Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim kardeşlerim 18 ime yeni girdim uzun zamandır motor alma hayalim vardı. Abimim motor ehliyeti var onun üzerine vitesli bir motor alıp motor kullanmayı öğrenmek istiyorum iyice öğrendikten sonra ehliyet sınavına gireceğim ama masraflar canımı çok sıkıyor 3.000tl lik bir motor almak istiyorum. 125 Lik bir motorun trafik sigortası ne kadar tutar ? trafik sigortasını ne zamandan ne zamana yatırmalıyım ? motoru aldıktan hemen sonra sigorta yapmam şart mıdır ? ehliyet almak için ne kadar para harcamam gerekiyor ? yakın zamanda ehliyet alan biri yardımcı olursa çok sevinirim iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı felsefeci55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim kardeşlerim 18 ime yeni girdim uzun zamandır motor alma hayalim vardı. Abimim motor ehliyeti var onun üzerine vitesli bir motor alıp motor kullanmayı öğrenmek istiyorum iyice öğrendikten sonra ehliyet sınavına gireceğim ama masraflar canımı çok sıkıyor 3.000tl lik bir motor almak istiyorum. 125 Lik bir motorun trafik sigortası ne kadar tutar ? trafik sigortasını ne zamandan ne zamana yatırmalıyım ? motoru aldıktan hemen sonra sigorta yapmam şart mıdır ? ehliyet almak için ne kadar para harcamam gerekiyor ? yakın zamanda ehliyet alan biri yardımcı olursa çok sevinirim iyi forumlar.
    1. Ehliyet ile ruhsatın ilgisi yok. Motosikleti kendi üzerinize almanızda sakınca yok. Ehliyetiniz olmasa da motosiklet sahibi olabilirsiniz.

2. Kullanmayı öğrenme kısmını atlayıp ekipman kısmına bakın. Kask, dizlik, mont, bot, bellik, eldiven olmadan motosikletin selesine oturmayın.

3. Ehliyet için başvurun, bisiklet kullanmayı biliyorsanız motosiklet kullanmayı kolayca öğreneceksiniz. Kurstaki eğitim sınavdan geçmenize yeter.

4. 3.000 TL' ye alacağınız motosiklet size kısa ve uzun vadede sorun çıkaracaktır. Ancak rakkamı 4.000 TL' ye çıkarırsanız çok daha iyi durumda ikinci el motosikletleri alıp zevkle kullanabilirsiniz.

5. 125cc motosiklet, ilk motosikletiniz ve trafik sigortası. Tahminen 450 TL civarı rakkam çıkacaktır.

6. Trafik sigortasını, ruhsatı üzerinize aldığınız andan itibaren 15 Gün içerisinde yaptırmalı ve yılda bir yenilemelisiniz.

7. Motosikleti aldıktan 15 gün gün içinde sigortayı yaptırmanız şart.

8. (İstanbul fiyatları) A1: 1.050 TL / A2: 1.280 TL kursa ek olarak; Ehliyet harç bedeli: 164,4 TL + Kart Bedeli: 159 TL + Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı: 25 TL ödenerek 3 farklı dekont da dosyaya eklenerek Nüfus Müdürlüğü' ne gidersiniz. Sınava girmeden önce sınav harcınızı da ödemeniz gerekecektir. Niyetiniz varsa yeni yıla girmeden önce kaydınızı yaptırın. Aksi halde yeni fiyat listesinden etkilenirsiniz.
    karaca3 ve CagrioneTR bunu beğendiler.
    ...

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    100cclik motorum var ilk motorum gecen sene 350 tl ödedim sigorta olarak. Diğerlerini yukarida cevabi net olarak verilmiş zaten. Hayırlı olsun şimdiden

Çok teşekkürler şu an staj yapıyorum önümüzdeki 2 ay içinde almam çok zor. Abim 3 defa motosiklet aldı onuda sattı şu an araç kullanıyor onun üzerine alırsam dahada düşer mi ? ekipmanı abim veriyor o konuda bir sıkıntım yok, 15 gün içinde yatıramadığım taktirde ekstra bir ücret ödüyor muyum ? bunları soruyorum bütcem o kadar sıkışık ve sonradan sürpriz yaşamak istemiyorum.

Çok teşekkürler şu an staj yapıyorum önümüzdeki 2 ay içinde almam çok zor. Abim 3 defa motosiklet aldı onuda sattı şu an araç kullanıyor onun üzerine alırsam dahada düşer mi ? ekipmanı abim veriyor o konuda bir sıkıntım yok, 15 gün içinde yatıramadığım taktirde ekstra bir ücret ödüyor muyum ? bunları soruyorum bütcem o kadar sıkışık ve sonradan sürpriz yaşamak istemiyorum.
    Bildiğim kadarıyla 15 gün geçtikten sonra sigortasız polise yakalanırsan para cezası var birde motoru çekiyorlar diye biliyorum

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım ekstra ücret ödeniyordu sigorta yapılmaz ise veya ruhsat çıkarılmaz ise.

Yaşınız küçük türkiye gibi ülkelerde motor sürmekten çok trafiği okuma bilginizin olması lazım. Bence trafik sigortasından önce bu drumu sorun etmelisiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-rks-titanic-sifirdan-farksiz-626245006/detay
    İlgilenirsen güzel bir indirim yaparım ..Sigortası 400 TL tutuyor. Alınca yaptırman lazım.

zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    hocam ne zamandır satıştaydı bu motor, halen o "küçük sorun" diye nitelendirdiğiniz arızayı yaptıramadınız mı?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Eninde sonunda motosiklet sahibi olacaksanız sigortayı kendi üzerinize yaptırın. 100 TL daha düşük ücret ödememek için çok daha fazla sorunu kabullenmeniz gerekebilir. Mesela herhangi bir ceza durumunda aynı rakkamın sürücü ve ruhsat sahibine ayrı ayrı kesilmesi gibi (Ceza tutarı x2). Kaldı ki trafik sigortasında yeni alınmış motosiklet için (ikinci el de olsa) taban fiyat civarında rakkam başlar, her sene hasarsızlık indirimi ile bir miktar düşebilir.

Ekipmanınızı abinizin verecek olmasına sevindim. Ancak kask kafanıza mükemmel uyum sağlamalı. Küçük bir öneri; eğer kask hala kullanılabilir durumda ise (kazasız ve tarihi geçmemiş ise) ancak biraz büyük gibi ise mutlaka balaklava ile kullanın. Bu aradaki boşluğu bir nebze olsun tölare edecektir.

Trafik sigortasını gün içerisinde yaptırmadığınız durumda motosikletiniz otomatik olarak trafikten men edilecektir. Bu durumda araya bir de muayene ücreti ile ruhsat ve plaka bedeli gibi rakkamlar da etkir.

Bütçeniz bu denli sıkışık ise az daha dişinizi sıkın. Paranızı tercihen altına yatırın(değer düşümünü minimize edersiniz) ve biraz bekleyin. Bana sanki yeni yıla girdikten sonraki 2-3. ayda aynı motosikleti daha ucuza alabilirsiniz gibi geliyor. Kaldı ki mutlaka küçük sürprizler çıkar, bunlar için en azından (3000-5000 TL' lik motosiklet için) 300-500 TL kenara ayırmak iyi bir tercihtir. Yoksa motosikletinize bir süre keyifle binemeyebilirsiniz.
    ...

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eninde sonunda motosiklet sahibi olacaksanız sigortayı kendi üzerinize yaptırın. 100 TL daha düşük ücret ödememek için çok daha fazla sorunu kabullenmeniz gerekebilir. Mesela herhangi bir ceza durumunda aynı rakkamın sürücü ve ruhsat sahibine ayrı ayrı kesilmesi gibi (Ceza tutarı x2). Kaldı ki trafik sigortasında yeni alınmış motosiklet için (ikinci el de olsa) taban fiyat civarında rakkam başlar, her sene hasarsızlık indirimi ile bir miktar düşebilir.

Ekipmanınızı abinizin verecek olmasına sevindim. Ancak kask kafanıza mükemmel uyum sağlamalı. Küçük bir öneri; eğer kask hala kullanılabilir durumda ise (kazasız ve tarihi geçmemiş ise) ancak biraz büyük gibi ise mutlaka balaklava ile kullanın. Bu aradaki boşluğu bir nebze olsun tölare edecektir.

Trafik sigortasını gün içerisinde yaptırmadığınız durumda motosikletiniz otomatik olarak trafikten men edilecektir. Bu durumda araya bir de muayene ücreti ile ruhsat ve plaka bedeli gibi rakkamlar da etkir.

Bütçeniz bu denli sıkışık ise az daha dişinizi sıkın. Paranızı tercihen altına yatırın(değer düşümünü minimize edersiniz) ve biraz bekleyin. Bana sanki yeni yıla girdikten sonraki 2-3. ayda aynı motosikleti daha ucuza alabilirsiniz gibi geliyor. Kaldı ki mutlaka küçük sürprizler çıkar, bunlar için en azından (3000-5000 TL' lik motosiklet için) 300-500 TL kenara ayırmak iyi bir tercihtir. Yoksa motosikletinize bir süre keyifle binemeyebilirsiniz.
    Cevabınız için çok teşekkür ederim kafamdaki soru işaretlerini kaldırdınız . Kendi bilgisayarımı satmaya karar verdim ehliyeti yakın zamanda alabilmek için ama sınavdan kalmaya korkuyorum şu an.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı müsaitnick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-rks-titanic-sifirdan-farksiz-626245006/detay
    İlgilenirsen güzel bir indirim yaparım ..Sigortası 400 TL tutuyor. Alınca yaptırman lazım.
    Bence verdiğin fiyat çok güzel, ben Nisan'da senin motorun 2016 model ve kırmızısını 17700 km.de 4500 TL.ye satmıştım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler