Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Windproof Termal İçlik Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Bende geçen haftasonu 700km eskişehir ankara güzergahlarında kullandığım kombinimi söyleyim.

En alta tutku içlik (Üstüne dizliklerimi takıyorum)
    üstüne kalın kotu olan bir pantolonum
    Onun üstüne de bu: https://www.decathlon.com.tr/first-h...d_8360202.html
    Üşüseydim de onun üstüne de yağmurluk pantolonlardan giyecektim.
    Gece yolculuğu değildi ama tam akşam vaktiydi 6-9 arası, gece yetersiz kalabilir bilemiyorum. Ayaklara dikkat etmeniz de önemli iki kat çorap gerekiyor ya da bot için olan yağmurluklardan ucuz ve çok kullanışlı oluyor.
    Angrypower bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Altımda begere windtech, üstümde revitin windstoperi var. Soğuk havalarda pantolon altına rüzgarı kestiği için çok etkili ve yeterli.
    0 derece de ist to izmir yaptığımda bunların içine termal alt, üst ve çorap giymiştim içeri herhangi bi boşluktan hava sokmassan üşüme diye birşey yok.
    Angrypower bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Windproof bir termal içliğe rastlamadım ve mantığına da ters düşüyor kanımca.

İçliğin rüzgar geçirmemesini istemektense, kaliteli bir içlik üzerine bir rüzgarlık işinizi görür bence. Ben doğa yürüyüşlerinde ve snowboard da Puhu termal kullanıyorum. Memnunum.
    pea bunu beğendi.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Yağmurluk olarak satılan pantolonlar rüzgar kesmek konusunda çok başarılı.
    Altta sıradan bir içlik, en üstte yağmurluk pantolonu ile ben hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    Yağmur, dolu altında saatlerce yol gittim. En ufak üşümem olmadı

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    diz örtüsü cbf gibi motorlara takılanlardan. aslında yurtdışında ünlü markalar bir çok motor modeline göre üretmekte ancak malesef bize gelmiyor bu yüzden edinilebilen en iyi diz örtüsü takın motora bacakta vücudun ortasıda üşümeyecektir hatta ayağa gelen rüzgarı bile kesecektir. bunun dışında ısıtmalı kıyafet giymediğiniz sürece soğuk hava yavaş yavaş üşütecektir. sadece rüzgar değil olay.
    ben bu şekilde yapacağım uzun yolda; decathlon kar içliği, kışlık içlikli motor pantolunu, üstüme de yine kışlık motor montu ve içine decathlon yelken bölümünden alınmış içi yün veya polar dışı ise su rüzgar geçirmez mont tarzı bir şey giyiyorum. el ve ayaklarda su geçirmez eldiven bot. termal çorap. başıma da decahatlon bisiklet bölümünden rüzgar geçirmez kışlık kar maskesi tarzında bir maske.
    "Edeple gelen lütufla gider"

Motosikleti
    Yamaha X-Max 125 ABS
    Decathlon.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar rüzgar geçirmez termal içlikler arıyorum. Çok fena lazım. Uzun yola çıkasım var. Çıkıpta üşümeyip, yolculuk bitincede vücut ısımı normale çevirmek için yorgun argın durmamak istiyorum.

Nereden bulunur? Üstümde prohel 8080 ve 8181 modelleri var. Uzun kollusu yeter de altımız cıbıl
    en son lbc den kolları çıkabilen uzun kollu neopren almıştım,

sürekli motorda taşıyorum,
    soğuk konusunda epey etkili,
    aynı firmanın yandan fermuarlı pantolonunu uzun zamandır kullanıyorum, (iç parçasını takınca kalorifer gibi oluyor)
    bunlara ek olarak iyi bir yağmurluk ile henüz üşüdüğümü hatırlamıyorum.
    (son olarak salı günü 400km yol aldım, yağmurluklara ihtiyacım olmadı)

eller için de elcik koruma almıştım,
    kuryelerin kullandıklarının biraz daha iyisi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ben de tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.çok soğuk olmayan havalarda,termal alt/üst içlik ve motor pantolonu/montu yetiyor ama daha soğuk havalarda,neopren alt/üst (dalgıç kıyafeti)aldım.muhteşem soğuk koruması var.bu neoprenlerin 2mm./3-3,5 mm./5 mm. olanları var.dalgıç bir arkadaşımın önerisi ile 3-3,5 mm.motor için yeterli dediği için o ölçüde aldım.üstüne de motor pantolonu+motor montunu da giydiğimde hareket kısıtlılığı oluyor ama zırh gibi oluyorum.tavsiye ederim.
    https://www.avcimarket.net/urun/free...pantolon/12736
    https://www.avcimarket.net/urun/free...t-racing/12743
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.çok soğuk olmayan havalarda,termal alt/üst içlik ve motor pantolonu/montu yetiyor ama daha soğuk havalarda,neopren alt/üst (dalgıç kıyafeti)aldım.muhteşem soğuk koruması var.bu neoprenlerin 2mm./3-3,5 mm./5 mm. olanları var.dalgıç bir arkadaşımın önerisi ile 3-3,5 mm.motor için yeterli dediği için o ölçüde aldım.üstüne de motor pantolonu+motor montunu da giydiğimde hareket kısıtlılığı oluyor ama zırh gibi oluyorum.tavsiye ederim.
    https://www.avcimarket.net/urun/free...pantolon/12736
    https://www.avcimarket.net/urun/free...t-racing/12743
    Çok pahalı linkteki ürünler. Aynı ürünü sadece dalış malzemesi satan yerlerden yarı fiyatına alabilirsiniz.
    Bir de çok terletirler hava girmez içine

Dude un verdiği linkteki ürün çok kullanışlı görünüyor

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Angrypower arada bir kaçamak yapan biriysen sakın içlik takımla çapkınlık yapmaya gitme, hıyarlı baba gibi oluyoruz hatunların tüm şevki kaçıyor. Ha benim çapkınlıktı, kaçamaktı işim olmaz diyorsan yardır gitsin.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Angrypower arada bir kaçamak yapan biriysen sakın içlik takımla çapkınlık yapmaya gitme, hıyarlı baba gibi oluyoruz hatunların tüm şevki kaçıyor. Ha benim çapkınlıktı, kaçamaktı işim olmaz diyorsan yardır gitsin.
    Abi onun için yola çıkıyorum

Yoksa ne işim olur bu soğukta dışarılarda. Zaten hafiften vazgeçtim gibi. 1-2 kez ya giderim bu soğuklarda ya gitmem. O yüzden araba ile gitmek daha mantıklı geliyor. Gideyimde kar lastiklerimi takayım bu haftasonu

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok pahalı linkteki ürünler. Aynı ürünü sadece dalış malzemesi satan yerlerden yarı fiyatına alabilirsiniz.
    Bir de çok terletirler hava girmez içine

Dude un verdiği linkteki ürün çok kullanışlı görünüyor
    Evet normal neopren hava geçirmez, ventiprene diye bir versiyonu var (özel marka adı), bunlar su ve soğuğu dışarıda tutup hava geçiriyormuş (artık nasıl oluyorsa), buralarda bulabileceğimizi zannetmem...
    BatuhanK bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    neopran kumaş denilen şey esasen bir sentetik kaukçuk dur.. neopren kuru elbiselerde bana tuhaf geliyor. suyu yağı falan tutma merkezli bir ürün o yüzden dalgıç kıyafetlerinde kullanılıyor. ama motorda gerekliliği bana göre tartışılır.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    know coldkiller kullanıyorum çok soğuk havalarda bile oldukça güzel. arkadaşın dediği gibi de montu çıkarıp rahatça hareket edebiliyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motor montunun üzerine yağmurluk giy
    bu gün 400 km yol yaptık hava 3 derece civarı kar yağmur güneş ayaz bi günde 3 mevsim gördüm
    mont pantolan bot en kaliteli olmasına rağmen yağmurlukları çıkarttım soğuk resmen ısırıyordu

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Üst için;

Termal içlik,polar boyunlu kazak,uste deri yelek(içi yünlü-kuzu derisinden)en son korumali uzun mont.

Alt için;

Termal içlik,polar aşortman,en uste avcı pantolonu(goretex kumasli)icine eski revit pantalondan kalan diz korumalari terziye diktirdigim kesenin icine yerlestiriyorum.

Avcı eldiveni goretex+keçi derisi.

Ici yunlu goretex bot(taktik botu)

Vur dayı yola...gidon nereye dönerse...

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    rüzgar kesici,veya bir diğer bilinen adı ile "cold killer" ürünleri yapıları itibariyle farklı ürünlerdir.Motor kullananlar için daha farklı üretilen ve oldukça esnek yapıları ile günlük hayatta zorlanmadan kullanılabilinecek ekstra kıyafetlerdir.

bu ürünlerin bir ekstra özellikleri de ,termal yapılarından ötürü vücut sıcaklıklarını stabil tutmasıdır.Motor kullananlar için rüzgarı motor kullanırken en fazla alan bölge olan ön bacak-ön göğüs kısmı "rüzgar geçirmez" malzemelerden yapılırken,arka bacak-sırt tarafı termal ısı koruyucu malzemelerden yapılarak vucudun hava almasınıda sağlamaktadır.

Buradaki temel mantık,giyildiği zaman hareket alanımızda zorlanmadan (yürürken veya motor kullanırken ) rahat etmemiz ve motor kullanırkende rüzgar etkisini en asgari şekilde absorbe ederek (ayrıca soğuktan korunarak) yolda rahat kullanım sağlamaktır.

Piyasada "cold killer" etiketli birçok başarılı ürün var.Knox,daniese,oxford gibi.Hepside bu alanda başarılı ürünler,ben 2 yıl önce oxford marka cold killer alt içlik aldım ve soğuk havalarda çok rahat ettim.Elbette iş sadece bu ürünleri giymekle bitmiyor.Daha efektif ve günlük yaşamdada rahat kullanılabilcek bir motor pantolonu edinmek lazım.Bu çoğu motor kullanıcısı için lüks gelebilir ancak bu alanda hem koruma özellikleri hemde ekstra soğuk hava şartlarında başarılı sonuçlar veren biker jenas mağzasının satışa sunduğu pantolanları ben tavsiye ediyorum.

Maalesef döviz kurlarının dengesizleştiği,alım gücünün düştüğü ülkemizde "motor ekipmanları" sektöründede ciddi bir düşüş görüyoruz.Çoğu ürün ciddi bir kesim için alınması lüks ürünler oldu.Eskiden motor kullanmadan önce korunma,kaliteli ürün seçme noktasında çok paylaşımlar yaparken şimdi sadece daha basit seviyede motor kullanmak için rahat edilebilecek ama güvenlik ve kalite anlamında beklenti olmadan araştırmalara girişiliyor.
    Yani her işin basiti makbül ancak basit olan yollar da bazen ederinden fazla pahalı olabiliyor.Ben kullanıp tecrübe ettiğim ürünleri paylaştım.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Artık Yok...
    cold killer denilen ürünler genelde softshell kumaşın altına polar içlik tarzı olan montlar yada pantalaonlar oluyor.. softshell kumaş rüzgar ve su geçirmez belli bir orana kadar 5 bin damla mı 10 bin damlamı öyle bir sayısı oluyor kalitesine göre..

yağmur ve rüzgar geçirmez demek soğuk geçirmez demek değil işte o yüzdende iç kısmına softshell kumaşın genelde pamuklu polar içlik tarzı bir şey koyarlar soğuğu emzin yansıtmasın diye..

kısaca çok paralar vermeyin böyle şeylere ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Soğuk konusunu bilmem (benim günlük kullanımım 1 - 1,5 saat arası, o da iki taksit) ama geçen ay dechatlon'dan 40TL'ye aldığım pantalon (motor pantalonunun üstüne geçiriyorum) süper çıktı, damla su geçirmiyor. Avcı reyonunda da 90TL'lik daha kalın ve iç kaplamalı bir tane var, o da kurye arkadaştan testli, o da hiç su geçirmiyormuş.

Motosikleti
    MT-07
    Bugün işe geç kaldım die kalkıp motorla gittim. Motor pantolonum çekti tüm yağmuru. Soğuk hava İstanbul içinde bile ısırdı. Uzun yolda sıkıntı. Eldivenler yetmedi. Kışın uzun mesafe sürme işine artık soğuk bakıyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)