Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

zontes 310 R 2019

Motovento
    REKLAM ALANI

2019 da türkiye piyasasına girmeyi planlıyan bu modeli aranızda bekleyen varmı 4 590,00 € Fransa'da satışa sunuluyor türkiyede sizce ne olur ben merakla bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şekil şukul güzel de makul fiyattan gelse bile servis işinden gol yer.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Tommygun a katılmakla beraber. Büyük ihtimalle mondial servisleri ilgilenecek. Bu arada mondial servis kısmına girince. 2 ye ayrıliyor. Karbüratörlü için, enjeksiyonlu için diye. Sanırım gözden geçiriyorlar servisleri.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Çok şık cok acayip alet ama Fransa'da 4590€ ya satılıyorsa burada minimum 30bin lira olur

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şık cok acayip alet ama Fransa'da 4590€ ya satılıyorsa burada minimum 30bin lira olur
    valla 30 bin liradan satışa girerse ben direk almakdan vazgeçerim ama 4 gözle bekledigim makina

Motosikleti
    Artık Yok...
    30 binli rakamlar olucağını bende düşünmüyorum ama kimse 10 bin li 10 bin civarı 15-16-17 v.b hayalde kurmasın 250lik rx3 evo abs olmuş 20 bin tl..

kaldıki bu 300cc lik motor ötv si üst dilimden olucak.. rahat 25-26 civarı olur belki 27-28 gibi..

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Valla öyle 20-25 bin tl bağlanacak makina değil,zannetmiyorum türk vatandaşı o işe girmez

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    25 e yakın fiyatlı olur. Satış olarak ta bence az olur bu fiyattan.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Makina çok güzel , performans da yeterli , yetersiz olan tek konu selesi . Benim evoda sele boyu 70 cm . Bütün zonteslerde ise sele 60 cm,koltuk bu yüzden benim için koltuk kalıyor . İşte bu sebeple ,imkanlarım müsait olduğunda , evodan sonra 380 cc RX3S modelini tercih edecem. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Doğrusu - koltuk benim için küçük kalıyor - şeklinde olacaktı.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Şekili çok beğenmedim nedense artık hep böyle acayip tipler gelmeye başladı.

Şu mondial servislerine laf ediyordu herkes 400nk alırken baya korktum fakat çok memnun kaldım.
    Gerek servisi olsun gerek müşteri hizmetleri olsun.
    Müşteri hizmetleri sanırım 4 defa aramıştır servisimizden memnun kaldınız mı motorunuzda herhangi bir sıkıntı çıktı mı çıktıysa parçaları garantiden değiştirebildiniz mi bunları puanlamamı istedi. Ben gerçekten memnundum.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Bu motor Türkiye'ye eğer gelirse 310 olarak değil 250 olarak gelecektir. R3'ün R25 olarak satıldığı ülkede aksi durumlarda motor satılmaz malum

25-30k arası fiyatla gelmesi muhtemel, alıcısı olur ama şahsen beğensem de almam.

Motosikleti
    Artık Yok...
    euro4 motoralara 250c.c gelmiyor.. o yüzden büyük firmalar 300c.c üretiyor..

euro4 geçişde egzos emisyonlarından ötürü motorun performansında bir törpülenme oluyor zaten .. büyük firmalar o törpülenmeyi abzorve edebilmek için yada kamufle edebilmek için diyelim motorları 300c.c yaptılar.. o yüzden yeni nesil japonlarda dikkat edilirse eski 250c.c liklerin hemen hemen hepsinin yerini euro4 lerde 300c.c aldı..

250c.c lik euro4 motor olurmu olur.. ama 250c.c lik euro4 motor eski euro3 de 200c.c lik motora eşdeğer gelir..

Türkiyede o yüzden artık vergilendirmeninde motorsiklet için yeniden yeni euro4 standartlarına göre yapılandırılması lazım..

şu anki vergi sisteminde euro3 250c.c ye kadar olan %8 limiti euro4 300c.c ye kadar çıkartmaları lazım..

yoksa 250c.c üstü %37 ötv yiyor kims eşu zontesleri 25 binlerden aşağı beklemesin.
    blodrayn12 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tommygun a katılmakla beraber. Büyük ihtimalle mondial servisleri ilgilenecek. Bu arada mondial servis kısmına girince. 2 ye ayrıliyor. Karbüratörlü için, enjeksiyonlu için diye. Sanırım gözden geçiriyorlar servisleri.
    Mondial getiricek hocam ustamın mondial servisi var o demişti niyetliysen geldiğinde getirteyim diye :D
    Ve almayı düşünüyorum.

Alıntı Sedotti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor Türkiye'ye eğer gelirse 310 olarak değil 250 olarak gelecektir. R3'ün R25 olarak satıldığı ülkede aksi durumlarda motor satılmaz malum

25-30k arası fiyatla gelmesi muhtemel, alıcısı olur ama şahsen beğensem de almam.
    250 cc olarak gelmiyecek fiyatda da 25 30k dan alıcı bulucagını zannetmiyorum 18 21 arası gelirse patlama yapabilir

Motosikleti
    Artık Yok...
    bunun analizi basittir çinlilerde euro4 motorların fiyatına bakın rx3 evo 250 c.c %8 lik ötv dilimine dahil yani alt dilimde şu anda sıfırı bayilerde 19-20 bin lira.. bu motor 300cc yani üst dilimden ötv de giricek %37 yani evo nun nerdeyse dört misli fazla vergiyle giricek.. zaten yurtdışı satış birim fiyatı normaldede evo dan pahalıdır büyük ihtimal.. ordan hesap edin.

lansman fiyatı diye ilk gelen partide belki karlarından komisyonlarından herşeyden kesip gelişine nerdeyse 20-21 yaparlar belki ama oda ilk partiyle biter ikinci partide normal fiyattan verirler.. o zamanda şu olur ilk partide alanlardan başka alan olmaz.. ikinci el fiyatları sürünür 21-22 ye alan insan bir sene sonra 14-15 e zor satar.. benim tahmin tabiki bunlar bakalım gelsin görürüz.

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Yamaha 32 gündür siparişi teslim edemeyip, adam yerine koymaksızın cevap vermeyince, bende bu modeli bekleyenler kervanına katıldım.

Çin'de 310X in satış fiyatı 24800 yuan. Bugünün kuru ile 21300 TL eder. Tabi bu oradaki perakende satış fiyatı. Nakliye, vergi vs derken buradaki fiyatı 25-27 bin arası olur tahmin ediyorum. Zaten daha üstü çok zor satar, en azından lansman boyunca.
    http://www.zontes.com/EN/Products/ProductsList.aspx

Bir de bu modelin Çin'de toplam 3 versiyonu var. 310X, 310X1 ve 310X2. Her bir modelin de GP olanı var, anladığım kadarı ile GP lerde sadece sticker ve boya farkı var. X1 ise X e göre mekanik ve teknolojik farklar barındırıyor. X2 yi açmak isteyince X çıkıyor, yani veri yok.
    http://www.zontes.com/EN/Home2/Default.aspx
    Products kırılımından tüm görseller ve teknik spek verileri görülebilir.

Türkiye distribütöründen aldığım bilgiye, Nisan sonu ile Mayıs başı piyasa sürülmesi planlanıyor. Hayırlısı neyse o olsun.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha 32 gündür siparişi teslim edemeyip, adam yerine koymaksızın cevap vermeyince, bende bu modeli bekleyenler kervanına katıldım.

Çin'de 310X in satış fiyatı 24800 yuan. Bugünün kuru ile 21300 TL eder. Tabi bu oradaki perakende satış fiyatı. Nakliye, vergi vs derken buradaki fiyatı 25-27 bin arası olur tahmin ediyorum. Zaten daha üstü çok zor satar, en azından lansman boyunca.
    http://www.zontes.com/EN/Products/ProductsList.aspx

Bir de bu modelin Çin'de toplam 3 versiyonu var. 310X, 310X1 ve 310X2. Her bir modelin de GP olanı var, anladığım kadarı ile GP lerde sadece sticker ve boya farkı var. X1 ise X e göre mekanik ve teknolojik farklar barındırıyor. X2 yi açmak isteyince X çıkıyor, yani veri yok.
    http://www.zontes.com/EN/Home2/Default.aspx
    Products kırılımından tüm görseller ve teknik spek verileri görülebilir.

Türkiye distribütöründen aldığım bilgiye, Nisan sonu ile Mayıs başı piyasa sürülmesi planlanıyor. Hayırlısı neyse o olsun.
    Ben sana 30 a Leoncino vereyim ya dert etme bu kadar :D
    dyavol-77 bunu beğendi.

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sana 30 a Leoncino vereyim ya dert etme bu kadar :D
    Evet çok benziyor, alıyorum

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çok benziyor, alıyorum
    300 cc motora 30 çok bence aynı şey BMW G310 içinde geçerli. Adamlar sıfır duke 390 parasına duke kadar gitmeyen motor satıyor

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4590 Euro 6,5 tan eder sana 29.835 TL üzerine ülkemizdeki vergi farklarını falan da düşünürsek bence 35.000 den aşağısı olmaz ve o fiyata da gider mi soru işareti... sanırım artık bu fiyatlara alışmak zorunda kalacaz zamanla...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)