Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Berik ve Arlen Ness markaları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Daha önce de foruma konu olmuş, sanırım iflas eden berik markasını arlen ness firması satın almış ve üretime devam ediyorlar, zannedersem ülkemizde distribütörlüğü yok.

Fcmoto gibi yabancı sitelerde sürekli gözüme çarpan ürünleri var, fotoğraflarda da kaliteli ürünler gibi duruyor fiyatları da benzer ürünlerle neredeyse yarı yarıya. Bu markaları deneyip gözlemleme fırsatınız oldu mu hiç fikirlerinizi merak ediyorum sizce deneme fırsatı olmadan yurtdışı bir siteden alışveriş yapmaya değer mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bunlar FCMoto'nun kendi ürettiği markalar sanırım.
    Son Ütücü bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ben Arlenness in uzun botunu kullanıyorum. Sanırım 3 yılı geçti. Yağmurda vs de içine zerre su falan almadı. Ama artık deride çatlamalar başladı. Bu da normal yağmura da yedi, çamurda gördü, bayağı bir atraksiyon yaşadı Ben memnun kaldım.

Tulumunu alacaktım , bütçe şu sıralar el vermediğinden alamadım. Yalnız beden olayını denemeden yurt dışından almak nasıl olur ? Değişim vs gerektiğinde.

Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Eldiven bakıyorum beden konusunda çok fazla şaşacağını düşünmüyorum aslında ama fiyat konusunda benzerlerinin yarı fiyatı olunca insan merak ediyor bir keleği var mı diye :D Botları da kaliteli gözüküyor ilerleyen zamanlarda düşünebilirim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rahmetli AEA'da Berik deri mont vardı sanırım. Dandik bir ürün olduğunu düşünmüyorum.

Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli AEA'da Berik deri mont vardı sanırım. Dandik bir ürün olduğunu düşünmüyorum.
    Ben de öyle hatırlıyodum yanlış hatırlamıyorum demek ki, kullanışsa zamanında vardır bir bildiği :D
    tommygun bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar FCMoto'nun kendi ürettiği markalar sanırım.
    Dalga mı geçiyon ciddi misin çözemesemde yanılıyorsun sevgili dostum.Berik cidden o herkesin ağzının suyunun aktığı dainese alpinestars'lar kadar kaliteli.Tabi ürğnden ürğne değişir sonuçta şu saydığım markalar her yıl başka bi teknoloji kullanaraktan çitayı üste çekip duruyor tabi bizdede şemsiye her yıl açılıyor ama şemsiye iyidir heleki yağmurlu zamanlarda.Neyse marka olarak kafanda çok soru işareti kalmasın kalitelidir.Güzeldir.Avrupa'da kullananına çok sık rastlarsın.Türkiye'de tek tük karşılaltım ben.
    Son Ütücü bunu beğendi.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu ben açmıştım daha önce Kaliteden yana en ufak kaygım yok ki biliyorsunuz bu markalar SBK ve SSP yarışlarında bolca kullanılır. Sofuoğlu da berik kullanıyordu eskiden. Ama bedeni deneme şansımız maalesef yok. Türkiye' de artık bulunmuyor bu ürünler. Deneyebilsek anında fc motodan siparişi geçeceğiz de en sonunda biriktirip toplu ekipman alımı için yurtdışına gidip alıp geleceğiz sanırım.

Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu ben açmıştım daha önce Kaliteden yana en ufak kaygım yok ki biliyorsunuz bu markalar SBK ve SSP yarışlarında bolca kullanılır. Sofuoğlu da berik kullanıyordu eskiden. Ama bedeni deneme şansımız maalesef yok. Türkiye' de artık bulunmuyor bu ürünler. Deneyebilsek anında fc motodan siparişi geçeceğiz de en sonunda biriktirip toplu ekipman alımı için yurtdışına gidip alıp geleceğiz sanırım.
    Ooo doktor hoşgeldin Bakalım yaza doğru siparişi verebilirim, eğer alırsam burdan konuyu tekrardan hortlatırım.
    valeros46 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu ekipman markalarının da isimleri birbirine çok benziyor, insan alırken kıllanıyor. Mesela Berik/Bering/Hevik ya da Rukka/Richa/Rokker ya da Spidi/Sidi ya da icon/ixon gibi. Sanırsın Adidas/Adios gibi.
    Son Ütücü ve valeros46 bunu beğendiler.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    ARLEN NESS markasını Kenan SOFUOĞLU önceden yarışlarda kullanıyordu.sponsor mevzuu tabi.

Avrupalı vlogcuları izlerken sık sık denk geliyor.Difi,Arlen ness,Berik,ixon,furygan falan.Berik daha kaliteli geliyor bana göre.Babuşda da siyah bi montu vardı Berikin.Geçen bahar fcmotodan berik yazlık mont alacaktım.prosedürü bilmediğim için yanaşmadım.Dainese'a .omaldık 1000 lira.Şu Alpinstars ve Dainese gibi distrübitörlük alınsa da daha uyguna alabilsek keşke.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Daha öncede birçok arkadaş söylemiş ama
    Kenan Ten Kate Honda da yarışırken
    Arlen Ness tulum kullanıyordu.
    O kullandığı tulumlardan birini Bir arkadaşıma hediye etti.
    Onu baz alırsak gayet kaliteli.
    Arkadaş yıllardır kullanıyor hala sapasağlam.
    Ha tabi yarışçı için özel üretilmiş bir tulum , standart üretim tulumlardan daha farklıdır diye düşünüyorum.
    2 marka da Avrupa’da birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor.
    Bundan 7-8 yıl önce ülkede alpinestars kullanan da yoktu ama şimdi...
    Sonuç olarak arlenn ness de berik de iyi markalar bence gönül rahatlığı ile alınabilirler.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARLEN NESS markasını Kenan SOFUOĞLU önceden yarışlarda kullanıyordu.sponsor mevzuu tabi.

Avrupalı vlogcuları izlerken sık sık denk geliyor.Difi,Arlen ness,Berik,ixon,furygan falan.Berik daha kaliteli geliyor bana göre.Babuşda da siyah bi montu vardı Berikin.Geçen bahar fcmotodan berik yazlık mont alacaktım.prosedürü bilmediğim için yanaşmadım.Dainese'a .omaldık 1000 lira.Şu Alpinstars ve Dainese gibi distrübitörlük alınsa da daha uyguna alabilsek keşke.
    Distrübitörlük var aslında: Kuruçayırlı Grup ama link ölmüş faaliyet gösterdiklerini düşünmüyorum. Prosedür çok basit aslında: Hesap açıp adres bilgilerinizi giriyorsunuz Türkiye olarak. Login olduktan sonra fiyatların düştüğünü göreceksiniz(Almanya vergisi düşüyor). Bu fiyata %20 ekleyin (max. TR gümrük vergisi) + kargo bedelini ekleyin, alıp geçin. Gümrüğe takılmama ihtimali eskisi kadar yüksek değil sanırım. Aynı zamanda gümrük vergisinin düşük çıkması için 200 euroluk ürünün üzerine 20 euro gibi bi etiket vurulmasının da bir esprisi olmayabilir. Zira kontrol memurları artık ürünlerle ilgili bayağı fiyat bilgisi edinmişlerdir. Zaten FC Moto böyle birşeyi kabul etmiyordu (Alman disiplini)

Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Ayrıca bunların indirim kuponları da oluyor, o şekilde kargo masrafından da kurtulmuş oluyorsunuz. Distribütörlük meselesinde de ben biraz farklı düşünüyorum. Mağaza sahipleri malı alıp nakliyesini, gümrüğünü, kendi karını üstüne koydu derken 200 euroluk mal zaten bize gelene kadar oluyo 300-350. En azından bu şekilde 300 500lira cebimizde kalıyor. Yok kardeşim ben fazladan veririm kendi mağazamdan üstümde görüp alırım diyene de saygım var ama aradaki para yeri geliyor benim bakım masrafımı çıkartıyor veya depomu 4-5 defa dolduruyor :D Bunları da düşünmek lazım.

Konu markaların kalitesinden çıktı yabancı sitelerden alışverişe geldi biraz Teşekkürler bilgilerinizi aktardığınız için

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    sofuoğlu da berik kullanıyordu bi aralar, sonra revite geçti diye biliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler