Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

100 Ytl'lik kask altinda 15.000 tl lik motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Bu aralar moda bu oldu malesef, insanlar kendi bedenini koruyacak kiyafetlere oncelik vermek yerine seklim olsun yaa edasinda takılıyorlar.Bu ego tatmini sonucunda çoğu arkadasda ekipmansizliktan dolayi yaralaniyor.Arkadaslar sizin bedeniniz daha onemli, motosiklet herzaman alabilirsiniz ancak bedeninize gelebilecek kalici bir hasar butun hayatinizi degistirir lutfen dikkatli olun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ytl ik yazınca konu hortladı falan sandım :D Diğer konular da evet hocam haklısınız örneğin ls2 ff352 idi galiba şu 260 250 tl olan kask biri şunu alsam nasıl olurdu falan yazmıştı galiba, motoru da r25 di :D 20 k lık motora biniyor ekipman ise 250 tl lik bir termoplastik kask :D
    127 bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ytl ik yazınca konu hortladı falan sandım :D Diğer konular da evet hocam haklısınız örneğin ls2 ff352 idi galiba şu 260 250 tl olan kask biri şunu alsam nasıl olurdu falan yazmıştı galiba, motoru da r25 di :D 20 k lık motora biniyor ekipman ise 250 tl lik bir termoplastik kask :D
    Geçen arkadaşın suratında parçalandı bu LS2 fullface kask. Yazık 300 küsür tl vermiş bariyerlere yandan sürtüp yanda ki yere uçmuş taş maş varmış çocuğun gözünün altında 10 santim çizik vardı. Hadi kırılırda üstten müstten hafif çatlar bu direk yüzünü kesmiş çocuğun. Neyse ki çok aşırı olmamış bir süre sonra geçti izi filan kalmadı. Ama daha hızlı çarpsa kask tamamiyle parçalanırdı heralde. LS2 bile aşırı derecede dandik bir kask.
    Duke 200 ABS
    Steam ID : DaniCalifornia * Origin : DaniCaiifornia * PSN ID : DaniCaliforniaTR

Motosikleti
    Pcx
    Bende ilk kaskımı free m almıştım acilen almam gerekiyordu en ucuzu da oydu 200 tl verdim yere düşse kırılacak diye korkuyordum bugün mt kask aldım ls2 den daha iyidir diye düşünüyorum. Motor da zaten pcx 125

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kask 100 ytl lik yani o kadar eski :D
    100 ytl iyi paraydı
    zabuzaretta bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen arkadaşın suratında parçalandı bu LS2 fullface kask. Yazık 300 küsür tl vermiş bariyerlere yandan sürtüp yanda ki yere uçmuş taş maş varmış çocuğun gözünün altında 10 santim çizik vardı. Hadi kırılırda üstten müstten hafif çatlar bu direk yüzünü kesmiş çocuğun. Neyse ki çok aşırı olmamış bir süre sonra geçti izi filan kalmadı. Ama daha hızlı çarpsa kask tamamiyle parçalanırdı heralde. LS2 bile aşırı derecede dandik bir kask.
    Ls2 arrow hariç

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Birde soyle tipler var. Kendine kaliteli kask alir artcisina 100 200liralik plastik kask alir. O kaski artcima vermeye utanirim, bindirmem ama millet boyle yapiyor.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde soyle tipler var. Kendine kaliteli kask alir artcisina 100 200liralik plastik kask alir. O kaski artcima vermeye utanirim, bindirmem ama millet boyle yapiyor.
    cunku motor devrılıp ederse artcı dusmuyor sadece sen dusuyor yada kaza yapıyorsun . artcı kaskı sadece o kısının sacları bozulmasın dıye

bknz artcı kaskı , ogrencı ıcın kask . nasıl bırseyse artık bu kasklar

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Ff352 zaten milli r25 kaski

Motosikleti
    R25
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgardan korusun yeter

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Nazi kaskı gibi değil ya. Hiç olmamasından iyidir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Başlığı okuyunca "Vay be!" dedim tıkladım başlığa "Büyük motorlar (varsayım) 15.000 ucuz kaskta 100 YTL'ydi zamanında..." diyecektim ki hortlama konu değilmiş. Tabii o zamanlar 40-50 litre deposu olan dizel otomobillerin deposu, mazotun litresi 1.80-1.90'dan 100 YTL'ye rahat rahat doluyordu, artıyordu, güzel paraydı.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10binlik ekipmanla 2binlik motora binen kadar abes.
    cebra ve pinkcrow7 bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kask almak için motorcuya gittim. 2 kask vardı biri 40 lira diğeri 120 lira. Pahalı olan kalitelidir dedim aldım.

Yazdıklarında haklısın. Bu sıralar bende adam gibi bi kask düşünmeye başladım. İnşallah yaz gelmeden kaliteli bi ekipman dizmek lazım.

İzmir'den gelirken Turgutlu'da bi kaza görmüştüm. Yavaşlayıp baktığımda 50 yaşlarında bi adam yerde yatıyor ve ondan biraz uzakta 2-3 parçaya bölünmüş kask vardı. Polis ceza yazmasın diye takılan kasklardan. Faydası yok hatta zararı var. Allah rahmet eylesin.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    geçen sene gdr ff816 aldım 135 liraya şimdi 240 liralara kadar dayanmış fiyatı. motor zaten 4 bin lira etmiyor. ekipmanlar pahalı, motorun bakımlarına yetişemiyorum ki ekipman alayım.

ev masrafları yüzünden artık motora para ayıramıyorum. daha debriyaj balatası değişecek ve tonla ıvır zıvır sorunu var ve öyle biniyorum. subap ayarını bile erteliyorum habire, fena subap ve egzantrik zincir sesi geliyor ooofff off

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    LS2'nin de aşırı dandik bir kask olduğunu bu forumdan öğrenmiş olduk. Aşağıdaki linkten Sharp testine bakabilirsiniz, 4 yıldız almış.

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/ls2-ff352/

2500 TL'lik kasklara verilen paraları haklı çıkarmak için orta seviye kasklara çamur atmayı bırakalım. Bu konu defalarca tartışıldı. Piyasada dandik olan, korumayan kasklar bellidir. Gidip 100 TL 'lik Çin malı kask alın demiyoruz ama 15000 TL'lik motora 5 bin TL'lik ekipman kastırmanın alemi yok. Bunların fiyatıyla doğru orantılı olarak artan şey koruyuculukları değil konforları ve dış etkenlere dayanıklılıkları oluyor. Parası çok olan alsın, olmayan fiyat performans ürünlerine bakabilir.
    pea, Fr.Sante, thepope ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bende de ls2 kask var iki yıl oldu sanırım. Ufak bir yere yatma olayım oldu ama kask ta çizik yoktu. Motorum şuanki fiyatı ikinci el satacak olsam 3500 lira zaten. Ekipman düzeyim dedim 4 bin gidiyordu ekipmana okadar para yoktu o dönemde. Bende 120 liraya aldım kask indirimli. Dizlik dirseklik aldım 60 lira falan, eldivenim yoktu geçenlerde aldım aliexpress ten 50 lira ya. Bide 20 liraya. 20 liraya aldıgım ürünün aynı özelliğindeki eldiven burda 80 lira dediler. Kısacası bizde on numara ekipman düzmeyi biliyoruz. İyi akşamlar dilerim arkadaşlar

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    şimdi ls2 ff352 ye plastik kask diyenler gidip mt revenge alıyorlardı, ne de olsa plastik değil polikarbon çünkü

ya da nolan n87 alıyorlardır 1385 tl ye o da plastik değil zaten polikarbon çünkü :D bi de gözünün önünden darbe alınca nolan ın camı kırılmıyordur çünkü 150-200 tl ye kırılmaz cam takıyorlar :D ls 2 öyle mi camdan darbe alınca kırılır, gözünün altını çizer, keser.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Zamanında 120 tl para verip aldığım ls2 kaskım 240 tl olmuş.
    Pahalı olmuş yani korur dimi şimdi?
    cakyol bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bi orantısız varsa elbette garip olur ama hiç olmamasından iyidir
    benim de mantık şu motora aksesuar almam kendime kıyafet alırım misal kask 3000 mont 3000 ama tenere nin baldırı çıplak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)