Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul-İzmir 12-15 Kasım 1200km

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Geçen hafta yapmış olduğum İzmir rotası, gidiş dönüş 4 günde yaklaşık 1200km.
    Motosiklet : Piaggio XEVO
    Mola ve durak yerlerim: Pendik-Yalova feribotu - Bursa Köfteci Yusuf - Yasa Susurluk - Ören Burhaniye - Sarımsaklı Ayvalık - Alsancak/Bornova İzmir - Pergamon antik kenti Bergama - Ayvalık - Bandırma - Bursa - Yalova - Topçular-Eskihisar vapur - Kartal İstanbul (ev)

The Dude, galileo, Wing750 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Pendik'de oturuyorum. Her yıl 3-4 kez Ayvalık'a gidip geliyorum fakat motosikletle hiç Pendik-Yalova feribotunu kullanmadım. Ne kadar fiyatları? Neden Eskihisar yerine Pendik'i tercih ettiniz?

Motosikleti
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pendik'de oturuyorum. Her yıl 3-4 kez Ayvalık'a gidip geliyorum fakat motosikletle hiç Pendik-Yalova feribotunu kullanmadım. Ne kadar fiyatları? Neden Eskihisar yerine Pendik'i tercih ettiniz?
    Pendik-Yalova motosiklet 32TL. Neden mi tercih ettim zaman ve yoldan tasarruf, İstanbul trafiğinden erken kurtulma + evime yakın. Pendikten Eskihisar Yalova yaparsanız +38km 40-45dk farkediyor.
    Dönüşte sefer saatleri 2 saatte bire düşmüş mecburen Topçular-eskihisar vapurunu kullandım. En çok yaptığım yoldur Bursa-Bandırma-Ayvalık. Duruma ve şartlara göre 3 seçeneği de kullanıyorum. 1. tercih pendik-yalova 2. tercih Eshisar-Topçular (veya Tavşanlı) 3. tercih Osmangazi köprüsü (yalnız otomobil)

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    250'lik motorumla konforlu yolculuklar olmasa da ben de zaman zaman uzun yol yapıyorum. Buaralar acaba nakeddan maxiscootera geçsem uzun yolda ne kadar rahat ederim diye araştırmaktayım. Nasıl geçti seyahatiniz?

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bune müdür hani çektiğin fotolar koymuşşsun haritayı :D

Al buda benim geçen hafta yaptığım yol..

100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250'lik motorumla konforlu yolculuklar olmasa da ben de zaman zaman uzun yol yapıyorum. Buaralar acaba nakeddan maxiscootera geçsem uzun yolda ne kadar rahat ederim diye araştırmaktayım. Nasıl geçti seyahatiniz?
    Çok rahat, hiç yorulmadım desem yeridir. Sadece Perşembe Bandırma-İstanbul dönüşü komple yağmur altında sürdüm o biraz sıkıntı oldu ama kazasız belasız atlattık çok şükür. Su birikintilerine girmemeye çalışmak hızı yağışa göre ayarlamak kamyonlara ekstra dikkat etmek gerekiyor. Benim scooterda rüzgar deflektörü de var önden çok yağmur yemedim kaskın buğu önleyici pin-lock u da Tuzla'ya kadar iyi iş çıkardı buğu yapmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bune müdür hani çektiğin fotolar koymuşşsun haritayı :D

Al buda benim geçen hafta yaptığım yol..

https://www.okulstore.com/ProductIma...4690353616.jpg
    Müdür benimki fotoğraflı yol hikayesi değil, rota bilgisi paylaşımı. Yolda durup fotoğraf çekme adetim yok, bir kaç tane durduğum yerlerde çektim Bergama antik kentinde çektim ama bunlar da hepsi cep telefonunda. Foruma PC den bakıyorum sadece, aktarmak falan uğraşmak istemedim. Artık bir dahakine fotoğraflı konu açarım. Yaza motosiklet ile Midilli turu yapmayı düşünüyorum. Ayrıca Selanik seyahati de aklımda.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)