Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ekipmanlarımızı Yazalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamun aleykum. Böyle bir konu var mı diye bayağı baktım ama bulamadım. Konunun faydası, ekipmanlı kullanımı teşvik etmek ve ne tür kombineler yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak.

Benim pek marka takıntım yoktur. Bu yüzden her bir ekipmanım ayrı telden çalıyor. Bunda bilgisizlikten kaynaklanan bir durum da var tabi. Uzatmadan kendi ekipmanlarımı paylaşayım.

Kask: LS2 FF353 Rapid (Neon Sarı)

Mont: Alpinestars Amok Air Drystar (Sarı)

Eldiven: Held Sparrow

Pantolon: Prohel 6767 Spider (Kışlık)

Bot: 4Riders Travell

Balaklava: YDS Merinowool (Yün)

Botu henüz deneme imkanım olmadı ama görünüşte güven veriyor şimdilik. Bir de şimdiki aklım olsa kask olarak MT veya Bell alırdım. Sizlerin de katkısını bekliyorum.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hiç uğraşmayın. En çok satan kaskla bile ilgili sayısız başlık var. Sorusu olan hic onlara bakmadan yeni konu açıyor. Bu konunun da akıbeti okunmamak olacaktır.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç uğraşmayın. En çok satan kaskla bile ilgili sayısız başlık var. Sorusu olan hic onlara bakmadan yeni konu açıyor. Bu konunun da akıbeti okunmamak olacaktır.
    Bir umut (:

Aslında daha çok tecrübelilerin ekipmanlarını merak ediyorum. Tavsiyeden ziyade muhabbet.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ekipman göreceli bir şey.. bende bell qualifier var şu an için eskiden ses yalıtımına çok önem verirdim o yüzden sessiz olsun diye kasklara dünyanın parasını gömdüm sıfırda bir motor parası gömmüşümdür schuberlet shoei agv ler arai ler suomy ler say sa bitmez..

ne zaman alpine star motorsiklet kulak tıpası aldım anladım ki sessiz kask yokmuş kulak tıpasız kulak varmış.. artık bütün kasklar sessiz bana.. ondan mesela yeni alıcağım kaskda kesinlikle artık sesmiş görültüymüş ön planlı olmıycak fiyat performans ürünü alıcam..

yani ece dot varsa sharp standarlatını desteklesin genel standart bir kalitesi olsun ucuz olsun mt ayarında falan işte nexxi kabuto premier ayarında bir şey alır yoluma bakarım bundan sonra kasklara öyle çok para vermem..

montta ayrı dünya bende yazlık kışlık montlar ayrı.. ama artık herhalde ölene kadar bir daha mont almam evde 4-5 tane mont oldu bir o kadarınıda verdim hediye ettim .. acerbis var yazlık,heine gelicke var kışlık,venom var bir tane kışlık , birde beringin deri montu var yıllar yıllar önce almışdım birde kendi hakiki harbi daba derisi monta terzide özel astarla korumalar yerleştirtmişdim gençken değme şu anda sıfır satılan montlara taş çıkartır oda duruyor giymiyorum nostalji cruiser motor alırsam giyicem )

montlardada ince nüans şudur çoğu montta sırt koruması pasif dir yani yumuşak ince meteryaldir onu dışardan kaliteli level2 bir koruma ile değiştirmek en iyisidir.. bazılarında koruma yeri vardır koruma dahi yoktur maliyetten kısmak için alıcıya bırakılar o kısmı..

botuda yazlık ve kışlık ayrı setler almak en doğrusudur.. kaval kemiği ve burun koruması olması lazım..

onun dışında çıtı pıtı ama hayat kurtaran işlevsel aksesuarlar vardır misal bir panço her daim motorda bulunması gerekir bence aklıma gelmiyor ama bu tip incik boncuk ucuz şeylerde olsa çok kritik yerlerde ilaç gibi işe yarıyor..
    Rakaful bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çoğu monttaki sırt koruması koruma değildir zaten. Koruma diye koymazlar onu.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Ben de daha yeniyim lakin şükür bayağı bayağı ekipman işi tamam gibi;

Kask: Sway 802 Beyaz(değiştirme niyetindeyim lakin elime para geçmesini bekliyorum, Shiro SH-882 Monegi var aklımda)

Mont: LBC Cobra(yerli üretimdir, sanırım çekmeköy'de idi atölyeleri,aynı yerde mağazaları da var) Omuz,dirsek ve sırt koruması var. İçliği(yelek) var, çıkardım. Pantolon gibi bu da sıcak tutuyor içliksiz bile.

Eldiven: Vexo Splash Sarı: Avuç içindeki malzeme çabuk tüyleniyor,bu rahatsız etti, kısa sürede yıpranacak gibi geliyor. Dokunmatik ekranların parmakları algılaması güzel, şık, ayrıca içi yumuşak, batma yapmıyor dolayısıyla.

Pantolon: LBC Star: Diz koruması kalın, içliğini çıkarmış olmama rağmen üşütmüyor. Kalça koruması çok zayıf(yoğun süngerimsi bir şey) lakin bu sebepten olsa gerek oturup kalkmada rahatsız etmiyor.

Bot yoh
    Rakaful bunu beğendi.

Ekipmanlarını paylaşan arkadaşlar sayesinde şimdiden yeni şeyler öğrendim. Teşekkür ediyorum.

8C° derecelik bir havada ekipmanlarımı an itibari ile ilk defa denedim. Eve geldiğimde vücudum sıcaktı. Sıfırın altında zor anlar yaşayabilirim ama onu anladım.

Bir de dört mevsimlik hiçbir ekipman ne yaza tam uyum sağlıyor ne de kışa. Bahar ve güz dönemi ise çabuk gelip geçiyor. O yüzden sıcak havalar için ayrı soğuk havalar için ayrı almak lazım. Tabi Ankara gibi soğuk yerler için konuşuyorum. Akdeniz bölgesinde yaşayanlar için dört mevsim daha iyi bir tercih olabilir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kask: Caberg Stunt

İlkbahar,yaz için :
    Pantolon: Rider Denim
    Mont: Dainese Razon , İxon, Venom Compass Black
    Eldiven: Held Desert
    Bot: 4Riders City

Sonbahar, kış için:
    Pantolon: Hein Gericke
    Mont: Roleff Riga
    Bot: Held
    İçlik: Decathlon
    Yelek: Armode neopren yelek
    Yağmurluk: 4Riders Monsoon Evo
    Eldiven: Vexo King

Montların sırt korumalarını impactec level 2 sırt korumalarla değiştirdim. Maddi durumu toparlayabilirsem daha iyi bir kask ve kış için daha iyi bir mont alacağım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    tam aksine akdeniz gibi bölgelerde 4 mevsim almasınlar 4 mevsim kışın iç termal içliklerinden dolayı gene bir nebze sıcak tutar da yazın içliği çıkarsanda fileli yazlık mont gibi serinletmez..

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam aksine akdeniz gibi bölgelerde 4 mevsim almasınlar 4 mevsim kışın iç termal içliklerinden dolayı gene bir nebze sıcak tutar da yazın içliği çıkarsanda fileli yazlık mont gibi serinletmez..
    Benim mont dört mevsim. Yazlık hale getirince fileli oluyor. Ben yazın da kullandım. Yaz kış işimi görür diye düşünüyorum. Sıfırın altında motor kullanacağımı pek sanmıyorum. Tabi akdeniz iklimi farklı sırf vücud koruması ile binsen motora yazın yine serinleyemezsin.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Ben sıcak havalarda bu pantolon ile ne yapacam onu bilmiyorum. Hadi montun önünü açarımda, Pantolonun önünü açmak olmaz Dizlik kullanmak ta istemiyorum. Artık eve gelince iç çamaşırı değiştirmem gerekecek gibi (terden afedersiniz çamaşır ıslanıyor)

Bu arada yukarıdaki mesajımda Shiro'nun kaskının ismini yanlış yazmşım Shiro SH-881 Motegi olacak.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yazlık fileli pantalon alabilirsin yaz için..

Motosikleti
    Lifan KP150
    yazlık fileli pantalon alabilirsin yaz için..
    Çok cimriyim lakin teşekkürler, aklımda bulunsun. Olurda belki uygun bir şeye denk gelirim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ve Aleyküm Selam

Alt için:

Termal içlik,rüzgar kesen aşortman
    Avcı pantalonu(goretex)icine eski revitin diz korumalari dikili(kesesinde)
    Goretex taktik botu,tabana keçe.
    Havlu çorap altina ince yün çorap

Üst için:

Prohell uzun mont
    Termal içlik
    Kuzu derisi yelek (içi yünlü)
    Polar boyunluk

Kelleye:

Mt thunder kask
    Termal balaklava

Eller:

Avcı eldiveni goretex,el ayası deri.
    Rakaful bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Bot(Uzun bot, hani çizme gibi olan, çok uzun olmasa da en azından kaval kemiğini biraz kapatan) konusunda var mı bildiğiniz uygun fiyatlı iyi bir şeyler. Botlarda fiyatlar yüksek olduğundan malum sitede 2. ellere bakıyorum.
    Not: Lütfen cimri ve öğrenci olduğumu göz önüne alın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve Aleyküm Selam

Alt için:

Termal içlik,rüzgar kesen aşortman
    Avcı pantalonu(goretex)icine eski revitin diz korumalari dikili(kesesinde)
    Goretex taktik botu,tabana keçe.
    Havlu çorap altina ince yün çorap

Üst için:

Prohell uzun mont
    Termal içlik
    Kuzu derisi yelek (içi yünlü)
    Polar boyunluk

Kelleye:

Mt thunder kask
    Termal balaklava

Eller:

Avcı eldiveni goretex,el ayası deri.
    Bak bu adamın yazdıklarına bakınca anlıyorum ki bu adam yaz kış karda bile motor sürüyor. işi biliyor . bende misal pantalon altına yünlü eşofman giyerim .. termal çorap altına yün çorap giyeirm kışları .. bunu işi bilen adam yapar..

gidipde o yüzden binlerce lira vermeyin bunlar hayatı kolaylaştıran basit ama garanti yöntemler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bot(Uzun bot, hani çizme gibi olan, çok uzun olmasa da en azından kaval kemiğini biraz kapatan) konusunda var mı bildiğiniz uygun fiyatlı iyi bir şeyler. Botlarda fiyatlar yüksek olduğundan malum sitede 2. ellere bakıyorum.
    Not: Lütfen cimri ve öğrenci olduğumu göz önüne alın.
    motobot diye yerli bir firma vardı onların uygun ürünleri vardı birde özkan diye bir firma vardı oda yerli askeri ve motorsiklet ürünleri üretiyordu fiyatı uygundu.. yerli ürünlere yönelirsen uygun fiyatlı bir şeyler karşına çıkabilir.
    emenyasin ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan KP150
    İşte sormanın faydaları! O kadar süredir ekipman bakıyorum Yds, Puma, Prs falan derken bir sürü marka gördüm lakin Özkan'dan haberim yoktu. Sağolasın usta
    logaritma bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bak bu adamın yazdıklarına bakınca anlıyorum ki bu adam yaz kış karda bile motor sürüyor. işi biliyor . bende misal pantalon altına yünlü eşofman giyerim .. termal çorap altına yün çorap giyeirm kışları .. bunu işi bilen adam yapar..

gidipde o yüzden binlerce lira vermeyin bunlar hayatı kolaylaştıran basit ama garanti yöntemler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

motobot diye yerli bir firma vardı onların uygun ürünleri vardı birde özkan diye bir firma vardı oda yerli askeri ve motorsiklet ürünleri üretiyordu fiyatı uygundu.. yerli ürünlere yönelirsen uygun fiyatlı bir şeyler karşına çıkabilir.
    Sayın abim,

En çekindigim mevzu,sağanak yağmur.(görüs kısıtliliğı)

Yoksa,kar ve soğuk vız gelir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    sulu karda sıkıntı birde çiğ heleki sabahın ilk çiği sanki naylon bir zeminde gidiyorsun biri altından naylonu çekicek hissi oluşuyor.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Bu özkan kunduranın motor botlarını aradım internet üzerinde lakin kendi sitesi ve malum sitedeki -çok az sayıdaki- ilanlar haricinde bulamadım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler