Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletinizde kullanmayı tercih ettiğiniz yağ

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motosikletinize hangi marka model yağı kullanıyorsunuz? Şimdiye kadar kullanıp en memnun olduğunuz ve bir daha kullanmam dediğiniz yağ hangisi? Motosiklet marka modeli ile yazarsak yol gösterici olabilir.

Ben tracer 700 kullanıyorum.
    1000 bakımında yamalube yarı sentetik konuldu.
    Bu bakımda castrol power1 düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    mondial driftimde 94 bin km boyunca hep castrol power 1 serisini kullandım sadece 1 kere po ve ipone kullandım

rx3 ümde şuan 10 bin kilometrede hep castrol power 1 kullandım sadece 1 kere motul 5100 10 40 kullandım

Tercihim Castrol
    levend84 bunu beğendi.

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial driftimde 94 bin km boyunca hep castrol power 1 serisini kullandım sadece 1 kere po ve ipone kullandım

rx3 ümde şuan 10 bin kilometrede hep castrol power 1 kullandım sadece 1 kere motul 5100 10 40 kullandım

Tercihim Castrol
    Mondial ile 94.000 km yaptıysanız helal olsun.

Power1 racing mi kullandınız?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2014 yılından beri,

Mondial(cub 100)
    Yamaha(xmax250,crypton)
    Tvs

Elf
    Shell
    Motul
    İpone
    Eneos
    Yamalube
    Liqui moly

Kullandim

Son 10.000km dir castrol tam sentetik kullaniyorum memnunum.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 yılından beri,

Mondial(cub 100)
    Yamaha(xmax250,crypton)
    Tvs

Elf
    Shell
    Motul
    İpone
    Eneos
    Yamalube
    Liqui moly

Kullandim

Son 10.000km dir castrol tam sentetik kullaniyorum memnunum.
    Bunca yağ arasında farkı anlamak elbette güçtür ancak mesela motul ile castrol arasında bir fark hissettiniz mi? Motosikletin sesi, titreşimi vs. Gibi

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial ile 94.000 km yaptıysanız helal olsun.

Power1 racing mi kullandınız?
    Hayır ben Yarı sentetik olanı kullanıyorum. Racing serisi tam sentetik olan
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunca yağ arasında farkı anlamak elbette güçtür ancak mesela motul ile castrol arasında bir fark hissettiniz mi? Motosikletin sesi, titreşimi vs. Gibi
    Esasinda farki anlamak zor değil.

1000km sonunda vites geçişleri sertleşerek,ayni hava ve sürüş koşulunda blok isisi degisiyor ise,supap sesleri sahip ben tamamim istersen degiştir diyor ise..

Fark/sureklilik anlaminda bunlar birer unsurdur.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Dragon 50'de 10w/40 Motul 3000 serisi yağ kullanıyorum. 500 km'den sonra vites geçişlerinde zorlanmalar başlıyor. Genel olarak memnunum.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    CBR 125, 5000km de 2 kere motul 7100 kullandım. Motulden önce ne kullanıldı bilmiyorum ama vites geçişleri vasattı önümüzdeki yağ değişimi ipone katana düşünüyorum bakalım. Bu arada düşük cc'de tam sentetik yağ debriyaj kaçırır tamamen yalan

Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125, 5000km de 2 kere motul 7100 kullandım. Motulden önce ne kullanıldı bilmiyorum ama vites geçişleri vasattı önümüzdeki yağ değişimi ipone katana düşünüyorum bakalım. Bu arada düşük cc'de tam sentetik yağ debriyaj kaçırır tamamen yalan
    Debriyaj kaçırmadığına dair ibareler oluyor MA2 onaylı olanlardı yanılmıyorsam. Motul’de MA2 var o nedenle sorun olmaz diye düşünüyorum.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    madem yağ konusu açıldı bende bişi sorayım

yağ motorun yakıtını etkilermi?

motul 5100 10/40

ipone 10/40 mesela

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem yağ konusu açıldı bende bişi sorayım

yağ motorun yakıtını etkilermi?

motul 5100 10/40

ipone 10/40 mesela
    Etkilemez.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Commuter tarzı motosikletim olsa kesinlikle lubex kullanırdım. Tamamen yerli motor yağı üreticisi. Tam sentetik motosiklet yağı varmı bilmiyorum en son baktığımda (aylar önce) yarı sentetik vardi.
    Her yağ konusunun altına yazıyoruz çiziyoruz ama hala hurafe, kulaktan duyma hiçbir dayanağı olmayan şeyler yazılıyor. Yağlar arasında ki farkı vites sertleşmesi yada size o an öyle gelen psikolojik sebeplerden anlayamazsınız.
    Bu farkları anlayabilmek için aynı marka aynı model motorlarda farklı yağlar kullanılıp çok uzun süreler testler yapılır, ardından motorlar açılarak tüm parcalar mikron seviyesinde ölçümlenir.
    Yada en basitinden YouTube' a x oil friction test yazarsanız birçok yağın sürtünme performansını görebilirsiniz
    https://youtu.be/FPXPCuG-9kc

Şu şu yağı koydum 500km sonra karardı, şu yağı koydum 3000 km sonra aynı renkte çıktı, şu yağı koydum vites kemikleşti Hep aynı muhabbetler baydi artık 2019 yılındayız elinizin altında internet var Türkçe kaynakların dışına çıkın biraz

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Commuter tarzı motosikletim olsa kesinlikle lubex kullanırdım. Tamamen yerli motor yağı üreticisi. Tam sentetik motosiklet yağı varmı bilmiyorum en son baktığımda (aylar önce) yarı sentetik vardi.
    Her yağ konusunun altına yazıyoruz çiziyoruz ama hala hurafe, kulaktan duyma hiçbir dayanağı olmayan şeyler yazılıyor. Yağlar arasında ki farkı vites sertleşmesi yada size o an öyle gelen psikolojik sebeplerden anlayamazsınız.
    Bu farkları anlayabilmek için aynı marka aynı model motorlarda farklı yağlar kullanılıp çok uzun süreler testler yapılır, ardından motorlar açılarak tüm parcalar mikron seviyesinde ölçümlenir.
    Yada en basitinden YouTube' a x oil friction test yazarsanız birçok yağın sürtünme performansını görebilirsiniz
    https://youtu.be/FPXPCuG-9kc

Şu şu yağı koydum 500km sonra karardı, şu yağı koydum 3000 km sonra aynı renkte çıktı, şu yağı koydum vites kemikleşti Hep aynı muhabbetler baydi artık 2019 yılındayız elinizin altında internet var Türkçe kaynakların dışına çıkın biraz
    Teşekkür ederim güzel bilgi

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Bende birbirinden çok farkları olduklarını düşünmüyorum ben en son po nun 15 w 50 sini koydum iyi olduğunu düşünüyorum tam sentetik ler daha fazla ısıya dayanıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    ipone r4000rs

castrol power1

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Kuba CG 150 Sport 19 bin km'dir Castrol Actevo 4T 20W-40 kullanıyorum bi sorun yaşamadım her 3 binde bir motorun yağını düzenli değiştiriyorum
    Bundan önce ise Cbf 150 vardı 50 bin km boyunca Motul 5100 10W-40 4T kullandım ondada hiç bir sorun yaşamadım

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    cbr 125 motul 7100

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Motul 5100 kullandım uzun süre, şu an Yamalube kullanıyorum ancak pek memnun değilim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)