Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuyruğuna geldim motor hakkında son sorular Hangi motor alınmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Arkadaşlar ben 3 aydır motor bakıyorum. Bütçeme göre olan 0 motorlar rks rn180. ilk bakmaya başladığımda 8.600'dü şuan 9700 ve 10.600tl aralarında bayilerde satılıyor siyah-gri rengi beni ciddi anlamda mest etti. Bu motora 9.5 verilir mi bu piyasada elimden çıkartaiblir miyim 2 sene sonra satmak istediğimde bu tip naked motor tavsiyeniz var mı 3000'tl nakit kalanı kartla ödeyeceğim. Oyüzden 2.el şansım çok yok. Şahsen bu motorun fiyatının 3 ayda 1-2bin arası artması ekipman işimi çok olumsuz etkiledi. motorun fiyatı daha fazla artmadan alıp garaj motoru yapasım var. ehliyetim aralığın ilk haftası çıkıyor bu arada. Tavsiye görüş ve önerilerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hevesini kırmak istemem ancak mantıklı olmak, hesabı doğru yapmak gerek.

Şimdi k.kartına taksit ile o motosikleti almak mantıklıdır/değildir, o motosiklet o kadar eder etmez bir çok yorum gelir. Atladığın konu ise zaten k.kartına yüklenmiş iken ekipman alma ihtimalinin oldukça düşmesi.

Yerinde olsam hemen Motomax' ın sitesine uğrayıp kilit/zincir/kask/dizlik/mont/eldiven/bellik/bot fiyatlarına bakardım. Mantıklı ve uygun beden/ölçüdekileri alırdım. Çok ciddi bir indirim söz konusu. Yarı fiyatına yakın ürün alabilirsin.

Kask veya mont bedeni veya bütçesi sana uymayabilir ama en azından diğerlerinde güzel ve makul fiyatları kaçırma derim.

Aklında olsun, plaka ruhsat için ister kendin yap ister muameleciye verdir farketmez. Ama bu işlemler ile trafik sigortasını nakit almak isteyebilirler. Bilgin olsun. HGS konusunu da zamanında hallet, ihmal etme.

Motosiklet konusuna gelirsek, şahsen RTR Apache' yi önerirdim. İkinci elde ise iyi durumdaki bir YBR sizi memnun edebilir. Tabi ki zevk meselesi, ben bunu sevdim diyorsanız başka.
    müsaitnick ve ayzek bunu beğendiler.

5bine temiz 2000 km'de sigortalı vizeli rks 150 s satayım sana..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    https://youtu.be/WeoGbV2596Q
    10.000 tl gibi rakamlar bence çok gibi sonuçta zaten ilk motorun olacak hevesin çok normal ama anladığım kadarıyla geriye ekipman için bütçe kalmıyor ekipman işi pahalı iş şuan indirimdeki fırsatları değerlendirmeni geri kalan bütçeylede farklı marka model iş görecek motor almanı öneririm hem ayağığını yerden keser hemde kendini geliştirirsin motorun parasanı ödeyip birikim ve tecrube yaptıktan sonra üstüne ekler istediğin motoru alırsın bence ekipmana daha fazla apırlık vermeni öneririm çünkü son zamanlarda çok pahalandı herşey

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rn180 kücük bir motor; üstünde denediniz mi? 170 üzeri kişilerin altında oyuncak gibi kalıyor.

Zevk meselesi tabi birşey diyemem

Ancak küçük bir motor olduğu için aktif bir piyasası yok diye düşünüyorum, 2.1 m uzunluğu olsaydı almak istediğim motordu, görünüşü ve yorumları güzel. ancak 1.8 civarı bir boyu var, üstüne oturduğumda "bu ne len" dedim.

Motosikleti
    MT 25
    Bu motoru beğenerek takip ediyorum. Motor parasının bir kısmını nakit verip 1000tl bütçe ayırdım kendime sigorta işlemleri ehliyet + plaka + ruhsat için ucu ucuna yetecek kask içinde 500tl bi bütçem var mt revenge falan düşünüyorum en azından idareten. İlerleyen dönemlerde adam akıllı bir ekipman alınca artcı kaskı olur. Motomaxtan eldiven falan bakıyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yukarida arkadaşta önermiş,Tvs RTR 150 al bak keyfine.

Arkadaşlar merhaba benim vespa gts 300 üm var. Ama mt 07 yada xsr 700 istiyorum. Vitesli geçmişim çok faZla değil. 38 yaşındayım. 2 yıldır vespa kullanıyorum. Düşük cc vitesli motor illa gerekli mi? 2. Sorum mt07 mi xsr 700 mü?
    Bunlara illa yok derseniz takasta 2018 honda nc750 x manuel teklif ediliyor. Bu üç motorun ikinci el rahatlığı ve tercihim nasıl olmalı
    Bilginizi istiyorum saygılar

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Swener07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba benim vespa gts 300 üm var. Ama mt 07 yada xsr 700 istiyorum. Vitesli geçmişim çok faZla değil. 38 yaşındayım. 2 yıldır vespa kullanıyorum. Düşük cc vitesli motor illa gerekli mi? 2. Sorum mt07 mi xsr 700 mü?
    Bunlara illa yok derseniz takasta 2018 honda nc750 x manuel teklif ediliyor. Bu üç motorun ikinci el rahatlığı ve tercihim nasıl olmalı
    Bilginizi istiyorum saygılar
    Tamamen zevk meselesi. Almayı düşündüğünüz motosikletleri hiç kullanma fırsatınız oldu mu? Olmadı ise mutlaka ama mutlaka önce bir deneyin, en azından bir deneme sürüşüne çıkın. Bahsettiğiniz motosikletler birbirleri arasında çok ciddi kullanım ve tarz farkı olan motosikletler. Denemeden bilemezsiniz.

Düşük cc vitesli şart değil, ancak 600cc veya üzeri bir motosikletiniz ve biraz da imkanınız varsa gereklilik diyebilirim. Motosikletinizin sadece kaskosu fiyatına alabileceğiniz ikinci el düşük cc (125 ace, 125 innova, ybr125, delight, spacy, v.s.) bir motosiklet sizin yakıt ekonomisi ve "sokağa bırak unut" rahatlığı ile kısa mesafe ve yoğun trafik zamanlarında kurtarıcınız oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Kısaca şöyle örnek vereyim;
    2015 Yamaha MT-07 ABS: Sadece kasko bedeli 4.870 TL
    2015 Honda CB125ACE 2.900 TL + Trafik Sigortası: 420 TL + Alım Satım Noter Masrafı 180 TL: Toplam maliyet 3.500 TL. Buna trafikte bisiklet sürercesine rahat kullanım, sokağa bıraktığında kafaya fazla takmamak, hafiflik, basitlik, bakım masraflarının neredeyse olmayışı, asıl motosikletinizin ömrünü ve bakım aralığını uzatacağı için gizliden gizliye kar ettirmesi de cabası
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen zevk meselesi. Almayı düşündüğünüz motosikletleri hiç kullanma fırsatınız oldu mu? Olmadı ise mutlaka ama mutlaka önce bir deneyin, en azından bir deneme sürüşüne çıkın. Bahsettiğiniz motosikletler birbirleri arasında çok ciddi kullanım ve tarz farkı olan motosikletler. Denemeden bilemezsiniz.

Düşük cc vitesli şart değil, ancak 600cc veya üzeri bir motosikletiniz ve biraz da imkanınız varsa gereklilik diyebilirim. Motosikletinizin sadece kaskosu fiyatına alabileceğiniz ikinci el düşük cc (125 ace, 125 innova, ybr125, delight, spacy, v.s.) bir motosiklet sizin yakıt ekonomisi ve "sokağa bırak unut" rahatlığı ile kısa mesafe ve yoğun trafik zamanlarında kurtarıcınız oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Kısaca şöyle örnek vereyim;
    2015 Yamaha MT-07 ABS: Sadece kasko bedeli 4.870 TL
    2015 Honda CB125ACE 2.900 TL + Trafik Sigortası: 420 TL + Alım Satım Noter Masrafı 180 TL: Toplam maliyet 3.500 TL. Buna trafikte bisiklet sürercesine rahat kullanım, sokağa bıraktığında kafaya fazla takmamak, hafiflik, basitlik, bakım masraflarının neredeyse olmayışı, asıl motosikletinizin ömrünü ve bakım aralığını uzatacağı için gizliden gizliye kar ettirmesi de cabası
    Üstad,o nasıl bir istatistik´tir öyle..
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Makina ben burdayım diyor

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    hiç bir ekipmanın yoksa sadece motora paran varsa 3.000 tl ile ekipman al daha sonra motosiklet için para biriktir derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)