Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bi bakarmısınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Herkese hayırlı akşamlar..
    Motosıkletim Cbr 125R. Digital, far ve diger aydınlatmada Rolentide iken dalgalı çalışıyor.Mesela sinyal çalışınca aydınlatma farı hafif kısılıp açlıyor.Aynı zamandada Rolentide biraz dengesiz çalışıyor bunun sebebi ne olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Elektriksel bir sorun olma ihtimali yüksek. Özellikle akım çeken bir şey devreye girince ışıkların azalması ve dalgalanması buna işaret ediyor.

Sorun birkaç yerde olabilir. En başta sorun aküde olabilir. Akü aşırı zayıflamış ve artık şarj tutmuyor olabilir. Diğer bir ihtimal de akün sağlam olmasına rağmen düzgün şarj olmuyordur, buda alternatör veya konjektör arızasına işaret eder. Konjektör akımı dengeler, alternatör de akünü şarj eder. Bu ikisinden birinde sorun varsa bahsettiğin soruna benzer sorunlar yaşanabilir.

Benim oyum konjektörden yana konjektör arızası olma ihtimali yüksek, ama ölçüm yapmadan kesin bir şey söylemek yanlış olur.

Yakınlarında oto elektrikçisi, motosiklet tamircisi veya akü satan bir dükkan varsa gidip akünü ölçtürürsen sorun bulunur. Boşta, rölantide ve gaz verdiğindeki değerler ölçülünce sorunun kaynağı tespit edilir.

Kendi başına ölçmeden arızayı tespit etmen zor.

Dipnot: Fazla geciktirmeden en erken zamanda baktır, bozuk olan bir konjektör uzun vadede aküne ve alternatörüne de zarar verebilir.
    HONDAANTALYA bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    Teşekkür ederim , sorun akünün artık ömrünün tamamlanmasından kaynaklı olabilir diye ümit ediyorum.Sonuçta 8 yaşında bi motosiklet daha önce degişmişmi bilmiyorum ama ben aldıgımdan beri degiştirmedim.Değerli tespitleriniz için tekrardan teşekkür ediyorumYarın bi akü degişimi yapıcam ona göre tedbirlerimizi alıcaz.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    far ampulunun watt ını düşük olandan tak kesiyor:Orijinal ampul ile aynısını yapıyor rolantide

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim , sorun akünün artık ömrünün tamamlanmasından kaynaklı olabilir diye ümit ediyorum.Sonuçta 8 yaşında bi motosiklet daha önce degişmişmi bilmiyorum ama ben aldıgımdan beri degiştirmedim.Değerli tespitleriniz için tekrardan teşekkür ediyorumYarın bi akü degişimi yapıcam ona göre tedbirlerimizi alıcaz.
    cca değeri yüksek bir akü alın hem kışın soğukta rahat çalışır.

Rölantide yapması normaldir.Hafif yapıyorsa ve motorun ilk startta normal çalışıyorsa sorun yok.Yok,yoldada aynı sorun oluyorsa
    akünü kontrol ettir...

Motosikleti
    CBF 150
    Sorunu aku degistirerek cozduk.Ayni problemle karsilasan arkadaslar olursa , sorun akunun emekli olmasindan kaynaklaniyor.iyi forumlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)