Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tecrübe sahibi abilere soruyorum!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbf
    Merhabalar öncelikle bu metni okuduğunuz için teşekkür ederim ben 120 kilo 175(tam emin deilim) boyunda öğrenciyim yani artik kucuk motorlar bana yetmiyor (hız olarak değil)bende 2013 model Tvs apache vardi sattim yeni bir motor almayi dusunuyorum bi arkadasım bana enduro motor tipini secmemi soyledi neyse sizi çok tutmak istemiyorum sizden ricam 150 cc lik önerebileceğiniz bir enduro varmi(parça skıntısı olmazda iyi olur)

Öneriler için teşekkür ederim!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Merhaba kardeşim,

Yanliş anlamani istemem ama 1,75 boya 120kg cidden sıkıntı,ilk once bu olayi çözmeye çaliş.sagligin acisindan.

iki sene evvel 105kg ya cikmistim boyum 1.90

spor ve beslenme duzeni ile 90kg dustum.emin ol haybeye 15kg tasiyormusum sirtimda..

motor onerisi olarak,lifan 200 expolerer alabilirsin.
    Lazasker, chaqalqarlos, Tengri ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda cbf
    Biliyorum abi tesekkur ederim önerin icin ama yasimdan dolayi cok zorluk cekmiyorum ha evt biraz fazla kilom

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Arkadaşınız öyle dedi diye motosiklet tipi seçmek, arkadaşınız beğeniyor diye o kızla çıkmaya benzer.

Önemli olan sizin istediğiniz.

Öncelikle malum ikinci el sitesine girip iyice bir bakın, bütçenize neler uygun, ne kullanmak istersiniz birkaç tercih yapın.

Sonra buraya o motosikletleri yazar, bir de kullanacağınız şartları ve bütçenizi de belirtirseniz daha doğru tavsiyeler gelecektir.

Yoksa bu mantıkla "bir Gold Wing al, işini görür" derim ;)
    Tengri bunu beğendi.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bu tarz motorların selesi dar olur ve yüksek olurlar.
    önce en yakınındaki bir bayiye gidip, üstüne oturup denemeni tavsiye ederim.
    rahat edeceğini pek sanmıyorum.

tvs apache ile kıyasladığında daha hantal ve güçsüz olacak.

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    sey_47, oxus, MT00 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    yukarda kardeşimin dediği gibi,onun değil senin isteğin önemli.endurolar yüksek ve ufak seleli olur.yanlış anlama kilondan dolayı bu motorlarda denge problemi yaşayabilirsin.cbf tarzı motorlar uygun gibi geliyor bana veya xmax ailesinden bir motor.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    mondial rx3i evo bakabilirsin hem 250 cc hem tatminkar hemde kolay kolay yedek parça sıkıntısı yasamazsın

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dostum 150cc enduro dediğin motorların en ağırı 130 kilo.
    Kalbini kırmakta istemiyorum ama 130 kiloluk motor, 120 kilo adamı taşıyamaz, taşısada dayanamaz dayansada dikiş tutmaz.

Ve kaldı ki altı üstü 150cc motor, ben incecik adam olmama rağmen 150cc enduro ile maksimum 100-110km/s görüyor hemde canını çıkarırcasına gaz açmama rağmen.
    O motor seni taşısada 8bin devirin altında gezmez, yokuş çıkamaz, amortisörler yetmez.

İnsan evladının kafaya koyduktan sonra yapamayacağı iş yok, kafana koyduktan sonra 1 sene içinde dal gibi olursun Allah'ın izniyle.
    Özellikle sağlığın için, motosiklet üzerinde uzun yıllar yaşayabilmek için kendini toparlaman lazım güzel kardeşim.

Sağlıcakla kal.
    emenyasin ve sey_47 bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Aklıma gelen 2 motor var biri Mondial rx3 diğeri ktm duke serisi.Evet duke serisi enduro değil ama sağlamlık olarak bu kilodaki birini çatır öatır taşır ve moror hemen bayılmaz.Lakin rahat ettirmez.Kilo fazla olunca oturdupunda oturdupun yer dar gelebilir falan ama yinede çok sıkıntı öekeceğini sanmıyorum.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    bajaj avenger 150 al.

Sevgili kardeşim,seni taşıyacak,enduro yapısında bir motor tavsiyesi sana...Suzuki rv 125 van van.Gerçi yedek parçası ucuz değil ama zaten yedek parçayada pek ihtiyaç duymuyor.Seni bıkana kadar taşır ve çok memnun olursun.Hatta iyi kullanırsan evladiyelik bile olur.Motoru internetten bir incele.Yurt dışında son derece popülerdir.2015-2016 yılında Türkiye ye geldi ama kıymetini bilmediler.Resimlerine nazaran son derece iridir.125 cc.bile seni alır götürür.Torku çok iyi,selesi gen,ş ve rahattır.Tavsiye ederim...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Sana bi diavel gider kardeşim
    Yayan bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    İnazuma'yi söykemeyi unutmuşum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bence arkadaşın sana yanlış söylemiş yada kastı var bilerek söylemiş .. şaka bir yana cruiser bak deirm üstünde sırıtmassın onların seleleri geniş yayvan olur.. alçakda olurlar ayaklarında yüksek ihtimal yere sağlam basar..

Bana sorarsan ya gv250 yada delim daystar bak derim..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apache küçük ebatlı sayılmaz ama sizde öyle sayılmazsınız.

Tavsiyeler verilir burada, ancak benim tavsiyem civarlardaki motosiklet bayilerine gidip motosiklet bakmanız ve üzerine oturmanız.

Örnek veriyorum tipini beğenmeseniz ya da bütce uygun değilse bile motoru deneyin, görünüş olarak oluruna bakın.

TAMAM Dediğiniz motorun internetten ebatlarını bulun, böylece size uygun motosiklet boyutlarını öğrenmiş olup seçim yaparken bu kıstası kullanabilirsiniz

Motosikleti
    Honda cbf
    Saolun abilerim Herkese tesekkurler o Arkadasimi bulup dövecem şaka bir yana dediginiz gibi herkesin tarzi farklidir ben sadece model sormak icin sizden yardim istedim ben modelleri merak ettim bu demek değil enduro motor alicağım sadece merak ettim ve tvs apache motorumu dar yetmiyo diye deil farkli bir motor denemek icin sattim bi abim yanlis anlamis sanirim

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Arif1628 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolun abilerim Herkese tesekkurler o Arkadasimi bulup
    dövecem şaka bir yana dediginiz gibi herkesin tarzi farklidir ben sadece model sormak icin sizden yardim istedim ben modelleri merak ettim bu demek değil enduro motor alicağım sadece merak ettim ve tvs apache motorumu dar yetmiyo diye deil farkli bir motor denemek icin sattim bi abim yanlis anlamis sanirim
    Başka tarz denemek istiyorsan sana kuba superligt 200 gider, daha geniş ve alçak. Senin kalibı birtek büyük endurolar ve cruiserlar kaldırır.

kawasaki 06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki en 500
    Ben geç de olsa bir katkıda bulunmak istedim. Sizin artık chooper - cruiser tarzına geçmeniz gerekiyor. Çok rahat edersiniz. Zevkli geziler yaparsınız ve ayrıca bu tür motorlar oldukça havalı.Bu tür motor kullananların kaza oranları çok düşük. Motor tavsiyelerim: Başlangıç olarak Keeway superlight 150 veya supershadow 250, daha sonra Kawasaki en 500. 5 - 6 sene sonra daha büyük cc li modelleri tavsiye ederim. Lütfen ufak cc den büyüğüne doğru sırası ile geçin. Tekerinize taş değmesin. Selamlar.

Motosikleti
    Honda cbf
    Alıntı kawasaki 06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geç de olsa bir katkıda bulunmak istedim. Sizin artık chooper - cruiser tarzına geçmeniz gerekiyor. Çok rahat edersiniz. Zevkli geziler yaparsınız ve ayrıca bu tür motorlar oldukça havalı.Bu tür motor kullananların kaza oranları çok düşük. Motor tavsiyelerim: Başlangıç olarak Keeway superlight 150 veya supershadow 250, daha sonra Kawasaki en 500. 5 - 6 sene sonra daha büyük cc li modelleri tavsiye ederim. Lütfen ufak cc den büyüğüne doğru sırası ile geçin. Tekerinize taş değmesin. Selamlar.
    Neden olmasın ben sadece merak ediyorum chopper motorlar şehir içinde çok yakarmi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler