Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

E5'de Kozyatağında DUKE'lü arkasında kasksız artçı ile giden Motorcu YÜZKARASASINA...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    her birinize teşekkürler, neyse ki aklı başında motorcular burada, zaten gereksizler de ayıklanıyor, inanın benim saygısızlık ile derdim yok, trafikte o kadar çok ki onlarla uğraşmıyorum, bu yaratığa kızdığım asıl nokta, arkasında can taşırken bu kadar pervasız davranması, aklım almıyor, kendimi kaybediyorum, böyle kendisi ile birlikte başkalarını da götüren o kadar çok katil var ki, cidden katiller!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    E-5
    Msx 125
    Solun,solu
    75-80 km hız
    Sizde pek normal değilmişsiniz sanki geçmiş olsun bu tarz sürüşlerde bu tarz durumlar ile çok karşılaşırsınız.
    Bune bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E-5
    Msx 125
    Solun,solu
    75-80 km hız
    Sizde pek normal değilmişsiniz sanki geçmiş olsun bu tarz sürüşlerde bu tarz durumlar ile çok karşılaşırsınız.

evet normal değilim hiç iddia da etmedim ama anlaşılmayan bir nokta var halen dönüp duruyor, ben gerektiğinde 110 km civarına da çıkıyorum ki bir çok araçtan hızlı gidiyorum, msx öyle 50ccc tıngır mıngır giden bir motor değil, ortam çok mu hızlandı kendimi sağa da sık sık atarım, genelde iş saatlerinde o yoldayım ve hep trafik var, istisnasız. Tem değil ki bu garipsiyorsunuz, 15 senedir kullandığım yolu bilmiyor muyum Benim deneyimim o kadar fazla ki ne ile karşılaşacağımı çok iyi biliyorum ve elli defa yazdım, benim derdim artçısına kask takmadan E5'de fütursuzca giden bir hayvan, yoksa ben zaten E5'de büyük motorlar kadar her yerde gidebiliyorum, 15 senenin sadece son 2 senesi msx ile E5'i kullanıyorum hem de hergün!

Orada 1000 lik motor kullanıyor olsam ve arkamda yine bu hayvan gelip yine artçısına kask takmadan, can taşıdığını anlamadan aynı davranışı sergilese ben yine buraya bu konuyu açarım, bilmem anlatabildim mi?

Ayrıca E5'de kendimi farkettirmek için de sis-çakarım var, korna, sinyal hiç ihmal etmem, yani resmen beni gören kaçar, motorumun halini iyi bildiğim için elimden gelen her önlemi alıyorum ve almaya da devam ediyorum, asıl hiç önlem almayanlara şaşıyorum, 2013 yılında joymax motorumla solun solunda bir arabanın burnunu sokması sonucu amele sümüğü gibi yere yapıştım, ne olacağını çok çok iyi biliyorum.

Motosikleti
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet normal değilim hiç iddia da etmedim ama anlaşılmayan bir nokta var halen dönüp duruyor, ben gerektiğinde 110 km civarına da çıkıyorum ki bir çok araçtan hızlı gidiyorum, msx öyle 50ccc tıngır mıngır giden bir motor değil, ortam çok mu hızlandı kendimi sağa da sık sık atarım, genelde iş saatlerinde o yoldayım ve hep trafik var, istisnasız. Tem değil ki bu garipsiyorsunuz, 15 senedir kullandığım yolu bilmiyor muyum Benim deneyimim o kadar fazla ki ne ile karşılaşacağımı çok iyi biliyorum ve elli defa yazdım, benim derdim artçısına kask takmadan E5'de fütursuzca giden bir hayvan, yoksa ben zaten E5'de büyük motorlar kadar her yerde gidebiliyorum, 15 senenin sadece son 2 senesi msx ile E5'i kullanıyorum hem de hergün!

Orada 1000 lik motor kullanıyor olsam ve arkamda yine bu hayvan gelip yine artçısına kask takmadan, can taşıdığını anlamadan aynı davranışı sergilese ben yine buraya bu konuyu açarım, bilmem anlatabildim mi?
    Mevzu konuyu açıp açmamanız değil ben en sağ şeritte bile 100-120 bandında sıkıştırıldığım zamanlar oldu kaldıki sol şeritte 75-80 km hız trafikte hatta en basiti kağıthane tüneli sağ şeritte adam 50 ile gidiyor onun yanında soldaki şerittede adam 50 ile gidiyor yürümüyor arka kilit kalıyor sonrasını ne sen sor me ben söyleyim her geçen güzel dileklerini iletiyor bu tip insanlarda trafikte mevcut.Konu çok sapmadan yazdığınız ile bana yazdığınız çelişkili trafik akıyor sağ taraf biraz daha hızlı akıyor dan trafik sıkışık a kadar geldik ben ne yaşadığınızı görmedim ama anlattığınızdan bana göre yanlış olanları dile getirdim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Iş ortamindaki 3-5 kisiyle bile anlaşılmıyor,kaldı ki trafik,bin bir çeşit değil milyon çeşit karakter var.

Eşiyle kavgali,ailesiyle,pisikolojik sorunlu,hacizlisi,borclusu,dertlisi,sabikalisi,vuk uatlısı..var ki var.

Bundan ötürüdür ki,

Tekrar karsilasmasi yuksek oranla 20 milyonda bir ihtimal olan tiplerle diyaloga girmeyin.

Kör olun,sağır olun ama oralı olmayın..

Mevzu bundan ibaret..
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    motorun hacminde bir sorun yok .. solun solu yanlış ..

25 yılı geçmişdir şu mereti sürerim hayatım boyu bir kere solun solu denilen şeyi yapmadım.. bildiğin cinayete davet.. herşeyi geçdim heleki metrobüs ile e-5 ayıran halatlar jilet gibi adam görmese sıkıştırsa kıyma makinesinden geçmiş gibi olursun insanı ortadan ikiye böler.. beton viyadükler daha beter... bildiğin dümdüz pestilin çıkar..

bu trafikdeki sabırsızlığı anlamıyorum motorculardada şu algı var motorum varsa beklemem her yol bana mübah kaldırım üstü ,solun solu .. yok öyle bir dünya yeri geldimi araba gibi paşa paşa bekliyceksin.. neyseki artık poilsler motorsikletlilere gayet güzel ceza kesiyorlar.. kaldırıma park edenlere yakında şu mobeseler eds ler falan tam aktive olsun o solun solundan gidenlerede güzel cezalar keserler..

istanbulda motor sürmekden nefret eder oldum nefret ettirende araba sürücüleri değil motor sürücüleri oldu..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Mevzu konuyu açıp açmamanız değil ben en sağ şeritte bile 100-120 bandında sıkıştırıldığım zamanlar oldu kaldıki sol şeritte 75-80 km hız trafikte hatta en basiti kağıthane tüneli sağ şeritte adam 50 ile gidiyor onun yanında soldaki şerittede adam 50 ile gidiyor yürümüyor arka kilit kalıyor sonrasını ne sen sor me ben söyleyim her geçen güzel dileklerini iletiyor bu tip insanlarda trafikte mevcut.Konu çok sapmadan yazdığınız ile bana yazdığınız çelişkili trafik akıyor sağ taraf biraz daha hızlı akıyor dan trafik sıkışık a kadar geldik ben ne yaşadığınızı görmedim ama anlattığınızdan bana göre yanlış olanları dile getirdim
    Takılmayın o kadar yahu, en uzun tünel 2km desek 50 ile 70'in farkı 40sn yapıyor, tüneli geçmek 40sn fazla sürdü diye ölmezsiniz...

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takılmayın o kadar yahu, en uzun tünel 2km desek 50 ile 70'in farkı 40sn yapıyor, tüneli geçmek 40sn fazla sürdü diye ölmezsiniz...
    Mevzu 40 sn falan değil hızına uygun şeritten gitsin o zaman yada sağdan isteği hızda gidebilir öyle bir durumda gidiyorku 2 serit iki arabada yan yana yani arabalar geçip gidemiyor bile önü boş olduğu halde arka trafiği etkiliyor neyseki artık bu gibi durumlarada ceza kesilecek

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    bazı arkadaşlara anlatmak ne kadar zor, ben daha yazımın başında solun solu meselesi ile ilgili zaten yanlış bir yer olduğunu belirttim, bana bir babayiğit gösterin trafiğin en çileli anında E5'de kartal kadıköy arasında o şeridi kullanmayan ya da araçlar arasından gitmeyen, ben de motoru bırakacağım! Siz araçlar arasından gitmenin yasal olduğunu mu sanıyorsunuz!!! Komik yazan arkadaşlar dalga mı geçiyorsunuz! ben tabi ki oradan giderken yasal olmayan bir yerde olduğumu biliyorum, yani gündelik hiç kural ihlali yapmıyorum diyen yalan söylüyor ya da İstanbul'da yaşamıyor!

Ben 15 senedir o solun solunu istemesem de kullanıyorum ve asla arkamda birilerini biriktirmedim, her zaman yol verdim, bu olayda aslında trafik 5 dakika kadar açıktı yani yolun geneli tıkalıydı, olay da bu esnada gerçekleşti, ayrıca zaten olayın vahim boyutu bu değil artık tekrar etmeyeceğim, beni istese rahat rahat geçerdi, bu birbirimize olan tahammülsüzlüğümüzün de göstergesi, imkanı varken taciz ediyor ve daha da beter bir tutumla katil adayı olarak kasksız artçı taşıyor, halen solun solu mevzusu dönüyor, ben bunu zaten savunmuyorum ama bana da doğrucu davutçuluk yapanlar rutin kural ihlali yapmadıklarını söylemesin, yalan söylerler, o zaman siz de araç aralarından geçmeyin bunun solun solundan bir farkı yok!

Motosikleti
    Artık Yok...
    şahsına söylemedim esasen üstüne alınma .. çok görüyorum konusu geldi dolmuşum yazdım .. bu solun solu zaten karşı tarafda yani kadıköy tarafında var özellikle ankara asfaltında çok görüyorum.. bizim bu tarafda e5 de hatırlamam ki hiç gördüğümü..

daha bugün motorlu çocuk paketçi garibim kaymış düşmüş bacağını incitmiş üstünde yağmurluk benim ayak alçıdan çıktıda hala tam basamıyorum üstüne arabayı çekdim kenara seke seke yanına gittim tek ayağımla motorunu kaldırdım ki doktor bacağa yük bindirme demişdi.. köşeye çekdim motorunu ambulansı arıycaktım yok iyiyim abi dedi paketi teslim etmem lazım dedi hala aklı ekmek parasında siparişinde.. o sıra dikkat ettim belki 50 tane motorcu geçdi bir Allahın kulu durmadı..

Bir ben benden sonrada bir hanımfendi durdu doktormuş oda bakdı ilgilendi sağolsun biraz neyseki bir şeyi yokdu kalkdı bindi gitti sağol abi Allah razı olsun abi diye diye..
    Rakaful ve Metela bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Bugün Zincirlikuyu'dan Etiler'e eski kasa ybr, başında ncr kask ile ölmeye çok çalıştı ama öldürmeyen Allah öldürmüyor. Önce iett otobüsüne arkadan girmeye çalıştı, sonra bizim servis ile otobüs arasında pestil olmaya çalıştı, ondan sonra tekrar bir iett otobüsüne mermi gibi gidip bizim servisin altına girmeye çalıştı. Kimse tınlamadı. Kendisi de bu tınlamayanlardan biri. Çok merak ettim neyin kafasını yaşıyorlar. Bizde pisi pisine kaza yaptık. Walla bu motorlular iyi yaşıyorlar bu kafa ile. Ben buna bizzat şahidim...
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Zincirlikuyu'dan Etiler'e eski kasa ybr, başında ncr kask ile ölmeye çok çalıştı ama öldürmeyen Allah öldürmüyor. Önce iett otobüsüne arkadan girmeye çalıştı, sonra bizim servis ile otobüs arasında pestil olmaya çalıştı, ondan sonra tekrar bir iett otobüsüne mermi gibi gidip bizim servisin altına girmeye çalıştı. Kimse tınlamadı. Kendisi de bu tınlamayanlardan biri. Çok merak ettim neyin kafasını yaşıyorlar. Bizde pisi pisine kaza yaptık. Walla bu motorlular iyi yaşıyorlar bu kafa ile. Ben buna bizzat şahidim...
    onlar hiç bir şey sen gel gün içi mecidiyeköy şişli harbiye zincirlikuyu gez neler görürsün..
    Metela bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahil sürücülerin hepsine yol veriyorum korna çalıyorlar umrumda olmuyor trafikte hiçbir seyi umursamiyorum
    Şeridimi ihlal atmiş yola atlamış yakınımdan geçmiş umrumda değil keyfime bakarım. Geresizlerle gereksiz yere bu keyiften olamam arkadaş.
    Metela bunu beğendi.
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

Ben e5 te cok işim oluyor motor buyuk görünüyorum en sol şeritten giderim. Baktim trafik tıkandi en sola atar cizgi üstünde devam ama 40-50 km hizi gecmemeye çalışıyorum malum biri vursa yapisir kalırsınız. elimde sürekli kornada. Nedense bana en sag emniyetten daha guvenli geliyor pat kut emniyete sinyalsiZ cikanlar yolcu için ani sağa kıran dolmuşlar. Yavaş ama 5 kat daha dikkatli en solu tercih ediyorum bende
    Metela bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Motorumu sattım satmadan önce her sabah kağıthane tünelinde o dingilleri itinayla sıkıştırıp sağ şeride atardım, emniyet şeridi acil durumlar içindir motorcu dahi kullanamaz velev ki kullandın sağdaki araçla aynı hızla gideceksen;

1. Neden araçla aynı şeritte gidip yol hakkını kanunen almıyorsun,
    2. Acil bir durumda arabanın teki kendini sağ şeride atabilir (kalp krizi, lastik patlaması, araç arızası vs.) neden o şeritte kalıp kendini tehlikeye atıyorsun.
    3. Madem aynı hızda gideceksin neden arkandakilere eziyet ediyorsun bırak o şeridin tehlikesini göze alan adam o şeridin hakkını versin.

Ben basardım iyi de basardım gün içinde stres attığım tek noktaydı o tünel motora bindiğimi orada hissediyordum, artık arabadayım şimdi motorcular düşünsün.

Konu başlığını açan arkada gelirsek, ben bu kadar sürebiliyorum diyorsan senin sürebileceğin şerit var adı sağ şerit oradan git insanları bi sağından bi solundan slalom yaptırmak zorunda bırakıp tehlikeye sokma. Ben adamın kask takıp takmadığına bakmıyorum bu konuda eğer ona bakacaksak termoplastik kask takan adamla yoğurt bidonu takan adamın da farkı olmayacağı için derin mevzulara dalarız, ben kim hangi yolu ne suretle meşgul etmiş gördüğü halde kim yol vermiş kim vermemiş ona bakarım. Sen hızlıca dibine giren birini gördün mü hemen sinyalini verip ilk boşlukta sağa yanaşmalıydın o zaman kavga küfür değil iki teşekkür bip bipi duyup devam edebilirdin.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu sattım satmadan önce her sabah kağıthane tünelinde o dingilleri itinayla sıkıştırıp sağ şeride atardım, emniyet şeridi acil durumlar içindir motorcu dahi kullanamaz velev ki kullandın sağdaki araçla aynı hızla gideceksen;

2. Acil bir durumda arabanın teki kendini sağ şeride atabilir (kalp krizi, lastik patlaması, araç arızası vs.) neden o şeritte kalıp kendini tehlikeye atıyorsun.
    3. Madem aynı hızda gideceksin neden arkandakilere eziyet ediyorsun bırak o şeridin tehlikesini göze alan adam o şeridin hakkını versin.

Ben basardım iyi de basardım gün içinde stres attığım tek noktaydı o tünel motora bindiğimi orada hissediyordum, artık arabadayım şimdi motorcular düşünsün.

Konu başlığını açan arkada gelirsek, ben bu kadar sürebiliyorum diyorsan senin sürebileceğin şerit var adı sağ şerit oradan git insanları bi sağından bi solundan slalom yaptırmak zorunda bırakıp tehlikeye sokma. Ben adamın kask takıp takmadığına bakmıyorum bu konuda eğer ona bakacaksak termoplastik kask takan adamla yoğurt bidonu takan adamın da farkı olmayacağı için derin mevzulara dalarız, ben kim hangi yolu ne suretle meşgul etmiş gördüğü halde kim yol vermiş kim vermemiş ona bakarım. Sen hızlıca dibine giren birini gördün mü hemen sinyalini verip ilk boşlukta sağa yanaşmalıydın o zaman kavga küfür değil iki teşekkür bip bipi duyup devam edebilirdin.
    Aynısını yazın bende E5’in sağın sağından gidenlere itinayla yapıyorum. Lakin çok sinirlenmişsem sahil yoluna geçiyorum. Kimse yüzünden kendi sinirlerimi bozamam.

Uzun süredir trafikte araç kullanıyorum hobi olarak binerim motosiklete. benim başımada benzer olaylar geldi ama kim ne yapacak az çok tahmin edebiliyorum çok büyük hata yapan sürücüye bakarım göz temasından sonra gülerek söverim bazen o da özür diliyor ben de gülüp geçiyorum trafik hali sakın durup tartışma yapmayın haftada bir yol vermeme tartışması yüzünden insanlar birbirini öldürüyor.

Motosikleti
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dostum bende sıkıntılı bir durum yok yazdıklarından anlam çıkaramadım açıkcası

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ya hocam! Önce geçmiş olsun. Sonra, evet sen haklısın. Ama;
    Dün bir olay yaşamışsın, nası etkilediyse bu seni azimle buraya konu açıp adama saydırmışsın. Böyle motorculuk olmaz. Benim de herkes gibi diğer arabalardan ve motorculardan başıma sinir edici şeyler geliyor. Bunlara sinirlenip kızıp kendimi harap edeceksem niye motora biniyorum? Arabaya biner, kafamı bozana bi tampon atarım. Ayna takarım, önüne geçip fren koyarım. BEn bunlardan kaçtığım için motora biniyorum. Sen kafanda bu işleri çözememişsin.

Yukarıdaki arkadaşlardan birisi, CBF li motorcunun aslında sana yapılan ilk uyarı olduğundan bahsetmiş ki doğru. Olayda çok yüksek olasılıkla konumlanma, yanlış yerde olma hatası içerisindeydin. Bunun farkında değilsin. Eminim ileride "sağdan hız sınırlarına uygun gidiyordum" veya emniyet şeridinde yavaşça giderken son anda sapağa giren birisi önüme kırdı" gibi serzenişlerin olacak. Ama bunlar aslında o senin "konumlanma" konusunu bilmediğinden kaynaklı kendi kendini zora sokma durumların.

Evet o arkandaki de angut olabilir. Ama sen durumu kotarıp hayatta kalmaya çalışacağına kendi başını belaya sokmuşsun.

Dikkat et. Sakin ol. Konumlanma çalış.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)