Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cinnet geçircektim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım, ilk önce merhaba diyeyim. Ben üç senedir motosiklet kullanıyorum ama işlerim dolayısıyla giremiyorum bu tür forum sitelerine. Her türlü eleştiriye açığım eğer hatam varsa söyletin ders çıkartayım.

Ben motosiklet ve araba kullanırken son derece sakin, sabırlı kullanan birisiyim. Ama son yaşadığım olay beni çileden çıkarttı. Bu gün motosikletimle giderken kavşaktan çevre yoluna çıkacaktım. Neyse orada koskoca dur yazısı yazıyor bende durdum. Herşey buraya kadar normaldi sonrasında arkama bir kedi yanaştı ben beklerken geldi plakama hafif dokundu. Ne var dedim sonra el kol yapmaya başladı ''yürüsene lan'' diye bağırmayı da ihmal etmiyor bu arada. Neyse yolu kapatmamak için çevre yoluna girip sağa çekip bunu beklemeye başladım. Sinirimden ölüyorum, o anda yanımda olsa ne yapardım ben bile kestiremiyorum. Bununda çevre yoluna girdiğini gördüm durdurmaya çalıştım ama bastı gitti resmen kaçtı. Hem bana atar yapıyor kız arkadaşının yanında hemde kaçıp gidiyor. Bunlardan gına geldi birisini iyi bir elime alıp pataklıycam ama ne zaman bilmiyorum. Bu olaylar bende birikim yapıyo ve en sonunda şişkinlik yapıyor. Bıktım artık cinnet geçirmek üzereyim hayır araba gelirken ben nereye gidebilirim ki yol versem o da gidemeyecekti kız arkadaşına mı artislik yaptı bilmiyorum ?

Vel-hasıl kelam bu nedenlerden dolayı baya bir müddet motosikleti bırakmayı düşünüyorum yoksa hapse girecek gibi hissediyorum acaba bir dahakine dövsem de rahatlasam mı ? Siz bu stresle nasıl başa çıkıyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle şeyler başıma gelince bağıra çagıra ana avrat giriyorum
    genelde motor üstünde cinnet sürecini tamamliyorum nedense hep karşı sürücüler geri vites yapıyor ondan sonra yoluma devam ediyorum.
    sonra bir rahatlama geliyorki anlatamam.
    hakedene hakettiği ilgiyi vermek lazım.

bu arada hep yol veririm sinyal kullanıyorum yavaş kullanıyorum trafikte
    işte böyle yaptığım halde başıma böyle olaylar gelince tahammül edemiyorum.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Tecrübe ile sabit! Motor kullanırken sinir yaparsan; eninde sonunda sonu kötü bitiyor. Bir süre bırak, sakinleşince gene binersin. O hafif ticari kullanan yavşakların %95'i iktidarsız zaten. Sallamamanı bir motor sever olarak, temenni ederim.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe ile sabit! Motor kullanırken sinir yaparsan; eninde sonunda sonu kötü bitiyor. Bir süre bırak, sakinleşince gene binersin. O hafif ticari kullanan yavşakların %95'i iktidarsız zaten. Sallamamanı bir motor sever olarak, temenni ederim.
    Aynen katılıyorum. Zaten bir başladın mı ona buna sarmaya işin sonu gelmiyor. Sonra eve dönüp motordan inice kaskatısın.. Ne anladım ben o sürüşten? Çok zor ama sabır çekeceksin abi yapacak bişey yok.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım beni böyle görse sen nasıl böyle bir insan haline geldin der ama gerçekten insan bir müddet sonra katlanamıyor. Yanında kız arkadaşı var diye acaba ses çıkarmasam mı diyorum ama onlarda adam olsun biraz madem kaçacaksın ne diye el kol yapıyorsun. Tabakhaneye bok yetiştirecek sanki ben çevre yoluna geçtim en az 5 dk onun gelmesini bekledim sonuçta gidemedi şere****
    Ama dediğiniz gibi bir müddet arabaya geçeceğim mecbur yapacak bir şey yok. Yada şehir içinde kullanmak yerine sadece uzun yola çıkmaya çalışacağım...

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir şeylere sinirlendiysem motoruda arabayıda sakinleşene kadar kullanmamaya gayret ediyorum. Her ikisinde de dikkatim azalmış oluyor. Trafikteysem yavaşlayıp kendi kendime küfrü basıp sakinliyorum.

Örneğin bu sabah motosikletimi 2 km ötedeki servise bakıma bırakacaktım. Fakat sabah gelen işle ilgili bir telefon nedeniyle sinirli ve gergin olduğumu farkettim. Servise git, motoru bırak, dolmuşla işe dön hepi hepi 10 dakika sürecek yolda gergin olmam nedeniyle ne kendimi nede başkasını tehlikeye atmak istemedim.
    Yarın veya çarşamba bırakacağım motoru servise...
    yağızkoç05 bunu beğendi.

her gün birini vurup öldürsen bile bir sonraki gün sığırın biri seni bekliyor olucaktır çünkü ülkenin sığırı meşhur

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Gençler tamam kanınız kaynıyo + yukarıda da sizlerin de belirttiği gibi öküzü çok bol bir ülkede yaşıyoruz . Bunu söylerken zavallı öküze de hakaret
    ettiğimin farkındayım . Zavallı sığır cinsinden hayvanlar , bizim trafikteki öküzlerden çok çok masum. Amma bizim güzelim Türkçemize yerleşmiş hatta
    perçinlenmiş, konuyla ilgili , o kadar güzel atasözlerimiz var ki. Şu an aklıma geliveren bir kaçını sayayım :
    Öfkeyle kalkan zarar ile oturur.
    İtle dalaşmaktansa çalıyı dolaşmak yeğdir.
    Sizlerinde aklına bunlar benzeri bir sürü atasözü gelmiştir. Çünkü trafik sığırlarından her gün bir tane öldürseniz , günde 10 tane daha yollara döküldüğü için, hiç de azalmadıklarını , aksine daha da çoğaldıklarını görürsünüz. Sevgilerle.
    yağızkoç05, Rakaful, espresso ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin altın kuralı kaçmaktır. Önünde tehlike varsa dahi fren yapmak yerine kaçıp sıyrılmayı tercih ediyoruz.

Bu tip salakları da görmemezlikten gelmeyi öğrenmek gerek. Emin ol ömrün uzayacak zihnen de daha sağlıklı olacaksın. Her zaman bir it ürür sende etrafından dolanacaksın.
    yağızkoç05 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım beni böyle görse sen nasıl böyle bir insan haline geldin der ama gerçekten insan bir müddet sonra katlanamıyor. Yanında kız arkadaşı var diye acaba ses çıkarmasam mı diyorum ama onlarda adam olsun biraz madem kaçacaksın ne diye el kol yapıyorsun. Tabakhaneye bok yetiştirecek sanki ben çevre yoluna geçtim en az 5 dk onun gelmesini bekledim sonuçta gidemedi şere****
    Ama dediğiniz gibi bir müddet arabaya geçeceğim mecbur yapacak bir şey yok. Yada şehir içinde kullanmak yerine sadece uzun yola çıkmaya çalışacağım...
    İnan ben çalıştığım birimimi değiştirdim ve servisle işe gidip geliyorum ki beni bilen bilir. Yaz-kış demeden motora binen, kazadan sonra ayaklarında gene motor alan birisiyim. Akşam eve gidince zihnim berrak kalıyor. Yaz gelsin gene düşünürüm, olmadı köylere, şehir dışına falan kullanırım motorumu. Stres olmak için değil de zevk almak için biniyorum motora.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    “Baskasininkini gormeyen kendininkini keser sapi zannedermis”
    Bizde de herkes Mike Tyson.
    Butun teoriniz durdurdugunuzda karsi tarafa karsi ustunluk saglayacaginiz uzerine kurulu.
    Kimin ne oldugu belli degil bu memlekette.
    2005 yilinda bir bar cikisinda omuz omuza carpisma yuzunden cikan kavgada en yakin arkadasimi vurup oldurduler.
    Kendinize gelin.
    Yukarida da arkadas yazmis. KACACAKSINIZ!
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Sabırlı olmak gerekiyor.Tüm Türkiye'de aynıdır fakat özellikle İstanbul'da motosiklet süren insanlar otomobil,minibüs sürücülerine uysa günü tamamlıyamayız.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Bu tarz olaylar insanda birikiyor, başınıza farklı bir zamanda çok basit bir oaly gelse bile bilinçaltı olayı abartarak sinirinizi kabartıyor. Genelde böyle olayların sonu hüsranla bitiyor.

En iyisi sürekli yenilenmek tazelenmek olayları daha sakin karşılamak ve dolu kafa ile trafiğe çıkmamak.
    Hani bir şey olacağından değil. Bir andavalın elinden canınız yanacak canınız sıkılacak insan buna üzülüyor.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu tarz bir olayda karşıdaki kişiyi döverek sorunun çözüleceğini sanıyorsanız hiç durmayın,
    şikayet ettiğiniz davranış ile kendi tavrınız arasında çok fark göremedim.

insan yerine koyup konuşmayı deneyin,
    belki insandır.
    yağızkoç05 bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Ben de matematiksel bir bakış açısıyla anlatayım. İstanbul'da motorlu araç sayısı 4 milyon 167 bin. Bu araçları kullanan en azından, iyimser tahminle 100 bin ruh hastası vardır. Bunların ne zaman nerede olduğunu bilmenin imkan ihtimali yok. Her gün birine ders vermeye niyetlenseniz 100 bin gün lazım. Onun için sakin ve dikkatli olun, boş verin. Bir daha ömrünüz boyunca görmeyeceğiniz bir sığırla kavga etmeye değmez.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Ben tek sürerken olabildiğince sakinim ama arkamda yolcum varsa canı bana emanet işler değişiyor... biber gazı taşıyorum her zaman umarım kullanmak nasip olmaz. Biber gazına güvendiğimden değil son çare bir önlem. Sakinliğe davet ediyorum herkesi. Araba kullanırken de dengesizlerin hareketlerine maruz kalıyorum hele geceleri aman aman.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Arkadaşın dediği gibi, "El oğlununkini görmeyen, kendininkini balta sapı zannedermiş."

Bu tür modeller sabittir hiç şaşmaz, arabanın içinden şov yapıyorsa eğer emin ol o arabanın içinden çıkacak yüreği yoktur.
    Çünkü kavga edecek yüreği olan bi insan olsa, kuru kuru şov yapmak yerine aşağı iner hayırdır birader diyip derdini sorar.

Bu tür tipleri ciddiye alip sinirlenmek gereksiz.
    Vizörü açıp bağıra bağıra "Ordan ötme aşağı in onun bunun yavrusu" diyeceksin sırıta sırıta sonra sakin sakin bekleyeceksin inmesini.

Gerilmeye gerek yok yani.
    Trafikte aralardan çok giriyorum, çok sık makas atıyorum diye tepki alıyorum hep, ben ne zaman bu ülkede motor üzerinde kurallara uyduysam kaza yaptım, ama ne zamanki milletin korktuğu, milleti korkutan ben oldum o günden bu yana hiç başım ağrımadı.

Üzülerek söylüyorum, her kurala uymayın, hele motor üstünde özellikle deyim yerindeyse biraz istenmeyen evlat olun...
    Aradan mı geçilecek ? Geçin...
    Siz motorunuza birsey olur diye korkmayın, onlar arabalarina birşey olacak diye korksun.
    Çakıllı yollarda arkama araba yaklaştığında "BİLİNÇLİ" olarak patinaj çektiriyorum, arkamdaki sığır dibime giriyorsa sıçraya taşlardan camının patlayacağınıda hesap etmiştir çünkü.

Tekrar üzülerek özetliyorum, çirkef olun.
    İyi niyet bu ülkede sermaye değil.
    yağızkoç05, Angrypower ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    ben bu tarz adamlara hiç ses etmeden önce yol veriyorum. sonra arkasına geçip hertürlü korna sellektör, gazlayıp yanından geçerkende bi el kolda ben ona yapıyorum. ne sineye çekmeye gerek var nede kendini tehlikeye atmaya.

bu arada adam iyiki durmamış. sende durma. arabadan inince işler farklı olur. dövcem dediğin adam bıçak silah çekebilir yada orta siklet boks şampiyonu olabilir. yada iyi ihtimal adamı hastanelik edersin. 1 2 saat sonrada iyi hissetmezsin yaptığına pişman olursun.

burası türkiye pskolojisi bozuk insan kaynıyor yollar.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aga bizde enduro yok. Biz neyimizle patinaj çekeceğiz? ��
    yağızkoç05 bunu beğendi.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Sığır çok maalesef, toplum da cahil o yüzden çok kafana takma mal de geç
    yağızkoç05 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)