Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Zincir yağı türlerinden hangisi size daha kolay uygulanır geliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Arkadaşlar ben farklı bir konuya değincem. Geçenler de zincir dişli değiştirdim. Yeni zincirin üzerinde krem gibi koruyucu bir yağ var bunu bu şekilde kaç kilometre kullandıktan sonra yağlamalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Bence tedbiren şimdiden yağlasanız fena olmaz.

Motosikleti
    GV650
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence tedbiren şimdiden yağlasanız fena olmaz.

Aslında onu bende düşündüm de , motoru kışın aktif kullanmiyorum.üzerindeki o kremsi yağı olduğu gibi duruyor. Onun üzerine bir de yağlayıcı sıkmak ne kadar doğru olur onu kestiremedim. Belki biraz km yapsam o yağ yoğunluğu gidecek ama kullanılmadığı için olduğu gibi bembeyaz duruyor 😊

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Kafayı yiyeceğim pc den nasıl resim yüklüyorsunuz?Çözemedim; aradım aradım göremedim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafayı yiyeceğim pc den nasıl resim yüklüyorsunuz?Çözemedim; aradım aradım göremedim.
    hizliresim.com sitesine gir, pc.den resim seç ve yükle, Forumlarbbcode kısmındaki linki kopyala ve buraya yapıştır.
    tugrulbora bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hizliresim.com sitesine gir, pc.den resim seç ve yükle, Forumlarbbcode kısmındaki linki kopyala ve buraya yapıştır.
    Eyvallah hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

[IMG][/IMG]

Benim motorumun kitapçığında da 90 numara yağ kullanımı uygundur diyor.Ben ikna oldum
    tommygun ve GezeGeze bunu beğendiler.
    Kazasız, belasız, hayırlı sürüşleriniz olsun.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında onu bende düşündüm de , motoru kışın aktif kullanmiyorum.üzerindeki o kremsi yağı olduğu gibi duruyor. Onun üzerine bir de yağlayıcı sıkmak ne kadar doğru olur onu kestiremedim. Belki biraz km yapsam o yağ yoğunluğu gidecek ama kullanılmadığı için olduğu gibi bembeyaz duruyor ��
    Ben işkilli adamım, kendimden başkasına güvenmem, öyle bile olsa bir parça yağlardım. Zararı olmaz, faydası olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

http://<a href="https://hizliresim.c...4B.png</a></a>

Benim motorumun kitapçığında da 90 numara yağ kullanımı uygundur diyor.Ben ikna oldum
    İşte buymuş. Kitapçık okumayan millet olarak burada beyin fırtınası yapıyoruz, mantık yürütüyoruz. Ben de şimdi baktım benim kitapçıkta da aynısı yazıyor. Honda öyle yap dediyse boynumuz kıldan ince
    tugrulbora bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim kitapçıkta "Özellikle o ring zincirleri için tasarlanmış tahrik zinciri yağı" diyor, "yoksa SAE 80 veya 90 dişli yağı kullanın." diye devam ediyor. Kitapçığı da herkes okuyordur, yoksa nereden bileceğiz 90 numara dişli yağı da kullanabileceğimizi?
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kitapçıkta "Özellikle o ring zincirleri için tasarlanmış tahrik zinciri yağı" diyor, "yoksa SAE 80 veya 90 dişli yağı kullanın." diye devam ediyor. Kitapçığı da herkes okuyordur, yoksa nereden bileceğiz 90 numara dişli yağı da kullanabileceğimizi?
    Ben kendi adıma her türlü kullanım kılavuzunu okurum. Ama böyle durumlarda unutulup gittiği için, tekrar da okumadığım için akıldan çıkıyor demek ki. Ben Honda'nın tavsiyesine uyarım, 90 numara dişli yağı dediyse tamam. Belki yağlama aralığını 200-30'de tutarım olur biter. O tüpteki fıffıs yağlara güvenmiyorum. Daha doğrusu yağa değil de uygularken kendime güvenmiyorum. İhtiyar işi elde fırçayla göre göre yaparım.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Ben kendi adıma her türlü kullanım kılavuzunu okurum. Ama böyle durumlarda unutulup gittiği için, tekrar da okumadığım için akıldan çıkıyor demek ki. Ben Honda'nın tavsiyesine uyarım, 90 numara dişli yağı dediyse tamam. Belki yağlama aralığını 200-30'de tutarım olur biter. O tüpteki fıffıs yağlara güvenmiyorum. Daha doğrusu yağa değil de uygularken kendime güvenmiyorum. İhtiyar işi elde fırçayla göre göre yaparım.
    Old school style
    Wing750 bunu beğendi.
    Kazasız, belasız, hayırlı sürüşleriniz olsun.

Motosikleti
    GV650
    Yağlamak için şuan üzerindeki katı gres kıvamındaki yağdan arındırmam lazım sanirim. Çünkü sert onun üzerine sprey sıksam akar gider üzerinde duracağını sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Yağlamak için şuan üzerindeki katı gres kıvamındaki yağdan arındırmam lazım sanirim. Çünkü sert onun üzerine sprey sıksam akar gider üzerinde duracağını sanmıyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet gres o, ambalajın içinde koruma için. Gazyağıyla temizleyip iyice kuruladıktan sonra tercihiniz bir yağ ile yağlayabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

O gresin aynısı o ring'le korunan iç bölgede var (bire bir aynısı kullanılıyor...)

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzak durayım diyorum ama sanırım artık elleri yağa batırmanın zamanı geldi ...

Tatlı su motorcusu olarak, sanırım ilk önce spreyli bir şeyle başlıcam ... neydi adı, hh mi, würth mü, bakcaz artık ...

Bir de arka teker kaldırma şeysi konusu var şimdi, tek yağla bitmiyor ki ... sürüp sürüp, veya (püskürtüp püskürtüp), öne geçip, iki iteleye öteleye yağlıcaz anlaşılan ...

Yemin ediyorum, bunun için servise 5 Lira 10 Lira fazla bırakmaya razıyım ... Hem zincir mincir yerinde mi diye de kontrol ederler... Da.. servis bakmıyor bu işe ... inceden temizliğe vaktim olmaz diyor... üstten püskürtüp tamamlıyor ...

Du bakalım ...
    Kendi padok standımi kendim yaptim bedavaya kaynattirdim artık parcalardan sadece tatlı aldım adama. Sizede tavsiyem

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Benim kitapçıkta oring yağı haric yağ kullanmiyin diyor oring ayni oring deil mi

Motosikleti
    GV650
    Evet gres o, ambalajın içinde koruma için. Gazyağıyla temizleyip iyice kuruladıktan sonra tercihiniz bir yağ ile yağlayabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

O gresin aynısı o ring'le korunan iç bölgede var (bire bir aynısı kullanılıyor...)

Yardımcı olduğunuz için sağolun. Ben o gresle aşağı yukarı 25-30 kilometre yol gittim acaba bir zararı olmuşmudur. Simdi ilk işim fırsatını bulduğumda, zinciri gaz yağı ile güzelce temizleyip gresten arındırmak ve sonra güzelce yağlamak.👍

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    geçen gün mutlaka deneyeceğim demiştim dünden önce yağ satışı yapan bir yerden litresi 15 liraya totalin 140 numara şanzıman yağını aldım. bildiğiniz bal kıvamında bir yağ. yağ kalın olduğu için abartmadan uygulama yaparsanız zincire yapışıyor ve sürüş esnasında hiçbir yere sıçrama yapmıyor şuanlık memnun kaldım inanılmaz ekonomik oldu. 15 tlye 1 litre tahminim 2 sene kadar gider gibi yağ derdim kalmadı artık yılda en az 3-4 kutu motul kutularından alıyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

aldığım yağ buydu satıcı arkadaş bu tenekeden doldurdu.
    Wing750 ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olduğunuz için sağolun. Ben o gresle aşağı yukarı 25-30 kilometre yol gittim acaba bir zararı olmuşmudur. Simdi ilk işim fırsatını bulduğumda, zinciri gaz yağı ile güzelce temizleyip gresten arındırmak ve sonra güzelce yağlamak.��
    Bir şey olmaz, iç kısımda kullanılan yağın aynısı olduğunu özellikle bu yüzden belirttim

Motosikleti
    GV650
    Bir şey olmaz, iç kısımda kullanılan yağın aynısı olduğunu özellikle bu yüzden belirttim

Eyvallah yardımın için teşekkürler

abi konuyu çözdüğünde bu başlığa veya yeni bir başlık açarak sonucunu anlatmanı bekliyoruz
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Dün gidip 18 liraya 90 numara şanzıman yağı aldım. Markası Petrol Ofisi. Maslak sanayide bir yağcıdan aldım, açık tenekeden doldurdu. 5 liraya da 1 numara yağlı boya fırçasını nalburdan aldım. Diğer malzemelerim zaten vardı. Bu arada gazyağı bitiyor diye 1 litre daha aldım ama 25 lira verince biraz dokundu tabii. Ucuza daha fazla alacak yer bulmak lazım. n11'de 5 litresini 55 liraya bedava kargoyla satan var. Ondan alırım gelecek sefere muhtemelen.

Neyse, bugün gazyağıyla zinciri bir güzel ıslattım. Fırçayla 10-15 tur içten dıştan temizledim. Kalan artıklar artsın diye bir daha gazyağı sıktım. Sonra elimdeki bezle belki 60-70 tur sildim. Bir 20-25 dakika bekleyip tekrar sildim. Ama dişlilere de gazyağı bulaştığı için az da olsa kalıyor. Buna daha önce hiç dikkat etmemiştim aslında. Zinciri siliyoruz, kurutuyoruz ama dişlileri tam anlamıyla silmek mümkün değil. Arka dişliyi elimden geldiğince sildim. Ön dişliye ulaşmam mümkün olmadı. Biraz daha kurusun diye bekleyip son defa sildim.

Aldığım fırçayla dişli yağını ilk önce içten 3-4 tur sürdüm. Fırçanın ucunu yağa bandırıp içten yağladıktan sonra arka dişlinin de üzerinden dışını aynı şekilde yağladım. Tekerlek tarafına denk gelen kısmını da diğer taraftan aynı şekilde fırçayla yağladım. Arap yağ bulmuş misali bol bol sürdüm
    Şimdi içim rahat artık. Motosikleti de yerine çekip sehpaya aldım. İçimde yağsız yeri kaldı mı kuşkusu yok. Elbette uzun dönemde iyi mi oldu kötü mü oldu göreceğim.

zapalka bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Gecen yil gaz yaginin litresi 5TL civarinda idi. Bu yil da en fazla 7 TL falan olmasi lazim. Kazikcilardan almamak lazim.
    Wing750 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler