Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fren şişmiş olabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BondGirl007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Selam arkadaşlar
    Bugün motorla giderken bi anda frene basmadığım halde motor yavaşladı. Gaz veriyorum ama gitmiyor, sonra bi anda gidiyo. Eve gelene kadar bu sorunu yaşadım bugün.
    Dün kışlık lastik taktırmıştım, lastik ddğişiminden eve dönerken fren çok sert olmuştu ve eve gelene kadar kolum ağrımıştı freni sıkmaktan. Bununla alakası olabilir mi acaba ?

Bir de fiyat olarak yüksek bişey çıkar mı acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı BondGirl007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    Bugün motorla giderken bi anda frene basmadığım halde motor yavaşladı. Gaz veriyorum ama gitmiyor, sonra bi anda gidiyo. Eve gelene kadar bu sorunu yaşadım bugün.
    Dün kışlık lastik taktırmıştım, lastik ddğişiminden eve dönerken fren çok sert olmuştu ve eve gelene kadar kolum ağrımıştı freni sıkmaktan. Bununla alakası olabilir mi acaba ?

Bir de fiyat olarak yüksek bişey çıkar mı acaba?
    Merhaba, lastik taktırdıktan sonra olduysa muhtemelen bununla alakaladır. Taktırdığınız yere uğrayın bir isterseniz baksınlar.

Motosikleti
    Mt-125
    Bununla alakalı bir fikrim yok ama lastiği takdırdığınız yere giderseniz,lastikle alakalı olabilir.

Alıntı BondGirl007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eve dönerken fren çok sert olmuştu ve eve gelene kadar kolum ağrımıştı freni sıkmaktan
    sol(arka) manet(fren)ten bahsediliyor sa
    lastik değişimi hatası ihtimali az

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Lastik değişimi için fren merkezleri de sökülüyor, ardından yeniden yerlerine takılıyor. Bir montaj hatası olmuş olabilir, fazla geciktirmeden derhal lastik değişimi yaptırdığınız yere veya size en yakındaki güvenilir bir servise motorunuzu gösterin kontrol etsinler.

Özellikle lastik değişimi sonrası aniden fren hissiyatındaki değişim direkt buna işaret ediyor.

Çıkacak masrafa bir şey diyemem...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Piston baskı yapabilir. Kaliperi söküp balataları temizlemiştim. Kendiliğinden piston çok dışarıya çıkmıştı. Çok zor bir şekilde iterek zor bela yerine oturtup balataları takmıştım. Elle tekeri dönderdiğimde balatanın diske baskı yapıp tekerin rahat dönmediğini gördüm. Ustama sordum o baskı yapması kendiliğinden düzelir dedi. 200-250 km sonra kendiliğinden düzeldi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piston baskı yapabilir. Kaliperi söküp balataları temizlemiştim. Kendiliğinden piston çok dışarıya çıkmıştı. Çok zor bir şekilde iterek zor bela yerine oturtup balataları takmıştım. Elle tekeri dönderdiğimde balatanın diske baskı yapıp tekerin rahat dönmediğini gördüm. Ustama sordum o baskı yapması kendiliğinden düzelir dedi. 200-250 km sonra kendiliğinden düzeldi.
    Teker rahat dönmedi diyorsun,200-250 km boyunca o balata diske sürterek ısıya sebep olur ve disk yuzeyini aşındırır.

Ben değişimde genelde yeni aldigim balataya ince zımparayla yüzeyden tek paso aliyorum..rahat alişiyor.

Konuyu acan arkadasimizin sorunu yuksek ihtimalle,

Vespa lx 125 modelin arka freni kampana oldugu icin,lastik degisiminden sonra balata gergi tırnagi veya yayı tam oturmamis olabilir.
    BondGirl007 bunu beğendi.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teker rahat dönmedi diyorsun,200-250 km boyunca o balata diske sürterek ısıya sebep olur ve disk yuzeyini aşındırır.

Ben değişimde genelde yeni aldigim balataya ince zımparayla yüzeyden tek paso aliyorum..rahat alişiyor.

Konuyu acan arkadasimizin sorunu yuksek ihtimalle,

Vespa lx 125 modelin arka freni kampana oldugu icin,lastik degisiminden sonra balata gergi tırnagi veya yayı tam oturmamis olabilir.
    Yeni balata takmadım mevcut balatayı zimparalayıp güzelce temizledikten sonra taktım. Balata diske baskı uygulayacağı için gittiğim yolda balatanın koku vermesini bekliyordum. Fakat vermedi. İlginç bir durum yaşadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)