Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

S1000RR vs 1000rr

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Arkadaşlar inşallah bir kaza bela olmazsa 1 seneye kadar bu ikilemle karşı karşıya kalacağım. 80-90 arası 2012-2013 temiz s1000rr'mı yoksa bayiiden sıfır km cbr 1000rr veya hepimizin efsanesi r6'mı(0km). 1 seneye daha var ama ben dereyi görmeden heyecan yaptım ve karar vermek çok zor ☹

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kullanım amacınıza göre R6 veya 1000RR... Temiz dahi olsa eski Avrupa malına dokunmazdım açık söyleyeyim, hele hele güzel alternatifler varken.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Cbr al knk.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    O kadar para verecekseniz 0 km makina alın derim. 1000rr ve r6 arasında bariz bir güç farkı var, daha önce 4 silindir kullanmadıysanız r6, kullandıysanız 1000rr. 600cc makinalar tırt bence 1000lik al

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    1 sene sonra dolar 10TL felan olmaz da hala o fiyatlara 1000'lik bulunabiliyorsa bence en güzel 1000RR.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    İstanbul'da piste girmeyeceksen ikisini de alma. KTM SMR veya husqvarna 710 enduro al, ikinci el. Asfalt, dağ, taş duacı olursun.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    0km 1000rr almak varken 2013 model haşatı çıkmaya yakın bmwye hayatta para vermezdim
    Uğur Bilgili bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni kasa bin arar çok tatlı duruyor . Asıl olay şehiriçi 1000 lik ss makina biraz zulüm gibi geliyor bana . Zevk , renk olayı tabi ama cb1000r daha mı cazip acaba ?

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Yeni kasa 1000rr bence işin sonu..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa bin arar çok tatlı duruyor . Asıl olay şehiriçi 1000 lik ss makina biraz zulüm gibi geliyor bana . Zevk , renk olayı tabi ama cb1000r daha mı cazip acaba ?
    Sehir ici adamakilli her SS zulum.

Bu arada 600cc 1000cc arasi bir tercih. Biri digerinden her turlu ustun degil. Sahsen sehir ici icin 1000+cc naked tercih ederim, ancak pist ve dag yollari icin tercihim 600cc SS olurdu.
    Herscel bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hiç birini almazdım ben olsam zulüm çekmeyi seviyorsan o ayrı tabi.git yamaha mt10 honda cb1000r kawasaki z1000 gibi şehir içine uygun patlayan güçte makinalar bana çok daha cazip geliyor heleki mt10 olcak tadından yenmez heralde.illede ss olucak diyorsanda bmw yi elerdim hem eski hem görmüş geçirmiş riskli, 0km honda cbr1000 kulağa daha güzel geliyor.r6 eledim dengi değil r1 olursa tabi işler değişir r1 derdim.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    ben şu videoyu izleyince bir an ikisini de istemedim. izlerken de bayağı gerildim.
    her saniyesi ölüm kokuyor

https://youtu.be/51uaFU0m_ZM

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da piste girmeyeceksen ikisini de alma. KTM SMR veya husqvarna 710 enduro al, ikinci el. Asfalt, dağ, taş duacı olursun.
    Yapma bilo ağlatacaksın...
    Allahım beni anlayan, benimle aynı fikirde olan insanları görmek ne muhteşem bir duyguymuş...

Ama yine de yorma kendini anlatamazsın, izah edemezsin.
    mombohunter ve Uğur Bilgili bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    litrelik makinaların içinde en sakin olanı cbr dir tabi eski kasalar 12-16 arası yenileri çok şyş full elektronık destek diğer markalar gibi kazıklı fiyatlarıda yok.Honda derim.sıfır motor almanın keyfi başkadır.Malesef ikinci el temiz bulacağını ummuyorum.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Şu anki motorunuz 250 lik olarak görünüyor biraz erken karar gibi hocam ama ne bileyim 1000 lik makine tabi ki farklı bu yüzden r6 elemek lazım ancak kullanım alanınız pist ve otobanlar olmayacaksa aktif şehir içinde de kullanırım diyorsanız KESİNLİKLE r6 almanızı öneririm. Hem daha rahat olur hem yakıtı vergisi boş yere uğraştırmaz. Maddiyat sorun değil ama genede gereksiz kalır. ( Eğer amacınız sadece gazlamak değilse şehir içinde de aktif kullanırım diyorsanız r6 bakın )

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Tecrube 100k+.. Bunun 40bini 250cc 5bini 600cc ve %80 şehir içi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapma bilo ağlatacaksın...
    Allahım beni anlayan, benimle aynı fikirde olan insanları görmek ne muhteşem bir duyguymuş...

Ama yine de yorma kendini anlatamazsın, izah edemezsin.
    Dostum bu anlayıp anlamama ile ilgili bir durum değilki enduro seven adama ss satamazsın ss satanada enduroyu beğendiremrzsin bu kişinin kendi tercihidir. Ducati hypermotard veya ktm790 düşünmüyor değilim ama 1000lik hondanın bile bakım maliyetini yedek parçasını düşünürken ducatiyi ktmyi düşünemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç birini almazdım ben olsam zulüm çekmeyi seviyorsan o ayrı tabi.git yamaha mt10 honda cb1000r kawasaki z1000 gibi şehir içine uygun patlayan güçte makinalar bana çok daha cazip geliyor heleki mt10 olcak tadından yenmez heralde.illede ss olucak diyorsanda bmw yi elerdim hem eski hem görmüş geçirmiş riskli, 0km honda cbr1000 kulağa daha güzel geliyor.r6 eledim dengi değil r1 olursa tabi işler değişir r1 derdim.
    Naked düşünmüyor değilim ama naked alırsam boynum bükük kalır biliyorum :D Yine r6 ya 1000rr göz kırparsam işin tadı kalmaz
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    aslında benzer bir motor grafiğimiz var , ama bu motorla çıkıp videolardaki gibi son gaz basıp ölüme yakın gidecek arkadaşlarınız yoksa aslında çok gereksiz. olsaydıda soruyu onlara sorardınız diye düşünüyorum,

ben aldım ninja 300 den sonra r6 biraz gereksiz , şehir içinde sürülmüyor egsoz açık bnm, yorucu trafıkte kavruluyor ,boyumda 1.88 yani rahat zaptedsemde bi heves aldım arada biniyorum bi tur atıp geliyorum işleyen demir paslanmasın diye . onun dışında ufak bi 125 cc aldım yanına şehir içinde onla dolaşıyorum , birde şu zamlar dolar yükselişi gelmeden herşeyini almıştım, şuan bakımdı yağdı filtreydi herşeyi inanılmaz pahalı para varsa elbet güçlü olanı alın, ama şuanda pekte mantıklı değil motorsiklet.

r6 için söylüyorum açık egsozla galiba en yüksek devir ve iyi bir ses bu motordan çıkıyor. caddede dikkat çekmek pahabiçilemez ,ama ciddi anlamda trafik çok yoğun heryerde , eskisi gibi değil. güçlü motor almamakta fayda var. ben aldım arada bir binip stress atıyorum sadece. çok binince insanın başına herşey gelebilir.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dostum bu anlayıp anlamama ile ilgili bir durum değilki enduro seven adama ss satamazsın ss satanada enduroyu beğendiremrzsin bu kişinin kendi tercihidir. Ducati hypermotard veya ktm790 düşünmüyor değilim ama 1000lik hondanın bile bakım maliyetini yedek parçasını düşünürken ducatiyi ktmyi düşünemiyorum
    İşin esprisindeyim.
    Ama yine de eğer biri bana gelip bu ülke de kullanılacak "en mantikli" motor sınıfı hangisi derse sırasıyla birlikte -Supermoto -Enduro -Adv derim net.

Bu ülkenin değil sokakları, değil caddeleri, otobanları, pistleri bile neredeyse supersuport için uygun değil.
    Koskoca ülkede "Bak işte bu güzergahın yolu cidden güzel/düzgün diyebilecegin yol bir elin parmağını geçmez, ara sokaklarda ve caddelerde istediği asfalt makinasını alıp gelsin her hangi bir vatandaş, benim altımda enduro/cross varken caddede benden daha hızlı ve seri gidebilirse eyvallah, sensin derim.

Racin makinalar ile bizim ülke şartlarında bırak gaz açmayı, delikten çukurdan kaçmaya çalışmak yüzünden, önüne bakacak fırsat bulamiyor insan.

Benim alay etme sebebim, insan kendine bu işkenceyi neden yapar ? Enteresan.
    Zevkler renkler demesin kimse, benim gordugum bi zevk renk yok, safî işkence, safî eziyet var

0 honda 1000rr yeterli s1000 rr hemde 6 7 seneliğe gerek yok

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    JAPAN'dan vazgecmeyin arkadaslar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)