Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ural'dan Elektrikli Motosiklet..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Bir ikon daha dahil oldu; karşınızda Ural imzalı ilk elektrikli motosiklet

İtalya’nın Milan kentinde düzenlenen dünyanın en önemli motosiklet fuarı EICMA, pek çok farklı noktalarıyla ön plana çıktı. Lakin bu yılki organizasyonu önümüzdeki süreçte akıllara getirecek yegane noktalardan birisi, Harley-Davidson‘ın ilk elektrikli motosikleti Livewire oldu. Dünyanın en önemli üreticilerinden birisinin adım attığı bu sınıf, aynı dönem içerisinde bir başka ikonun da ilk denemesine sahne oluyor. Rusya merkezli ikonik üretici Ural, tıpkı Harley’de olduğu gibi tarihinin ilk elektrikli motosiklet macerasını karşımıza çıkarttı. Amerika merkezli Zero Motorcycles ekibiyle bir araya gelinerek hayata geçirilen projeyi şimdilik bir prototip olarak sahneye çıkartan marka, seri üretime geçiş süreciyle ilgili henüz birkaç adım geride. Bu da en az 1 yıl gibi bir süre içerisinde modelin satın alınma olasılığını zora sokuyor.

Paylaşılan teknik özellikler

Motosikletle ilgili paylaşılan ilk bilgilere baktığımızda, ilk olarak karşımıza altyapı bölümü çıkıyor. Standart modellerinde kullandığı cT isimli platformu burada da devam ettiren marka, Zero’nun ünitesini bu şemanın üzerine dahil ediyor. Yer verilen elektrik motorunun yaklaşık 60 beygir güç ve 110 Nm tork ürettiğini gördüğümüz modelin menzil kısmında sunduğu rakamlar günlük ihtiyaçları fazlasıyla karşılayıcı nitelikte. 19.5 kWh‘lık paket bu noktada 165 kilometreye kadar yol kat edilmesine olanak tanırken diğer rakam da 140 km/s‘lik maksimum hızın varlığını gösteriyor bizlere.

Kaynak : log
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Yavu iki yanında birer tane silindir kellesi olmayan Ural'a ben motör demem.
    buteo bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavu iki yanında birer tane silindir kellesi olmayan Ural'a ben motör demem.
    Valla doğru diyorsun Ali aga , bmwde de uralda da o boxer silindirleri göstermelik tasarım olarak bile olsa görmek istiyor insan, yine de orijinal görüntüsünden çok değiştirmemişler yani uzay gemisi kılığına sokmamışlar güzel olmuş
    bursalıali bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Batarya için sepet koymuşlar mantıklı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)