Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

istanbul için kışlık mont mu? 4 mevsim mont mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xmax 250 abs
    Arkadaşlar merhaba,

Bu konu birkaç kez açılmış, ancak benim durumun biraz daha farklı olduğu için birde sizlere sormak istedim. İstanbulda yaşıyorum, Xmax scooter kullanıyorum, bir adet dainese marka yazlık fileli montum var, çok memnunum.. Ancak kış mevsiminde yağmurluk ile kullandığımda dahi üşümeye başladım. Bu sebepten aşağıda linklerini koyduğum 2 ürün arasında kaldım, birisi kışlık mont, diğeri havalandırma kanalları olan 4 mevsim mont... Yazın çok sıcak havalarda dainese fileli yazlık montu giymeyi düşünüyorum. Bu durumda sizce hangi montu tercih etmeliyim?

Geridönüşler için şimdiden teşekkürler

https://www.motoruma.com/tucano-urbano-giacca-trip-4-mevsim-motosiklet-montu-siyah

https://www.motoruma.com/tucano-urbano-urbis-5g-kislik-motosiklet-montu-siyah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Hocam yazlık montun varmış o yüzden direkt olarak kışlık mont alman en mantıklısı. 4 mevsim montlar belli bir yere kadar korur ondan sonra yetersiz kalabilir. Sürekli motor üzerinde olacaksanız iyi bir kışlık mont tercih edin.
    otchill bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Bu konu birkaç kez açılmış, ancak benim durumun biraz daha farklı olduğu için birde sizlere sormak istedim. İstanbulda yaşıyorum, Xmax scooter kullanıyorum, bir adet dainese marka yazlık fileli montum var, çok memnunum.. Ancak kış mevsiminde yağmurluk ile kullandığımda dahi üşümeye başladım. Bu sebepten aşağıda linklerini koyduğum 2 ürün arasında kaldım, birisi kışlık mont, diğeri havalandırma kanalları olan 4 mevsim mont... Yazın çok sıcak havalarda dainese fileli yazlık montu giymeyi düşünüyorum. Bu durumda sizce hangi montu tercih etmeliyim?

Geridönüşler için şimdiden teşekkürler

https://www.motoruma.com/tucano-urbano-giacca-trip-4-mevsim-motosiklet-montu-siyah

https://www.motoruma.com/tucano-urbano-urbis-5g-kislik-motosiklet-montu-siyah
    Yazlık montun olmasa İstanbul'un kışı uzun ve çok soğuk olmadığı için tercihim dört mevsim olması yönünde olurdu fakat yazlık ve kışlık olarak iki montun olacağından sanki kışlık daha iyi olur gibi.Yazlık montun olmasa İstanbul şartlarında dört mevsim seni her türlü idare ederdi herhalde.
    otchill bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    bende kışlık almayı düşünüyorum, ama arada kaldım, kışlık montu mayıs sonuna kadar istanbul şartlarında kullanabilir miyim bilemedim..

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Mayıs sonuna kadar kullanamazsın tabi ki.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    İstanbul için 4 Mevsim mont yetersiz olur kanısındayım. Bence yazlık montun varsa kışlık al.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    yazlık mont biraz spor tarzı, bu sebepten daha çok işyerinde giymek için farklı bir tarz bir mont almak istiyorum, yeni alacağım montu mayıs sonuna kadar kullanırsam süper olur, haziran, temmuz,ağustos ve eylül aylarında dainese yazlık fileliyi kullanmayı amaçlıyorum.özetle sonbahar,kış ve ilkbahar mevsimlerinde istanbulda kullanmak için 4 mevsim mi yoksa kışlık mont mu almak gerekir?

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    yazlık mont biraz spor tarzı, bu sebepten daha çok işyerinde giymek için farklı bir tarz bir mont almak istiyorum, yeni alacağım montu mayıs sonuna kadar kullanırsam süper olur, haziran, temmuz,ağustos ve eylül aylarında dainese yazlık fileliyi kullanmayı amaçlıyorum.özetle sonbahar,kış ve ilkbahar mevsimlerinde istanbulda kullanmak için 4 mevsim mi yoksa kışlık mont mu almak gerekir?
    iki sert mevsim kullanacağınız için kışlık.
    otchill bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    4 mevsim kıyafetler sıcak ve soğuğun zirve yaptığı zamanlarda işe yaramaz. Yazlık montunuz varmış. Mantık kışlık almanızı önerir ama çok soğuklarda motor kullanmayacaksanız 4 mevsim de iş görür. Hatta yazlığın yetmeyeceği mevsim geçişlerini de kapsamış olur. Ne kadar soğukta motor kullanacağınıza göre karar verin.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    işe motorla gitmem gerekiyor, bu yüzden sanırım kar yağdığında ve çok sağanak yağmurda motoru çıkarmam, onun haricinde motoru kullanmam gerekecek.sanırım kışlık almak daha mantıklı olacak, inşallah ilkbaharda çok terletmez..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İlkbaharda uygun bir termal ve yazlık montu giyebilirsiniz.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Aslına bakmak gerekirse 4 mevsim değil, 3 mevsimlik o montlar. Yazın mümkün değil

Benim 3 mevsimlik montum var, rüzgar-su geçirmiyor ve içinde çıkarılabilir astarı var. Hava 15+ olduğu zaman içine kazak/polar giymek koşulu ile astarsız kullanıyorum diyebilirim.

Bütçenize ve kullanımınıza göre karar vermenizi öneririm çünkü güneşli bahar günlerinde kışlık montu giymek çok fazla, yazlık mont ise çok ince gelecektir.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben 2 buçuk senedir ekimden nisan-mayısa kadar şunu giyiyorum.
    https://www.durt.com.tr/VELOCITY-MAV...M,PR-1263.html

bi yerden sonra iç astarı da çıkarsam durunca sıcak oluyor bundan dolayı kışlık mont hava 15-20 dereceyi geçtikten sonra giyilmez.

ben olsam içeri bir şeyler giymek kaydı ile 4 mevsim bakardım (1 tık büyük beden alınabilir). bir de ön cam takma durumu varsa kışın çok işe yarar çünkü beni en çok rahatsız eden şey üşümekten ziyade göğüs kısmından içeriye sızan havaydı, ince ince o havayı hissediyordum. cam taktırdım epey bi süre tişört + mont ile kullandım, sonra motoru sattım.

şimdi yeni motora cam bakıyorum ama bulamadım bi türlü. şimdiye kadar tişört ince kazak ve mont ile kullandım henüz üşümedim. hava 5 derecelere kadar düştü.
    otchill bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    yazın fileli montu giyerim, diğer 3 mevsimde yeni alacağım montu kullanmak istiyorum. sizin kullandığınız 3 mevsimlik montun markası ve modeli nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Alıntı Sedotti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslına bakmak gerekirse 4 mevsim değil, 3 mevsimlik o montlar. Yazın mümkün değil

Benim 3 mevsimlik montum var, rüzgar-su geçirmiyor ve içinde çıkarılabilir astarı var. Hava 15+ olduğu zaman içine kazak/polar giymek koşulu ile astarsız kullanıyorum diyebilirim.

Bütçenize ve kullanımınıza göre karar vermenizi öneririm çünkü güneşli bahar günlerinde kışlık montu giymek çok fazla, yazlık mont ise çok ince gelecektir.
    kullandığınız montun markası ve modeli nedir?

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    4 mevsim diye satılan mont yazın terletir , kışın üşütür.

Kışlık mont alın. Baharda içliğini çıkarır öyle giyersiniz. Yazın da yazlık file monta devam.
    otchill bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bende 4 mevsim mont var, sonbahar ve ilkbaharda içime ince ceket giyerek kullanıyorum. Hem üşütmüyor hemde astar kadar yakmıyor. Birde astarla giydiğin zaman eğer kolun terlerse berbat kokuyor haberin olsun.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    4 mevsim diye satılan montlar zaten 3 mevsimdir. İstanbulda iş görür sadece yazın kullanamazsınız. Bence kışlık monta gerek yok. Termal içlikle 4 mevsim mont yeter. Benim kışlık var ama kullanmıyorum hiç, anca çok soğuklarda. Revit shield kışın da gayet güzel koruyor.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    yazın fileli montu giyerim, diğer 3 mevsimde yeni alacağım montu kullanmak istiyorum. sizin kullandığınız 3 mevsimlik montun markası ve modeli nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

kullandığınız montun markası ve modeli nedir?
    Montun marka ve modeli: Durt - Road Vogue

Ucuz yollu olsun idare etsin diye almıştım, fiyat performansından memnun kaldım 2 senedir kullanıyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben hep 4 mevsim kullanırım. Kışın içine kalın giyinirsin olur sana kışlık mont. Yazın içine tişört giyersin yazlık mont olur.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Motorunuz ruzgar alan bir motor degil on caminiz vs. var. Mayıs sonuna kadar kıslık mont giymenizin imkanı yok. Ben ankarada 4 mevsim mont kullanıyorum kar yağarken bile giydim içine bir polar giyip direk giyiyorum. Çok abartırsanız da terlemeye bağlı hasta olucaksınız sonbahar ve ilkbaharda. Güzel bir yağmurluk takımı alıp, 4 mevsim montu almanızı öneririm. Hem çıkarılabilir olması vs. size çok kolaylık sağlar.

Rotanız 50 60 km değilse kışlık monta gerçekten gerek yok. 4 mevsim mont kışın kullanılabilir yazın kullanılamaz (kışın kullanılamaz diyenlerin daha çok kısa olan mont tipleri kullanıp belden üşüyen insanlar olduklarını düşünüyorum.) Ama kışlık montu sadece kışın kullanabilirsiniz. Durumunuz varsa kışlık, yazlık bir de 4 mevsim tabiki en ideal seçim olur.
    otchill bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)