Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Alarmlı kilitler/ hırsızlarla başım dertte ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaşlar bu sabah erken saatlerde motosikletimi çalmaya çalıştılar, uyanık olduğum için koştum arkalarından ama yetişemedim. 50 TL'ye aldığım bir alarmlı disk kilidi vardı ama eğer uyanık olmasaydım ne kadar dayanırdı bilmiyorum tek iyi yanı alarmının kuvvetli çalması oldu. Şimdi daha iyi bir alarmlı disk klidi almayı düşünüyorum ama daha karar veremedim max bütçem 400-500 arası çünkü birde güvenlik kamerası almayı düşünüyorum.Abus Alarmlı Disk Kilidi - 345 Trigger almayı düşünüyorum ama sizce nasıl bunun yerine başka önereceğiniz disk klitleri varsa sevinirim

https://www.motosikletaksesuarlari.com/Abus-Alarmli-Disk-Kilidi-345-Trigger-Alarm-Red_8105.html

Arkadaşlar birde kamera düşünüyorum fazla pahalı değil ama en azından caydırıcı olur ? Kamera kalitesi çekimi nasıl hiç bilmiyorum ? Bunu kullanan var mı daha önce yoksa biraz daha paraya kıyıp daha kaliteli mi alsam ?

https://www.hepsiburada.com/everest-df-2017-ahd-1-3-megapixel-starlight-metal-bullet-guvenlik-kamerasi-p-HBV0000060Y32

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motopixel tv.de mi ne vardı o 50 TL.lik disk kilitlerini levyeyle 3 saniyede açıyorlar. Kameranın çok caydırıcılığı olduğunu düşünmüyorum çünkü elemanlar genelde plakası sökük bir motor ve kafalarında kaskla geliyorlar. Abus gibi kaliteli bir disk kilidiyle adamların üşenip çalmaya teşebbüs etmemesi için ön tekere zincir kilit, arka tekere zincir kilit öneririm. Kilitlerden biri sabit bir yere bağlı olursa ve de zincirler yer seviyesinin yukarısında olursa daha süper olur. İmkanın varsa da kasko, imkanın olmasa bile Aliexpress tarzı bir gps takip cihazını da öneririm. Mutlaka da branda olsun motorunun üzerinde.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Çok geçmiş olsun. Güvenlikle ilgili güzel tüyolar gelir umarım bu başlığın altına.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birde kamera düşünüyorum fazla pahalı değil ama en azından caydırıcı olur ? Kamera kalitesi çekimi nasıl hiç bilmiyorum ? Bunu kullanan var mı daha önce yoksa biraz daha paraya kıyıp daha kaliteli mi alsam ?

https://www.hepsiburada.com/everest-df-2017-ahd-1-3-megapixel-starlight-metal-bullet-guvenlik-kamerasi-p-HBV0000060Y32
    Kamera hiçbir şekilde caydırıcı olmuyor. Hırsızlar kask takıp geliyor zaten.
    Arada sırada motoru kontrol etmek için iyi olabilir ama hırsızlık, polis vs işlerinde bir işe yaramaz.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben Aliexpress'ten 20 Usd.de ye mi ne gps takip cihazı getirttim, aynı zamanda motor blokaj özellikli. Gerçi henüz taktırmadım ama taktırdıktan sonra birgün çalınma teşebbüsüne denk gelirsem sesimi çıkarmayacağım, adam alsın çalsın. Yolda giderken de sms.le bloke edeceğim motoru kaza yapsın bariyere girsin o.çocuğu.
    yağızkoç05 ve afat bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    R25 olunca öyle önlemler şart tabi. Alıcaksın 2. el piyasa değeri düşük bir scooter yüzüne bakan olmaz.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Maggi düşenibilirsiniz. İnternet te kesme videolarında (kilidini keserim) perdormansını görebilirsiniz. Maggi Fort knox gayet güzel.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Bir şekilde parayı bul, buluştur; Abus 8077 zincirli disk kilidi setini al.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    kamera palavra sana diyim yiğenim dahil şlu yaşıma kadar onlarca arkadaşımın motoru çalındı hepsinde kamera vardı hiç bir sonuç çıkmadı.. caydırıcı korkutucu olur diyorsan umurlarında olmuyorzaten kafada kask oluyor çoğu vakit..

kilitde bir yere kadar bence paralı güvenlikli yada kapalı bir otoparka çek ve en öenmlisi herzaman park ettiğin yere park etme rutinini boz çünkü onlar senin rutinini çözmüşler..

zincir kilit ne yaparsn yap en basiti rahmetli aea motoruna yapmışlardı lastiğini jantını keserler zincirden kurtarırlar omuzlar götürürler atarlar minibün içine kamyonetin arkasına falan..
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    arkadaşlar yoksa AUVRAY B-LOCK-10 mu alsam acaba sizce abus mu bu mu ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    abus 8077 veya üstünü alıcaksın.abus adı var o yüzden caydırıcı.kırılmaz yanmaz ama kucaklayıp panelvana kamyonete atarlarsa yapılcak bir şey yok tabi.o zamanda zincir alma durumun olucak.köşe karanlık bir yere koymamaya çalış.buna göre iyi bir disk kilidi ve ortalama bir zincir al derim
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    zincir bağlasanda bir yere testere ile jantı kesiyorlar zinciri kurtarıyorlar janttan.. ondan sonrası yükle sırtla götür..

illa kapalı otoparka paralı otoparka koymam diyorsan herzaman koyduğun yere koyma.. rutinini boz farklı yerlere koy sabit hep aynı yere koyma.. sağlam bir alarm tak yeri göğü inletsin boşver komşular bağırsın çağırsın daha iyi camdan çıkdılarmı hırsızları görürlerse inerler .. zincirinide al disk kilidinide tak..

ama şu kadar para vericeğine güvenlikli bir otoparka yılllık üye olsan daha az para verirsin..
    yağızkoç05 bunu beğendi.

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    Takip cihazı, ucuz ve basit. Kilitlerin yanında şart. Çalınırsa eğer bulman kolaylaşır
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Aliexpress'ten 20 Usd.de ye mi ne gps takip cihazı getirttim, aynı zamanda motor blokaj özellikli. Gerçi henüz taktırmadım ama taktırdıktan sonra birgün çalınma teşebbüsüne denk gelirsem sesimi çıkarmayacağım, adam alsın çalsın. Yolda giderken de sms.le bloke edeceğim motoru kaza yapsın bariyere girsin o.çocuğu.
    Abi onu araştırdım. Motor durunca bloke ediyor sistem. Yani istediği yere kadar gidiyor. Gebermesi imkansız

R25 sahibi isen kasko yaptıracaksın benim gibi. MT-25 ile uykusuz gecelere son verdim.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi onu araştırdım. Motor durunca bloke ediyor sistem. Yani istediği yere kadar gidiyor. Gebermesi imkansız

R25 sahibi isen kasko yaptıracaksın benim gibi. MT-25 ile uykusuz gecelere son verdim.
    Şöyle ağız burun giremedikten sonra neyleyeyim blokaj sistemi?
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bende o iş tutmayınca gidip kasko yaptırdım walla.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Bende o iş tutmayınca gidip kasko yaptırdım walla.
    Ne kadar tutuyor kasko ?

Motosikleti
    MT-07
    2007tl verdim ben. Hiç indirim uygulanmadı ilk kasko die.

Kasko Sigortası Hasarsızlık İndirim Oranları
    Süre
    Oran
    İlk 12 aylık sigorta süresi sonundaki kazasız yenilemede
    30%
    İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki kazasız yenilemede
    40%
    Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki kazasız yenilemede
    50%
    Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki kazasız yenilemede
    60%

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019

Süre
    Oran
    30%
    40%
    50%
    60%
    çok para be. bir kez olsa ok de her yıl yenileme olacak. max hasarsızlık olsa dahi 1000TL dan aşağı olmaz.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25

Süre
    Oran
    30%
    40%
    50%
    60%
    gerçekten çok paramıymış ben o kadar verebileceğimi sanmıyorum maalesef :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)