Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun boya kalitesi ve parlaklığını korumak için düzenli olarak cila ile silmek??

Motovento
    REKLAM ALANI
    BondGirl007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Merhabalar,

Motoru yıkadıktan sonra ya da arada bir silebileceğim cila Öneriniz var mı?
    Ya da böyle bişey gerekli mi? Düzenli olarak boyanın parlaklığını koruması için

İnternetten baktım; motul wash&wax spray var önerir misiniz?
    Sele için de ayrı bir sprey gerekli sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    400NK
    Düzenli olarak her yıkamada veya 2 yıkamada kuruladıktan sonra cila uyguluyorum. Krem tarzi Cilayı sadece metal kısımlara uyguluyorum eğer plastik kısımlara sürerseniz beyaz leke bırakabilir. Daha sonrada sildiğim bezle genel olarak plastik kısımları bastırmadan aynı bez ile geçiyorum.

Plastik aksam olarak dediğim boyasız olan plastik aksamlar yani mat olanlar. Boyalı plastik aksamlarda rahat kullanabilirsin.

Kullandım cila, Turtle Wax Carnauba Sıvı Cila 500 ml. Uzun süredir kullanıyorum genel olarak memnunum.

Seleye uygulamayı tavsiye etmem kayganlaştırıyor.
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Gerekli mi sana kalmış illaki uygulaman lazım diyemem ama yapınca parlak parlak güzel oluyor :D .SONAX high speed wax ı kullanıyorum uyguladığım yerlerde biraz kaydırma yapıyor o da hemen geçiyor

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ben hygenic silikonlu temizleyici sıkıyorum.Baya ucuz bişey zaten.

Motosikleti
    xsr 900
    seramik kaplama yaptirmani tavsiye ederim.
    istanbuldaysan overdose moto iyidir, bir arastir

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Turtle wax'ın renge özel cilaları var. Biraz pahalıdır ancak kaliteli bir ciladır.

Düzenli olarak ayda bir yapılan cila boyayı gayet iyi korur tavsiye ederim. Tavsiyem sprey değilde krem şeklinde olanları tercih etmelisiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    motor sürekli yıkanmaz.scooter da olsa gerçekten ihtiyacı yoksa yıkama.ben karfurda satılan sprey cila yı kullanıyorum gerçekten inanılmaz.motul de tabiki iyi ama 50 60 tl falansa yazık çünkü normal bir cila da alsan gayet güzel parlatır ve korur.kaldıki vespa diyorsun komple sac zaten turtle mequarz gibi kaliteli cilalarda kullanabilirsin.aslında asıl iş sildiğin bezde bitiyor güzel bir tane alırsan ne çiziyor nede sildiğinde dalga dalga oluyor.sele için motul almanı tavsiye ederim scooterların malum büyük selesi var bakım ve korumasını sağlıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)