Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

zontes 310 R 2019

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    alışmak neye göre alışmak.

2014 yılında cbr250 11 bin tl idi .. 2014 yılında asgari ücret 1200tl idi..

ben o yıllarda 2013-2014 falan pek çok öğrencinin part time çalışıp bir sene,bir buçuk senede para biriktirip rahat cbr250,hyo250gt falan alabilen kardeşimi hatırlıyorum ikinci el değil sıfır.. Kaldıki o zamanlar hayat bu zamana göre inanılmaz ucuzdu..

şimdi 3 bin tl maaş alan insanın ay sonu elinde parası kalmıyor borç alıyor yada kartlara takla attırıp borçlanıyorda ayın sonunu öyle getiriyor.. Hayat çok pahalılaşdı.. işsizlik zirve oda ayrı hesaplananlara göre her 10 gençden 7 si işsizmiş..

şu yukardaki örnekden yola çıkarsak.. aynı oranda bugün bir genç cbr dan örnek veremiycem çünkü henüz 2019 kasası gelmedi o gelse zaten 40 dan aşağı olucağınıda düşünmüyorum sembolik psikolojik eşik olarak 38-39 da yapabilirler..

Kısaca örneği zontesden verirsek bana görede 35 civarlarında olur .. 250cc yi geçdiği an %37 ötv ye girer motor.. zaten ordan bir vergi yiyicek artı %18 vergisi artı diğer giderler..

Neyse konuya dönersek 35 bin civarında bir motoru bugünün tüketim koşullarında bir öğrencinin çalışıp alması artık hiç gezmesse yemezse içmesse hayatında en ufak bir aktiviteye katılmassa kira fatura yol giderleri yeme içme ödemesse ot gibi yaşarsa ancak 2 senede alabilir tahminim.. tabii o zaman kadar psikolojisi yerinde kalır kafayı sıyırmassa.. kaldıki bu dediğim örnek çok ekstrem bir örnek..

normal koşullarda sosyal bir insansa aktivitesi olan bir genç ise normal hayatını yaşıyorsa hem çalışıp hemde o parayı toplaması bugünün tüketim koşullarında hayat pahallılığında en iyimser tahminde 3-4 senesini alır.. tabi 3-4 senede alıcağı 35 bin liralık motorda enflasyon ülkenin hali döviz kurları o fiyatta kalmaz oda ayrı..

niye örencilerden örnek verdim çünkü genelde bu tip motroları genç öğrenci kesim yönelip talep gösteriyor ortayaş grubu yada üst yaş grubu 250cc de biraz daha oturaklı ağır abi türü motorlara yöneliyor adv enduro tarzı ,cruiser yada bazı nakedler yada maxi scooterlar..

İşte o yüzden dedim alışmak neye göre alışmak ülkede alışılabilinicek bir gelir gider ortamı yok ne yazık ki.. Eğerki bir alım gücü oluşursa tabiki insanlar alışabilir.

35 bin tl verebilicek insanlarda yaşdan ötürü yaşam tarzından ötürü almayabilir bu motor gence hitap ediyordur ama gencin alıcak durumu yokdur 35 yaşındaki -40 yaşındaki adamın alıcak durum vardır çalışdığı için birikimi olduğu için ama oda yaşam tarzı evli çoluk çocuk dan ötürü sorumluluklardan ötürü birde yaşda geçmiş artık diye o tip motorlara değilde daha çok 250cc de vstorm 250,rx3,versy300, xmas 300, cb250r cruiserda aklıma gelmiyor gv250 türü diyebilirim tarzı motorlara yönelebilir gene motor hedef kitlesini tutturamaya bilir mali gelir dengesizliğinden..
    Thesinner83 ve UzunYolAdami bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 cc motora 30 çok bence aynı şey BMW G310 içinde geçerli. Adamlar sıfır duke 390 parasına duke kadar gitmeyen motor satıyor
    Motosiklette herşey ''gitmek'' demek mi?...30 bine 08 1000RR var!!!...Bu mu yani?....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Ben sana 30 a Leoncino vereyim ya dert etme bu kadar :D
    Çinko-çento elinde patladı hocam, kusura bakma ama gerçek bu, sen 34-35 diyordun, şimdi 30'a düştün, satmak istiyorsan bu fiyat daha da aşağı inecek!!!...
    The Power of The Dreams.

bu motoru 250 cc olarak düşük vergiyle ucuza satamazlar mı ?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette herşey ''gitmek'' demek mi?...30 bine 08 1000RR var!!!...Bu mu yani?....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Çinko-çento elinde patladı hocam, kusura bakma ama gerçek bu, sen 34-35 diyordun, şimdi 30'a düştün, satmak istiyorsan bu fiyat daha da aşağı inecek!!!...
    Şimdi boşver Leoncino' yu. Şuan ki ekonomide hiç bir motosiklet parasını haketmiyor. Şöyle düşün CBR500, CB500, Duke390, Ducati Sixty2, RC390 gibi gücü A2 sınırında olan ve ülkede bilinen markaların motorlarını mı alırsın ? Yoksa daha ülkeye yine gelen bir markanın mı motorunu alırsın ?

Patladı vallahi elde piston geziyoruz şuan :D :D Tatlım sen şaşırdın mı ? Çinko-çento yazdığın zaman rahatlıyor musun. Kendi kendine '' ahahahaa nasıl gömdün motoru '' filan yapıp böyle bir huzur doluyorsun değil mi ? Bak anlıyorum ben seni. Keşke senin motorunda çok çirkin olmasaydı. Ama maalesef öyle Leoncino bu ülkede a2 sınıfında sıfır olarak satılan en uygun fiyatlı en dolu motorlardan biri. Gerek elektronik üreticisi gerek üzerinde gelen fabrika çıkış lastikleri. Her şeyi ile al bin ve git tadında. Ve aldığın şey bir sanat eseri koy salona otur izle motoru.

Fiyatı düşürmüştüm. Çünkü hafta sonu Blue Motor ( Anes Honda ) etkinliğindeydim. Leoncino ya 39400 denmesine rağmen nakit 36000 dan bırakıyorlardı. Ben olsam sıfır 36 ya satılan bir mala 34 vermem. Anes gibi bir bayi bile Benelli' tedarikçisi olurken nedir bu güvensizlik anlamış değilim. Oktay Motor bile CF Moto ve Benelli tedarikçisi oldu. Çünkü sektör oraya doğru gidiyor. Japonlar ve Avrupalılar çok yukarıda kalmaya başladı.

Biz ilanı biraz spor olsun diye açtık. Çünkü Monster 821 ini bana satmaya çalışıyordu arkadaşım Desmosu geldiği için Piste gireriz diye ilk şubatta koydum. Sonra kaldırdım. Araç yıkamacısı bir abimizin 2007 GS ini sürdüm. Tiksindiğim bir motorun ne kadar güzel özelliklerini olduğunu fark ettim. Bu sefer eski bir gs alır gezeriz diye açtım ilanı. Hem cruiser hem adv baktım o aralar. Güzel takas teklifleri oldu. istediğim fiyata çok yakın teklif verenler oldu. Biraz mırın kırın ettim. Sonra anladım ki ben bu tarz motorlardan vazgeçmek istemiyorum. Zaten yağı, yağ filtresi, bujisi, zinciri, fren balataları yeni değişen bir motoru da satmam artık. Çünkü acayip keyif alıyorum sürerken. Ve her saniye sürüyorum.

Sende uyanık adamsın. Motorla gölden geçiyoruz tek kelime yok. İşte efendim dayanıklıymış filan demezsin. Adama gel satayım sana deyince auuvvvvvv elinde patladı nanananan

Not: Sıfırı 3 hafta önce satılmaya başlandı. Yani benim motorun satılmaması çok normal :D Satın alan 3-4 kişi ne yağ kullandığımı, lastik basınçlarımı, ABS yi nasıl kapatıp yanlayacağını sordum. Toplu bir sürüş yaparız belki sana video atarım. Çinko-çento Grup Sürüşü asdfghjklşi
    Umit1923 bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazardaki sebze fiyatlarına alıştırdıklarına göre motor fiyatlarına da alıştırılırız biz millet olarak

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazardaki sebze fiyatlarına alıştırdıklarına göre motor fiyatlarına da alıştırılırız biz millet olarak
    İşin garip kısmı şu herkes bunu markalar yapmış gibi davranıyor. Tabi ki onları eleştirmeli daha iyi hizmet ve fiyat istemeliyiz. Ama bu işin sorumluları saraylarda yaşayıp zevki sefa sürerken tedarikçilere hesap sormamak lazım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şimdi boşver Leoncino' yu. Şuan ki ekonomide hiç bir motosiklet parasını haketmiyor. Şöyle düşün CBR500, CB500, Duke390, Ducati Sixty2, RC390 gibi gücü A2 sınırında olan ve ülkede bilinen markaların motorlarını mı alırsın ? Yoksa daha ülkeye yine gelen bir markanın mı motorunu alırsın ?

Patladı vallahi elde piston geziyoruz şuan :D :D Tatlım sen şaşırdın mı ? Çinko-çento yazdığın zaman rahatlıyor musun. Kendi kendine '' ahahahaa nasıl gömdün motoru '' filan yapıp böyle bir huzur doluyorsun değil mi ? Bak anlıyorum ben seni. Keşke senin motorunda çok çirkin olmasaydı. Ama maalesef öyle Leoncino bu ülkede a2 sınıfında sıfır olarak satılan en uygun fiyatlı en dolu motorlardan biri. Gerek elektronik üreticisi gerek üzerinde gelen fabrika çıkış lastikleri. Her şeyi ile al bin ve git tadında. Ve aldığın şey bir sanat eseri koy salona otur izle motoru.

Fiyatı düşürmüştüm. Çünkü hafta sonu Blue Motor ( Anes Honda ) etkinliğindeydim. Leoncino ya 39400 denmesine rağmen nakit 36000 dan bırakıyorlardı. Ben olsam sıfır 36 ya satılan bir mala 34 vermem. Anes gibi bir bayi bile Benelli' tedarikçisi olurken nedir bu güvensizlik anlamış değilim. Oktay Motor bile CF Moto ve Benelli tedarikçisi oldu. Çünkü sektör oraya doğru gidiyor. Japonlar ve Avrupalılar çok yukarıda kalmaya başladı.

Biz ilanı biraz spor olsun diye açtık. Çünkü Monster 821 ini bana satmaya çalışıyordu arkadaşım Desmosu geldiği için Piste gireriz diye ilk şubatta koydum. Sonra kaldırdım. Araç yıkamacısı bir abimizin 2007 GS ini sürdüm. Tiksindiğim bir motorun ne kadar güzel özelliklerini olduğunu fark ettim. Bu sefer eski bir gs alır gezeriz diye açtım ilanı. Hem cruiser hem adv baktım o aralar. Güzel takas teklifleri oldu. istediğim fiyata çok yakın teklif verenler oldu. Biraz mırın kırın ettim. Sonra anladım ki ben bu tarz motorlardan vazgeçmek istemiyorum. Zaten yağı, yağ filtresi, bujisi, zinciri, fren balataları yeni değişen bir motoru da satmam artık. Çünkü acayip keyif alıyorum sürerken. Ve her saniye sürüyorum.

Sende uyanık adamsın. Motorla gölden geçiyoruz tek kelime yok. İşte efendim dayanıklıymış filan demezsin. Adama gel satayım sana deyince auuvvvvvv elinde patladı nanananan

Not: Sıfırı 3 hafta önce satılmaya başlandı. Yani benim motorun satılmaması çok normal :D Satın alan 3-4 kişi ne yağ kullandığımı, lastik basınçlarımı, ABS yi nasıl kapatıp yanlayacağını sordum. Toplu bir sürüş yaparız belki sana video atarım. Çinko-çento Grup Sürüşü asdfghjklşi
    Sen bu arkadaşa zahmet edip cevap yazma. Kendisi Çin üretimi bir motosikletin Japon motorundan daha iyi olduğunu görmektense kendini damdan aşağı atmayı tercih eder. Japon markaları, BMW , Ducati vs neden burunlarından kıl aldırmıyorlar sanıyorsun ? Hep bu kafalar yüzünden. Adamın içten içe hoşuna gidiyor motorun kolay satılamaması. Bizim insanımızın arıza yönlerini, markacılığını, garanticilik yapıp bir adım ileri gidememesini akıllılık sanıp övünüyor farkında olmadan.
    oialdemir, bursalıali ve Umit1923 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF 250 NK
    Nisan sonu mayıs başı gelecek dedi müşteri hizmetleri sizce fiyat ne olur? 20 civarı olursa alacak çok olur ben de düşünmeye başladım.....

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Zontesin S250 sini fuarda görmüştüm. Sahibinde birçok 8-12 bin 0 km 2017 modeline kadar var. Sade abs yok. Fakat fuardaki S250 de abs'de vardı. Sonraki modellerde hacim 300cc, tipi biraz daha değişik. illa Zontes olsun, ucuz olsun diyenlere 2017 model 0 km 12bin TL. 250cc euro3 sanırım.
    Fiyatı 2-3'e katlayan euro4 300cc abs ve biraz şekil farkı olmasî gerek. S250 250nk karşısında belkide hiç satamadı elinde kaldı, şimdide ara modelle iki motor fiyatına bir motosiklet yine bizemi sunulacak. Yok artık.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Araba satışları geçen seneye oranla %46 düşmüş .. motorsiklet pazarı deseniz ocak,şubat satışları 251-500 cc arası 170 tane satmış .. 501-750cc arasıda 115 tane satmış.. Koskoca 100 milyonluk türkiye cumhuriyetinde satılan rakamlar bunlar.. bu rakamlar öyle bir kasabaya ait değil tüm türkiyenin 2 aylık satış rakamları..

Sizde hala 300cc lik zontes gelse şu olur bu olur şu kadar satar bu alır diyorsunuz.. satış rakamları yukarda satış adetleri yukarda.. Gelse kim alıcak kime satıcaklar.. şu anki ekonomide ocak şubattan iyi değil onuda diyim ocak,şubatta benzin daha düşükdü,kurlar daha düşükdü..

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Ah bu dıjj güçler yok mu Allah onları nasıl biliyorsa öyle yapsın, soğanımıza aman motorumuza bile göz diktiler arkadaş 😛
    Dxsec bunu beğendi.

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Hayırlı uğurlu olsun. 40bin li rakamlarla satışa sunulmaya başlanmış.
    pintus bunu beğendi.

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. 40bin li rakamlarla satışa sunulmaya başlanmış.
    310 T versiyonu 42 bin tl yuh :D Ya bunu BMW, Ducati hadi Yamaha yapsa anlarım da Zontes ne hıam

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Çin üretim kalitesini arttırdı dediysek bu kadar da değil Yok artık 40bin liraya gidip zontes alacak değil insanlar herhalde..Ve @oialdemir e de katılıyorum bu motor blokunun nazlı bir blok olduğunu söylüyorlar. 140'dan sonra ite kaka gidiyor alet.. Bunu hız sevdalısı olduğum için söylemiyorum belli bir hacimden sonra o makinenin üst hızlara zorlanmadan ve daha alt devirlerde çıkmasını beklerim. Hem yakıtta ekonomi için, hem uzun yolda konfor için..

300cc motor alıyoruz ama 125cc gibi gidecekse ve buna ben 40 bin lira ödeyeceksem ve üstüne üstlük markası Zontes olacaksa biraz düşünürdüm herhalde.

kaliteli ve rakiplerinin bircogundan daha cok teknolojik donanim ile geliyor
    tasarimina ise diyecek laf yok!
    tek kötu yani cinli diye yaftalanacak olmasi ki piyasada tutmus bircok cinli olmayan markadan daha iyi ve kaliteli olmasina ragmen.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akıl dışı bir fiyat olmuş. O rakamları verince BMW G310 alınır. Vitrinde tozlanır bu alet.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Yok artık lebron james

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Seleyi ve benzin kapağını scooter misali tuşla açmak çok akıllıca, ama bu çinliler / koreliler v.b. " ilk çalıştırma " olayını bir türlü tam oturtamadılar ya da enjeksiyon mu desem bilemiyorum, hep bir İLK çalışma sıkıntısı yaşanıyor aletlerde bu çok ilginç.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Her üç Zontes 310 modelini bayide inceledim.
    Gerçekten harika görüntüleri var. X310 için gittim, ama diğerlerine de dibim düştü.
    Ciddi alıcı olarak baktım. Bagaj ve rüzgar için R25 i satıp almayı düşündüm. Ama 40 bin bana fazla geldi. Çünkü tek silindir bir 300 cc illaki keyifli bir çekiş sunmayacak diye düşündüm, belki saçmalıyorum, süremediğim için sadece tez.
    X310 sadece beyaz varmış. Mavi gelmeyecekmiş dedi. Bu da benim için eksi, çünkü benim beğenmeme vesile olan renk mavi ve beyaz o tadı vermedi.
    Üstelik çanta için en az 1000 tl, lastikleri değiştirmeden binmezdim, 2000-3000 tl de öyle, ruhsat noter vs yaklaşık 4000-5000 daha gidecek. Yani R25 in üzerine 15 bin koymak, rüzgar ve bagaj için anlamsız geldi bana. Marka takıntım yok ama bilinmeyen bir şeye bu bütçeyi ayırmak beni vazgeçirdi. (35000 tl olsa hiç düşünmezdim).

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Bu gün reklamlarında gördüm ve inceleyeyim dedim ama oda nesi... 39.450,00 TL (o0) ?! Zontesşekil şemal yerine fakat fiyatı çılgınlık... Tamam her şeyin fiyatı yukarı ama BMW ile yarışan çinli görünce de insan daha bir dumura uğruyor.

Bu piyasalar beni daha ne kadar şaşırtabilecek merak eder oldum..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)