Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet vergilerinin düşecek olması

Motovento
    REKLAM ALANI

Az önce bir konuda eylül ayı motosiklet satışlarını inceledim. Satışlarda %20 civarında bir azalma var. Eğer satışlar böyle devam ederse o vergileri seve seve geri çekecekler. %20 gümrük vergisi sektörü bitirdi.

Asgari ücret 1300 lira iken, PCX 7300 lira idi. Şimdi asgari ücret 1600 lira ama PCX 16 bin lira. Bu fiyatlara ben motosiklet falan almam/alamam. Şöyle eli yüzü düzgün minimum 250 cc almaya kalksam 25 bin lira para lazım. Ekipmanı, sigortayı falan saymıyorum daha.

Herkes akıllı olup, mecbur olmadıkça motosiklet almasa ve öncelikli tercih ikinci el olursa vergileri mecbur indirecekler.

Benim gibi iki teker olmadan dayanamayanlar bisiklet alsın. Yerini tabi ki tutmaz ancak biraz olsun rahatlatıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce bir konuda eylül ayı motosiklet satışlarını inceledim. Satışlarda %20 civarında bir azalma var. Eğer satışlar böyle devam ederse o vergileri seve seve geri çekecekler. %20 gümrük vergisi sektörü bitirdi.

Asgari ücret 1300 lira iken, PCX 7300 lira idi. Şimdi asgari ücret 1600 lira ama PCX 16 bin lira. Bu fiyatlara ben motosiklet falan almam/alamam. Şöyle eli yüzü düzgün minimum 250 cc almaya kalksam 25 bin lira para lazım. Ekipmanı, sigortayı falan saymıyorum daha.

Herkes akıllı olup, mecbur olmadıkça motosiklet almasa ve öncelikli tercih ikinci el olursa vergileri mecbur indirecekler.

Benim gibi iki teker olmadan dayanamayanlar bisiklet alsın. Yerini tabi ki tutmaz ancak biraz olsun rahatlatıyor
    motorsiklet satışları %80 azalsa dahi vergi indirimine gidileceğini düşünmüyorum.
    malesef halkın ihtiyaçları değil, devletin menfaatleri düşünülüyor.
    avrupalı tek maaş (2000 euro) ile 250 cc motosiklet alabiliyor iken, biz çalışanlar tek maaşa rosso lastik alabiliyoruz.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Satış olmazsa eldeki vergiden de olur devlet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Konu başlığı ile konunun içeriğini çözmeye çalışıyorum,bir kaynak var mı?
    computeus bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Satın almama vergisi gelir. Devlette çözüm mü yok?

Sizce suan motosiklet alınır I yoksa 2019 sezonunu mu beklemelıyız

Motosikleti
    Artık Yok...
    indirm olsa bile küçük hacime belli hacimlerde sınırlı tutarlar .. zengin hep zengin onu ne ekonomik darboğaz vurur ne başka bir şey o yüzden bir vergi düzenlemesi indirimi olsada yüksek hacime etki ediceğini çok sanmıyorum

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    bir an için gerçek sandım. rüya imiş meğer.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Bence şimdi motosiklet alınmaz.
    Beklemek daha mantıklı gibi..
    Satışlar düşmüş sektör daralmış..
    Firmalar biraz baskı yaparsa mecburen ötv veya kdv indirimine gidilecektir..
    Hee ne kadar indirim olur bilemem ama az da olsa beklemek daha mantıklı geliyor bana.
    bursalıali bunu beğendi.

800cc ye kadar %20 ek gümrük demişlerdi ama bütün motorlara geldi o neden

Bende bekleme taraftariyim ama fiyat artarsa kötü olacak bari kredi ler 1 noktalara düşseydi

Şu an ekipman vergilerini de katınca neredeyse bir motosiklet kendimize, bir motosiklet hükümete alıyoruz. Bu çok fahiş bir oran. Kredi faizleri zaten uçmuş durumda, kredi çekip motosiklet almak isteyen bir değil, 5 düşünüyor.

Bekleyelim, sabırlı olalım. Mecbur indirecekler vergiyi. Motosiklet sektörünün iyice daralması demek, binlerce istihdamın yok olması demek. İşsizlik, iflas, global sermayelerin ülkeden çıkması demek. Vergi düşmez falan demeyin, böyle giderse seve seve düşecek o vergiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Hepinizin kaçırdığı bir nokta var; otomobil vergilerinin düşürülme sebebi halkın ihtiyaçları değil, ülkedeki otomotiv sektörünün batmasını önlemekti. E haliyle motosiklet sektörü de batmadığına göre vergiler de düşmez. Zaten düşecek olsa otomobil ile birlikte düşürürlerdi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    fiyatlar düşebilir dövizin aşağı çekilmesinden dolayı.. ama vergilerde pek indirim yapacaklarını sanmıyorum.. keşke yapsalar..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Devlet yerli firmalar satışda sorun yaşarsa vergilere müdahele edebilir ancak ama şu anda öyle bir manzara yok.. küba 2017 de 2400 mü ne satmışdı tam rakamı hatırlamıyorum bu sene 5700 adet civarı satıp hondayı bile geçdi satışlarda.. keza mondial 2017 de 1800 adet civarı bir şey sattı bu sene 3900 adet satışı var.. satış rakamlarında hemen honda nın arkasından geliyor..

yani anlıycağınız yerli firmaların satışları düşmüyor tam aksine geçen seneye oranla misli misli artmış..

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    fuarda bok görmüş sinek gibi motosikletlere yapışmazsa millet.. ötv ler düşer iki ay araç satışları dırdı diye 25.000 tl indirim yaptı devlet millet kapış kapış araba alıyor ,, sıfır motosiklet almayın aldırmayın.. fiyatları düşecektir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler