Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'da şehir merkezine yakın viraj çalışması

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Selamlar dostlar,
    Ankara'da şehir merkezinden çok uzaklaşmadan viraj pratiği yapılacak nereler var acaba? Gönül ister trafiğe kapalı alan olsun ama o imkansız olduğu için trafiğin nisbeten çok az olduğu nereler var? Termosa çayımızı demleyip gitsek..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    yarın turlayacam bi kaç arkadaşla takıl istersen , kepekli yokuş inip çıkarken tatlı virajlar var birde kızılcahamam tarafında.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kardes bende ankarda oturuyorum benim iş yerinin yakınında var.Kayı köyü asfaltı kaygan değil,bol virajlı köy yolu (son yağan yağmurda çamur olabilir) hatta istersen göl bile var ilersinde. Bazen öğle arsında bi saat gazlayıp gelirim.Bir yer daha var o da güdülde sorgun yaylası yolu

Motosikleti
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın turlayacam bi kaç arkadaşla takıl istersen , kepekli yokuş inip çıkarken tatlı virajlar var birde kızılcahamam tarafında.
    Çok isterim ama anneler günü olduğu için valideyle bişeyler yapacaz yarın, netarafa doğru gitceksiniz? Kepekli yokuşu ahlatlıbel kavşağına gelmeden konya yolundan sola girip dikmen caddesi başlıyor orası mı?

Alıntı dogacıdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes bende ankarda oturuyorum benim iş yerinin yakınında var.Kayı köyü asfaltı kaygan değil,bol virajlı köy yolu (son yağan yağmurda çamur olabilir) hatta istersen göl bile var ilersinde. Bazen öğle arsında bi saat gazlayıp gelirim.Bir yer daha var o da güdülde sorgun yaylası yolu
    Sorgunu çok duydum hocam çok güzel yermiş ama hiç nasip olmadı söylediğin çok iyi oldu bi hafta sonu ayarlayıp gitmek lazım.

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Cubuktan sonra karagole gidiste iyi virajlar var ve asfaltta yeni sayilir.Nispeten biraz daha uzun soluklu.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Bu güzergahların hiçbiri Ankara'ya yakın değil ki.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Ankara yakınında bildiğim çok güzel virajlar ama geneli tehlikeli virajlar, örneğin kargasekmez efsanedir.

Motosikleti
    Soğuksuya giderken Karga sekmez dediğiniz gibi efsane ama hemen bitiyor tadı damağında kalıor insanın. karagöl güzergahından hiç geçmedim orayıda listeye eklemek lazım. Özellikle yağmurlu havalarda varken biraz ıslak zemin pratiği yapmak lazım

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Alıntı dogacıdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yenikent - KAyı köyünü kastediyorsan, bizim köyde pek viraj yoktur. Kayı-Erkeksu arası üç bilemedin beş virajlı yer var sadece.

Ankara yakınlarında virajlı yol çok ama asfaltı düzgün olan 3 rota geliyor aklıma direk.
    birincisi yenikentten ayaş'a giden yol.
    ikincisi kızılcahamam'a gelmeden olan virajlı dağ çıkış ve inişi
    üçüncüsü ve en muhteşem olanı ise nallıhan'a gelmeden sola girilen yoldan mihalıççık-eskişehir'e doğru giden ve gürleyik şelalesine çıkan dağ yolu.
    bu üç rotanın da asfaltı oldukça güzel fakat gürleyik'e dağ yolundan gidiş efsanedir. Gelgelelim pek yakın sayılmaz. Yine de hem yolu hem de son durak gürleyik olacak şekilde güzel bir etkinlik olması nedeniyle bence değer..
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    köy yolu istersen biraz tehlikeli ve tek şerit olan bu yol var evciler köyü yolu, fazla hız yapmadan viraj yapma imkanın olur.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köy yolu istersen biraz tehlikeli ve tek şerit olan bu yol var evciler köyü yolu, fazla hız yapmadan viraj yapma imkanın olur.
    https://i.hizliresim.com/D7zGAm.jpg
    gardaşım bi ara gazlayalım yahu, bi tanıştık birdaha devamı gelmedi ☺️

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gardaşım bi ara gazlayalım yahu, bi tanıştık birdaha devamı gelmedi ☺️
    Gezelim abi, haftaya etkinlik yapalim. Benim ybr biraz pasif kalir ama gezeriz, virajlarin tozunu alıriz biraz
    Yamaha YBR 125 150.000 km, Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Çubuk Karagöl virajları güzeldir. Virajın virajı vardır. Çubuk üzerinden Kazana, Kazandan Kızılcahamama kadar gidebilirsiniz. Yollar yeni asfaltlandı.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    kapalı alanda fren ve slalom çalışması tamamda viraj çalışması nedir yahu !

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı görünce verilecek cevaplardan heyecanlanıp girdim ama sanırım "şehir merkezine yakın" ifadesinden benim anladığım biraz yanlış. Tavsiyelere göre Ankara'dan bir tık daha uzak olacak ama ben de bir tavsiye vereyim: Çin'de Tiamen Dağı Yolu var. Çok güzeldir... Ya Ankara şehir merkezine yakın diye Kızılcahamam, Nallıhan, ne bileyim Eskişehir'e bağlı Mihalıççık falan bunlar aşağı yukarı 1,5 saatlil yol değil mi? Şu öğle arasında gidilen Kayı Köyü Yolu'nu merak ettim. Tam nereye düşüyor? Benim arada bir gidip tur atıp geldiğim bi Gölbaşı'nın arkasındaki yolum var (bu bile uzak geliyor) TRT Binası'nın yanından Eymir'e indikten sonra bisiklet kiralayan yerlerin oradan dümdüz geçildiğinde yol kıvrıla kıvrıla bir tepenin arkasından dolaşıp bir köye çıkıyor, (galiba Yaylabağ ya da Karataş) buradan da devam edince (aynı yoldan geriye dönmeye gerek kalmadan) çevre yolunun jizasından tekrar Doğukent Bulvarı'na bağlanıyor. Ben en yakın burayı buldum ama diğerlerini de denemek isterim. Bir tur atmaya karar verirseniz ben de katılabilirim.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı görünce verilecek cevaplardan heyecanlanıp girdim ama sanırım "şehir merkezine yakın" ifadesinden benim anladığım biraz yanlış. Tavsiyelere göre Ankara'dan bir tık daha uzak olacak ama ben de bir tavsiye vereyim: Çin'de Tiamen Dağı Yolu var. Çok güzeldir... Ya Ankara şehir merkezine yakın diye Kızılcahamam, Nallıhan, ne bileyim Eskişehir'e bağlı Mihalıççık falan bunlar aşağı yukarı 1,5 saatlil yol değil mi? Şu öğle arasında gidilen Kayı Köyü Yolu'nu merak ettim. Tam nereye düşüyor? Benim arada bir gidip tur atıp geldiğim bi Gölbaşı'nın arkasındaki yolum var (bu bile uzak geliyor) TRT Binası'nın yanından Eymir'e indikten sonra bisiklet kiralayan yerlerin oradan dümdüz geçildiğinde yol kıvrıla kıvrıla bir tepenin arkasından dolaşıp bir köye çıkıyor, (galiba Yaylabağ ya da Karataş) buradan da devam edince (aynı yoldan geriye dönmeye gerek kalmadan) çevre yolunun jizasından tekrar Doğukent Bulvarı'na bağlanıyor. Ben en yakın burayı buldum ama diğerlerini de denemek isterim. Bir tur atmaya karar verirseniz ben de katılabilirim.
    sen sabah kahvaltı sonrası kahve rotası bakıyorsun galiba kayı köyü sincan-yenikent' ten zir vadisi sapağından ayaş istikametine doğru giden yolun sonunda dağ yamacındadır. Aslında yolun asıl güzel olabilecek kısmı kayı köyünden sonra erkeksu-gökler tarafından ayaşa inen yoldur ama asfaltının son durumunu bilemiyorum.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Bende Ankaraya yeni taşındım. En son motorla kızılcahamam tarafına gittim. O tarafta da güzel virajlı yollar var. Hatta dönüşte bazı köy yollarından gelmiştim. Yolları baya güzeldi.

Maaleseff öyle biyer yok merkezde carsa benide çağırın ) ben genelde hipodurumun yanındaki boş alana gidiyorum bol bol yuvarlak ve sekiz çiziyorum trafiğe kapalı alan da foto yükleyemedim telden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)