Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

istanbul için kışlık mont mu? 4 mevsim mont mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Istanbul için cekik yelek dostum, komik ama trajikomik.
    En mantıklısı çelik yelek.

Hatta çekik balistik yelek bile abartı olmaz.
    otchill bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax 250 abs
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz ruzgar alan bir motor degil on caminiz vs. var. Mayıs sonuna kadar kıslık mont giymenizin imkanı yok. Ben ankarada 4 mevsim mont kullanıyorum kar yağarken bile giydim içine bir polar giyip direk giyiyorum. Çok abartırsanız da terlemeye bağlı hasta olucaksınız sonbahar ve ilkbaharda. Güzel bir yağmurluk takımı alıp, 4 mevsim montu almanızı öneririm. Hem çıkarılabilir olması vs. size çok kolaylık sağlar.

Rotanız 50 60 km değilse kışlık monta gerçekten gerek yok. 4 mevsim mont kışın kullanılabilir yazın kullanılamaz (kışın kullanılamaz diyenlerin daha çok kısa olan mont tipleri kullanıp belden üşüyen insanlar olduklarını düşünüyorum.) Ama kışlık montu sadece kışın kullanabilirsiniz. Durumunuz varsa kışlık, yazlık bir de 4 mevsim tabiki en ideal seçim olur.
    20 km tek yön olmak üzere günde 40 km yol yapacağım. bu yüzden arada kaldım, hem 4 mevsim hem kışlık biraz bütçeyi zorluyor. Ama yazlık montu kullanıyorum şu an, kat kat giyinmek sıkıcı olmaya başladı.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 km tek yön olmak üzere günde 40 km yol yapacağım. bu yüzden arada kaldım, hem 4 mevsim hem kışlık biraz bütçeyi zorluyor. Ama yazlık montu kullanıyorum şu an, kat kat giyinmek sıkıcı olmaya başladı.
    valla sizin yerinizde olsam 4 mevsimlik mont alırım. benim de yaz kış gidip geldiğim 16km gidiş 16 km geliş 32 km yolum oluyor. Richa boomerang kullanıyorum. Daha da üşüdüğüm olmadı ektrem soğuklarda - dereceler diyim. üstüne bi yağmurluk giyiyorum. daha uzun rotalarda kurtarmıyor o ayrı konu. bi kat fazla giyersiniz 4 mevsim kurtarır ama o kışlık mont hafif sıcak havalarda sizi ter içinde bırakabilir. Yabancı forumları araştırın isterseniz montları kullananların yorumlarına bakın. bir de sizin motosikletiniz benimkine göre cok daha az rüzgar almak gibi bir avantajı var ve inanın cok fark ediyor. Asıl olay soguktan cok rüzgar zaten

Motosikleti
    Artık Yok...
    yazlığın varsa tabiki kışlık al 4 mevsim alıp ne yapıcan .. hem ikinci bir yazlık monta ihtiyacın yok hemde 4mevsim dediğin mont 2 işlevi bir arada verimli yapmaz ya birinden birini iyi yapar yada ikisinide yarım yamalak yapar..

yani kışın ne tam ısıtır yazında ne tam serinletir...

Motosikleti
    xmax 250 abs
    4 mevsim mont öneren var, kışlık mont öneren var. Kafam çorba gibi oldu, ne yapacağım hala karar veremedim.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    4 mevsim mont öneren var, kışlık mont öneren var. Kafam çorba gibi oldu, ne yapacağım hala karar veremedim.
    hocam fileli montu ancak sıcakta giyersin, kışlık montu geçiş zamanlarında yani ilk/sonbaharda giyemezsen yine montsuz kaldığın bi dönem olabilir.

ayrıca şimdi kış diye geçen montlara baktım tekrardan genelde iç astarlar çıkıyor. yani aslında kışlık diye geçen montların çoğunu yine mevsimlik gibi oluyor. aslında aradaki temel fark astarın sabit ya da takıp çıkarılabilir olmasıdır.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Artık Yok...
    zaten 4 mevsim dediğin mont ya kışlık monttan devşirmedir ya yazlık monttan devşirmedir.. fazla kafanın karışıcağı bir şey yok.. 4 mevsim alıcağın mont fileli değilse zaten hiç bir şekil seni yazın serinletmez.. o yüzden 4 almışsın kış almıssın farketmez.. aralarındaki fark ne olur kış montu kışın sağlam ısıtır su rüzgar geçirmez diğeri belki okadar iyi ısıtmaya bilir soğuğu bir nebze geçirebilir.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Merhaba zevkler ve renkler tattışılmaz herkesin düşüncesi farklıdır. Bence mont yazlık ve kışlıktır 4 mevsim diye birşey yok. Tamamen ticaret mantığıyla üretilmiş. Al kışlığı çıkar astarı oldu sana 4 mevsim işte
    otchill bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Hakiki 4 mevsim montlar var.. outdoor teknolojisi ni motorsiklet montuna harmanlayıp üretenler ama çok pahalı 3-4 bin tl den başlıyor fiyatları..

çok ince membrant katmanların bilişiminden oluşan tıpkı fiber gibi carbon gibi kuş kadar hafif su rüzgar geçirmeyen ve deli gibide ısıtan montlar vardır outdoorcular bilir marmotun, vaudenin,mialenin falan onlarda çok pahalıdır 2-3 bin liralardan açıyorlar kapıyı..

Bazı firmalar işte o montu alıp içlik haline getirip motorsiklet montuna entegre etmişler onlar hakiki 4 mevsim o içliği çıkartıyorsun tam yazlık oluyor içilği takıyorsun tam kışlık oluyor ve çok hafif.. ama dediğim gibi fiyatları minumum 3-4 bin tl den başlıyor ..

ben o yüzden onları hiç hesaba katmadan hep yazlığı kışlığı ayrı al derim.. çünkü o montu alıcak adamın zaten kesesi çok sağlam adamdır..
    otchill bunu beğendi.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    4 mevsim mont pişmanlıktır.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    İlk mesajda linkini paylaştığım kışlık montun astarı yelek şeklinde, kollarını monttan sökmek mümkün değil, ayrıca kışlık montlarda hava giriş delikleri genelde olmuyor, 4 mevsimlik montlara ekliyorlar. Bu durumda en doğrusu, iç astarı komple sökülebilen, mümkünse bahar aylarında da giyebilmek için mont üzerinde havalandırma delikleri olan bir 4 mevsimlik mont almak gibi duruyor, şimdide buna benzer mont bulmak lazım, tucano urbano mont modelleri, motor montuna benzemediği için işyerinde giyilmesi nispeten daha rahat, bu modellere benzer başka markalar var mıdır?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)