Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düşük bütçeli disk kilidi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Motoru aldık çok güzel ama ekipmana ve kilide para kalmadı şuan Zincir üzerinde zincir kilit bulunan bir bahçe kapısının arkasında bahçe kapısına bağlı bir şekilde duruyor evin önü hep devriye ve mobese olduğu için bu taraflara yeltenmiyor bizim hırsızlar. ek olarak zaten pek tercih edecekleri bir motorsiklete sahip de değilim ama bedavaya almıyoruz el emeğimiz göz nurumuz. Maximum 150 Liraya kadar disk kilidi bakıyorum zırt pırt ötmemesi önemli. zemin kattaki komşumu rahatsız etmiyeyim. Mts diye bir kilit buldum ama yinede siz değerli abilerime sormadan edemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:35 ----------

Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldık çok güzel ama ekipmana ve kilide para kalmadı şuan Zincir üzerinde zincir kilit bulunan bir bahçe kapısının arkasında bahçe kapısına bağlı bir şekilde duruyor evin önü hep devriye ve mobese olduğu için bu taraflara yeltenmiyor bizim hırsızlar. ek olarak zaten pek tercih edecekleri bir motorsiklete sahip de değilim ama bedavaya almıyoruz el emeğimiz göz nurumuz. Maximum 150 Liraya kadar disk kilidi bakıyorum zırt pırt ötmemesi önemli. zemin kattaki komşumu rahatsız etmiyeyim. Mts diye bir kilit buldum ama yinede siz değerli abilerime sormadan edemedim.
    https://www.motomax.com.tr/securage-pro-14mm-alarmli-disk-kilidi-11999 buna rastladım gezerken acaba evladiyelik olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    muyago, yağızkoç05 ve GezeGeze bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Mts zırt pırt öter dandik bişey ben kullanmıştım.Tavsiye etmem.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Neden ekipmanlari duzgun bi kalitede tamamlayip kalan parayla motor bakmiyorsunuz ki? Simdi 15 binlik motora 150 tl lik kilit takacaksin calininca uzuleceksin

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Dandik kilit vardı bende. Unuttum motoru yürüttüm. Kilit parçalandı disk yamuldu. Yani hırsızda az uğraşsa kırarmış.
    bursalıali bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    İlk motosikletimi alacakken parasını ilk verdiğim şey kilit, sonra kasktı. Cevabım da buradan anlaşılır sanırım. ABUS 8077'den aşağısını kullansam gece uyuyamam herhalde.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GPS de düşünebilirsiniz kilidin yanına ek guvenlik önlemi olarak

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Motomaxtan securage alarmlı disk kilidi almıştık %50 indirim zamanı 65 TL ye. İş görür

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu videoda dikkat ederseniz sağlam dedikleri disk kilidini komple mengeneye sıkıştırmışlar gibi duruyor disk kilidinde niye denemiyorlar.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Videoda dakika 8.03 e bakarsan mengene kilidin iki ağzını da sıkmamış üst tarafta mengene izi var.İnce olan tarafta mengene iz yapmamış boyaya.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Abus disk kilidi aldıydım, 4 sene önce yeşil Kubazaki'ye ... Onu takar, brandasını geçirir, bağlar, garajın demir kapısının iki kanadını da abus asma kilitli zincirle zincirlerdim ... Hey gidi günler hey . Bir yere giderken de disk kilidini, zinciri ve asma kilidi şöyle bel çantası gibi bir çanta bulduydum evden, onun içine koyup, arka seleye bağlıyordum, kuyruğun altından ... Arka çantasız zamanlarda ...

Sonra sonra ... çok da gerek görmedim Önce, yağmurda, kedide medide ikide bir öten disk kilidinden vazgeçtim. Sonra zincirden de ...

Tabii bunda amortisman değerinin düşmesi de var haliyle, 3-4 yıllık olmuş motorun .

Yine de, mal canın yongası... Ekonomik krizle beraber, kim tenezzül edecek 3 liralık motora diye düşünmeyip (35 binlikten aşağı motorlara dönüp yan gözle bakarak bile zaman kaybetmek istemeyen şerefli hırsızları tenzih ederim ), zincir mincir tekrar bir nereye koyduysam bulup çıkarsam iyi olacak...

Tabii, Isparta'nın nispeten daha güvenli olduğunun da payı var gibi huzurlu oluşumda ...

Yine de, danayı mesela, (lan, gelecekte okursam, profil resmini falan değiştirdiğimde, ne danası derim ben bile , kızıl bn251'i), açıkta gecelik bırakamadım... yağmurda yaşta, gecenin bir saati, kapalı otoparka kadar getirdim...

Tedbirli olmakta fayda var... Pahalısına gücünüz yetmiyorsa, ucuzunu alın, en azından potansiyel hırsız için 1. kademe caydırıcı olabilir; onla uğraşacağına, disk kilitsiz olanlara bakınır... belki...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben securage marka disk kilidi almıştım. Zaten Abus zincir kilit aldım ama zincir kilit çok ağır, istanbuld ışına çıkmayacaksam onu kaldırımda bağladığım ağaçta bırakıyorum. Disk kilidini de korumaktan çok biri kurcalarsa alarmı ötsün diye aldım.

Securage kilidin alarmı çok hassas değil. gidonu çok sallayınca ya da kilidi kurcalayınca ötüyor sadece. Normal zamanda dışarıda yağmur fırtına varken bile ötmüyor. Zaten motor bu aralar evin önünde üzer branda ile örtülü vaziyette duruyor.

Kilitleri aldım ama kasko da yaptırdım. Hatta geçen hafta kaskoyu yeniledim, 2016 model xmax 250'ye 1250TL kasko çıktı. istanbul gibi yerde hırsıza kilit dayanmıyor, kasko şart içim rahat etmesi için deyip yaptırdım.

Yaklaşık 1 ay önce 350 tl verip aldığım disk kilidi kırılarak motorum çalındı. Şimdi akıllandım yeni motorumda abus 8077+zincir kullanıyorum. İnsan bu tür masraflardan kaçmanın pişmanlığını anca başına kötü bir olay gelince anlıyor.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    elimde hiç açılmamış abus 8077 granit hiç açılmamış kutusunda disk kilidi var düşünen olursa görüşelim. kendim de abus rs1 detecto kullanıyorum bendeki fazlalık.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimde hiç açılmamış abus 8077 granit hiç açılmamış kutusunda disk kilidi var düşünen olursa görüşelim. kendim de abus rs1 detecto kullanıyorum bendeki fazlalık.
    fiyat ? (on karakter)
    can't be worried about that shit. life goes on man.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat ? (on karakter)
    550 tl(on karakter)

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Amazondan alınan Abusmu.

Motosikleti
    R25
    Mt 09 a ucuz disk kilidi aldı birisi motor uçtu kilit kabak çiçeği gibi açılmış. Bende motomaxtan almıştım kaliteli duruyor yedek pilli geliyor ucuz çinliden iyidir yine. 65 e almıştım fiyat artmış sonra yine indirime girmiş. https://www.motomax.com.tr/securage-...sk-kilidi-4351

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)