Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Nx650 Dominator Hakkında(Yeni motor olacak gibi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhabalar, Selamlar Herkese;
    Şu sıralar biraz maddi durumumu elverişe uygun hale getirdiğim Nx650 Dominatör modeline takmış durumdayım. Yurt dışı forumlarından devamlı okuyorum araştırıyorum vs fakat birde sizlerden yorum görüş öneri alayım dedim. Bütcem maksimum ama maksimum 9000 tl. Bu 2. motorum olacak ekipman vs herşeyim tam yani.
    Başka önerileriniz varsa onlarıda alabilirim. Okuyan/ cevaplayan herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu sıralar biraz maddi durumumu elverişe uygun hale getirdiğim Nx650 Dominatör modeline takmış durumdayım. Yurt dışı forumlarından devamlı okuyorum araştırıyorum vs fakat birde sizlerden yorum görüş öneri alayım dedim. Bütcem maksimum ama maksimum 9000 tl. Bu 2. motorum olacak ekipman vs herşeyim tam yani.
    Başka önerileriniz varsa onlarıda alabilirim. Okuyan/ cevaplayan herkese teşekkürler.
    Domi'yi nerden buldun da alacan, sahibi oldum, çok sevmiştim.
    Hem de Afrika Twin'den sonra almıştım, bisiklet gibi gelmişti.
    Toprakta rahat, torku iyi, asfaltta vasattır.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İki sene önce şöyle haberler çıkmış:
    http://www.advpulse.com/adv-bikes/20...650-dominator/

Keşke haberdeki gibi yenisini yapsalar, eski Tenere'nin yerini güzel doldururmuş... (Yeni Tenere ortalığın tozunu atacak, girmezler artık o topa.)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominatör değilde SLR 650 sahibi olmuştum bir ara. Ayni motor bloğunun granajsız haliydi. Gayet torklu, gaz kolunu çevirince yüz gülümseten bir güce sahip ama son hızı düşük (160km) ve görece titreşimli bir alet.
    Yinede 9 bin liraya sıfır km 150 cc birşey almaktansa 20 yaşında bir dominatör tercih ederdim. Ama yakıt olarak 5.5 - 6 litreleri göze almak kaydı ile.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hocam zaten 2 tane ilan malum sitede. Madem eski sahibisin sana bir kaç sorum var müsadenle. bu motorun yağ yakma problemi oluyormuş sıkıştırınca sendede varmıydı o problem. Yakıtı, yedek parçası yani kısacası şöyle bi motoru özet geçersen çok güzel olur . Asfaltta vasat olabilir. Ben zaten Antalyadan atladığım zaman izmirden çıkmak, ordan geri Antalyaya dönmek gibi turlar için istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Domi'yi nerden buldun da alacan, sahibi oldum, çok sevmiştim.
    Hem de Afrika Twin'den sonra almıştım, bisiklet gibi gelmişti.
    Toprakta rahat, torku iyi, asfaltta vasattır.
    Hocam zaten 2 tane ilan malum sitede. Madem eski sahibisin sana bir kaç sorum var müsadenle. bu motorun yağ yakma problemi oluyormuş sıkıştırınca sendede varmıydı o problem. Yakıtı, yedek parçası yani kısacası şöyle bi motoru özet geçersen çok güzel olur . Asfaltta vasat olabilir. Ben zaten Antalyadan atladığım zaman izmirden çıkmak, ordan geri Antalyaya dönmek gibi turlar için istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki sene önce şöyle haberler çıkmış:
    http://www.advpulse.com/adv-bikes/20...650-dominator/

Keşke haberdeki gibi yenisini yapsalar, eski Tenere'nin yerini güzel doldururmuş... (Yeni Tenere ortalığın tozunu atacak, girmezler artık o topa.)
    Yeni Tenere çok fena geliyor hocam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominatör değilde SLR 650 sahibi olmuştum bir ara. Ayni motor bloğunun granajsız haliydi. Gayet torklu, gaz kolunu çevirince yüz gülümseten bir güce sahip ama son hızı düşük (160km) ve görece titreşimli bir alet.
    Yinede 9 bin liraya sıfır km 150 cc birşey almaktansa 20 yaşında bir dominatör tercih ederdim. Ama yakıt olarak 5.5 - 6 litreleri göze almak kaydı ile.
    Son hızla açıkçası çok bir işim yok, titreşime alıştım şuan altımdaki çinliden dolayı . Slr650'nin kronik problemleri var mıydı? en çok bundan korkuyorum çünkü. Motoru alabilirsem şayet bütün maddiyatımı otaya koyacağım bi 6-7 ay falan kolay kolay doğrulamam açıkçası.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yağ yakma sorunu yaşamamıstım ancak yağı çok çabuk bozuluyordu. Ben biraz sık değiştiriyordum.
    Ne kadar sık dersen, kullanıma göre değişebilir.
    Birazda AT'den sonra aldığım için bana öyle gelmişde olabilir, AT'de 8 binde motor yağına baktığımda yağ iyi çıkıyordu. Domi'de 3 binde bile yağın durumu kötü gözüküyordu.
    Yakıtı biraz fazla idi, üç motor gittiğimiz bir uzun yolda benim AT. en az yakan, TA. arada, arkadaşın Domisi en fazla tüketen olmuştu.
    Birazda kullanıma bağlı, yetişmek için gaz açmaktan kaynaklanan bir durum olabilir.
    Parça ihtiyacım olduğunu hatırlamıyorum. 2002 yılında almıştım.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ yakma sorunu yaşamamıstım ancak yağı çok çabuk bozuluyordu. Ben biraz sık değiştiriyordum.
    Ne kadar sık dersen, kullanıma göre değişebilir.
    Birazda AT'den sonra aldığım için bana öyle gelmişde olabilir, AT'de 8 binde motor yağına baktığımda yağ iyi çıkıyordu. Domi'de 3 binde bile yağın durumu kötü gözüküyordu.
    Yakıtı biraz fazla idi, üç motor gittiğimiz bir uzun yolda benim AT. en az yakan, TA. arada, arkadaşın Domisi en fazla tüketen olmuştu.
    Birazda kullanıma bağlı, yetişmek için gaz açmaktan kaynaklanan bir durum olabilir.
    Parça ihtiyacım olduğunu hatırlamıyorum. 2002 yılında almıştım.
    Eyvallah sağolasın verdiğin bilgiler için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)