Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motor düşünceleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Arkadaşlar 125 lik motorumu satıp onun yerine hem uzun yola çıkabileceğim, rahat, günlük olarak da kullanabileceğim, gücü hem şehir içi hem uzun yolda tatmin edebilecek 2 kişi rahat yolculuk geçirebileceğim, rahat yormayacak, az yakan ve ömürlük bir motor arıyorum. Hani alıp 10-15 yıl satmayacağım bi motor arıyorum.
    Hani şimdi şöyle uzun yola çıkıyoruz 5-6 kişi hepsinin motoru büyük hacim 125 likle gitsem ayak uyduramıyorum diğeriyle gitsem ben yoruluyorum.

Bana bi tavsiye verin arkadaşlar bu tarz motorları hiç araştırmadım kullanmadım anlamıyorum.
    Hani kullananlardan tavsiyeler olursa daha iyi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Butcen Ne Kadar Nerde Yasiyosun

Motosikleti
    Alıntı MaryJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butcen Ne Kadar Nerde Yasiyosun
    Ankara hocam, maksimum 30 bin

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nc750x mi arıyorsun ?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Suzuki GW 250 inazuma olabilir, uzun yolda yüksek hacim motorlara yetişmekte yine zorlanabilirsiniz ancak rahatlık, sağlamlık, uzun yol ve şehir için kullanım için uygun bir motor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc750x mi arıyorsun ?
    Öyle gibi görünüyor.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    yamaha xtz 660z tenere

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    10.15 sene kullanım diyince aklıma direk xtz 660z tenere geldi motoru ölümsüzdür yüz binlerce km sorunsuz gider her yola gelir

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Trk 502 Denediniz Mi Ya Da Nc750 Integra

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    10 - 15 sene gerçekten aynı motora binecek misin
    Madem 2 kişi madem 10-15 yıl 600 cc ve üzeri bakmakta fayda var , verilen örnekler güzel ben olsam NC 750 DCT bakardım ama alternatif ,Kawasaki KLE 650,Suzuki V-Strom ,Yamaha Tenere
    Dipnot : Ayrıca artık kimse hızlı gidemez millete 6-7 sene önceki cezalar geliyor
    https://www.youtube.com/watch?v=T0jbH_Vu_eA&t=1s

Motosikleti
    Alıntı Hamza Toruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 - 15 sene gerçekten aynı motora binecek misin
    Madem 2 kişi madem 10-15 yıl 600 cc ve üzeri bakmakta fayda var , verilen örnekler güzel ben olsam NC 750 DCT bakardım ama alternatif ,Kawasaki KLE 650,Suzuki V-Strom ,Yamaha Tenere
    Dipnot : Ayrıca artık kimse hızlı gidemez millete 6-7 sene önceki cezalar geliyor
    Ya bahsettiğim son hız gitmek veya ne biliyim belli bi hızın üzerine çıkmak değil, mesela yokuş bi yola denk gelsek ben geride kalıyorum kalkışlarda falan onlar rahat rahat giderken ben son devir gitmek zorunda kalıyorum.
    Diğer makineyle gidincede yoruluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc750x mi arıyorsun ?
    Muhtemelen seçimim bu yönde olucak gibi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.15 sene kullanım diyince aklıma direk xtz 660z tenere geldi motoru ölümsüzdür yüz binlerce km sorunsuz gider her yola gelir
    Fiyatlara baktım nc 750x e göre daha ucuz gibi görünüyor. Ama nc 750x in görünüşü çok hoşuma gitti.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thedarkfire , mavisine baktin değil mi ne alırsan hayırlı olsun , kazasız belasız

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    Suzuki İnazuma sıfır km al bak keyfine ömürlük bin

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2008-2009 DL 650 veya Gw250 F olan.

suzukiden şaşma.

Sana bir tavsiye,suzuki v strom 250 şu an indirimde 29 a sıfır alabilirsin.Her şeyi ile süper.İleride dua edersin...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10-15 sene aynı motoru kullanacaksanız 600 cc üzeri tek yada iki silindirli bir motosiklet bakın. Ayrıca yanına mutlaka ufak 50 cc'de olsa çarşıya pazara gitmeye bir motosiklet yada scooter daha alın.
    Arkadaşlarında dediği gibi Honda Nc serisi yada Xtx 660 Tenere mantıklı seçimler olacaktır.
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    10-15 sene diyorsan olaya bende şöyle bakarım bu benim bakış açım..

10-15 sene sonra yakıt fiyatları ne olucak .. ve şu anda bazı yüksek hacimli karmaşık elektronik sensörlü teknolojili motorların durumları ne olucak.. Yeni nesil Arabalar bile garantisi bittimi 6-7 sene sonra bir sürü yerlerinden elektronik sensör şanzıman arızaları veriyor..

nc750 deniyor mesela bu nc lerin 10-15 sene sonra dct yani dual clutch transmisyon sistemleri ne halde olucak. dct çok iyi bir sistemdir ama yanlış kullanılması halinde yada bakımları yanlış yapılması halinde bir süre sonra sıkıntılar çıkartıcakda bir sistemdir.. şu anda genç bu motorlar kaldırır ama ilerde ne olur bilinmez.. ben servislerinde pek dct şanzıman gibi karmaşık sistemlere çok hakim olduklarını düşünmüyorum.

Dediklerimin sağlaması da ispatıda şudur şu anda bile tek tük arızalar başlamış durumda bunu enduro forumlarına başka diğer forumlara girip bakabilirsiniz bu tip tek tük sorunlar yaşayanlar var.. şu an için garanti kapsamında çözülüyor o yüzden pek su yüzüne çıkamdı ama 10 sene 15 sonra şanzıman tamirine bir sürü para verdikden sonra yakıttan yaptığın ekonomide yalan olur.. 3-4 litre yakan motora biniyorum demessin 7-8 litre yakan motora biniyorum dersin.. o şanzımana yaptığın masrafı yakıta katsan.. Bu bir varsayım.

Bir de tabii bugün 100 km de 4-5 litre yakan motor 10-15 sene sonra deposunun belki yarısını dolduramıycaksın benzin fiyatlarından ötürü.. misal diyorum tabiki..

dünyanın gidiceği nokta belli değil çünkü amerika artık petrolde enerji alanında tekel olmaya çalışıyor bir yandan ambargolar bir yandan çıkabilicek yanı başımızda özellikle petrol üreten ülkelerde iç savaşlar bunlar petrol fiyatlarını zıplatır.. bizde petrol çıkartan bir ülke değiliz neticede dışardan alıyoruz.. kısaca bir gün gözünü bir açarsın benzin olmuş 8 tl 9 tl .. 10-15 sene gezicem dediğin motorda 10-15 sene kapıda yatar .. o yüzden bunlarında hesap kitaplarını doğru yap..

yukarda arkadaş güzel demiş denge yap.. yüksek hacimin yanına bir tane düşük hacim koy.. yok tek motor diyorsan orta hacim bir şey al derim..

ben bu kadar şeyi niye yazdım özeti şudur 10-15 sene ben sürücem dediğin motoru önce düşünme... ilk önce 10-15 sonra alıcağım makine ne hale gelir dünyanın hali ne olur onu düşün ondan sonra tersden git sağlama yaparak alıcağın motora karar ver.. düzden gidersen 10-15 sene kullanıcağım dediğin motoru 2-3 bilemedin 4-5 sene sonra satarsın çünkü evdeki hesap çarşıya uymaz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)