Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi motoru almaliyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RMG MOTO GUSTO R100
    S.a. abilerim kardeslerim . Yasim 23 ama motoru kullanmama ragmen ehliyeti almakta gec kaldim ve bu agustosta a2 aldim . Simdi ana sorunum ehliyetimin sürebildigi hangi max cc guc motoru alabilirim ? Yaptigim yanlisdi ama ehliyetsiz olmama ragmen trafikte cesitli motorlar kullandim yuksek ccler dahil . Mt 03 u niyetlenirken tek silindir vibrasyon varmis . Monster 696 alacaktim 86 bg cikti ehliyet surmuyor ne yapmaliyim sizcr ss dusunmuyorum naket tarzi biraz daha dominarlar nasil mesela akıl verin ya. Simdiden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    A2 de kullanabileceğin en güçlü makinalar cbr 500, duke 390,cb 500,rc 390

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...almaliyim.html
    2016'da ehliyetin dahi yokken cbr1000rr mı zx10r mı r1'i mi alayım falan diye sormuşsun.Açıkçası milletle dalga mı geçiyorsun troll müsün anlayamadım.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Şuan için öyle büyük hayallerin olmasın.O ehliyet birhayli kısıtlayacak seni.Yukarıda arkadaşın yazdığı modellere bir bak derim.

Motosikleti
    RMG MOTO GUSTO R100
    Hayir tabiki dedigim gibi o zaman ehliyetim yok iken cesitli motorlar kullandim cbr 1000rr almistim 2004 model fakat bu ehliyetimle onu kullanamıyorum ve denetimler bi hayli artti canini yaktiramam durduk yere

Motosikleti
    Artık Yok...
    benim gördüğüm sohbet ettiğim bir sürü insanlarda A2 var yeni ehliyet sisteminde adamların altlarında 600rr lar cbf1000 ler fazer falan var bu adamlar hergün beşiktaşa gelip giden adamlar ve beşiktaşda özellikle çok sık artık motorsiklet denetlemeleri var illaki ve illaki çevirmeyede giriyorlardır ben daha hiç birinin ehliyetten bir sıkıntı çektiğini duymadım ama bu senide teşvik etmesin bu demek değilki A2 ile git sür.. onlardada çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçünde takılabilirler..

polis içinde çok zor ayrım yapmak cc ile alakası yok bildiğim kadarı ile kw ile ilgili .. yani altında 1200cc lik 35 kw lık bir cruiser oldumu a2 ile sürebiliyorsun ama misal sallıyorum 400c.c lik 37kw lık bir ss makine yada naked makine tarzı misal oldumu süremiyorsun a gerekiyor..

Yani birinde 1000 cc de olsa A2 ile sürebiliyorsun bir diğerinde 400cc olsada A2 ile süremiyorsun.. onun ayrımınıda karmaşık uzun iş polisin uğraşması lazım vakit ayırması lazım..

A2 den A ya geçmekde zor bir şey değil bildiğim kadarı ile yazılı sınava falan girmiyorsun bir direksiyona giriyorsun.. git gir al A sınıfını isteidğin motoru rahat rahat al..

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Cbr1000rr dan sonra seni hiç biri tatmin etmez ki kardeşim. Ehliyetin yokken 1000rr kullanan bir adam ehliyet aldığında sınıfı tutmasa bile 1300 hayabusadan aşağısı kurtarmaz şaka bir yana anlaşılan sen artık bilinçli bir şekilde devam etmek istiyorsun kardeşim. Olayın ciddiyetini de kavramışsın. O yüzden önce kafanda tarzını belirle , sonrada o tarz doğrultusunda seçenekleri belirlemene yardımcı olalım. Hangi motoru alsam deyince yardımcı olmak seçenek sunmak pek mümkün olmuyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bir arkadaşda galiba bu forumdaydı A2 si vardı cruiser makine düşünüyormuş , başka bir arkadaşda ona en500 tavsiye etmişdi bende en500 vardı eskiden iyi biliyorum 50 yada 52 beygir falandı yani 36 yada 37 kw falandı.. Kısaca1 kw fark ile atlarda olurya burun farkı ile A ehliyeti ile sürmek zorundaydı o yüzden vazgeçmişdi en500 den..

Motosikleti
    RMG MOTO GUSTO R100
    Ya o adamlarin şansi birazda demekki denk gelmiyorlar bi sekilde . Ben bilecikdeyim o minik fare gibi giden cuplara bile oyle denetim yapiyolarki akliniz durur resmen katliam var . Cok can yakiyorlar . Ben ehliyetsizken daha rahat kullaniyordum bu kadar denetim yokdu son zamanlarda arttirdilar kaza falan olur diye korktugumdan aldim ehliyeti a ehliyetine gecemiyorum daha 1 sene var 24 yasinda geciliyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:20 ----------

Insan illaki illegallik yapmak istiyor . Acaba monster 696 yi alsam ayirt edebilirler mi ? Diger nakedlarin bi cogu 4 piston ve sesinden gucu anlasiliyor kesin carparlar beni . ama 696 cift olunca ses o kadar degil . Dominara falanda baktim ama tatmin etmedi tipi .

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Motosikletli bir trafik polisine denk gelirsen bence farkeder. Sonuçta işi o farkedecek. Bence riske girme

Motosikleti
    RMG MOTO GUSTO R100
    Sigortacilarla bile konustum ruhsata 35 kw yazdiramazmiyiz diye adamlar bu devirde kimse salak degil elini taşın altina koyacak kadar dedi . Binmek istiyorsan riske gireceksin diyorlar haklilarda .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)