Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Alarmlı kilitler/ hırsızlarla başım dertte ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Grupama 1200-1500tl arasında tam kasko yapıyor.
    ek olarak 120tlye çinde satılan takip cihazları var. Çalsalar bile söktükleri yere kadar yani senin gizlediğin yeri bulup sökene kadar sana yer takibi sağlıyor. Hem güç girişini kesseler bile pilli modelleri 2saat ile 24 saat ver akışı sağlayabiliyor. Adam akıllı kilit istiyorsan grade 120 bakıcaksın 13-16mm arası onunda 1 metresi 3-5 kilodan fazla. metresi ise baya tuzlu. Kilit mekanizmasınında iyi diye sınıflandırılabilenleri 200'den başlıyor adam akıllı kilit takmak 500-1000tl arası tutucak. Alarmlı disk kilitlerine güvenemiyorum ben şahsen anlık park etmede işe yarar gibi geliyor. Ekstra olarak.
    Bu dediğim firmadan kasko alırsan taksitte yapıyorlar aylık öde 100tl için rahat olsun 1 sene sonra zaten kilit parasına denk gelicek. Seneye tekrar kilit alacağını varsayarsak :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Benimkini de bugün çalmaya teşebbüs etmişler sanırım. Brandanın klipsi falan açılmış bi geldim motorun başına ön tarafı açmış bırakmış. Abus disk kilidi var görünce bıraktılar gittiler demek ki. Azıttılar iyice.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben spy 5000m alarm kullanıyorum 2 kumandasi var
    birini uyurken yastığın altina koyuyorum diğerini ebeveynlerin odasina koyuyorum birşey olduğu zaman uyarısı geliyor kumandaya

birde gps taktim bazen işe motorsuz gidiyorum yağmur var diye işteyken anlık takibin yapıyorm
    onun harici ocak ayında maggi fort knox zincir kilit alacağım
    sutlusoda ve yağızkoç05 bunu beğendiler.

10 sene hasarsız bindiğim aracımda oldu ama nedense her yıl bir önceki kasko bedelinden çok daha fazla ödedim....
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben Mart'ta ilk defa kendi üstümden kasko yaptım CB500F'e (önceki motorlarım benim adıma değildi) 2.400 geçirdiler. Hasar yok '19 Mart'ta %30 indirimle gene aynı öderim herhalde :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Size olduğu gibi daha da artarsa epeyi üzülürüm...
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    https://www.motomax.com.tr/securage-...k-kilidi-11999

Ben şu ürünü aldım, 1 kg falan neredeyse ağırlığı.. şu anda 240 tl ye düştü 480 den..
    yağızkoç05 bunu beğendi.

HrcRepsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takip cihazı tak. Mantığına yatarsa link atarım 100 tl idi sanırım. Uzaktan motoru stop etme, haritadan canlı takip, msj ile koordinat bilgisi vs özellikleri var.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Aliexpress'ten 20 Usd.de ye mi ne gps takip cihazı getirttim, aynı zamanda motor blokaj özellikli. Gerçi henüz taktırmadım ama taktırdıktan sonra birgün çalınma teşebbüsüne denk gelirsem sesimi çıkarmayacağım, adam alsın çalsın. Yolda giderken de sms.le bloke edeceğim motoru kaza yapsın bariyere girsin o.çocuğu.
    Gps ler gsm tabanli calisiyor. Yani bildigimzi cep telefonu. Ha iphone ha bu 20 dolarlik takip cihazi getirmisin. İmei kayit ettirmen lazim. Eskiden 170 tl olan su anda 500 tl ye cikartildi. Sacmaligin daniskasi
    yağızkoç05 bunu beğendi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Gprs, alarm, kamera bunlar pasif güvenlik önlemleri. En önemlisi motoru güzel kilitlemek. Zincirle sağlam bir yere bağlamak çok önemli.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Bu hırsızlar yüzünden kapalı garajımda bile kitliyorum bazen. Polis yakalayıp caydırıcı bi ceza verilse bulaşmazlarda işte.. Geçen haberlerde gördüm dükkandan çalıyorlardı düşünün artık..

Devir kötü dikkat edin, artıyor bu tür insanlar.
    yağızkoç05 bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gps ler gsm tabanli calisiyor. Yani bildigimzi cep telefonu. Ha iphone ha bu 20 dolarlik takip cihazi getirmisin. İmei kayit ettirmen lazim. Eskiden 170 tl olan su anda 500 tl ye cikartildi. Sacmaligin daniskasi
    Üstat kullanmadığım dandik bir telefon vardı, onun imei.sini verdim, klonladılar. Kayıt etme derdi kalmadı.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sabah erken saatlerde motosikletimi çalmaya çalıştılar, uyanık olduğum için koştum arkalarından ama yetişemedim. 50 TL'ye aldığım bir alarmlı disk kilidi vardı ama eğer uyanık olmasaydım ne kadar dayanırdı bilmiyorum tek iyi yanı alarmının kuvvetli çalması oldu. Şimdi daha iyi bir alarmlı disk klidi almayı düşünüyorum ama daha karar veremedim max bütçem 400-500 arası çünkü birde güvenlik kamerası almayı düşünüyorum.Abus Alarmlı Disk Kilidi - 345 Trigger almayı düşünüyorum ama sizce nasıl bunun yerine başka önereceğiniz disk klitleri varsa sevinirim

https://www.motosikletaksesuarlari.com/Abus-Alarmli-Disk-Kilidi-345-Trigger-Alarm-Red_8105.html

Arkadaşlar birde kamera düşünüyorum fazla pahalı değil ama en azından caydırıcı olur ? Kamera kalitesi çekimi nasıl hiç bilmiyorum ? Bunu kullanan var mı daha önce yoksa biraz daha paraya kıyıp daha kaliteli mi alsam ?

https://www.hepsiburada.com/everest-df-2017-ahd-1-3-megapixel-starlight-metal-bullet-guvenlik-kamerasi-p-HBV0000060Y32
    birkere sakın kesilmeyen kırılmayan zincir laflarına inanmayın. ve o markaları tercih etmeyin. Tavsiyem hem zincir hem alarmlı disk kilidi kullanın ucuz olsun çok olsun. hırsız hepsini açıp kırıyor. bari kilidiniz olsun üşenip vazgeçsinler. Bu arada hırsız motosikletinize kafayı taktıysa hertürlü alır gider. yerini değiştiremeyi deneyin.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat kullanmadığım dandik bir telefon vardı, onun imei.sini verdim, klonladılar. Kayıt etme derdi kalmadı.
    İmei klonlama isini direk saticiya mi soyledin? Yoksa tr gelince burda mi yaptirdin?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmei klonlama isini direk saticiya mi soyledin? Yoksa tr gelince burda mi yaptirdin?
    Sipariş verdikten sonra satıcıya mesaj attım. İmei'yi verdim, onlar da verdiğim İmei.ye göre klonlayıp cihazı yolladılar.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birkere sakın kesilmeyen kırılmayan zincir laflarına inanmayın. ve o markaları tercih etmeyin. Tavsiyem hem zincir hem alarmlı disk kilidi kullanın ucuz olsun çok olsun. hırsız hepsini açıp kırıyor. bari kilidiniz olsun üşenip vazgeçsinler. Bu arada hırsız motosikletinize kafayı taktıysa hertürlü alır gider. yerini değiştiremeyi deneyin.
    burnumun dibinden çalmaya çalıştılar, cesaretin bu kadarı ! Başka koyabileceğim yer yok. Yani hırsızın beni dövdüler diye sabine dava açacağı yerde cesaretlerine şaşmamak lazım... Amerikada ki bir daha gelirlerse özel mülküme girerlerse direk vurcam öldürmekten beter etcem onları hadi bakalım...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)