Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

AEA'nın Deri Ceketi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    niye yapamasın terzinin işi o .. işinin ehli terziye ham deriyi ver sana motorsiklet tulumu diksin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lakin en az 1cm'lik dana derisi lazım. Benim koyun derisi monta yaptırmaya acımam da korumalara acırım tek başlarına bir işe yaramayacaklarından ötürü
    1 cm fil derisi olur abi naptın :D

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye yapamasın terzinin işi o .. işinin ehli terziye ham deriyi ver sana motorsiklet tulumu diksin..
    Doğru abi sen de haklısın

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Yazılanlara Şöyle bir göz gezdirdim de benimde ilgimi çekti akşam saati deri montu dolaptan çıkarıp giydim şuanda aynada kendime bakıyorum gaza geldim 😁

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    1cm' den yaptırırsam kösele olur o, sırta değil de tabana giyilir sonra 4-6mm arası dana derisi idealdir diye düşünüyorum. Lakin adamda sadece baskılı dana derisi var, görüntüsü nasıl olur emin değilim. Omuz korumalarını henüz almadım, elimde kaliteli sırt ve dirsek korumaları var ancak iki korumam eksik. Onları da tamamlayıp bir deneticem. Aşırı iş yoğunluğundan günde sadece 4 saat uyuyabiliyorum. Gireceğimiz hafta başı bu işle ilgilenicem.

Bunun kahverengi, siyah, mavi, kırmızı ve beyaz renkleri mevcut. Çok sırıtır mı diye düşünmüyor değilim. Düz deriden istediğimi söylediğimde ise "o kösele olur" dedi bilemedim. Denesek mi? Sonuçta en kötü ihtimalle elimde dana derisi gerçek deri mont olacak...
    uzay gemisi bunu beğendi.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyaz deri çabucak ve leş gibi kirlendiği için tavsiye etmiyorum, tecrübeyle sabittir; masaya kolunuzu koymaya korkarsınız :D Yoksa beyaz güzel renk. Onun dışında, deneme konusundaki çekinceleriniz nedir, renk değil herhalde? Ölçüyü, kesimi oturtabilir miyiz diye mi düşünüyorsunuz? Bence işi iyice ölçüp, biçip, girişin; deri iyidir sonuçta.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 cm gergedan derisi sınıfına girer pahalı olur o . 1.3 1.5 mm iyidir

Motosikleti
    MT-07
    Yanlış yazdım kusura bakmayın En az 1mm diyecektim. Lakin hemen bakıyorum. Bulabilirse kaç mm die.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Derimod ricky var bende mont olarak. Olursa ben buna çakarım korumaları acımadan

Motosikleti
    Artık Yok...
    yalnız terzinize verirken daha önce bu tür bir şey yapmamışsa elinizdeki eski kullanmadığınız yada kışdayız artık varsa yazlık montunuz bırakın elinde bir tane demo olsun. ondan bakıp yapar.

bu arada montu alırken slimfit dar kesim falan almayın yada alıyorsanız bir beden büyük alın korumalarda takılıcakya ondan aklıma geldi şimdi ) gerçi benimki hırsız montu her yanı dökülüyor ))

Motosikleti
    MT-07
    Walla geçen kazada parçalanan mont halen duruyor elimde

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    yalnız terzinize verirken daha önce bu tür bir şey yapmamışsa elinizdeki eski kullanmadığınız yada kışdayız artık varsa yazlık montunuz bırakın elinde bir tane demo olsun. ondan bakıp yapar.

bu arada montu alırken slimfit dar kesim falan almayın yada alıyorsanız bir beden büyük alın korumalarda takılıcakya ondan aklıma geldi şimdi ) gerçi benimki hırsız montu her yanı dökülüyor ))
    İnanması güç ancak adam uzun seneler motosiklet montu ve pantolonu ile tulumu dikmiş biri, dükkanında hali hazırda el yapımı deri mont ve tulumlar duvarda ve vitrinde asılı duruyor. Ama model ve tip olarak yetersizler. İlk fırsatta başlatıcam, aşırı yoğun iş temposu bir nefes aldırtsın ilk iş.
    uzay gemisi bunu beğendi.
    ...

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yalnız resimdeki numune, gerçek deri değil sanırım. Suni deri diye satılan PVC, poliüretan olabilir.

https://www.google.com.tr/search?q=s...w=1239&bih=652

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız resimdeki numune, gerçek deri değil sanırım. Suni deri diye satılan PVC, poliüretan olabilir.

https://www.google.com.tr/search?q=s...w=1239&bih=652
    Resmi internetten örnek olarak deseni göstermek için koydum. Benim bahsettiğimin gerçek dana derisi olduğuna emin olabilirsiniz. Resimdekinden emin değilim
    emremm ve uzay gemisi bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanması güç ancak adam uzun seneler motosiklet montu ve pantolonu ile tulumu dikmiş biri, dükkanında hali hazırda el yapımı deri mont ve tulumlar duvarda ve vitrinde asılı duruyor. Ama model ve tip olarak yetersizler. İlk fırsatta başlatıcam, aşırı yoğun iş temposu bir nefes aldırtsın ilk iş.
    hocam bu yer nerede ucuz yollu deri ceket arıyorum şu sıralar

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam bir canlı yayında söylemişti gelen soru üzerine. Belstaff olması lazım, fiyatları ocak söndüren cinsten.
    Bu attığım modelin bir değişik versiyonuydu yanlış hatırlamıyorsam. Ama Dainese olduğuna eminim.

https://www.fc-moto.de/en/Dainese-Richard

Motosikleti
    Artık Yok...
    gerçek deri olduğunu ateşe tut anlarsın suni deri hemen tutuşur , yada tırnağınla kazı biraz gerçek deri iz yapar ama sonra toparlar suni deride izmiz hiç bir şey olmaz..

Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu attığım modelin bir değişik versiyonuydu yanlış hatırlamıyorsam. Ama Dainese olduğuna eminim.

https://www.fc-moto.de/en/Dainese-Richard
    Bulucam o canlı yayını dainese'nin ceketlerinin neredeyse tamamı daracık duracık kesimler o yüzden dainese gibi gelmiyor bana. Bu kesimi itibariyle daha klasik bir de belstaff dediğine emin gibiyim ya çünkü neymiş lan o marka diye yandan sekme açıp kurcalamıştım biraz

Motosikleti
    Artık Yok...
    belstaff çok eski markadır gerilla markası olarakda bilinir nedeni kurucular ikinci dünya savaşında gerilla savaşı vermişler hepsi motorcu sanırım dünya savaşındada motor kullanmışlar .. indiana jones filmlerinde harrison fordun giydiği bütün o deri ceketler belstaff , brad pitt falanda hastasıdır.. che guevara falan bile adamların montlarını giymiş .. bana hep ingiliz cafe racer kötü çocuklar markası algısı olarak geliyor belstaff.. ingiliz malı nede olsa..

Motosikleti
    Yamaha mt-07
    belstaff çok eski markadır gerilla markası olarakda bilinir nedeni kurucular ikinci dünya savaşında gerilla savaşı vermişler hepsi motorcu sanırım dünya savaşındada motor kullanmışlar .. indiana jones filmlerinde harrison fordun giydiği bütün o deri ceketler belstaff , brad pitt falanda hastasıdır.. che guevara falan bile adamların montlarını giymiş .. bana hep ingiliz cafe racer kötü çocuklar markası algısı olarak geliyor belstaff.. ingiliz malı nede olsa..
    3 5 sene önce reklam yüzleri David Beckham'dı klas marka ama hayallerde yaşar anca benim için..

Motosikleti
    Artık Yok...
    benim tarzım değil param olsada vermem açıkcası..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)