Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Usta Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhabalar herkese, İstanbul/Kadıköy ve çevresinde tanıdığı güvenilir usta olan varmı acaba ?Bir vites problemi yaşıyorum ve hala çözemedim,pek tanıdığım usta da yok ve fahiş fiyatlarla acemilere yüklenen ustalara para kazandırmak istemiyorum açıkçası, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ✌️

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Öncelikle motosikletin markası, modeli, yılı ne?
    Aracın motosiklet olduğunu varsayıyorum.

18 yıl önce ikamet değiştirince arabam için bir servis bulmam gerekiyordu.
    Bostancı oto sanayi içinde iki tur attım. Sonunda önünde hep taksilerin olduğu bir özel servisi seçtim.
    Ya fiyatı çok uygundu, ya da işinde oldukça iyi idi.
    18 yıldır aynı ustaya giderim.

Aynı mantıkla, önünden her gün geçtiğim Speed Motor var. Ataşehir'de. Gerçi ben hiç gitmedim ama, önünde iyi motorlar oluyor ve ağırlıklı Honda.
    Fiyat politikasını bilmiyorum. Dükkanın önüne bakarsak, ya işini iyi yapıyor, ya da sorunu çözemediği için sürekli aynı motorlara bakıyor.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Ben hem motor konusunda acemiyim hem de gencim. Yani diyeceklerim de hata varsa tecrübeli abilerimiz uyarsınlar.
    Şimdi iyi usta meselesinde şöyle bir durum var bence(gerçi bu sadece ustalar için değil her meslek grubu için az çok geçerli diye düşünüyorum) :
    1. Dürüst usta
    2. İşini iyi yapan, yani bilen ve profesyonelce yapan usta
    3. Müşteriye ilgi-alaka gösteren, kibar usta
    İyi bir usta bu 3'ü birden olabilir lakin dürüst olup yaptığı işte hataları da olabilir. Yada hem dürüst hem işini iyi yapan lakin müşteriye soğuk davranan(kişiliği soğuk olabilir adamın) birisi de olabilir.
    Yani gideceğiniz dürüst bir ustanın işini beğenmeyebilir yada işini iyi yapan bir ustanın ilgi-alakasını beğenmeyebilirsiniz.
    Kısaca bugün başıma gelen olayı anlatayım. Ben ustamı seviyorum, dürüst bir insan olarak görüyorum. Lakin bugün lastiği değiştirirken jantın kenarı ile lastik arasına soktuğu metal alet dolayısı ile sanırsam, jantın kenarlarında küçük soyulma mı desem ezik mi desem o tarz şeyler oluştu. Yani uygyladığı o yöntem dolayısı ile olduğunu tagmin ediyorum. Takmadan önce jantı çok detaylı incelemedim. Yani o işi yaparken içim gitti lakin ses çıkarmadım. Kendisini severim. Acemi olduğumu biliyor. Lakin üzerimden para kazanmaya çalışmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Hani adam soğuk diye yada işçiliği diğer yerlerden biraz fazla diye bir ustaya gitmemeniz pek iyi bir tercih olmayabilir. Bunları söylüyorum çünkü size tavsiye edilen bir ustayı bu yüzden elemeyin diye

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ogzglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese, İstanbul/Kadıköy ve çevresinde tanıdığı güvenilir usta olan varmı acaba ?Bir vites problemi yaşıyorum ve hala çözemedim,pek tanıdığım usta da yok ve fahiş fiyatlarla acemilere yüklenen ustalara para kazandırmak istemiyorum açıkçası, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ✌️
    Motorun marka modeli nedir?
    müsaitnick bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    yamaha r25

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:05 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun marka modeli nedir?
    yamaha r25

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    Kendi tecrübeme dayanarak, kesinlikle Ersoy Moto (Gökhan Usta). Fenerbahçe stadının karşısında. Yapılacak işleri belirler, fiyatını söyler, onay alınca işe başlar. Kendisi 1 numaradır. Fakat çok yoğundur.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hem motor konusunda acemiyim hem de gencim. Yani diyeceklerim de hata varsa tecrübeli abilerimiz uyarsınlar.
    Şimdi iyi usta meselesinde şöyle bir durum var bence(gerçi bu sadece ustalar için değil her meslek grubu için az çok geçerli diye düşünüyorum) :
    1. Dürüst usta
    2. İşini iyi yapan, yani bilen ve profesyonelce yapan usta
    3. Müşteriye ilgi-alaka gösteren, kibar usta
    İyi bir usta bu 3'ü birden olabilir lakin dürüst olup yaptığı işte hataları da olabilir. Yada hem dürüst hem işini iyi yapan lakin müşteriye soğuk davranan(kişiliği soğuk olabilir adamın) birisi de olabilir.
    Yani gideceğiniz dürüst bir ustanın işini beğenmeyebilir yada işini iyi yapan bir ustanın ilgi-alakasını beğenmeyebilirsiniz.
    Kısaca bugün başıma gelen olayı anlatayım. Ben ustamı seviyorum, dürüst bir insan olarak görüyorum. Lakin bugün lastiği değiştirirken jantın kenarı ile lastik arasına soktuğu metal alet dolayısı ile sanırsam, jantın kenarlarında küçük soyulma mı desem ezik mi desem o tarz şeyler oluştu. Yani uygyladığı o yöntem dolayısı ile olduğunu tagmin ediyorum. Takmadan önce jantı çok detaylı incelemedim. Yani o işi yaparken içim gitti lakin ses çıkarmadım. Kendisini severim. Acemi olduğumu biliyor. Lakin üzerimden para kazanmaya çalışmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Hani adam soğuk diye yada işçiliği diğer yerlerden biraz fazla diye bir ustaya gitmemeniz pek iyi bir tercih olmayabilir. Bunları söylüyorum çünkü size tavsiye edilen bir ustayı bu yüzden elemeyin diye
    Güleryüz hoş sohbet esnaflık gereğidir ama sırf muhabbeti iyi değil diye ustanın işini kötülemek yanlış tabi.Dürüst şekilde işini yapsın, iş ahlakı olsun yeter bütün insanlardan beklentimiz bu aslında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler