Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kafalar Karışık 250cc 650cc 700cc 1000cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Merhaba,
    Uzun zamandır motosiklet almalı konu açmıyorum. En son nisan 2018de fiyat avantajı olduğu için dominar satın aldım. Şimdi de elime toplu para geçtiği için çarçur olmasın diye motosiklete bağlamak istiyorum. Bütçe olarak nakit 25bin civarı +dominar var. Dominara da yeni Pirelli lastik siparişi verdim. Ölü fiyata satmak istemiyorum ama piyasa da ölü durumda.

Hal bu iken tercihlerimi gözden geçirip karar vermek istiyorum. Eşim ile seyahat ediyorum. Ona da motosiklet sürmeyi öğretiyorum.

Crf 250 rally ilk gördüğümden beri gönlümde ama artçılı sürüşe elverişli değil. İkinci eli 21-23 civarı bulmak mumkun. Crf alirsam 2motosiklet olarak devam etmek mantıklı mı olur, benzin masrafı aşağı yukarı litrelik makineyle aynı olur gibi geliyor.
    Vstrom 250 güzel ama fiyatlar 250liğe göre yukarıda kalıyor.

Bu kadar para verdikten sonra 2 motosiklet yerine tek motosiklet 700cc 1000cc almak daha mi güzel nedir.

Dominari satarak 35bin civarı tracer700 veya bütçeyi biraz zorlayıp 50bin civarı africa twine bile gönlüm kayıyor. O taraftaki tek çekincem ise tecrübe. Şu ana kadar 15k civarı motosiklet kullandım 5bini dominar ile. Dominar kuru 182kg şu anda hiç zorlamıyor.

Eğitim al diyenler olacaktır, önümüzdeki ay Honda ya da yra 'dan gs2 ve 3 almayı düşünüyorum. Bu arada ehliyet de a2. Cc yukseltirsem a almam gerekecek.

Durum bu, yorumlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Birtan abi konuyu takipteyim ✌

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Uzun zamandır motosiklet almalı konu açmıyorum. En son nisan 2018de fiyat avantajı olduğu için dominar satın aldım. Şimdi de elime toplu para geçtiği için çarçur olmasın diye motosiklete bağlamak istiyorum. Bütçe olarak nakit 25bin civarı +dominar var. Dominara da yeni Pirelli lastik siparişi verdim. Ölü fiyata satmak istemiyorum ama piyasa da ölü durumda.

Hal bu iken tercihlerimi gözden geçirip karar vermek istiyorum. Eşim ile seyahat ediyorum. Ona da motosiklet sürmeyi öğretiyorum.

Crf 250 rally ilk gördüğümden beri gönlümde ama artçılı sürüşe elverişli değil. İkinci eli 21-23 civarı bulmak mumkun. Crf alirsam 2motosiklet olarak devam etmek mantıklı mı olur, benzin masrafı aşağı yukarı litrelik makineyle aynı olur gibi geliyor.
    Vstrom 250 güzel ama fiyatlar 250liğe göre yukarıda kalıyor.

Bu kadar para verdikten sonra 2 motosiklet yerine tek motosiklet 700cc 1000cc almak daha mi güzel nedir.

Dominari satarak 35bin civarı tracer700 veya bütçeyi biraz zorlayıp 50bin civarı africa twine bile gönlüm kayıyor. O taraftaki tek çekincem ise tecrübe. Şu ana kadar 15k civarı motosiklet kullandım 5bini dominar ile. Dominar kuru 182kg şu anda hiç zorlamıyor.

Eğitim al diyenler olacaktır, önümüzdeki ay Honda ya da yra 'dan gs2 ve 3 almayı düşünüyorum. Bu arada ehliyet de a2. Cc yukseltirsem a almam gerekecek.

Durum bu, yorumlarınızı bekliyorum.
    Al bir mt07 dicem ama artçı yeri nekadar rahat bilmiyorum.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç rahat değil hocam emin olun...

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT07 de artçı ile uzun yol gidilecekse arkada ki isyan eder.

Gelelim diğer konuya. Şahsi fikrim Dominar'ı kullanmaya devam edip elinde ki parayı acil ihtiyaçtan motorunu satan birinin motorunu alıp sonra ki satışından para kazanabileceğin bir motora yatırmanı tavsiye ederim.

MT00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F
    Ben olsam tek motora döner ve tracer 700 alırdım. Amacına uygun ve uzun yıllar keyif verecek bir motor diye düşünüyorum...
    sutlusoda bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin yerinde olsam dominarı satar parayı koyar toplar sağlam daş gibi bi makine alir uzun yıllar sadece onu kullanırdım
    bende yetinme huyu vardır birlikte olduğum makine bana mutluluk veriyorsa bende ona sürekli bakarım aksatmam

Tracer 700 demissin mantıklı seçim olabilir herşeyi orta seviyede yapar hafif arazi uzun yol eşya/çanta taşıma artçı ile yolculuk
    uzun yollarda uzun bayırları rahatca cikabilmesi
    yakitida fena degildir onun ve cokta yakışıklı motosiklet.
    sutlusoda bunu beğendi.

Benim tavsiyem şu yönde olur, 25 bine kadar 4 silindir kendini ispat etmiş bir yol motoru alıp, dominarı satıp onun yerine de temizinden bir crf 250l yada klx 250 almak. Hedefin en yüksek Afrika Twin mi, 50bin verip yüksek ve ağır bir motorla araziye gireceğini düşünüyorsan bence yanılıyorsun. 21/18 jantlarla asfaltta ne giderim diyorsan onda da yanılıyorsun. 1000cc bir motor şehir içinde çok yakar ayrıca. Tabi kendini tarzını en iyi sen biliyorsun, buna göre değerlendirme yaparsın.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    senelerce motorumu değişmicem diyorsan evet dominarı satıp tek motora dönmek mantıklı fakat ileride motorunu satarken bu dönemler de o paraları kolay kolay kimsenin veremeyeceğini de göz önünde bulundurup acil ihtiyaç durumunda hiç fiyatına satmamak adına iki kere düşünmeli.

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    dominarı bugun ilana koysan en az 2-3 ay satılmayacaktır...
    hem kış hemde fuarı bekler gibime geliyor millet
    o yuzden sen parayı en iyisi faize koy fuarı bekle sonra africa twinle yola devam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Fazer 800 👍

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    "35bin civarı tracer700 veya bütçeyi biraz zorlayıp 50bin civarı africa twin"
    Bütçe pek bi serbest

Tracer veya Nc artçılı seyahat için mantıklı. Vstorm 250'e filan hiç bakmayın bile. 15000km 250 cc'den sonra NC'ye geçiş yaptım. Hiç zorlanmadım. (Gs2,Gs3 eğitimi aldım)

Eğitimleri tamamladıktan sonra bir zorluk yaşamazsınız. Yakıt önemliyse NC, yok biraz bastım mı uzasın gitsin diyorsanız Tracer mis gibi motosikletler.

Ha ben olsam şu devirde Dominar'la devam ederim, paramı hiç bir yere harcamam o ayrı.
    bursalıali bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tavsiyem' ki ciddiyim...

Motosikleti eşinize verin. Bilmiyorsa kullanmayı öğretin.

Ikinci el bir MT-07 ABS alın. Tercihen 2015 veya üzeri olsun. Onu kendiniz kullanın.

Duruma göre kullanabileceğiniz iki motosiklet elinizin altında olur. Eşinizle beraber motosiklet kullanmanın, çift motosiklet ile yola çıkmanın da avantajlarını yaşarsınız.

Tek ekstra gideri bir motosiklet için verilecek vergi ve sigorta maliyeti olur.
    MT00 bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    bence dominarı sat. africa twine oyna. kendini biraz zorlamış olursun ama sonuçlarına değer diye düşünüyorum.
    tecrubeyi azimle yenersin. yapmak isteyince tecrube kolay kazanılır. bence hiç dert etme.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    her amaca uygun tek motosiklet düşünülürse 700 cc idealdir. tracer 700 iyi bir seçim, nc ise daha uygun fiyatlı bir alternatif olur.

1000 cc bir motosiklet günlük ulaşım için gereksiz, yorucu ve masraflı olacaktır.

400 cc dominarı elde tutup yanına 250'lik bir motor daha almak hiç anlamlı olmaz.

dominar'a müşteri bulursanız satıp tracer alınır. hakettiği paraya müşteri bulamazsanız paşa paşa dominar'a binilir, artan para değerlendirilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    dominarı satıp üstüne eklemek müthiş olurdu ama hem piyasa ölü hemde dominar ölü fiyatına satılıcaktır.bence dene derim dominarı istediğin fiyata satabilirsen tracer700 mt09 veya tracer afrika say say bitmez zaten.önce dominarı satmaya çalış konuyu yine aç derim eldeki parayla iyi bir motor alınır

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Günlük işe gidiş geliş gibi kullanım varsa Africa Twin 'nin kilometre yükselir, bakım maliyeti artar ve ikinci el fiyatı hızla düşer.

Scooter + büyük motor tavsiye ederim.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Cbf 1000 2013 bakmaz mısınız abi, ya da tracer 900.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Binlik motor binmek pişmanlıktır... Benzin çok yakıyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    2 motor maddi durumun iyiyse al , 2 motor demek 2 set lastik demek, 2 trafik sigortası yapıyorsan 2 kasko, 2 servis masrafı, olursa 2 arıza masrafı , kısaca her şeyi 2 lemen demek.. 2 set lastik bile sana 2-3 bin tl ye patlar.. iyi bir lastik tabi..

tek motor o açıdan iyidir.. imkanın varsa at al olayı noktala evladiyelik makine.. tracer700 de on numara makine.. mt falan filan hayatta girme bunlar heves motorudur aile motoru değil.. nc750 de aile motorudur güzel yol yaparsınız azda yakarsınız..

At çift silindir olduğu için çok yakmıyor 4 silindirli akranları gibi..

Yenge çalışıyorsa işinde gücünde ekmeğindeyse ve diyorsa ben kendi motorsikletimin masrafını ben karşılarım yani sana yük olmaz o zaman 2 motor çok mantıklı olur 2 motor oldumuda dominarı yengeye verirsin sen kendine güzel bir enduro makine alırsın.. gene mt ye falan girme anladığım çünkü yol yapmayı gezmeyi seviyorsun çanta yük falan olur ..

Extreme bir senaryo sunabilirim eskilerden efsane bir şey alabilirsin ama revize revizyon masrafını göze alıyorsan.. misal eski efsane at lerden bulabilirsen uygun yollu yada güzel bakımlı bir transalp, freewind,xt600 falan.. bunlar efsane makinelerdir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)