Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motoru 40 gundur yikayamiyorum :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vallahi bu bir dramdir sakin derdini opeyim falan demeyin.

Ya arkadaslar istanbul icin konusuyorum yagmurun yagmadigi gun yok.. vallahi 40 gundur 2 bilemedin 3 gun falan yagmur yagmamistir.

Motor taninmayacak halde :( yikasam ertesi gun igrenc camurlu yollar nedeniyle motor yine berbat bir halde,bi de zincirim tertemiz olmali takintim var vallahi iskence gibi..

Yeter artik yagmur falan istemiyorum bir hafta.Duy sesimi tanrim!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    adana'ya gelin hocam ayna gibi motorla gezersiniz.
    Angrypower, Riptalon ve Göksel_Eren bunu beğendiler.

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Trolmusun Arkadas

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi bu bir dramdir sakin derdini opeyim falan demeyin.

Ya arkadaslar istanbul icin konusuyorum yagmurun yagmadigi gun yok.. vallahi 40 gundur 2 bilemedin 3 gun falan yagmur yagmamistir.

Motor taninmayacak halde :( yikasam ertesi gun igrenc camurlu yollar nedeniyle motor yine berbat bir halde,bi de zincirim tertemiz olmali takintim var vallahi iskence gibi..

Yeter artik yagmur falan istemiyorum bir hafta.Duy sesimi tanrim!!
    Dostum yapacak birşey yok.Millet o yğzden kışın garaja çekiyor motorunu.O yüzden motor sezonu diye birşey var.Sabret yaza ne kaldı.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adana'ya gelin hocam ayna gibi motorla gezersiniz.
    Şu iki haftadır yağmur yağan Adana mı ? Aynı şehirde yaşadığımızdan şüphe ettim şimdi.

yagsada yakamak zorundasın. yoksa o kirler motoru çabuk eskitir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı MaryJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trolmusun Arkadas
    sevgili Mary,

kullandığın Mary nikini görünce dişi bir motorcu sandım seni gerçi "Arkadaş" demenden kıllandım biraz ama yine de profiline baktım.

1.hayal kırıklığı erkek olduğunu görmemdi.
    Ama asıl şoku mail adresinde yazan "666" yı görmemle oldu.Kardeşim neden satanistlik ?
    Hadi ateist,agnostik,desist falan anlıyorum bunları.Fakat sen şeytanın var olduğunu inanıyosun ama mutlak güç sahibi Allah'ı da inkar ediyosun.Yazıklar olsun!!! Sonsuza kadar yanacağının farkında bile değilsin zavallı ölümlü şey!

Troll dedin hakkını verelim madem
    pea, mavellen ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ben lastikler, jantlar ve çamurlukşar hariç daha hiç yıkamadım. Grenajları bezle siliyorum. Zaten yağmurda binmiyorum ama ıslansada kuruluyorum ve wd40 olay tamamdır. Eski motorum 2 kere yıkanmıştı ikisinide forumdan Efe kardeşim yıkamıştı ben yine yıkamamıştım )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yagsada yakamak zorundasın. yoksa o kirler motoru çabuk eskitir.
    Geçekten var mı boyle bişey ?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Olmaz mı. Hatta o çamurlar ağırlık yapar, aerokominiğini ve karizmayı bozar. En önemlisi karizma. Karizma olmazsa ne işe yarar MOTOR.
    ...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    tam tersi asıl kirli motor eskimez. zamanla biriken kir tabakası bir nevi koruyucu olarak görev yapar bu yüzden arabaların kaputların iç kısmı (motor bölümü) temizlenmesi önerilmez.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    geçen cuma motoru yıkadım, haftasonu 250 km gezmeme rağmen temiz kaldı, dün yine yağış berbat oldu, bugün hafif yağmur damlaları altında zincir yağlama bahanesi için yine yıkadım, yani keyif alacaksanız yıkayın, cidden ertesi gün kirlenmesi umurumda değil, her fırsatta keyifle yıkıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam tersi asıl kirli motor eskimez. zamanla biriken kir tabakası bir nevi koruyucu olarak görev yapar bu yüzden arabaların kaputların iç kısmı (motor bölümü) temizlenmesi önerilmez.
    güzel espiri..

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Boya yüzeyinde kirlerin uzun süre kalınması önerilmez. Kirler zor çıkar. Temizlerken hareler oluşturursunuz. Parlaklık azalır. Mesela kuş pisliklerini gördüğünüz an temizlemeye çalışın. 1 hafta dursun verniği yakar. Temizlik takıntınız , titizliğiniz varsa uzun süre kirli tutmamaya çalışın. Eskime olmaz fakat boyalı yüzeyler deforme olur zaten normal bir motosikletin ne kadar boyalı yüzeyi var scooter gibi değil araba hiç değil.
    68charger bunu beğendi.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şakamı yapıyosun. ciddi gibi yazmışsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şakamı yapıyosun. ciddi gibi yazmışsın
    vallahi ben ciddiye almıştım neyseki Metela espri deyince..
    Evet kuş pisliğini duydum ama çamur toz toprağın gerçektende zararı olmaz diye düşünüyordum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yılda 3 yada 4 defa ya yıkarım ya yıkamam motoru .. ömrüm boyu hiç bir motorumu öyle aman yıkıyımda cici bici olsun misgibi koksun düşüncesi olmadı..
    ancak batağa matağa girmişizdir katmer katmer çamur olmuşdur öyle yada uzun yol dönüşü..

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Hocam bir yıkayın motorunuzu da psikolojik olarak performansı artsın. Motorunuz yağ gibi kazsın

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Çamurdan, topraktan pek zarar gelmez. Zincirin arasına girdiyse ömründen yer. Bir de egzoz üzerinde kuruyan çamur kötü gözükür, temizlenmedikçe daha çok yapışır.

Ama kışın, karla mücadele amaçlı dökülen tuzlar hızlı paslanmaya neden olur. Bu durumda hemen yıkamak iyidir.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim de 3 ay olmuştur. Naked güzel şeymiş, sabah neminde avuç kadar bezle 1dk'da tüm karenaj çamurluk far stop vs pırıl pırıl. Lastik jant zincir muhafaza egzos falan sormayın, 2 milim toz toprak çamur. Çok da tın... Zinciri temiz ve yağlı tutmak dışında alt tarafla ilgili hiç uğraşmam. (Radyatöre de dikkat ederim ama sırf onun için yıkatmaya götüreceğim kadar kirlenmedi hiç, ön çamurluk işini görüyor.)

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Motora su tut zamanla üzerindeki kir iyice yapışıyor. Özellikle kışın asfalta atılan tuz motoru paslandirmaya başlıyor. Zamanında üşenip yıkamamıştım 1 hafta içinde benek benek pas izi oldu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)