Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

2019 Mondial Nevada 250 - V Twin Cruiser

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nevada 250 modeli gelmeyecek mi ? kesin mi ? yani kim belirtti ?
    Konuyu bulamadım ama konuşuldu gelmeyeceği söylendi. Yazarlar görürlerse buradan bilgi kaynağını

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu bulamadım ama konuşuldu gelmeyeceği söylendi. Yazarlar görürlerse buradan bilgi kaynağını
    anladım, peki yetkili biri mi söylemişti yoksa sadece üyelerden biri mi ?

Böyle bir tasarıma sahip bi motosikletin gelmesi lazım, fiyatı da öyle aşırı olmazsa gayet de alınır binilir
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    tahminim gelir mondial deneme yapar bir 20-30 tane getirir.. satılmassa devamını getiriceğini sanmam satılırsa ama devamını getirir..

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru fiyatla bence satar bu.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Çakma radyatör koymuşlar, inşallah arka silindirde çakma değildir
    logaritma bunu beğendi.

buccaneer 250i yerine bu modeli getirmelerini bekliyorum motoru aynı zaten gücü az ama tipi güzel

Alıntı akyol.x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buccaneer 250i yerine bu modeli getirmelerini bekliyorum motoru aynı zaten gücü az ama tipi güzel
    Zaten buccaneer ı da bu motoru da aynı çinli şirket Longjia üretiyor, umarım getirir mondial bu motoru, fiyatı da uygun olursa kesinlikle almayı düşünüyorum enjeksiyonlu, abs li v twin cruiser motor bundan iyisi şamda kayısı :D

Motosikleti
    Artık Yok...
    arayın sorun arkadaşlar yada mondialin danışma hattı falan yokmu ona mesaj çekin geri dönüş yaparlar herhalde..

ÇaÇapır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Bugün 2019 İstanbul Motobike Fuarında bizzat gördüğüm, üzerine oturduğum motosiklet, yani evet Türkiyeye geliyor.

2 yıllık Superlight kullanıcısıyım ve fuarda üzerine oturduğum tüm motorlar arasında en konforlu motordu. Hem sele hem gidon mesafesi ve açısı hem de ağırlık anlamında gerçekten güzel. Zaten ilk gördüğüm anda koşarak gittim bu neymiş diye ve direkt yetkili ile görüştüm. Şuan hala ülkemiz için geliştirilme aşamasında (euro4, abs vs.) ve haziran 2019 gibi Türkiye'gelecekmiş. Çift disk ve abs, çelik fren hortumları, dijital gösterge (vites de var) ile gelecek. Tüm bunların bir sonucu var tabiki.. Şimdi gelelim işin absürt yanına; yetkili arkadaş "30 bin tl civarı olmasını bekliyoruz." şeklinde bir cümle kurdu ve neye uğradığımı şaşırdım. Yani bu motora bu ülkede 30 bin tl verecek tek bir insan yoktur, kaldı ki 30 bin tl'ye 250lik çin cruiser olamaz. Piyasadan habersiz birisi de değildi ama ben böyle bir fiyatın imkansız olduğunu düşünüyorum. Tahminimce 18-20 civarı olur maksimum o da az önce bahsettiğim ek masraflı ek özelliklerden dolayı. Tutar mı tutmaz mı bilemiyorum bunu biraz da fiyat belirleyecek ama arada kalınırsa cruiser sevenler için kendini aldıracak bir motor.

Gv250 konusuna da değinmeden geçemeyeceğim. Gv250 kullandım ve hiç rahat gelmedi pozisyon olarak. Çakma v bloğunun muhteşem gücü, uzun yollarda dragstarları geride bırakabilmesi bile beni hiç bir şekilde cezbetmiyor çünkü rahat değilim (soba borusu egzoza girmeyeceğim midem kalkıyor). Bu kadar basit. Onu alacağına şunu al demek biraz garip geliyor bana bu yüzden. Vergi ve yakıt olarak superlight ile aynı olup cebimi yakmayacak, seyir hızımın bir tık artacağı (max hız 130, ideal hız 110 muş) ve görsel ve ses olarak muhteşem hissettirecek bir motoru kusura bakmayın gv'ye tercih etmem. Onu alacağına bunu al'cılar gitsin internetten veri kıyaslayıp alsınlar, cruiser ruhu bu değil zaten..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Dün fuarda gördüm Nevada'yı . Gerçekten çok yakışıklı duruyor . Amma Öyle dediğiniz gibi 30000 liraları yazarlarsa ,başlayamadan bitirmiş olurlar güzelim motosikleti. Aynı o ilk gelen Cf 650 lerin durumuna düşer.

Motosikleti
    Artık Yok...
    çakma v bloku mu suzukinin yaptığı bloka çakma diyorsun ve çinlilerin yaptığı v bloku yerlere göklere sığdarımıyorsun .. nevadanın üstündeki hakiki orjinal su radyatörü ve korumasını beğendinmi bari
    Facoo bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hyosung'un motoru cruiser karakterli değil, sanırım arkadaş onu demek istedi. O motoru bir gün kullandım, çok beğendim. Cruiser motoru olmamasına rağmen gayet keyifli bir kullanımı vardı. Üstelik benimkinin gaz kolunda boşluk vardı.

Mondial'in motoru için elemanın söylediklerine takılmayın. Bence en fazla 20 bin TL derler. Mondial'e verilir mi emin değilim. Benelli olsa veririm.

Bu şartlarda 18 bin liranın biraz fazla iyimser olduğunu düşünüyorum, gerçi ötv indirimi sayesinde uygun fiyat da verebilirler, ki verirlerse gayet iyi satacağını düşünüyorum, buccaneer la aynı firma üretiyor nevada yı, longjia, buccaneer hala oldukça uygun fiyatlı bir motosiklet belki nevada da uygun fiyatlı olur, bu piyasada 18-20 bin civarı bence çok pahalı sayılmaz tabii motor azıcık kaliteli bir motorsa

bugün fuarda gördüm, bindim, inceledim
    işçiliği kaliteli duruyor
    geniş depo, peglerin yayılarak oturmak için yerleştirilmesi, v motor vs bir cruserda olması gereken hemen hemen her özellik var
    artçıyla bindiğinizde artçının dizleri belinize geliyor ama oturuş pozisyonu rahat sürücü selesinde
    artçı selesi, eh işte modunda ama iyi yine
    kullanma imkanı olmadı tabi. performansı için bir şey diyemem ama son hız 115 km yazıyor 250 cc için çok düşük geldi
    dişli değişimi ile torktan biraz feragat edip hızı 120 ile sabit gidecek kadar yükseltmek mantıklı olur
    25-30 bin bandından girmesini bekliyorlarmış piyasaya
    yani geliyor bu sene ama biraz pahalı
    yirmi bin bandında peynir ekmek gibi satar ama zor görünüyor o da dolar kuru düşmedikçe
    fiyatlar her şekilde yüksek ama göz koydum ben baya baya bu motora
    şuan almam zor ama 2. ele düşsün de almak için zorlayayım kendimi diye bekliyorum şimdiden

Motosikleti
    Artık Yok...
    25-30 bine ikinci elede düşmez ..
    bursalıali ve Facoo bunu beğendiler.

bu arada konu başlığı uzun zamandır hareketsizdi diye okumadan dan diye yazdım
    fiyat filan konuşulmuş zaten
    motorun yabancı incelemelerine de baktım, baya sağlam duruyor ama honda bile cb250r'ı (hondanın örnek vereceğim cruserı yok diye bunu yazdım) 25 binin altında satmaya çalışıyorken 250cc mondiale 25 ten fazla vermek biraz zor görünüyor
    tasarımından ve piyasadaki 250cc cruser açlığından faydalanıp fiyatı artırmalarını anlarım da insanların mondial alma sebebi honda ile, kawasaki ile kıyaslayıp daha kaliteli bulması değil, ulaşılabilir motorlar satması

gv250 ye gelince
    ederinin altında satılan bir motor
    kaliteli, oturaklı ama bir spor motosikletle (gt250r) aynı motoru kullanması tuhaf hakikaten
    cruser gibi dursun ama spor motor gibi gitsin diyen bir avuç insana hitap ediyor
    14 bin devir çeviren cruser biraz absürt hakikaten
    aynı klasmana koymamak lazım o sebepten

gv 125s modelini gören oldu mu Fuarda ve NEVADA 250 kesin geliyor mu ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    hysoung fuarda yoktu..
    akyol.x bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    250 MCT mondialin bu sınıfta getirmiş olduğu en efsane motosikletti bence ama artık gelme şansı yok,çünkü artık 250 MCT yi çinliler üretmiyor.Hatta gelme ihtimalini geçtim,UMA bana 250 MCT nin şu parçası lazım deseniz acaba parçasını bulup getirebilirler mi? hiç sanmıyorum dolayısıyla halen 250 MCT si olan birinin çıkma parça peşinde koşmaktan başka çaresi kalmıyor
    bu olaydan yola çıkarak dolayısıyla buna da şimdiden çöp gözüyle bakabilirsiniz

10-15 bin TL bilemedin 20 bin TL verip alırsınız 3 veya 5 sene kullanırsınız sonra çöpe atarsınız veya şansınız varsa 2.el olarak birine satarsınız

arkadaşımda 250 MCT vardı Allah var çok gezdik o motosiklet ile,çok güzel anılarımız oldu ama şu an maalesef çöp.Bir yerlerde çürümeye terk edildi,çünkü düzgün parça bulamıyorsunuz,bulduğunuz ise çıkma parça,orjinal parça yok,nikelaj olayına hiç girmek bile istemiyorum
    Yani bir dünya para verip alırsınız,binersiniz yıllar geçer çöp olur
    Sonra gider yeniden kredi çeker yine böyle bir şey alırsınız bu böyle hep devam edeeerr gider

benim görüşüm bu

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Genelde gv250 ile karşılaştırmalar olmuş. Bence en komiği de cruiser karakterlerinin karşılaştırılması. 250 cc motosikletten ne kadar cruiser karakteri bekliyorsunuz anlamadım.Yok şu kadar devir çevirmezmiş,yok yarış motoru gibiymiş,yok cruiser motorun gücüne bakılmazmış. Görüntüsü cruisersa size sürerken zevk veriyorsa zaten iş bitmiştir. Ama 250 cc cruiser motosikletleri karşılaştırırken tabiki gücüne performansına bakılır. Çünkü 250 cc olduğundan alabileceğiniz tork sınırlı zaten. Bu sınıfta Daystar ve gv250'nin üzerine motosiklet tanımıyorum hala.
    Nevada'ya gelirsek,inş çok başarılı bir motosiklet olur. İnş uygun fiyatla gelir ve bu sınıfta cruiser almak isteyenlere daha fazla seçenek sunmuş olur. Dediğiniz gibi 25-30 binleri bulacağını asla düşünmüyorum,20-22 arası bişey bekliyorum. Görünüş itibariyle güzel,ama bazı sıkıntıları var bence. Özellikle aynaların konumu çok rahatsız etti. Egzozlar da hoşuma gitmedi,çok yapay duruyor oyuncak gibi. Keşke krom kaplama yapsalarmış daha güzel olurmuş. Alacaklara hayırlı uğurlu olsun,keyifle kullanırlar inş

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)