Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Aldığımız Motorun Kmsi Oynanmış Çıktı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter satışlı imzalı..Hocam..
    Yahu tamam. Bahsettiklerimde hep noter satışlı zaten.

Siz birde dolandırıcı durumuna düşmeyinde...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X

ufoz'un dediği şey bu videodaki gibi olaylar. Sizin işi de buna döndürmezler inşallah.
    ozansntrk bunu beğendi.

Muayeneden önce km düşürülürse anlamanın ihtimali var mı? Bu şerefsizlerin bütün metodlarını bilelimki önlem alalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ayıplı malda 3 hakkın var
    1 ödediğin bedel karşılığı iade
    2 ayıpsız karşılığıyla değiştirme
    3 malı alı koyup ödediğin fiyattan indirim talep etme

https://www.wonder.legal/tr/modele/a...icin-ihtarname

Bu siteye gir formu doldur çıktısını al notere götür ,1 hafta içinde elemanın eline geçer olayın ciddiyetini anlar.

Gereğini yapmazsa bi avukatla anlaş avukat mahkeme masraflarıda geçer iyice rahatlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Edit : konu açılalı epey olmuş yeni gördüm
    Volkan76 bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu tamam. Bahsettiklerimde hep noter satışlı zaten.

Siz birde dolandırıcı durumuna düşmeyinde...
    Yok hocam kolpalıyorlar arkadaşa gelin o zaman motoru alalım demiş , arkadaşta ben niye geliyorum demiş ..Biraz uğraştıracak ya da uzayacak iş..Hafta içi daha net belli olur muhtemelen..Sizlere aktaracağım durumu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Savcı 5 bin lira zarar belirtmiş dosyaya sanırım..
    ufoz bunu beğendi.

son muayenede kaç km girmişsse onun altına düşürülmez. yada servis kayıtlarına bakmak lazım. ama herhangi bi serviste bile km bilgisini yazarlar ama
    ikinci el motorlarda hangi servislere götürüldüğünü bilemiceğimiz için düşürülürse ortaya çıkabilir ama ilk sahibi kullandığı motoru düşürebilir anlaşılması çok zor. belki sayacı bilgisayara bağlanırsa oradaki aritmetik bilgilerden yakalanabilir. anun dışında anlaşılması zor.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    noter satışı yapıldıysa sonradan parayı ödemediler demelerinin hiçbir yasal zemini olmaz. Noter satış esnasında para alışverişinizi yaptınız mı diye soruyor zaten. ve satış belgesinde de değeri belirtiliyor. Karşı taraf parayı aldığını onaylıyor imza atıyor. siz de parayı verdiğinizi onaylıyorsunuz ve imza atıyorsunuz. Satışların noterde yapılmasının temel sebebi bu zaten.

Hatta siz söz gelimi birisine araç sattınız satın alan kişi 2 gün sonra öderim dedi ve ödemedi hiçbir hak talep edemezsiniz sonrasında.

Banka hesaplarına bakılır vs demeyin baksa bile birincil ispat niteliği taşımaz. parayı bankaya yatırmamış da olabilirsiniz vs. o nedenle satış esnasında mutlaka para transferi gerçekleştirilmeli. banka kanalı ile olması sahte para vs durumları için faydalıdır ancak elden para vermenin de bir sakıncası yok.

O nedenle motosiklet şuan size ait. karşı tarafın haciz koydurması, tedbir koydurması gibi bir durum söz konusu olamaz. Öyle bir şey olsaydı kimse kimseye birşey satamaz hale gelirdi zaten.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Yahu bu kuş beyinlilerin muhtemelen ilk vukuatı değil , laf kalabalığı yapıp korkutup sindirmeye çalışacaklar , böyle kolpalıyorlar farkında değiller şu an ki gidişat aleyhlerine işliyor..Çünkü konuşmaları öyle saçma ki az tersliyor-sun hemen abime amana çeviriyorlar.. Arkadaş yese ben yemem. Aslında bir itlik var aklımda ama yapmayız oda ne motoru birinin üzerine noterden yarı fiyatına devredeceksin , satışını vereceksin al kardeş yarı fiyatına zar zor verdim diyip buradan da zarar çıkartıp kitleyeceksin..Hakettiği bu .. Arkadaş hala diyor özür dilesinler masrafım oldu biraz onu karşılasınlar yeter diyor , ama bunlar hala itlik peşinde eee dili yansın bir daha başkasın yapmasın..Sigortacımın avukatı var vekalet vermeden bu işleri hallediyor , komisyonunu istiyor haliyle buna vereceksin süründürecek..Ben bu avukata geçen geçirdiğim kaza ile ilgili değer kaybını hallet dedim sağolsun 10 günde halletti vekaletsiz bende yatırdım hakkını sağolsun..

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    zamanında aldığım ninja 300 ün , kmsi aldığımda 12300 de idi , aldığım adama satan kişileride biliyorum , kendisi babası :D hatta ninja 300 başlığında bu insanlar ve motor var . motor aldığımda 12300 de idi ve ben hep öyle bildim satana kadar
    57000 de muayeneye mi ne girmiş :D motor öyle temizdiki ihtimal vermedim .motorun kaç km olduğunu fbı bile çözemedi ,

2 yıl sonra satarken sattığım kişiler 17000 tl ye satmıştım .27000 de idi . farkettiler ve sattıktan 30 dk sonra beni aradılar geri döndüm , kanım dondu ,, benden 5000 istediler ve adamlara 4500 tl verdim fitleştik. benim 4500 tl çöpe gitti , konu kapandı.

bu tip insanlardan bunlar gani gani çıksın , güvendik arkadaşın arkadaşı diye oda kazık yemiş garip. kazık severiz biz toplum olarak atmayı yemeyi.

ders oldu kmsi az yaşlı motor almıyorum , bakmıyorum ,aldırtmıyorum , sıfr kmsini alındığında kaç km olduğunu bildiğim r6 ya arkadaştan zorla fazla para vererek aldım. kmsinin orjinal olduğunu biliyorum ,

diğer minik motoruda 7 aylıkken aldım kmsinin orjinal olduğunu biliyorum.... lanet ülkem.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle tipler çok.

NE yazık ki vize-km sorgu ve servis'e göstermek dışında pek secenek kalmıyor ancak yine de güvenilmez.

Örnek olark motosikletimin göstergesi değişti

18 bin kmde idi.

Göstergeyi cıkarırsan 10950 km e düşmüş nasıl becerdiler ise

Şu an yeni gösterge de 1050 km de.

Bu hafta vizeye giriyorum son vize de 6 bin km de idi ; yani motora 11 bin km desem vize sırasında kimse anlayamaz bunu.

Ama içim rahat etmez.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Geçmiş olsun Bizim miletimize müstahak' dır 70 80 bin km motoru almıyorlar çok diyorlar 15 20 bin km alıyorlar 2004 model motor chopper 15 binde blok rengi atmıs ama km atmamıs kolayı da var motoru alıyorlar km telı cıkarıyorlar gezıyorlar satarken km telı takıyorlar

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Durum nedir hachiko? Bir gelisme var mı?

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Şu an arayan soran yok arkadaşlar , yalnız sigortacımın aracılığı ile avukatlık durumu görüştük ruhsat örneği ile dilekçe örneğini istedi bakalım yarın olmadı göndereceğiz..

Zafer mutlak bizim olacaktır :D

Konudan bağımsız ben adliyeye gittim cimer üzerinden yandaki marketi şikayet etmiştim ifade için çağırdılar , savcı belediyeyi ve çalışanları şikayet edebiliriz dedi bende tamam dedim , belediyeyi ve zabıtayı şikayet ettim ne olacak bilmiyorum :D

Motosikleti
    sym fiddle 3
    En baştan önlem almak en iyisi.Araç alırken satıcı veya satış temsilcisine diyorumki araçta bilipte söylemediğin bir şey çıkarsa seni veya .... bulur gereğini yaparım 3 kuruş pahalı olsun ama yanlış olmasın diyorum.Bazıları bu alet sana gelmez deyip vazgeçiyor.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı faz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En baştan önlem almak en iyisi.Araç alırken satıcı veya satış temsilcisine diyorumki araçta bilipte söylemediğin bir şey çıkarsa seni veya .... bulur gereğini yaparım 3 kuruş pahalı olsun ama yanlış olmasın diyorum.Bazıları bu alet sana gelmez deyip vazgeçiyor.
    Ben şuna dikkat ediyorum ürün baktım uygun ama ilan eski kesin sıkıntı diyorum , eski tarihli ilanlara pek bulaşmayın..He çok nadiren bir mucize olabiliyor..Şu an sahibi olduğum burgmanin hikayesi şöyle..Bir zaman para biriktirdim biraz kısıtlı 5 bin tl , varsa yoksa aklımda burgman 400 , ama para yetmiyor..Bir ilan gördüm 5 bine sorunsuz ekstralı kmsi düşük (inanın rüyalarıma girmişti motor) elemanı aradım , abi sattım ben onu dedi..Dünya başıma indi artık ucuza motor bakıyorum..Araştır araştır motor bulamadım kısıtlı parayla aradan 4 ay geçti..Akşam birisi aradı buyrun dedim , Ya arkadaş sen bir zaman burgman için beni aramıştın motor duruyor alacakmısın , dışarıdayım bir oley diye bağırdım arkadaş fazlasını vereyim satma yarın geleyim alayım..Evet o motor şu an bende 25 bin km boyunca öksürmedi bile bir dünya iş aş ve anı sığdırdı bu zamana .

Niye anlattım bilmiyom :D
    Umit1923 bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Bu duruma da nasip diyoruz

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)