Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletler neden pahalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    eskiden az paraya hangi motoru alsak diye şaşırırdık o kadar çok motor vardıki seçim yapamazdık .. şimdi elimizdeki parada hatırı sayılır bir para alıcak motor bulamıyoruz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden az paraya hangi motoru alsak diye şaşırırdık o kadar çok motor vardıki seçim yapamazdık .. şimdi elimizdeki parada hatırı sayılır bir para alıcak motor bulamıyoruz..
    Abi nc750x'le Türkiye turu yaptılar. Ben güzel güzel 100-110 giderim kimse bana elleşmesin motoru. V-Strom'larda sana gider. Uzun yola çıkmayacaksan naked al, gençlere motor kullanmasını öğret

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi nc750x'le Türkiye turu yaptılar. Ben güzel güzel 100-110 giderim kimse bana elleşmesin motoru. V-Strom'larda sana gider. Uzun yola çıkmayacaksan naked al, gençlere motor kullanmasını öğret
    Bende piaggio x10 var zaten gayet memnunum . nc ye falan hiç girmem güzel motor ama bana gelmez enduronun vahşisi makbül bende

şunuda söyliyim piaggio yu satarsam çift motor düşünüyorum bir 50cc cub motor tarzı bir şey ben onla uğraşırımda başka ibr renge boyatırım falan bir şeyler yaparım rahat durmam yakıt ekonomimi o 50cc den yapıp diğer motordada 500-600 lük bir cruiser yada belki enduro çift silindir olma kaidesi ile düşünüyorum..

tabii düşünce bakalım..

Motosikleti
    MT-07
    Yarın yağmur yağmazsa bende motoru eve getireceğim. 50cc'lik keşke işimi görsede rahat etsem fakat mesafe baya uzun bende.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yarın yağmur yağmazsa bende motoru eve getireceğim. 50cc'lik keşke işimi görsede rahat etsem fakat mesafe baya uzun bende.
    benimde kafamda cup almak var scooter da düşündümde lasitkleri çok ufak 10 inç cub dha iyi .. cub diyorum 50 cc yi 100 e çeviririm iki tane adam gibi kaliteli kış lastiği atarım.. maslak levent beşiktaş üçgeninde ev - işyeri- birde gittiğim nargile cafe var orası arası işimi görse yeter..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde kafamda cup almak var scooter da düşündümde lasitkleri çok ufak 10 inç cub dha iyi .. cub diyorum 50 cc yi 100 e çeviririm iki tane adam gibi kaliteli kış lastiği atarım.. maslak levent beşiktaş üçgeninde ev - işyeri- birde gittiğim nargile cafe var orası arası işimi görse yeter..
    Patron,Eski motorum yamaha cryptonu sattim,gecen yıl xmax im vardi sadece uzun yolda kullandim.cup ı bisiklet gibi kullaniyordum hee baktim gecemiyecegi yer var kucagima alip atlattim mi degme keyfime,motorun km si baya vardi,hala saat gibiydi.

Hee illa 50lik olsun sig.vergi olmasin diyorsanda,

Rmg 50 velocity cub al.cidden sağlam(97lik alt makinasi var ugrasma yukseltmeyle)..
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Satabiliyor ki o fiyatı koyuyor...

Alma

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Senin cub lara alerjin olmasa sanada Rmg önerirdim ama senin alacagin makina 2.el sym orbit II.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Africa twin her türlü jazzdan daha donanımlıdır. Daha ucuza satılıyor. Daha ne olsun Avrupadaki amerikadaki fiyatlardan ziyade ülkemizdeki fiyatlar daha enteresan. 12500 birim oradaki imkanlarla ulaşılamaz bir tutar değil. Kıyas yaptığınız model de uçta bir model. Şehir motoru fiyatları ne durumda. Mesela Cb500f ile jazz kıyaslanabilir. At ile kıyas yapılacaksa 4x4 bir arazi taşıtı seçin bence.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bu arada, mesele o değil demişsiniz de, asıl mesele bu :

İlk sayfada bursagsli'nin de değindiği gibi, neyi, kaç maaşla alabiliyorsunuz?

That is the question!

Ha, buna sıra gelmedi mi daha, bunları sorgulamaya?

İyi

O halde, dance !

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    otomobil ile motosikletin fiyat karşılaştırması biraz saçma olmuş.
    zira bi h2 250.000 TL civarındayken, dopdolu bir megane 170.000 TL
    ancak h2 nin verdiği zevki megane vermez.
    onun haricinde ingilteredeki vergilendirme sistemi ile türkiyedeki vergilendirme apayarı.
    londrada araç sürmek için bile günlük belli bir oranda ücret ödemeniz gerekiyor. yol vergisi diyolar buna.
    hani burda köprüler çok pahalı diye yakınıyoruz ya, adamlar her gün üzerinde gittiği şehir içi yoluna para veriyor.
    ülkemizde şu an her şeyin fiyatı pahalı. bunların büyük bir oranı vergi yükünden kaynaklı, ikinci sebep ise üretim olmaması.
    eğer üreten bi ülke olsak, vatandaşa teşvik amaçlı vergileri düşük tutabilsek şu an 5-6 asgari ücretle orta halli sıfır bir otomobil almak mümkün olabilir.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Africa twin dediğiniz motosikletin üzerinde bulundurduğu yürür aksami ve genel arac dinamiğini sağlayan komponentler normal bir aile aracına göre çok daha fazla parça içerir ve daha komplekstir.
    Araba dediğiniz şey günümüz teknolojisinde artık çok basit bir hale geldi.

En basitinden africa twinin on amartisorleri ile normal bir arabanın ön amartisorleri arasında ciddi farklar var.

Bence bunun ekonomi ile alakası yok. motosiklet dediğimiz alet üzerinde zibilyon tane incik cıncık malzeme bulunduran ve üretimi esnasında daha fazla tolerans gösterilmesi gereken bir araç.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Africa twin her türlü jazzdan daha donanımlıdır. Daha ucuza satılıyor. Daha ne olsun
    peki öyle olsun

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada, mesele o değil demişsiniz de, asıl mesele bu :

İlk sayfada bursagsli'nin de değindiği gibi, neyi, kaç maaşla alabiliyorsunuz?

That is the question!

Ha, buna sıra gelmedi mi daha, bunları sorgulamaya?

İyi

O halde, dance !
    vallahi başıma gelecekleri biliyordum aslında.Bu iki aracın Türkiye fiyatlarını verirsem OTV,kdv,motor pahalı değil biz fakiriz,AKP,siyasal islam vs e konu kayacak diye özellikle İngiltere fiyatını verdim ama kurtulamadım yine,sağlık olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki öyle olsun

vallahi başıma gelecekleri biliyordum aslında.Bu iki aracın Türkiye fiyatlarını verirsem OTV,kdv,motor pahalı değil biz fakiriz,AKP,siyasal islam vs e konu kayacak diye özellikle İngiltere fiyatını verdim ama kurtulamadım yine,sağlık olsun
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otomobil ile motosikletin fiyat karşılaştırması biraz saçma olmuş.
    zira bi h2 250.000 TL civarındayken, dopdolu bir megane 170.000 TL
    ancak h2 nin verdiği zevki megane vermez.
    onun haricinde ingilteredeki vergilendirme sistemi ile türkiyedeki vergilendirme apayarı.
    londrada araç sürmek için bile günlük belli bir oranda ücret ödemeniz gerekiyor. yol vergisi diyolar buna.
    hani burda köprüler çok pahalı diye yakınıyoruz ya, adamlar her gün üzerinde gittiği şehir içi yoluna para veriyor.
    ülkemizde şu an her şeyin fiyatı pahalı. bunların büyük bir oranı vergi yükünden kaynaklı, ikinci sebep ise üretim olmaması.
    eğer üreten bi ülke olsak, vatandaşa teşvik amaçlı vergileri düşük tutabilsek şu an 5-6 asgari ücretle orta halli sıfır bir otomobil almak mümkün olabilir.
    yav yapma gozunu seveyim Haşmet gibi yapma!

Verdiğim örnek honda rc213v veya H2r değil.Africa Twin yahu,zibil gibi üretilen gs den sonra en cok satılan adv motor.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam amerika da 4800 dolara yani 2.5 aylık maaşı ile 2013 model dizel jetta alıyor. Biz herhalde 10 senelik para ile alıyoruz. Aslında motor ve arabalar ucuz ama bizim TL değersiz. Devlet 1000 dolara gümrükten motor çekiyorsa, 500 dolar da kendi koyuyor. Bize 1500 dolara satıyor. Avrupa da yaşayan adam için 1 aylık maaşı. Biz de 8 bin TL yapıyor. Bu da yaklaşık 5 aylık maaşa eşit. Ha ülkede üretim olsa TL çok değer kazanır ama malesef herşeyi ithal ettiğimiz için avrupaya bağımlıyız
    fazla söze gerek yok. harika tespit.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    bunlar başka konular arkadaşlar karıştırmayılım şimdi.

Aklıma bir tek onbinlercesi üretilen otomabillerin üretim maliyetlerinin daha düşük olması geliyor.Ama yine boyle fark ortaya çıkmamalı.
    başka konular mı? Adamlar avrupa da araç, motor, elektronik alet üretimini TL üzerinden mi yapıyor. Çoğu üretimler dolar kuru olarak baz alınıyor. Haa bunu geçtim. Avrupada mercedesin yüzüne bakmıyorlar. Biz de lüks araç olarak görünüyor. Adamlar orda 2. el bmw yi 1 aylık maaşı ile alıyor biz de ölüsü 30 bin TL den başlıyor. Adamlar 1 aylık asgari ücret ile 1100-1300 litre arası benzin alırken biz 240 litre alıyoruz. Kısacası alım gücü çok çok düşük
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam amerika da 4800 dolara yani 2.5 aylık maaşı ile 2013 model dizel jetta alıyor. Biz herhalde 10 senelik para ile alıyoruz. Aslında motor ve arabalar ucuz ama bizim TL değersiz. Devlet 1000 dolara gümrükten motor çekiyorsa, 500 dolar da kendi koyuyor. Bize 1500 dolara satıyor. Avrupa da yaşayan adam için 1 aylık maaşı. Biz de 8 bin TL yapıyor. Bu da yaklaşık 5 aylık maaşa eşit. Ha ülkede üretim olsa TL çok değer kazanır ama malesef herşeyi ithal ettiğimiz için avrupaya bağımlıyız
    hocam adamlar tüm dünyayı sömürüyor , Avrupa on yıllarca Afrika yı sömürdü , Amerika petrol için Ortadoğu yu darmadağın etti , yaşını doldurmamış günahsız bebeler öldü , Amerika da yaşayan ve bu refahtan nemalanan herkesin dolaylıda olsa akan bu kanda mebali vardır , şimdi sırf biraz daha fazla tüketmek için bizde aynısını mı yapalım :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam adamlar tüm dünyayı sömürüyor , Avrupa on yıllarca Afrika yı sömürdü , Amerika petrol için Ortadoğu yu darmadağın etti , yaşını doldurmamış günahsız bebeler öldü , Amerika da yaşayan ve bu refahtan nemalanan herkesin dolaylıda olsa akan bu kanda mebali vardır , şimdi sırf biraz daha fazla tüketmek için bizde aynısını mı yapalım :(
    Diyorum ben de bazen özellikle soğuk havalarda Superduke'u çalıştırınca ilk bir kaç dakika egsoztan bebek kanı kokusu geliyor. O yüzden mi acaba?

Ooof offf. Allah akıl fikir versin.

Amariga sömürdüğü için zengin, biz de sömürmediğimiz için fakiriz he mi? Belki de zengin ülkeler bazı şeyleri doğru yapıyorlardir? Fakir ülkeler de bazı şeyleri yanlış yapıyorlardır?

Olur mu canım hiç? Hep bize engel oluyolar, çelme çakıyorlar, dıj güjler engelliyo bizi o yüzden. Yoksa biz süperiz... İşte bi de onlar sömürüyo o yüzden. Biz de sömürsek biz de çok zenginiz ama ayıp günah. Çok üstün ahlak sahibi olduğumuz için yapamayız biz...

Gerçi ikinci el motosiklet satıyorken üç kuruş için tek ayak üstünde on yalan söyleyip kendi insanımızı dolandırıyoz ama olsun, o başka bu başka...

Bu arada İşid'in petrolünü dünyaya hangi ülkenin liderinin damadı (Powertrans) pazarladi acaba? Filistin yüzünden İsraille sözde papazken hangi ülkenin liderinin oğlunun gemicikleri İsrail'e mal taşıyordu acep? El Nusra'ya da silah, pardon bayır bucak göçmenlerine yardım da yolladık değil mi?

E bu durumda Suriye'de akan kanda "dolaylıda olsa Türkiye'de yaşayan herkesin mebali vardır" mı oluyor?

Öyle oluyo galiba yukarıda yazılana göre... Ama bence çok saçma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:03 ----------

yav yapma gozunu seveyim Haşmet gibi yapma!

Verdiğim örnek honda rc213v veya H2r değil.Africa Twin yahu,zibil gibi üretilen gs den sonra en cok satılan adv motor.
    313,000*: 2018 yılında Amerika'da satılan tüm Honda motosiklet sayısı.

381.895 : 2018 yılında Amerika'da satılan CR-V sayısı.

Daha bunun Civic'i, Accord'u, Jazz'ı, Odyssey'i, Ridgeline'ı, Pilot'u, HR-V'si var... Acura'yı saymadım daha.

Africa twin çok satan bir motosiklet modeli olabilir. Arabayla karşılaştırınca devede kulak kalıyor ama.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    @ sevgili hasmet

https://www.medimagazin.com.tr/gunce...681-78795.html

beyni çok çalışan Amerika , e tabi acıkıyor adamlar , yoksa başka bir nedeni olamaz..

Motosikleti
    Artık Yok...
    obezite amerikanın 80 li yıllardan beri sorunu yeni bir şey değilki.. fastfood ülkesi.. türk mantığıyla düşünmeyin eve gelince her evde tencere yemeği pişmiyor.. insanlar çoğu dışardan hazır yemek sipariş ediyor.. evde yemek yapanlarda gene hazır hızlı tüketilicek mikrodalga ürünleri alıyorlar.. onlarda fastfood..

birde çok oturan bir toplum hizmet kültürü çok gelişmiş çünkü ayaklarına kadar geliyor fazla hareket etmiyorlar o yüzden..

Dünyanın en gelişmiş kargo firması niye amazon adamların uçakları var boeing, robot otomasyonları var şu anda drone la evlere teslimat üstüne demo testler yapıyorlar .. Bizimkilerde hala kargon geldi evde kimseyi bulamadık gel al.. ) evde 5 kişi vardı nasıl kimseyi bulamadanız bizi ilgilendirmez gel al )) ...

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin yazdığın olay tamamen farklı. Bu ülkede en ufak bir üretim yok. Bütün herşey de yurtdışına bağımlıyız. Ayrıca herşey bu kadar pahalı olmasına rağmen dehşet bir tüketim var. Misal çoğu kişi araba, motosiklet, telefon vs vs 2 yıldan fazla kullanmiyor. Bir üst modeli çıkınca elindekini satıp üst modeli alma peşinde
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)