Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

AEA'nın Deri Ceketi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Dediğin gibi tarz meselesi abi bu işler. Zaten bence işin güzel kısmı çeşitliliğin olması, yoksa hepimiz şirinler gibi dolaşırdık ortalarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulucam o canlı yayını dainese'nin ceketlerinin neredeyse tamamı daracık duracık kesimler o yüzden dainese gibi gelmiyor bana. Bu kesimi itibariyle daha klasik bir de belstaff dediğine emin gibiyim ya çünkü neymiş lan o marka diye yandan sekme açıp kurcalamıştım biraz

5:02 'de Dainese logosunu görebilirsiniz.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Hakkaten eşşek kadar logo varmış be

Motosikleti
    MT-07
    Peki daniese ise modeli nedir? Şunun adını artık koymak gerekiyor. Motoru satıp montu almaya gidiyorum ben. Motor alınır ama bu mont almak zor gibime geldi

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu yer nerede ucuz yollu deri ceket arıyorum şu sıralar
    Üsküdar Balıkçılar Çarşısı içerisinde.
    ...

Motosikleti
    Artık Yok...
    resimde mont bol duruyor .. videoda slimfit olduğu belli oluyor.. gene dainese de olsa belstaff da olsa değişen bir şey olmaz fiyatı 3-5 bin liralardan aşağı olucağını düşünmüyorum

Motosikleti
    MT-07
    Halen merakla bekliyorum sonucu...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    google görsellere "dainese brown leather jacket" yazıp sonuçları biraz kurcaladım ceketin tam adı Dainese Maverick

https://www.google.com.tr/search?biw...fEB22xTyqJ_2M:

https://www.motorcyclenews.com/produ...erick-jacket-/

https://www.fc-moto.de/no/Dainese-Maverick

rahmetli huzur içinde yatsın.

Motosikleti
    MT-07
    Çok benziyor ama benzetemedim. Sanki çok farklı bir model ve çok eski bir model. Bir türlü birebir budur diyemiyorum :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Bir ara Venom Texas'ta giymişti. Suzuki SV650a çekimlerinde. O yüzden almıştım ama geri iade etmek zorunda kalmıştım bedeni büyük die. Hep içimde kaldı deri ceket ile motor sürmek. Şimdi konuyu bekliyorum. Derimod Ricky siyah var. Koyun derisi, işe yarar mı bilmiyorum ama bu koruma takma olayı olur, sorunsuz çıkar ve işinin ehli terzi olur verir ise çekinmeden takarım korumaları. Lakin babuş bu iş sana göre değil derlerse, boynu büküp, derili abileri izleriz

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Gün itibari ile resimleri gösterdim, birebir aynısını yapabileceğini söyledi. Ancak fiyat konusunda istediğim rakkamı çıkaramadım, 1300TL' nin altına düşmedi. Kullanacağı deri yaklaşık 2.5mm kalınlığında dana derisi.

Açıkçası bu fiyata yaptırmaya değer mi emin değilim. Ben 1000 gibi bir rakkama anlaşabileceğimi düşünüyordum, fiyat beklentimin üzerinde çıktı. Siz fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz? Mantıklı derseniz deneyelim, değilse hiç uğraşmayalım. Sonuçta bu fiyata hali hazırda güzel modeller de var.

not: Orjinal ürün yaklaşık fiyatı 2,600 TL. Yani iki katı.

Hali hazırda elindeki bazı modellerden örnek göstermek için birkaç resim aldım. Model olarak oldukça eski modeller fakat motosiklet sektöründeki ilk denemesi olmayacağını da buradan anlayabilirsiniz.

Alt-Üst deri takım (Tulum çeklinde düşünebilirsiniz)

Mavi/Beyaz

Ayrıca normal deri montların istediğimiz modelini de dana derisinden diktirip koruma ekletebiliriz. Mesela bu model bana fena görünmedi.

Veya bu
    freelancer bunu beğendi.

Bunun modelini biliyor musunuz?

Motosikleti
    MT-07
    Normal derilerde 1-1.3mm max dana derisi kullanıyorlar. Belki daha kalınlık azalırsa soruna çare olur mu?

Koyun derisi monta koruma diksek ne olur?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal derilerde 1-1.3mm max dana derisi kullanıyorlar. Belki daha kalınlık azalırsa soruna çare olur mu?

Koyun derisi monta koruma diksek ne olur?
    Deri çok ince olur. Ancak onu da sordum, deri mont ve korumalar için yer yapar ise 900TL' den yaparım diyor. Her şekilde korumaları kendimiz getiricez.
    ...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Halilibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun modelini biliyor musunuz?
    Mont Berik modelini bilemiycem yüksek ihtimal eski bir modeldir.. darkeyes modeli falan olabilir.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri çok ince olur. Ancak onu da sordum, deri mont ve korumalar için yer yapar ise 900TL' den yaparım diyor. Her şekilde korumaları kendimiz getiricez.
    Abi korumalar mevcut. Koyun derisi sorun olur mu?

Motosikleti
    Artık Yok...
    hazırı zaten 800 tl ye 1000 tl ye var ikinci elde bence yaptırmaya o kadar para fazla..

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...22147491/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...35454733/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...82069064/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...29663997/detay

Böyle bir sürü ilan var korumasız olanlarda korumaları al terziye ver diksin ne istiycek mont senden korumalar senden ...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    montu yaptırmak problem değil de,
    bir tane revist rs2 var bende,
    10 seneden fazladır kullanılıyor,
    deri olmayan parçalarında ve derisinde yavaş yavaş eskime var.
    kendi formunda herhangi bir değişiklik yok.
    çok da severek kullanıyorum,
    maddi değerinin yanında ölçülemeyecek manevi değeri var.

yaptırılacak mont fiyat göz önüne alındığında aynı şekilde dayanaklılık içerecek midir ?

bir ara Dainese Stripes Evo C2 kahverengi almaya niyetim var idi,
    parasını iki kez denkleştirdim ve fakat ikisinde de hesapta olmayan harcamalardan dolayı askıya almak zorunda kaldım. (fiyatı 400 euro civarı yurtdışı)
    (içerisinde korumaları yok)

buradan almaya kalksam 3500 tl civarı fiyatı var,
    sırt koruması da yaklaşık 500 tl.
    yaptırmaya kalksak
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Artık Yok...
    suni deriyi bilmemde orjinal sepilenmiş hakiki deriye hiç bir şey katılmaz.. motorsiklet normal mont farketmez orjinal hakiki deriyse ona hiç bir şey karıştırlmaz katılmaz ... suni deri ise o başka onun zaten sadece ismi deri aslında deri meri değil tamamen petro kimya malzemelerinden üretiliyor sıvı pvc,poliüretan falan..

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    montu yaptırmak problem değil de,
    bir tane revist rs2 var bende,
    10 seneden fazladır kullanılıyor,
    deri olmayan parçalarında ve derisinde yavaş yavaş eskime var.
    kendi formunda herhangi bir değişiklik yok.
    çok da severek kullanıyorum,
    maddi değerinin yanında ölçülemeyecek manevi değeri var.

yaptırılacak mont fiyat göz önüne alındığında aynı şekilde dayanaklılık içerecek midir ?

bir ara Dainese Stripes Evo C2 kahverengi almaya niyetim var idi,
    parasını iki kez denkleştirdim ve fakat ikisinde de hesapta olmayan harcamalardan dolayı askıya almak zorunda kaldım. (fiyatı 400 euro civarı yurtdışı)
    (içerisinde korumaları yok)

buradan almaya kalksam 3500 tl civarı fiyatı var,
    sırt koruması da yaklaşık 500 tl.
    yaptırmaya kalksak
    Az önce iki farklı yerle gidip konuştum. Her ikisi de deri mont imal ediyor. İstediğim deri türünü duyan fiyatı direk 2200-2500 hatta 3000 TL' ye çıkarttı. Bizim adam iyi fiyat vermiş gibi görünüyor ama işte, o fiyata bu iş mantıklı mıdır o konuda aklımda kesin bir karar verebilmiş değilim.

Linkini verdiğiniz modeli çok daha kolay ve belki de 100-200 daha ucuza yapabileceğini düşünüyorum. Detaylı resimleri ile sorup konuşmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi korumalar mevcut. Koyun derisi sorun olur mu?
    Koyun derisi çok incecik, deri bazında ipek kumaş gibi kalıyor. Yumuşak ve esnek olması büyük avantaj ancak kaza durumunda bir kumaş monttan daha az koruma sağlayacağını düşünüyorum (yakın bir arkadaşım motosiklet kazasında normal deri mont ile sürüklendiğinden tecrübe etme imkanımız oldu).

Dana derisi ile koyun derisindeki bu fiyat farkının iki nedeni var. İlki derinin fiyatı, ikincisi ise işlenmesinin zorluğu. Vatandaşın dediği (iyi de ben bunu yaparken makine 20 iğne kırar, o kadar zor) oldu. Ne kadar doğrudur bilemem, 3-5 iğne belki de 20 bana çok gibi geldi. deri çok kalın olduğu için makinede yürütmesi zor ve işlemesi sıkıntılıymış. Genelde bu kadar yüksek fiyet verilmesinin nedenini böyle açıklayabiliyorum.
    ...

Motosikleti
    Artık Yok...
    iğne dediği singer makinesnin iğnesimi yani normal dikiş makinesinin iğnesimi eğer öyleyse onun 5 tanesi 9tl-10tl bir şey .. 20 tane kırsa 40 tl verir vermez iğneye..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)