve, dediğinize göre sizin sağınızda daha hızlı araçlar varmış...

Sağınızdan sizden daha hızlı araçlar geçiyorsa yanlış şerittesiniz demek değil midir? İstanbul trafiğinde E-5'te yolun durumu ayrı konu gerçi de; kimsenin hızına göre şeridine yerleşmediği ... yine de, sizin en sağ şeritte olmanız gerekirdi diye düşünüyorum, sanki ...

Geçmiş olsun bu arada ... İyi ki ikinizden biriniz uzamış gitmiş ... O hırsla bir kovalamacaya dönüşebilirdi ve asıl o zaman öndeki artçılı için siz bu sefer dolaylı bir risk oluşturuyor olabilirdiniz ... Sizden kaçacağım derken öndeki dyuklu ... neyse ...

Trafikte sakinliği korumakta fayda var ...

Özetlersek:
    1) 150 cc ve altı E-5 gibi ortalama hızın 120+ olabildiği yollar için uygun değil.
    2) Sağınızdan sollanıyorsanız (geçiliyorsanız) muhtemelen yanlış şerittesinizdir. Trafikte "trafik" oluyorsunuz aslında.
    3) Artçısı hatun olan motosikletliden çok da sakin bir davranış beklememek gerek o an için ... ha, sonrasında, baş başa kafa göz girin, o ayrı ... bırakın size havasını atsın geçsin artçısının yanında ... Gerekiyorsa, iki dayak bile yenebilir ... lafı mı olur
    Metela, müsaitnick ve Ros1n2 bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    benzer durumlar için açtığım konular mevcut,
    aynı coğrafyayı paylaştığımız insanımsıların gündelik halleri.
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E-5'e çıkıyorsanız acilen bir 250 cc'ye geçmenizi tavsiye ederim. (Gerçi, Kawa Er 5 kullanmış ve büyük hacimli motosikletlerin gücünü bilen birine trafikte motor gücünün önemi konusunda tavsiye vermek zaten bildiği bir konuyu söylemek olur ama ... yine de demiş olayım)

Ayrıca, sağınızdan geçen CBF ilk uyarı olmuş aslında. Ve, dediğinize göre sizin sağınızda daha hızlı araçlar varmış...

Sağınızdan sizden daha hızlı araçlar geçiyorsa yanlış şerittesiniz demek değil midir? İstanbul trafiğinde E-5'te yolun durumu ayrı konu gerçi de; kimsenin hızına göre şeridine yerleşmediği ... yine de, sizin en sağ şeritte olmanız gerekirdi diye düşünüyorum, sanki ...

Geçmiş olsun bu arada ... İyi ki ikinizden biriniz uzamış gitmiş ... O hırsla bir kovalamacaya dönüşebilirdi ve asıl o zaman öndeki artçılı için siz bu sefer dolaylı bir risk oluşturuyor olabilirdiniz ... Sizden kaçacağım derken öndeki dyuklu ... neyse ...

Trafikte sakinliği korumakta fayda var ...

Özetlersek:
    1) 150 cc ve altı E-5 gibi ortalama hızın 120+ olabildiği yollar için uygun değil.
    2) Sağınızdan sollanıyorsanız (geçiliyorsanız) muhtemelen yanlış şerittesinizdir. Trafikte "trafik" oluyorsunuz aslında.
    3) Artçısı hatun olan motosikletliden çok da sakin bir davranış beklememek gerek o an için ... ha, sonrasında, baş başa kafa göz girin, o ayrı ... bırakın size havasını atsın geçsin artçısının yanında ... Gerekiyorsa, iki dayak bile yenebilir ... lafı mı olur
    Öncelikle tavsiyelerini için teşekkürler, ukalalık olarak umarım algılamazsınız, 15 seneye yakındır irili ufaklı motorlarla e5'deyim yani hızımın ne durumda olduğunun, nerede gideceğimi artık çok iyi biliyorum, hatta gerektiğinde tehlikeye gireceğime şeridimi doğru zamana kadar terketmemeyi de biliyorum, asla biri ile münakaşa etmem, onu takip etmem neredeyse sıfıra yakın ihtimal, ancak bir şeyimi çalarsa ya da gerekli bir durumda yakalamam gerekirse takip ederim, bu gibi yaratıklarla benimle uğraşmadıkça da uğraşmam, zaten arkasında savunmasız bir artçısı varken hiç işim olmaz.

Msx 125 ile 18bin km şehir dışı da dahil yol yaptım bunun en az 14bin km'si e5 üstünde geçti, bu hayvanlara da senede bir veya iki defa rastlıyorum, E5 o kadar tıkalı ki, neredeyse 50cc motorla bile gidebilirsiniz, tek yapmanız gereken yol açılacak gibi olursa en sağ şeride geçmek yeterlidir.

Sorun bu gibi yaratıkların trafikte dolaşması, inanın o solun solunda o kadar çok kişiyi bu küçük motorumla yakaladım ki sayısını hatırlamam, hiçbir zaman ne diplerine girdim ne korna, ne taciz, yol verirse kornamı teşekkür mahiyetinde çalar geçerim, yol vermezse, arkasında sabırla giderim, boş bir an bulunursa ve çok yavaşsa geçerim, solun solu yasal bir şerit değil, burada geçeceğim diye bir hakkın yok! Bırak geçmeyi, dar bir yer önündeki acemi mi değil mi bilemezsin, trafik sıkışmış girmiştir o şeride, çıkamamıştır, bilemezsin, tabi hayvanın tekiyse böyle bir algısı olmaz!

Bu arada istesem 110 km hızla rahat gidebilirdim ama orada 80 ile gitmek zaten yeterli, cbf'li motorcu insan olduğu için sağdan geçti, çünkü beni geçebileceği sağımda boş bir yol vardı(sol şerit), rahatsız etmeden geçti gitti, yoksa çok yakınımda dursa ben de hızımı arttırıp sağa geçip ona yol verebilirdim.

Ben de özetlersem, 15 senedir bu yolları gece gündüz kullanan biri olarak, E5'de 120+ hızlar sadece sabahın çok erken saatleri ve akşam iş dönüşünden sonraki saatlerde olmakta, iş zamanlarında E5 tam bir trafik çilesi olduğu için neredeyse 50cc bile kullanabilirsiniz, kullanın demiyorum ama, diğer konu ben yanlış şeritte değilim oranın bir şerit olmadığının, yasal olmadığının farkında biri olarak altımda 1000'lik motor dahi olsa önümdekini taciz etmem, orası aşırı dikkatli olunması gereken yer, imkan olsa hiçbir zaman kullanmam, kullanılmamalı da, benim bu yaratıkla asıl derdim, gereksiz hayvanlığı, beni haklı bir yerde olmadığı halde taciz etmesi(solun solu bir şerit değil) ve arkasındakinin hayatını hiçe sayması, tekrar güzel fikirleriniz için teşekkür ederim, kesinlikle de dikkate alıyorum.
    müsaitnick bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Hocam öncelikle geçmiş olsun ben de 10 yılı aşkın süredir otomobil kullanan ve bir motosiklet sürücü adayı olarak trafikte her gün hangi tiplerin dolaştığının farkındayım.. size danışmak istediğim bir şey var.. bu konuda solun solunda gittiğinizi söylemişsiniz trafik açıkken.. 100km/s civarında bir hızla gidiyormuşsunnuz.. bu esnada (trafik açık dediğiniz için merak ettim) yanınızdan güçlü bir otomobil 200 km hızla geçer ise bunun sizin üzerinizdeki olası etkileri nelerdir acaba? hareket eden her araç kendi rüzgar tünelini oluşturur sonuçta ve birbirlerini etkilerler.. aynı tırların yanımızdan hızlıca geçerken araba kullanıcılarını etkilemesi gibi.. motosikletin dengesini bozabilecek türde bir hızla geçilmesi mümkün müdür ve bunun tehlikesini düşürmenin yolları nelerdir acaba? özellikle bu konuya ve size yazmamın sebebi solun solunda, bu durumla karşılaşınca kaçacak hiç bir yer olmaması ve mesafenin çok yakın olmasından kaynaklı oluşan rüzgar tünelinin sizi daha çok etkileyecek olduğunu düşünmem..
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Ne kadar hassassınız... Bunlar ülkemizde her an yaşanan durumlar değil mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Bu arada o Duke ben değilim, durduk yere linç yemeyelim şimdi
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Benzer bi olay benimde başıma geldi, bilenler bilir Erikli-Keşan arası yolu, çok dar ve virajlı bir yol, karşıdan da sürekli olarak Tır, minibüs, kamyon gibi araçlar geliyor sollama yapmakta yasak. Zaten asfalt kötü önümde ki araç maksimum 80-90 gidilebilir ki o bile çok riskli çünkü kötü asfalt sebebiyle önümde giden arabaların virajlarda lastikleri ötüyor, zaten dip dibe gidiyoruz. 34 plakalı hyundai tucson karşıdan gelen araçlara rağmen sollamaya çıkıp bana ve önümde giden siyah renk polo'ya "daaaaaat" diye korna basıp el hareketi yaptı, yaptı da 1000 km sonra sanırım mecidiye köyü girişinde kırmızı yandı durur durmaz motordan inip arabanın yanına koştum kavga etmek için ama beni aynadan görünce kırmızı da basıp gitti, onu orada dövemedim ya içime oturdu.
    Lan oğlum yol isteyin verelim de nereye gideceksin gidilse gidicez zaten hadi acelen var da bu neyin artistliği, karımın yanında dayak yerim de gururum kırılır diye de düşünmüyor. Bu konuyu görünce yaşadığım olay aklıma geldi. Bu tipler nadir de olsa oluyor, genelde Audi yada BMW kullanıcıları yapıyor bunu.
    Weak are prey

Motosikleti
    NC750x - 2019
    hoşgörülü olmak lazım.
    Metela bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cahil sürücülerin hepsine yol veriyorum korna çalıyorlar umrumda olmuyor trafikte hiçbir seyi umursamiyorum
    Ros1n2 ve tarikcapar bunu beğendiler.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Benim Motorumda hızlı değil... ben sürekli soldan sürmem zaten.. konu bu değil neyse... ama hayvanlık yapana yol isteyene motorla sürekli olarak yol veririm, münakaşa etmem, kafama takmam... onu yok sayarım....
    Metela bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle geçmiş olsun ben de 10 yılı aşkın süredir otomobil kullanan ve bir motosiklet sürücü adayı olarak trafikte her gün hangi tiplerin dolaştığının farkındayım.. size danışmak istediğim bir şey var.. bu konuda solun solunda gittiğinizi söylemişsiniz trafik açıkken.. 100km/s civarında bir hızla gidiyormuşsunnuz.. bu esnada (trafik açık dediğiniz için merak ettim) yanınızdan güçlü bir otomobil 200 km hızla geçer ise bunun sizin üzerinizdeki olası etkileri nelerdir acaba? hareket eden her araç kendi rüzgar tünelini oluşturur sonuçta ve birbirlerini etkilerler.. aynı tırların yanımızdan hızlıca geçerken araba kullanıcılarını etkilemesi gibi.. motosikletin dengesini bozabilecek türde bir hızla geçilmesi mümkün müdür ve bunun tehlikesini düşürmenin yolları nelerdir acaba? özellikle bu konuya ve size yazmamın sebebi solun solunda, bu durumla karşılaşınca kaçacak hiç bir yer olmaması ve mesafenin çok yakın olmasından kaynaklı oluşan rüzgar tünelinin sizi daha çok etkileyecek olduğunu düşünmem..
    Teşekkürler, eğer yanından senin hızından çok fazla bir hızda kamyon ya da kamyonet geçmediği sürece araçların rüzgarı çok etkilemiyor hatta hissetmiyorsunuz,yani arabaların pek hissiyatı ya da etkisi olmuyor, mesela siz 40-50 ile gitseniz ve yanınızdan büyük bir kamyon 150 ile geçse sizi sarsar ama bu e5'de pek olası değil, zaten genelde 70-80 le gidiyorken yanınızda çok nadir durumlar hariç en fazla 100-120 ile geçen araçlar oluyor, bunlar tren değil hız farkınızda uçuk değil, sadece hafif bir rüzgar etkisi alırsınız, alıştıkça bu etki size normal geliyor, gereksiz panik yapmadığınız sürece de en fazla yol çizginizde ufak kaymalar olur, yol çizgilerinin üzerine çıkıp inerken bile daha fazla sapma yaşıyorum.
    foxtrot bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer durumlar için açtığım konular mevcut,
    aynı coğrafyayı paylaştığımız insanımsıların gündelik halleri.
    Dude amca yorumladı yine 😊

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankaradan selam ederim 8 senedir motor kullanıyorum buna benzer sayısız durum geçti başımdan bence bu kadar takmamalısın.. Taksanda kendine zarar. Bu makineyi kullanacaksak bu ülkede saygı bukadar ben kabullendim. O kadar ki artık bu tarz şeyler olmazsa şaşırıyorum..
    Metela bunu beğendi.

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Foruma vakit ayıranlar genelde aklı başında insanlar oluyor diye düşünüyorum. O yüzden kendisini burada bulmanız biraz zor ihtimal.

Tam aksine trafikte yol verene, arkama geçip hayvan gibi selektör yapmadan sağa geçmemi bekleyip öyle sollama yapanlara şaşırıyorum. Hatta kendilerine duymasalar da teşekkür ediyorum.

Türkiye'nin trafik durumu maalesef bu. Sosyal hayatta insanların durumu çok mu farklı peki? Hiç sanmıyorum.
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Walla ne desen haklısın. Asla ve asla şurada haksızsın diyemem. Mesela bende bugün motorla işe gittim. Malum MT-25 kasap motoru... Sırf canım accık basmak istiyor die sabah 5.45'te yola çıktım. Olurda akşam bir dangalıklık yaparım die de emniyet şeridine neredeyse hiç geçmedim bile. Malum kazadan sonra fobi oluştu. Olabildiğince akan trafikte yol alıyorum.

Ben arkasındaki adamın canını hiçe sayan motorcuyu sevmem.
    Diğer motorculara laga luga yapanları sevmem.
    Diğer araçlarla aynı hızda giderken, başkalarını bloklayanları sevmem.

Sonuç? Yazın E5'ten gitmek yerine sahil yoluna sapıyorum. 15dk geç gideyim ama kafam rahat gideyim.

Bugün bir taksici önüme kırdı bende aklını aldım. Kör ettim. Pişman değilim. Genede İstanbul'da motosiklet sürülmeyeceği kanaatinde bulunuyorum kendimce. Mümkün mertebe artık hobi motorculuğu yapıyorum. Can kolay elde edilmiyor ki gidip can'lara musallat olayım...
    Metela bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Dün akşam, 19.00 civarı E5 Yanyol, Bahçelievler Kadir Has Otobüs durağı.

Trafik tıkalı, zaten gıdım gıdım ilerliyoruz. Africa twinli bir öküz ardında artçıyla 20-25 cm yüksekliğindeki kaldırımda.
    Motoru çalıştırdı. 2 sn sonra kaldırımdan yola atladı. Motor stop etti kaldı. Yoksa üstüme çıkacaktı.
    Kaldırımdaki öküzlerede dikkat etmem gerektiğini öğrendim...
    Metela bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam bir noktadan sonra alışmak gerekiyor. yaramıza tuz basmak gerekiyor. insanlarımızın büyük bir kısmı eğitim almadan topluma karışıyorlar. saygısız ve sevgisiz büyüdükleri için gösteri ve şov yaparak ilgi çekip sevgi ve saygı kazanmaya çalıştıklarını sanıyorlar.

ne demiş üstad: "all need is love"

keşke onları da çok seven birileri olsa da bu şekilde hareket etmeseler.
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ayıptır demesi kendime Action Cam aldım. Şimdi hızlıca sürüşüme baktım. Ben bile bazı yerlerde kendime kızdım, not aldım. Daha da dikkatli sürmem gerektiğine hükmettim. İmkanınız var ise sizde alın ve yanlışlarınızı kendi gözünüzden görün derim...

Mesela otobanda emniyet şeridinde bir ara yola dahil olacağım 125km/sa'ya çıkmışım. Kendime çok kızdım. Eskiden aynı yerde top speed denemesi yapardım. Kimse dikkatliyim demesin. Bugün birinin üstüne dörtlü yakıp daldı minibüs. Öldü sandım kendi adıma. Hemen ilk yardıma koşmalıyım die düşünüyordum ki şans eseri kurtuldu kurye arkadaş ve umursamazca devam etti.

Motorun üstünde kaç bin km yol yaptığı ile de alakalı değil bu akıl ve mantık denilen olay...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Editliyorum: 151'i görmüşüm. Bir daha böyle yaparsam; güzel bir haftasonunda kendime motor sürmeyi yasaklayacağım ceza olarak!..
    Metela bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)